Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

Disaster 7th January 2010 15:42

Jaynee,честит имен ден и от мен!Много усмивки и добро настроение ти пожелавам.
Моето меню за днес:
около 8:00 : 1 банан+4 малки мандарини
обяд: 11:30 : омлет(2 яйца+1 тиквичка+няколко маслини+малко сиренеце)
И това ще е откъм храна днес.Реших да пробвам как ще ми се отрази лунната диета,затова до утре в 12 ще пия само течности.До края на днешния ден съм планирала 1 чай с мед(и сигурно още 2 без),1 айран,2 чаши дом.сок.Преди някой да ми каже ,че е вредно и т.н.,пояснявам ,че целта ми на хранене за момента е отслабване(имам доста излишества) и утре няма да се натъпча,всичко е планирано(само остава да си изпълня плана) :lol:

moly555 7th January 2010 19:22

Тук съм ;)

Jaynee, честит имен ден - да си жива и здрава и винаги със силен дух и тяло ;)
Disaster, радвам се, че пак си тук ;) Аз не съм фен на лунната диета, но пък може да се почувстваш добре ;)
Abbi, супер си както винаги! Ти целиш само здравословно хранене, нали? Мисля, че беше казала, че не искаш да сваляш кг?
Anik, как я караш? Как е бебчо?
Swe3tynka, Аник е права! Спри да се самонаказваш и да си казваш днес бях зле, утре ще наваксам. Въобще не си зле! Страхотно се справяш както винаги, рядко съм срещала толкова организирани хора като теб, така че спокойно ;)
Sine, губиш се!

За днес:

05.45 сок от прясно изцеден грейпфрут
06,30 овесени ядки накиснати в студена вода от вечерта + стафиди + 3 сушени кайсии + 5 бр изсушени бананови кръгчета
11,00 2 малки ябълки + морков + 10 орехови ядки
14,45 2 яйца + малко сирене + домат
19,00 зелева салата + малко сирене

3 л вода
чай

root 7th January 2010 20:10

Jaynee, честит имен ден и от мен... Да си много обичана и желана. Внимавай с храните тази вечер :D

закуска: овесени ядки + мед + стафиди + орехи
2 ябълки
обяд: салата зеле, моркови, ряпа + печени картофи
1 ябълка
вечеря: руска салата (:!: без шунка и майонеза :!: )

до момента 3л., но мисля поне още 1..

Jaynee 7th January 2010 20:20

Иеее, днес го изкарах на течности + 1 портокал и малко зелена салата.

Благодаря ви за пожеланията ! :D

swe3tynka 7th January 2010 20:40

Здравейте, момичета :*

Моли, имам чувството, че с тебе много си приличаме :) И аз това си мислех днес-какво всъщност като не съм тренирала 4 дена, не е чак такава болка за умиране, явно съм имала нужда от почивка. И междудругото си дадох сметка защо се получи тази временна апатия и безразличие към всичко и към ученето, и към храната и към спорта, абе към външния вид като цяло. И мисля, че я преодолях, но този път за постоянно. Не е просто период на излизане от дупката. Осъзнах си съвсем ясно грешката и вече правя всичко възможно да я променя, за да не стигна отново до такива последствия.
Днес, след училище, НЕ тренирах (фитнес, аз др не го броя :roll: ), защото бях (и още съм де) скапана от умора и за сън. Тялото ми не го искаше. Щеше да е отново издевателство. Реших, че ще е много по-разумно да пропусна, какво пък..нали утре ще си тренирам- сутринта, хубавичко, за енергиен старт на деня хихи така най-обичам :D И постепенно ще влезна във форма (от към тренировки).
А от към храната, за там не се притеснявам. Вече не се страхувам от нея. В момента внимателно проучвам и се наблюдавам кое как ми влияе, за да мога да си съставя режим според това, което тялото ми иска. И се чувствам супер :)

Jaynee, честит имен ден. Желая ти любов, щастие и хармония! :P
[/b]

swe3tynka 7th January 2010 21:49

Божичко, anik, съвсем забравих да ти отговоря, извинявай :*
Ами, всъщност тези манджички сама си ги готвя и само аз си ги консумирам :lol: За останалите в семейството моите ястия са 'прекалено диетични' :lol: Иначе, когато има време и може, мама винаги ми готви, а ако ястието не е много постно (напр. спанак с пилешки гърди), но си е пак полезно нали (все пак аз съм я помолила :P ), папкат всички :) И така..


aniK 8th January 2010 09:30

mindbender, успяваш ли да се заситиш с тази храна - струва ми се многомалко за активно спортуващ мъж :?
swe3tynka, вчера пипнах праза в магазина и го оставих, но скоро ще купя и ще си задуша ;) Мисля, че от него не боли корем така, както от лука. Много е хубаво, че семейството ти приема и уважава твоят начин на хранене.
Moly, сокът от грейпфрут успешно ли замества водата с мед?
Аз съм ОК - сега съм в страхотен период - минаха ми всички неразположения, не ми е много тежко, направо криле ми поникнаха. Е, понаболяват ме кръст, крака... но не им обръщам внимание. Все още държа на 5 качени килограма (даже според кантара при лекарката са 4, но аз си вярвам на моя) и нямам никаква грижа с храната - ям си както преди и ми е добре :P

Пробвах един "сладкиш" - сурови бадеми се накисват във водата от компот от ананас. Като набъбнат се белят. Бадемите, плодовете от компота и сушени сини сливи се разбъркват със заквасена сметана и се слагат в хладилника за минимум 2-3 часа (аз поръсих орехи отгоре). Всички количества са на око. Рецептата е с подсладител (захар, мед, Стевия....), но според мен не е нужен - ананасът е достатъчен. Става за закуска - ние нещо много "отритнахме" киселото мляко, та затова реших да си позволя малко сметана :)

Abbi 8th January 2010 10:31

Привет и от мен!
moly наистина не целя отслабване.Аз съм 47кг. 163см.Мисля,че изглеждам добре :wink: Опитвам се да се храня здравословно,с ваша помощ дано успявам.
Jaynee браво,успяла си да изкараш един разтоварващ ден и то точно когато си имала повод да почерпиш :D

aniK молко ми е притеснително за яйцата.До колко може да се консумират?Някъде бях чела,че е препоръчително до 3 на седмица .Така ги обичам,но все ги ограничавам и се старая да не прекаля.

Менюто ми за днес
овесени ядки,ленено семе,настъргана ябълка,орехи и канела
пил.филенце и салата от морков
портокал
шопска салата с повечко извара

3л.течности

Това е от мен :D

root 8th January 2010 10:45

aniK, напълно се засищам. Не е важно количеството, а качеството... Храната ми е според натоварването. Ако е по-голямо натоварването, разбира се се храня повече. Тялото ми до такава степен е свикнало, че се уморявам много трудно и възстановявам бързо. Гледам и да усвоявам добре храната и да не преяждам. Излишните количества или лошите комбинации ми отнемат от енергията, която ми е необходима. Една грешка и веднага си оказва влияние в тренировките. А и сега е зима, давам го по-леко колкото да поддържам форма. Примерно сега тренировките ми по колоездене не надвишават 80км, докато есента стигах до 250.. Колоезденето обаче позволява да се яде в движение и примерно при по-дълги карания консумирам стафиди за сърцето и вода с мед и сол (солта задържа водата в клетките). А и травми имам на раменете и глезена - нито тичам, нито плувам. Като почна пак, вече ще ги има и нуждите от малко повече храна.

Не сравнявай сока от грейпфрут и водата с мед... И не подценявай болките, тренирай корема и кръста.

aniK 8th January 2010 11:20

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Не сравнявай сока от грейпфрут и водата с мед... И не подценявай болките, тренирай корема и кръста.

:D :D :D Хич и не мисля, но Moly пиеше вода с мед на гладно заради WC, затова питам ;) Дали сокът от грейпфрут и осигурява желания ефект ;)
Аз сега съм бременна в 6ти месец, затова не тренирам (опитвах до преди 1 месец, но ми забраниха заради разни контракции, ниска плацента и т.н.неща, дето не са за тази тем). Кръстът ми си е травмиран от преди и доста ме наболява. Ще си го търпя до края, когато става най-лошо (вече имам опит с една бремнност) :?
Abbi, аз за яйцата съм възприела по 2, максимум 3 на ден. Мисля, че е отживелица това за 3 на седмица. Ако искаш, нещо по средата си измисли. Аз някои дни порпускам (от няколко дни например имам една печена ярешка плешка и я вкарвам на обяд, че вечер ми е в повече. Доста е сухичка и на домашните не им се нрави особено ;)).


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.