Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

Abbi 11th February 2010 10:30

Привет от мен :D

Днес ми е девети ден от десетдневния режим,който правя .От утре започвам захранване.Сутринта мъжо каза,че сега след пречистването изглеждам по-одухотворена :D
mindbender няма да те карам да повтаряш съветите за захранването,изчетох всичко ,което си писал на matin.До сега не съм правила захранване,но съм чувала,че е по-трудно от самия режим.Надявам се да се справя.Не съм гладувала,затова не мисля,че ще се нахвърля на храната като обезумяла :twisted:

aniK 11th February 2010 11:32

Abbi, ти сурово ли го яде житото, варено или накиснато във вряла вода? Ябълка и жито на 1 ядене или "разделно"? Орехите къде - смлени в житото или...?

Sine Qua Non 11th February 2010 14:10

Да се похваля и тук- имам 1240 точки на втория САТ при 1200 среден резлутат за приемане в университета! Много съм щастлива, че минах тази "средна" линия!! :D :D :D

Хайде сега отивам на фитнес, чаоо :D

Abbi 11th February 2010 14:22

aniK житото си го накисвам от вечерта във вряла вода.Сутринта изпивам водата от житото с една лъжичка мед,с лимон и разделям житото на два приема.Смесвам го с част от орехите.Закусвам с едната ябълка,а другите 2 са ми за междинните+другата част от орехите.
И много и САМО вода,БЕЗ кафе,фреш или нещо друго.Но аз сутрин пия зелен чай :twisted:
Първият,вторият и третият ден ми се спеше страшно много и ме болеше главата.Вечер си лягах още към 21ч. :P Казват ,че това е криза на отчистването и симптомите ги оприличават като махмурлуг :D Организма минава на друг режим.Сега се чувствам много добре,само ,че жито поне в близките два месеца няма да погледна :D

matin 11th February 2010 17:14

Аз вече съм на захранване, ето менюто ми за днес :)

7:30 – жито с мед – няколко чаени лъжички. Бях си приготвила 30 гр, обаче закъснявах и не ми стигна времето да ги изям и наполовина.
9:30 – банан
14:20 – ангелска супа – от вода, картофи и магданоз.
17:00 – две доста дребни ябълки
към 18:30-19 – планирам малко супа и краставица

Ще ми се да ви опиша как седи положението с килограмите при мен, за да знаете за какво да ме следите по-нататък. Откакто се зачетох в темичката, ми се сторихте всичките като една малка общност, която много се подкрепя, та се надявам да ме приемете и да мога да разчитам на помощта ви :)

Сега, след житния пост, съм към 56-57 (кантарът ми е адски неточен, може и 55 да съм), при височина 172, като ги бях стигнала още началото на декември, но сега като се замислям – с полугладуване (започнах да отслабвам края на септември от 65 кг). Януари организмът си поиска своето, макар и по най-неправилния начин – или по-скоро аз не се усетих какво да правя, започнаха едни преяждания със сладко и т.н., като успявах да се хвана в ръце и да ям нормално за по три дни – т.е. някакво редуване се получаваше. Ту натежавах с килограм, ту пак падах, докато не станах някакви плаващи 60, които за един ден нормално ядене ставаха 59.

Сметнах житния режим като най-добрата възможност да поправя объркванията – и психически, и физически. Наистина успя да ме успокои, между другото. Сега целта ми е да задържа постигнатото и да си припомня нормалното отношение към храната – така че хем да ми доставя удоволствие, хем да не се тормозя, хем да не се оставям на единия апетит и инстинкти – но и на глада. Знам, че би било хубаво да сваля още 2-3 кг, но проблемът е, че от всичките глупости и цикълът ми изчезна, та за повече сваляне ще мисля след като се появи…

Предполагам от всичко изписано се досещате, че съм на 17 (хах, даже и на по-малко бихте ме сложили с тия вършени глупости :lol: ).. Доста незряло съм го карала, признавам. Надявам се въпреки допуснатите глупави грешки, те все пак да са имали своя смисъл като урок и оттук нататък да се науча да гледам повече за здравето си.

И, хех, съжалявам за огромния пост :) Ще се радвам на всякакви съвети оттук нататък.

Sine Qua Non 11th February 2010 19:23

Ооо, AniK пак си се появила, здрастиии :D :D :D

matin, разчитай на нашата помощ, но колко килограма искаш да станеш? При 172 височина едва ли имаш особено много, ще се справиш :D

Менюто ми за днес:

14:00- три с.л. овесени трици, четвърт ч.л. мед и канела
чаша фреш от портокал
17:00- една голяма ябълка (след тренировката)
19:30- две яйца, 5-6 гъби и половин чушка на омлет без мазнина
салата от домат, репички, маруля и магданоз
21:30- варено кисело зеле без мазнина (този път баба ми го ицкисна да не е толкова кисело, дано не ми дразни стомаха)
евентуално 200гр кис мляко

Колкото до това защо пия фреш- ами страшно ме зарежда сутрин, ободрява ме и е леко сладък- перфектната комбинация за започване на деня :D

Sine Qua Non 11th February 2010 19:26

Ооо, съвсем забравих- парче моцарела в салатата, не повече от 30гр

LoLi7a 11th February 2010 22:31

Sine Qua Non мерси за съветите,днес обядът ми беше по-пълноценен за сметка на вечерята и мисля,че така е по-правилно.

miss_beauty на 17 години съм също като потребителката по-горе.Лятото бях 59 кг при 170 см височина,чувствах се идеално,но сега зимата до таква степен се отпуснах,че тази сутрин се премерих и съм 66...иска ми се да си върна старите килограми и да се науча да се храня здравословно,за да си ги запазя :)

ето това,което ядох днес (тъй като по обяд попрекалих,вечерята ми беше много лека) :

07:00 - 200 гр. кисело мляко с овесени ядки
10:00 - кафе с мляко без захар
14:00 - едно яйце, 70-80 гр зеленчуци на тиган без никаква мазнина,бучка диетично сирене.
14:30 - билков чай с мед
16:00 - пилешки бульон
21:00 - 2 кивита

Jaynee 11th February 2010 23:00

LoLi7a, струва ми се малко храната ти. 70 гр зеленчуци ?? Ако искаш да хапваш по-малко, добре, но не мисля, че ако увеличиш зеленчуците ще ти се отрази зле, дори напротив :)

Sine Qua Non 11th February 2010 23:33

LoLi7a, хич не си попрекалила нито на обяд нито на вечеря, увеличи порциите на храните си и за обяда и за вечерята, иначе скоро ще те търсим с лупа :lol: Jaynee е права- не се страхувай от зеленчуците, особено щом ги хапваш без мазнина, прави си големи салати, хапвай ги на воля на вдяко хранене ако може- те са много нискокалорични и ти имаш нужда от тях.
Този пилешки бульон сама ли го направи или от готовите? Защото готовите са бъкани със сол и консерванти- изобщо не стават за диета. По-добре си направи една хубава пилешка супа със зеленчуци вкъщи- ще те засити и ще ти се отрази много добре като цяло. :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:10.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.