Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

moly555 12th January 2010 16:24

Нямам отговор защо със сирене - просто ми е вкусно така, а и сиренето е малко. Може би защото някога бях чела, че в елдата има много белтъчини и за това съм решила, че може да я смесвам със сирене. С какво е подходящо да се гарнира?
А какво ще кажете за пшеничения грис, днес една позната ми го похвали?

moly555 12th January 2010 16:26

Аник, и аз напоследък ям въглехидратно, с малко протеин.... Я ми се поскарай малко :)
Как си? Как е бебчо? Как е кръстът?

aniK 12th January 2010 17:04

Moly, днес с никой няма да споря и да се карам :D От сутринта съм яхнала метлата и свиря отбой до края на вечерта ;)
За въглехидратите ти ще си усетиш - започнеш ли да връщаш килограмите, значи нещо не е наред. Знаеш, че не съм по крайностите:)

moly555 12th January 2010 17:24

За връщане на кг не може и да става на въпрос. Просто повечето ми храни са въглехидратни (салати, кисело мляко, плодови), а трябва да има и протеин. Менюто ми е почти същото като вчера ;)

Abbi 12th January 2010 17:41

Сега като си прочета вчерашното миню виждам,че наистина протеина ми е само изварата. :oops:
И понеже късно видях критиката,сега след като си напиша днешната храна ще дам още един повод на aniK да ми се скара :D

Ето
варено жито с орехи и канела,без да го подслаждам :1252:
тиква с канела
портокал
пилешко филе на скара,салата зеле и цвекло

2л вода
1,5л чай

Утре ще си поправя менюто.Ще включа повече протеин.

moly за мюслито и овесените ядки знам,че не трябва да се смесват с мляко,но до колкото знам не е хубаво да се смесват и с плод,а само с вода със сигурност няма да ми харесат.
Освен,ако някой даде друга идея :wink:

swe3tynka 12th January 2010 20:11

mindbender, МНОГО ще съм ти благодарна да споделиш мнението си за това кои храни според теб биха могли да са причината за подуването ми. Побърква ме!!! :?
Как разбирам, че съм подута ли? Ами..да видим.Попринцип коремът ми е плосък (това си е нормалното му състояние), демек нямам никакъв корем.Леко да го глътна и става 'вдлъбнат'- много си го харесвам :roll: Но като се подуя...добива ясни очертания, сякаш съм в напреднала бременост.Сериозно! Плашещо е :shock: Подува се най-вече в долната част. Горе-не. И е много твърд (той и попринцип си е такъв, но не знам може и това да е от значение :roll: ).
След многократни лекарски прегледи (в края на лятото) ми дадоха диагноза 'синдром на раздразнените черва'. Това е. Нищо друго. Нищо страшно. Но...мен продължава да си ме тормози.
Няма, няма и се подуе и ме държи така 2-3 седмици постоянно. Спадне за няколко дни и пак наново :( Може би храните, които ям не са подходящи, това е единственият логичен вариант, който ми идва наум. Изключих кафето (много се гордея със себе си!!!), прясното и киселото мляко (действат ми ужасно зле), зелето, морковите, бобовите... Опитвам се да внимавам и със съчетаването на храните колкото е възможно. Но някъде бъркам. Но къде... незнам :cry:


Ето днешния ми отчет. Да кажа- ЦЯЛ ден съм подута (изключаеш сутринта и малко след закуската, но после.. :? ) и стомахът МНОГО ме боли. Чувствам тежест, гади ми се, че дори и газове се появяват :? Не мога да преценя дали ми се повръща и ме боли от глад, или ми е тежко. Ужасно е :(

07:00-07:30: Йога
07:30: овесени ядки (50гр) със сушени плодове, 1 зелена ябълка и канела, 1/4 малко помело
09:00: 30гр шоколад Lindt 85%
09:30-11:30: интензивна кардио тренировка
12:30: 40гр кафяв ориз с броколи, домат и 5-6 маслини (всичкото на паста и омешано с ориза- приказка)
16:00: 50гр сурово кашу
19:30: бяло месо от пъстърва на скара (около 150гр), овкусено с лимон

Течности: около 1.5л, но ще ги направя 2, докато си легна.

Много манджа, знам. Къде отива обаче, не знам. Явно това кардио ми действа задвижващо на метаболизма, защото иначе не разбирам от къде идва този апетит, въпреки проблемния стомах :? За шоколада също знам, но както ви обясних се опитвам да си пренастроя мисленето на режим 'без ограничения',а действително МНОГО ми се яде (да не е някакъв недостиг на..магнезий??) , макар че ми се струва, че точно сега не е подходящ, заради стомаха. Затова ще го огранича и него временно. Поне докато се пооправи.

root 12th January 2010 20:25

Jaynee, външния или вътрешния менискус? И цялостно ли е махнат или само е частично отстранена скъсания участък?... Закуската не я пропускай, тъй като няма какво да те тласне в деня. При такова лишаване от сутрешно хранене, тялото си трупа резерви от другите хранения през деня за да може сутрин да черпи от някъде енергия. И тази енергия идва под формата на мазнини, а в случай че си се поизчистила от тях, тялото ти свиквайки с този режим ще си трупа пак запаси. За това - ЗАКУСВАЙ!!! Просто се храни в количества, които да задоволяват твоите нужди. Ако все пак те е страх да ядеш въглехидрати, може да консумираш повече плодове и зеленчуци (без ориз и картофи). За вечеря зеленчуците можеш и самостоятелно, а може и в комбинация с животински или бобови... Не знам кой ви учи и къде четете за такова ограничаване на въглехидратите. Каква е идеята? И колко течности поемаш на ден?

aniK, въглехидратите се консумират сутрин и на обяд. Протеините е най-добре вечер, като и на обяд може да вкара малко или примерно след тренировка. Обаче не съм обърнал внимание тя какво цели с храненето (да сваля или да поддържа) и дали спортува. Нека драсне да видим... Днешното й меню обаче му давам 6+ :) aniK, иначе те разбрах какво имаш в предвид, но това се получава най-вече при консумиране на лоши въглехидрати (бяла раф. захар), ориз, картофи и паста. Тези храни трябва да се консумират по-рядко.

moly555, не следиш какво пишем в темата май май... Ще ти откъсна ученолюбивите уши. Протеини не се мешат помежду си! Можеш с плодове например...

swe3tynka, ще ме извиняваш ще трябва 1-во да ти изчета дългия пост и после да ти подготвя нещата. И не ми благодари за дреболии ;)

root 12th January 2010 21:00

Jaynee, малък пропуск: Ако все пак те е страх да ядеш въглехидрати, може да консумираш повече плодове и зеленчуци (без ориз и картофи и паста)...

swe3tynka, "Подува се най-вече в долната част. Горе-не. И е много твърд", предвид мястото - черва!!! <- "Много манджа, знам. Къде отива обаче, не знам."

Като начало, причините за подуването са индивидуални. Просто трябва да усетиш какви храни и комбинации ти създават проблеми. Обърни внимание на алкало-киселинния баланс. Повечето сурови храни са алкалообразуващи, готвените и животинските - киселино. Примерно ако ядеш на вечеря 100гр. месо, трябва да включваш и 400гр. салата (правилото за К:А е 1:4). Не е задължително да е 1:4, но гледай да имаш повечко салата. Тя ще улесни обработката в стомаха... Аз като готвя при мен този баланс е 1:3. Така съм свикнал да си преценявам необходимите порции и съм усетил, че ми е свежо, така и ме е учил съседа ми. В никакъв случай НЕ ПРЕЯЖДАЙ!!! По-добре да останеш малко гладна. Тя храната ще улегне и чувството за глад ще намалява постепенно.

В някой от менютата имаш мешане на протеини, в други закуската ти е мешане на много храни (някъде мярнах с овеса и сушени плодове, и ябълка, и някакъв цитрус). За където толкова много плодове в комбинация с овес??? По-простички трябва да са ти изглеждат менютата за да усвояваш по-добре храната. Зарежи го и този шоколад за известно време - замени го със сушени плодове.

"08:30: фреш от портокал
13:00: фреш от портокал
14:00: фреш от портокал
16:00: сурови ядки (лешник + кашу), 2 мънички зелени ябълки
17:30: морков, 3 малки мандаринки
19:30: салата от броколи, червена чушка и домат (овкусена със зехтин и лимон)

Течности: поне 3л (от минерална вода, фрешове и зелен чай).

=> чувствам се прекрасно!!!
"

А добро утро, някой е усетил какво е лекота и свежа храна :) Бтв... като ти изчетох някои постове и ми стана смешно как описваш и обясняваш нещата :D

След малко ще драсна и някои правила на хранене...

Jaynee 12th January 2010 21:08

mindbender, медиален пише, и е само частично премахнат. Беше преди повече от година операцията и не ми прави проблеми (трябваше да е като нов според лекаря !), само понякога студа ми се отразява зле. Днес имам подобрение, дори си поскачах на въже малко.
А това за въглехидратите е извод, до който достигнах от лятото насам. Сега съм в застой, защото не се ограничавам както преди и често си позволявам прегрешения (шоколадчета, сладкишчета разни, по-въглехидратни неща), за празниците да не говорим. Но преди това свалих около 12 кг и сега мисля, че мина достатъчно дълго време на задържане, за да опитам да достигна до идеала :)
След всички опити , които правих със себе си стигнах до извода, че мога да ям зеленчуци, млечни, белтъци, протеини, дори кафето не ми пречи и свалям .. и в момента, в който добавя някакъв по-сериозен въглехидрат в минимално количество (пълнозърнест хляб, овесени ядки/трици, плодове, мед (!!), ориз дори кафяв) и спирам да свалям - дори грам не мърдам !

А и вече споменах за спорта - тренирам по малко и не кардио тренировки, по-скоро натоварвам отделни м ускулни групи, по-проблемните зони.

swe3tynka, понеже много пъти съм чела в спортната тема из твоите мнения за йогата по фиеста от 2 дни я правя сутрин! Много съм доволна, толкова е тонизиращо! :girl_kiss2:

root 12th January 2010 21:24

Ето някой причини, които могат да предизвикват проблеми със стомаха и червата. И някой правилца:
- алкохол и цигарен дим
- газирани напитки
- мляко с плодове и зеленчуци (съседа ми е забранил тази комбинация)
- сирене с домати и сирене с маслини (като горното)
- риба с мляко или яйца !!! - serious damage
- мляко с яйца !!! - serious damage
- прясно мляко с кисело мляко
- животински белтъци с растителни !!!
- солени и кисели храни със сладки
- животински масло с растително
- сурови зеленчуци и плодове
- маслата да не се пържат
- без бял хляб, сол и захар
- хляб с паста, ориз и картофи
- бобови култури с хляб и други протеини
- избягвай повече от 2 ястия на хранене
- вода по време на хранене не се пие!!! (поне 30 мин преди и в зависимост от вида на храната м-у 1-3ч след!!!)
- никакви десерти като трето блюдо
- плодове в никакъв случай на десерт!!!
- избягвай консервирани и застояли храни
- избяхвай пържено
- мляко със захар
- плодове и вода!!!
- храни се бавно и дъвчи хубаво
- малки порции

От сега ти казвам, че за 1-вите 2 не мога да кажа защо не е добре да се комбинират, но мога да попитам тия дни. Ако има въпроси - действай... И помоли Moly555 да ти paste каквтото и обяснявах за пиенето на течности.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.