Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

Sine Qua Non 10th February 2010 20:35

Мъничко ти е храната според мен... кисело мляко с мед за обяд звучи добре, но не достатъчно. Хапни някое варено яйце плюс него, някое филе или малко риба... Иначе не става... Вечерята е добра, закуската също и междинното ти е супер. Само обядът го увеличи :)

miss_beauty 10th February 2010 20:44

Сега като почетох за орторексията... :roll: какво мислите момичета?
Ето и менюто ми днес:
08:00 - кафе
08:30 - фреш от портокал и грейфрут
09:30 - елда със сирене и салатка от домати и краставици
13:00 - банан
15:00 - шепа лешници
17:00 - ябълка
19:00 - 2 яйца + много малка салатка от домати и краставици + 6 маслинки
вода- 1.5 ( другия литър и половина се изляха в чантата ми :lol: )

miss_beauty 10th February 2010 21:05

LoLi7a За менюто ти съм съгласна със Син, ако искаш сподели съшо така и годините и килограмите си и колко искаш да свалиш. :)

Sine Qua Non 10th February 2010 21:06

[quote="miss_beauty"]Сега като почетох за орторексията... :roll: какво мислите момичета?[quote]

Мисля, че конкретното меню на блин може и да и е било малко мъничко, но един цитат не значи нищо, защото никой нормален човек не би обвинил блин че мисли като анорексик. Мисля също, че тук доста хора се опитват да отслабнат и затова ядат малко, а не защото са орторексици. И не на последно място, мисля че трябва да прекратим коментарите по темата.

Jaynee 10th February 2010 21:08

И аз го прочетох. По-голямата част от хората, пишещи в тази тема имат за цел отслабване. Останалите (тук не включвам 2-3 потребители, те си знаят кои са) целят поддържане, след диета или поради проблеми със задържане на теглото.

Само с 2-3 цитата ще разбия идеята, че тук има болни от това :D :roll:
Цитирай:

Тази обсебваща идея може да се превърне в болест, когато не се приемат червени меса, риба и други важни хранителни продукти и се стигне до недохранване.
Цитирай:

Всички ние се стремим да се храним здравословно, но когато това нормално поведение се превърне в обсебваща мания, която е вредна за здравето, тогава вече говорим за орторексия
Цитирай:

Липсата на някои от основните хранителни вещества в организма могат да доведат до анемия, липса на витамини и енергия.
Независимо кой какви представи има за здравословното хранене, дали според него се яде месо или мазнини или незнам си какво, ОСНОВНАТА цел е да се достави всичко това, от което организмът ИМА нужда т.е храната да е ПОЛЕЗНА за здравето! Всичко останало са празни приказки.

От тази гледна точка - при положение, че някои хора избягват всякакви въглехидрати (хляб, ориз, картофи и т.н) примерно с цел отслабване - това не е манияда се яде здравословно. Прави се с цел. Все едно да се каже, че който спазва диета е болен от орторексия ... Другата цел след отслабването е да се постигне баланс между веществата, защото в крайна сметка не сме напълняли безпричинно, нали ? :wink:

Ами, да .. това мисля :)

miss_beauty 10th February 2010 21:33

:2003: Мацки, съгласна съм с вас. Успокоихте ме. Можем да оставим темата наистина.

goldish 11th February 2010 08:35

Радвам се, че някой ме помни :girl_dance:
За орторексията- не мисля, че никоя крайност не е хубава. Но ние не сме някакви сектанти и аз лично допускам нарушения на режима от време на време. От това никой няма да напълнее и да стане 100 кила.
И съм за по-голямо количество, но здравословна храна. Ще изчакам още няколко менюта, за да имам по-пълна представа за коментар.
Забелязах, че някои момичета пият фрешове. По-добре яжте самия плод, защото когато го изцедите, губите целулозата, а тя забавя усвояването на въглехидратите.
Менюто ми за вчера:
ябълка и порокал с кофичка кисело мляко и канела (страхотна салатка- имам патент :wink: )
ябълка
гювече от яйце, печени чушки, сирене, лук и кренвирши :oops:
ябълка с кофичка кисело мляко
Кисело мляко ям пълномаслено.

aniK 11th February 2010 09:09

goldish, добре се завърнала :1219: Липсваше!!!

marsi 11th February 2010 09:34

Здравейте!
Как сте?Виждам тука е доста оживено,много хубаво.Аз Ви чета,но не пиша,защото общо взето не се случват много неща по отношение на моето хранене.Храня си се по същия начин,както в последните ми менюта,килограмите са все същите(48),но пък от ходенето на фитнес видимо съм се стегнала,мускулите на корема са ми станали по-здрави и на краката също.За ръцете освен на фитнеса(4 пъти седмично) си правя и упражнения в нас всяка сутрин с гири 2кг и 4 кг.Единствената промяна в менюто ми е,че започнах от време на време да вкарвам някакви сирена,понеже много обичам,пък и не смятам,че за поддържане на теглото ще ми пречат.Прегрешения скоро не съм имала,от време на време чаша бяло вино,плочка Линдт 85 %,но него като гледам доста хора си го хапват тук.
Да Ви кажа и аз съм се чудила за орторексията и си мисля,че има нещо от това и в мен...Винаги по навик знам в една храна колко калории има,колко белтъчини,въглехидрати,маз нини съдържа...В смисъл всички знаем колко вредно е сладкото или мазното...и все пак знаем,че "прекален светец и богу не е драг".Случвало ми се е да отказвам торта на РД и наистина е трудно да обясниш защо и т.н,защото повечето хора се обиждат,та може би понякога е просто по-добре да хапнеш,дори да е мънинко...Не знам...Това са си мойте размишления по въпроса.
Blinblin,бях си 10 дни в БГ и ги прекарах точно на Мальовица на ЦПШ-то на сноуборд!МНого готино и има супер много сняг и няма много хора,сигурна съм,че ще се накефиш на макс!Яд ме е ,че няма да се засечем :(
Усмивки!!! :D

Engel 11th February 2010 09:37

goldish: :2020:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.