Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

moly555 12th January 2010 21:34

Moly още учи, но метнах едно око, та..
Сиренето не спада ли към мазнините? И така да е, пак не е добра комбинацията, но не съм перфектна, дайте да се разберем ;)
Това, което си изброил като правила е супер, но ми се струва много трудно да се изпълнява всичко от до, но не е невъзможно като те гледам :D
Трето, стига с това 555 бе хора, това идва от стар некнейм, давайте просто с Моли.
За водата - аз го знаех, обяснявал си го по-подробно на момичето, което искаше да свали 15 кг за един месец, ако не се лъжа. Тя Swe3tynka го знае и от Иванин, ако си спомням добре какво съм чела тук, ако не, ще се разровя ;)
За свалянето - мисля, че има момент, в който организмът си прави защитно плато, поне така си го обяснявам при мен. Другото е, че според мен, може да не съм свалила на кг, но на мерки май да. Всички казват, че съм отслабнала още, а не съм мърдала и грам. Jaynee, може така да е и при теб! Но пък не виждам как човек може да изключи напълно въглехидратите, освен ако не кара Дюкан чистите дни или ВМХ...

root 12th January 2010 21:39

Jaynee, вътрешния е това... Ако са ти дали снимката на диск или в друг цифров вариант, бих погледнал. За 1 година хората се възстановяват от скъсани кръстни връзки и после спортуват пълноценно. Или не ти е направена добре операцията, или не ти е била добра рехабилитацията.

шоколадчета, сладкишчета разни
- това ли са ти само въглехидратите ??? Не знам човек, които е надебелял от плодове и зеленчуци... Иначе от хляба и ориза е възможно да качваш, стига да нямаш достатъчно движение или да ги консумираш на вечеря (като не ги изгаряш, те се превръщат във въглехидратни мазнини и се лепат веднага). Относно тренировките, кардиото + по-силови тренировки горят най-бързо излишъците, тък като натоварват различни мускулни влакна.

Jaynee 12th January 2010 21:51

moly, при мен също имаше етап на застой на килограми, но топенето на сантиметри беше с убийствена скорост :) Преди време Engel беше казала, че хората няма да те питат колко килограма си, а ще виждат разликата пред себе си :)

Пълно изключване на въглехидратите е невъзможно, но има една нисковъглехидратна диета, която се правела 26 дни - храните от списъка за тази диета си ги ям без да се притеснявам.

mindbender, благодаря за отзивчивостта, мисля, че е от кофти рехабилитацията, а снимки нямам. Мога само да се надявам, че наистина само от студа е така, защото лятото ми нямаше нищо.
Не са ми САМО това въглехидратите и не съм казала, че качвам :) Просто си стоя на едно ниво, ама то с глезотийки няма как да стане.

Много сериозно съм се замислила да си купя кростренажор, защото нямам много сводобно време за фитнес, което се очертава и за предстоящите ми 5-6 месеца.

swe3tynka 12th January 2010 23:27

mindbender, супер си, мерси за 'правилцата', ще се постарая да ги спазвам и ще видим какво ще се получи :)

Аз имам 2 въпроса:

1.Мога ли да смесвам зърнени храни (елда/овесени ядки/кафяв ориз) с протеин (извара/пилешко месо/яйца)?
2.Защо не е добре да се смесват сурови и сушени плодове на едно ядене със зърнени храни (в моя случай овесени ядки)?

:P

root 13th January 2010 00:07

Jaynee, а къде са те оперирали? Всъщност, не случайно питах как е скъсан. Не е нормално след толкова време от операцията да те боли... Ако имаш проблеми и пролетта, сигнализирай :)

swe3tynka
1. НЕ!
2. Не съм писал, че не можеш да смесваш. Но прекалено много микс. По-прости ги прави закуските, а не да смесваш овеса с по 5 вида сушени и още 5 вида сурови плодове, че лъжички какао и подобия... Това е храна за рецепторчетата по езика, не за тялото ти.

Пльоквам аз, че март месец ми почват състезанията и трябва да минавам на друг хранителен, тренировъчен и възстановителен режим... Жалко че работата ми е все на компютър и това ме тегли назад :?

aniK 13th January 2010 08:29

mindbender, радвам се на търпението и отзивчивостта ти :2003: Списъкът с храни е много добър - Moly, ако се замислиш почти така се храним, без да сме го прочели черно на бяло ;)

За въглехидратите - всичко зависи от начина на живот и ред други неща. В случая с Abbi - тя каза, че не сваля, а поддържа и не тренира, но води що-годе динамичен начин на живот. При това положение, не мисля, че сега ще качи килограми, но в по-дълговрочен план, със забавяне на метаболизма и ред други женски фактори, това въглехидратно хранене ще доведе до натрупвания, омазняване, целулит и т.н. Abbi, извинявай, че те ползвам за пример, просто от там тръгнахме. Естествено има и много други странични фактори - ген, структура и т.н. BTW аз бих смесила жито, тиква, орехи и канела на закуска (ства готин бъркоч), за да мога на обяд и вечеря да си ям друго :D Предполагам, че се чувстваш добре с въглехидратната храна - бързо се разгражда, не създава чувтво за подутост, но пък бързо се огладнява отново (висок ГИ, покчаването нивото на инсулин в кръвта и т.н.).
На мъж с динамиката и естеството на спортуване на minedbender няма да му пука от въглехидратите, напротив - нужни са, за да дават бърза енергия, горят се напълно и т.н. (знаем ги тия неща).

Аз разсъждавам така:
- От 20 години не ям хляб, сладко и тестено - за газирани напитки и други "боклуци:" изобщо не говорим
- Около 3-4 години през този период съм се хранила супер билдърски - немазни филета, бяло пилешко месо, ориз, по-рядко картофи - тогава бях в най-добрата си форма, но и много тренирах (еее, момински живот)
- От януари 2006 до това лято спазвах НВД, като първите 2 години абсолютно стриктно - отново супер форма, но към края на периода забелязах леко омазняване. Според мен то се дължи или на вкараните прости въглехидрати (предимно плодове и 1-2 седмици сладолед ;) ) или на застой при този режим на хранене.
Та за себе си заключавам, че протеиновото хранене, с ненапълно изключване на сложни въглехидртаи и плодове, но концентрирани в първата част на деня ще бъде най-добрият режим от тук нататък. Всичко това задължително с тренировки - кардио+силови.

За закуската - 20 години не съм закусвала, но вечерите ми бяха ритуални. Сега закусвам, но ям много малко на вечеря. И в двата случая се чувствам еднакво добре. Схващането за задължителна закуска го смятам за отживелица - всеки намира своя режим, който най-често е съобразен с начина на живот (семейни ангажименти, работа, спорт в коя част на деня и т.н.). За съжаление, ако се порпусне закуската, не намирам много подходящо място на въглехидратите през деня :?

И в края на краищата, всеки сам трябва да намери за себе си правилният режим. Има едни "общи" правила - кои храни са добри и кои-не, От там-нататък всичко е индивидуално.

До края на миналата тема, активно пишеща беша Nelichka - ВМ-НВХ, за нея това беше "РЕЖИМА", за hatred беше вегетарианството, някои го карат на неядене, други на вечно хвърляне от една "диета" в друга (японска, зелева, лунна, 26-дневна и н'ам си още каква).
Всеки си да мисли и да декства :2043:

Това нямам нерви да го изчета за правописни грешки, затова ме извинете - ясно е, че няма да са от невежество, а от бързане :mrgreen:

blinblin къде е????

Abbi 13th January 2010 09:34

aniK поста ти за мен лично е много поучителен.Имам още доста да уча,затова и съм тук,за да ми помагате в опитите ми да си съставям здравословни менюта.С твоята ,а и на всички останали ,градивна критика виждам грешките си и се старая да не ги повтарям.

Ето менюто за днес
овесени ядки,ленено семе,настъргана ябълка
омлет от две яйца бих сложила и извара,но нали не е хубаво да се смесват два протеина и салата от моркови
мандарина или кисело мляко,не съм решила окончателно
шопска салата с около 200гр. извара

3л. течности

Днес не е ли по-добре?

Jaynee 13th January 2010 09:58

mindbender, имаш ЛС

Веднага слушам и изпълнявам съветите за закуската на mindbender, мъничка закуска, но се чувствам добре.
Планът за днес :) :
закуска - варено яйце, 3-4 лъжици извара и половин лъжичка натрошено ленено семе (някакво немско); кафе
обяд - 150 гр. пилешко филе на скара, салата от зеле
вечеря - броколи, карфиол и малко тиквичка запечени с извара и 2 белтъка.

Сега ще се опитам да изпия 2 литра, но много трудно ..

aniK 13th January 2010 09:59

Abbi, изварата и яйцата са животински протеини - аз бих ги смесила.
За домат със сирене нямам обяснение (от списъка на mindbender). Аз не съм голям фен на доматите, само на летните домашни, но все пак искам да разбера идеята. З'то може да излезе, че и домат с извара не е добре. Това обаче са крайности.

Изправена съм пред "огромен" проблем - имам една настъргана тиква за готвене и искам да я направя със заливка от прясно мляко и яйца (като крем-карамел), но за да не си я ям само аз, трябва да я подсладя. Стевия още не съм си купила :oops: Опитвам се да реша от бяла, кафява захар и мед кое е най-добре при условие, че ще се пече :roll: т.е. от меда и уж по-полезното на кафявата захар едва ли ще остане друго освен сладостта. От вчера чета и май клоня към мед все пак - чудя се дали има смисъл да го "хабя" :D
Бих я направила без нищо, но тиквата не ми понася на гастрита и така се обричам или да я ям, или да я хвърля, а пък е хубава. Аз по-скоро ще чопна от това, което ще направя.

Jaynee 13th January 2010 10:29

Аз съм за меда :)
Вкъщи се използва много често (дядо ми е пчелар) и термичната обработка не го прави гаден на вкус. Напротив, оставя един много приятен лек вкус на меденка, особено ако има канела :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.