Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

root 11th January 2010 22:26

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
mindbender а мога ли да смесвам млечен с животински протеин?

Ето и моето меню
хрупкаво мюсли,200гр. кис.мляко -хареса ми :twisted:
замених обяда с тиква с канела и орехи
ябълка и шепа кашу
шопска салата с 200гр. извара и маслини

2,5л. вода

Млечни = животински... Мляко, яйца, месо, риба, бобови култури не се мешат помежду си. Комбинирай ги със салата, ако искаш по-бързо и качествено храносмилане... При Moly мярнах елда със сирене примерно, което също не е правилно.

"Хрупкаво мюсли" какво ще рече? Да не би на фитнес едни пакетчета еднопорционни? С изкл. на закуската, менюто ти е СУПЕР! Сигурно ти е свежо цял ден на стомаха и тялото :)

swe3tynka 11th January 2010 23:04

mindbender, кое не ти харесва в храната ми? :) Това ми беше закуската, да. Прекалено много ли е? Или не е здравословна? Ябълковият пай е домашен (от овесени ядки и ябълки, няма брашна и такива работи).
Моите цели са.. по-скоро поддържане и чистене. Спортувам достатъчно мисля, но в момента опитвам да намеря баланса (за себе си) и в храненето. Опитвам се да консумирам това, което чувствам, че тялото ми иска и има нужда без да си поставям ограничения, защото виждам, че 'постоянно на диета'- при мен НЕ действа здравословно. Просто търся баланса, това е. Искам да се науча да се храня здравословно и да давам на тялото си това, от което се нуждае без да го лишавам от нищо. И в момента съм на принципа-проба-грешка :P

root 12th January 2010 00:00

А това е друго. Може би не съм прав с критиката си, ама знае ли човек :) И все пак от какво се прави точно този пай? Освен овеса и ябълките какво друго има? Иначе не ми харесат малките количества течности и преяждането. Аз харесвам сурова храна за закуска. Бързо се усвоява и ми дава достатъчно мощ като начало за деня... А и щом се подуваш значи допускаш някакви грешки. То си има причини, които могат да доведат до това. И аз съм се сблъсквал преди време с такива... Аз не съм на постен режим или диета, такови ми е нормалното храненето. Количествата са спрямо движението. Ако се натоварвам повече, за да възстановявам добре увеличавам приема на белтъчини.

llullu 12th January 2010 02:07

здравейте на всички ако ме приемете и аз да се вмъкна в темата,и да ми помогнете със съвет ще съм ви много благодарна.Сега накратко висока съм 171,винаги сам подаржала едни и съши кг.49-51,сега от няколко месеца съм 55 и направо се ядосвам на себе си,отворих магазин за закуски,а по принцип не обичам тестено ама пусто да опитам от закуските,банички боза и се подредих с тези излишни 4 кг.дайте съвет как да ги сваля само на бедрата и на дупето са а никога преди не съм качвала там,странна работа,дайте съвет моля ви,никога не ми се е налагало да пазя диете но имам воля и ще се справя,не оби1ам сладко изобщо,карам колело,вървя пеша когато имам време,надявам се за съвети ще чакам с нетърпение,БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО :(

llullu 12th January 2010 02:09

Цитирай:

Първоначално написано от llullu
здравейте на всички ако ме приемете и аз да се вмъкна в темата,и да ми помогнете със съвет ще съм ви много благодарна.Сега накратко висока съм 171,винаги сам подържала едни и съши кг.49-51,сега от няколко месеца съм 55 и направо се ядосвам на себе си,отворих магазин за закуски,а по принцип не обичам тестено ама пусто да опитам от закуските,банички боза и се подредих с тези излишни 4 кг.дайте съвет как да ги сваля само на бедрата и на дупето са а никога преди не съм качвала там,странна работа,дайте съвет моля ви,никога не ми се е налагало да пазя диете но имам воля и ще се справя,не обичам сладко изобщо,карам колело,вървя пеша когато имам време,надявам се за съвети ще чакам с нетърпение,БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО :(


aniK 12th January 2010 08:35

Влизам набързо, че ще изчезвам по задачи.
Abbi, много в въглехидратно това меню. Тиквата хубаво - до обяд, но гледай останалите ти храни да не са въглехидрати, че много се събират. Даже ако можеш да я ядеш на закуска, да ти дава бърза енергия, ще е добре. Докато я имаш нея, по-добре да не ядеш и мюслито и ябълките и т.н. :? ама това е мое мнение де ;)
mindbender, внимавай със Swe3tynka, подрастваща е, а и по отношение на храната е манипулируема (сори, сладка!!!!) Просто се притеснявам да не се метне в някоя крайност! Hatred така се докара до анорексия :( :( :( Мерси за "ролковия" - и аз гледах подобни снимки в нета, но ми се видя доста трудно за изпълнение :D
Изчезвам - следобяд съм на линия ;)

swe3tynka 12th January 2010 08:58

anik, :roll:

mindbender, ябълковият пай си го правя от:200гр фини овесени ядки,3-4 ябълки, 1 лимон, 3 яйца, стевия и малко бакпулвер. Като овесените ядки преди това ги кисна в соево прясно мляко (вече не консумирам животински), за да набъбнат. Количеството може и да ми стигне за цяла седмица, ако мама не го излапваше толкова бързо :girl_haha:

Наистина за закуска овесени ядки в комбинация с плодове вървят много добре. И мен ме нахранват добре, а после не ми става тежко :)
Лошото е, че и аз не знам от какво се подувам..Ето днес например, като станах, въобще не бях подута, колкото вчера, напротив стомахът ми е много по-спокоен (леко подутичък, но е спокоен). Ще видя как ще е през деня. Довечера ще се отчета и ще съм ти много благодарна, ако ми кажеш кои от храните ми (които днес ще консумирам) е възможно според теб да са причина за подуването ми (ако и днес има такова, разбира се :) ). Става ли? :P

root 12th January 2010 15:09

Става, става... Няма грижи. :)

Не знам... Аз не бих закусвал нещо подобно. По-скоро след 17ч. - да, но не и сутрин, тъй като за мен е най-важното хранене. Може да ми пратиш едно парче по DHL, да го разгледам с лупата :D Закуската ти може да не е само овесени ядки. Може да разнообразяваш с другите зърнени култури или да сменяш плодовете. Някои си накисват ядките във фрешове и пак става много приятно и даже е по-леко :)

За подуването ще ти пиша като се прибера в къщи, че съм на преглед. А иначе ще ти изкарам от предни менюта какви са възможните причини и май трябва да понапиша някои правила на хранене като ориентир. То и от нерви е възможно да се получава. Какво представлява това подуване? Как преценяваш че си? Оттук трябваше да почна де :)

llullu, добре дошла... Да не ми се връзваш много много, критичен съм доста понякога :)

aniK, какво не и хареса на менюто на Abbi. Веднага съм готов да оспорвам!!! :twisted:
За госпожица Swe3tynka знам, че все още е ученичка и се развива. Аз не и казвам нищо крайно, че да се стига до подобни проблеми. Не и казвам да гладува или да спазва диети. Даже не съм и казвал на никого подобно нещо. Не веднъж съм казвал, че диети се правят с лечебни и профилактични цели. Такова нещо като "диета за отслабване" като определение няма. Такива са по-скоро вредни отколкото полезни за организма - винаги има странични ефекти. Здравето и поддържането на нормални килограми се постига с доставянето на необходимите за организма хранителни вещества, без да се товари с излишъци организма и излишна работа храносмилателните органи и бъбреци. Има си сумати правила, неспазването на които водят до некачествена обработка в стомаха и до некач. усвояване по-надолу по веригата. Ето и една от причините да се лепят по телата на хората (при жените е по-сериозно даже) излишъци. За това и трябва да си усети всеки индивидуално своите нужди спрямо неговия цялостен режим. Така и при активно спортуване, храненето е строго, за да може да се качва формата. Is it clear, dear aniK ? До скоро ;)

Jaynee 12th January 2010 15:37

mindbender, артроскопия са ми правили, заради скъсан менискус, но са ми доста слабо място от дете.
Иначе за кафето - не ям за закуска, пия само кафе, рядко някой плод или варено яйце или овесени ядки с кисело мляко :roll: Когато стабилизирам свалените кг си ям , но сега целта ми е да сваля още малко, затова пропускам .. иначе самоконтрола ми отива по дяволите ...
А, да .. и не спортувам толкова активно. 30 мин до час на ден, зависи дали имам време.

Днес бях на изпит пак, тези изпити много ме разяждат.
кафе, филийка пълнозърнест хляб с лъжичка лютеница
няколко добчета с лук, салата от зеле, голям морков, пуешко филе към 150гр.
портокал, 2 овесени бисквитки и чай
за вечеря мисля да ям извара, пилешко и айрян

С това ядене знам , че не свалям нито грам. Вече знам, че за да свалям трябва да изключа въглехидратите максимално, което значи без овесени ядки, пълнозърнести хлебчета, моркови и плодове .. При всяко друго положение просто си стоя едни и същи килограми.

aniK 12th January 2010 16:22

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
aniK, какво не и хареса на менюто на Abbi. Веднага съм готов да оспорвам!!! :twisted:

Много е въглехидратно. Аз съм НВД-ейка и заклета месоядка :P
В последното меню на Abbi протеин има само на вечеря

"хрупкаво мюсли,200гр. кис.мляко -хареса ми
замених обяда с тиква с канела и орехи
ябълка и шепа кашу
шопска салата с 200гр. извара и маслини"


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:02.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.