Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

elanor 19th June 2010 09:45

sweet dreams, много си ти е хубаво менюто ;)
Но аз лично за себе си вече изобщо не мога да преценявам дали ям много, малко или нормално... Тежко ми е, преглеждам си менюто и не виждам толкова много храна, но явно все пак някъде бъркам. Какво ядох вчера:
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
2 топки сладолед йогурт
2 шепи джанки
чиния зелен боб, половин купичка смлени печени чушки с домат (не е точно лютика, майка ми го направи набързо)
3 малки прасковки
айрян (половин кофичка кисело мляко, доста вода и сол)

Резултат: балонесто човече :?

sweet_dreams 19th June 2010 17:16

elanor, и аз не мисля, че ти е много храната. Може да си се подула от сладоледа.. или айряна.. знам ли и аз. А какъв е интервалът между храненията ти? Аз за себе си съм забелязала, че когато съм гладна, а нямам възможност да ям и го направя няколко часа след като съм огладняла, корема ми се подува и започва да ме боли.. Но когато си ям през 2-3ч всичко е ок.

elanor 20th June 2010 10:57

Права си, от интервалите трябва да е, поне 5-6 часа си минават, без да се сетя да ям :/
Вчера толкова прекалих, че буквално ме е срам да си напиша менюто, но е хубаво да си го имам (за да знам защо съм дебела ><), така че просто не го гледайте :D
2 филийки Вита със сирене и шарена сол
праскова
сладолед (йогурт, горски плодове, бял шоколад - общо около 200 г)
купичка череши
2 филийки Вита със сос песто (магданоз, босилек, чесън, малко сирене, малко зехтин, орехи - майка ми го е правила) и 2-3 лъжици смлени печени чушки с домат
4 корнишончета

Мани-мани... Сега съм си обявила 40 дни без НИКАКВО сладко, т.е. до 29 юли никакви сладоледи, шоколади и т.н. Дано успея да си го спазя :/

lovebird 20th June 2010 15:16

Да се разпиша (:
Закуска - мюсли
Обяд - купичка бял боб с филийка Вита и бучица сирене
Следобяд - шепичка бели черници
Вечеря - като обяда, но без хляба
Вода за деня - 2.250 л

sweet_dreams 20th June 2010 15:23

elanor, според мен количеството храна пак не ти е много. По-скоро това, което не е добре, е че основно наблягаш на въглехидратите - хляб, сладолед, плодове, зеленчуци. Белтъчините и мазнините са ти малко. А това с 40 дни без сладко не е добра идея :lol: Щом ти се яде, хапвай си от време на време, но по малко. Съмнявам се да успееш да издържиш толкова време без никакво сладко, но дори да го направиш, първо ще се измъчиш, второ като минат 40-те дни ще си наваксаш яко :lol: Така че според мен няма нужда от такива драстични мерки :)

elanor 20th June 2010 20:43

lovebird, браво, напредваш :1219:
sweet_dreams, може би си права, но имам нужда от здрави правила, които да си спазвам, понеже прекалено дълго влача 2-3 кг - отпуснала съм се, много съм се отпуснала. Миналото лято не вкусих нито шоколад, нито сладолед, поддържах си с лекота кг, а сега.. ТРЯБВА МИ ВОЛЯ ! Просто съм такава, ако не се вкарам сама в строя, никой друг не може :lol: Но ти благодаря страшно много за съветите. Бту наистина наблягам на въглехидратите :/... Я да видя дали и днес е така:
филийка Вита със сирене
5 кайсийки
купичка таратор
шепа джанки
купичка телешко варено, 3 корнишончета и четвърт домат на салатка

По-добре ли е? Майка ми ме накара да ям месо, не бях вкусвала поне 2 месеца :cry: Много мразя родителите си, никога не са ми разрешавали много-много да си избирам храната. Ето, тази вечер ми бяха приготвили пържени кюфтета и пържени тиквички и стана голям скандал, че не исках да ги ям, затова и хапнах супичката, вместо да си сготвя нещо :// :girl_hysteric:

sweet_dreams 20th June 2010 21:17

elanor, това меню ми харесва повече от предишните ти :) Месото и салатата е супер за вечеря, ама доколкото разбирам май не обичаш месо. Може вместо него да ядеш яйца, сирене, мляко, но да имаш все пак някакви белтъчини. А това с родителите е кофти.. Хем е гадно да си разваляш режима заради тях, хем и те се сърдят като не ядеш сготвеното :)

За днес:
закуска: две филийки Вита с масло
обяд: салата с пиле
следобяд: ябълка и пъпеш (беше уникално сладък!)
вечеря: салата и варено яйце

lovebird 21st June 2010 00:42

sweet_dreams менюто ти мисе вижда много хубаво :1246:

sweet_dreams 21st June 2010 10:01

Цитирай:

Първоначално написано от lovebird
sweet_dreams менюто ти мисе вижда много хубаво :1246:

Благодаря :) Аз май винаги това ям и ми е добре така :) Дори като не съм си вкъщи, си нося в една кутийка салата и хората ме взимат за луда, ама не ме интересува :) По-добре така, отколкото да ям боклуци навън
lovebird, последното ти меню беше хубаво, продължавай в същия дух :2043:

root 21st June 2010 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от sweet_dreams
elanor, според мен количеството храна пак не ти е много. По-скоро това, което не е добре, е че основно наблягаш на въглехидратите - хляб, сладолед, плодове, зеленчуци...

Кой зеленчуци имаш предвид???

lovebird, браво! Но... боб и сирене не се връзват.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:47.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.