Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

Dasy 23rd March 2010 13:58

Аз правих в неделя пилешки бутчета на фурна с Малките тайни на Маги за сочно пиле и ми харесаха. А иначе от една седмица съм изключила сладките неща и хляба от менюто си. Сутрин пия вода с лимон,както препоръча Пини,през деня хапвам ябълка,солетки,кафета на работата,както и много вода. Вечер ми е основното
хранене,но се ограничавам да не плюскам много.повече салатка и някаво месце без хляб. За една седмица съм минус 1.5 кг. Ааа,да ви потам Активия Закуска одобрявате ли я като заместител на вечерята примерно?

Jaynee 23rd March 2010 14:00

Не знам дали съм положителна, трябва да си пусна тест, но съм А почти е сигурно - нямам какво да съм и двамата ми родители са А.

От изборените от теб продукти трябва да подчертая обаче, че билките ми действат изключително добре, както и храните. А от забранените - ям си млечни без проблем, но картофите въпреки че ги обожавам си ги избягвам, много лесно прекалявам с тях, а доматите са ми противопоказни заради стомаха ... но пак си ям от време на време.

Незнам ... според мен е много трудно човек да се лиши от дадена храна, заради кръвната си група ........ Аз не бих могла.

lullaby 23rd March 2010 14:10

мауз, бих ти препоръчала да си направиш пилешките бутчета и зеленчуците на пара. Става много вкусно, а и продуктите си запазват полезните вещества.

Dasy, според мен Активията не е никак добра храна, особено за вечеря. Веречерята, която ти си споменала - салатка и месце - е идеална. На вечеря не е хубаво да ядеш въглехидрати. А иначе ако можеш си вземи овесени ядки и си ги приготвяй за обяд, ако ти е удобно да ги носиш.

Piny 23rd March 2010 14:20

Dasy, мани ги тия солетки 374kal - това са калории и то празни - не ти дават това от което се нуждаеш. Едно пакетче солети има повече калории колкото едно пълнозърнесто хлебче с шунка, домат и резен кашкавал. Познай кое ще те засити по-добре
Освен това за вечеря е хубаво да избягваш въглехидратите. Месо и зеленчуци е вярната комбинация

Dasy 23rd March 2010 14:26

Наистина трябва да ги махна тия солети,дето ги хрупам и да си нося за обяд овесени ядки. Как да ги приготвям,в кисело мляко ли? Няма да ми представлява трудност да го правя на работа.

Ice Cream 23rd March 2010 14:44

Абе едно пакетче солети от тези Хрус Хрус червените пакетчета,ако не ме лъже паметта има около 250 калории,не са 370 чак,но със сигурност овесените ядки са по-добрия вариант. Солетите засищат,защото са си печен хляб,но не мисля,че са добър вариант за диети и хора,опитващи се да се хранят здравословно. Иначе нямаше да е лошо да продават пълнозърнести солети или нещо такова,солети не от бяло брашно :lol:

мауз 23rd March 2010 18:12

Като равносметка от 10 дена на риба и салата: свалих 1 кг., а сега го качих въпреки че не съм променяла храненето /само риба и салата/. Защо се получава?

Сложих замразените зеленчуци и замразените бутчета във тефлонова тава без вода и мазнина, овкусени само с малко морска сол и черен пипер. Ще видим какво ще излезе. :roll:

lullaby 23rd March 2010 19:19

мауз, а ти ядеш ли някакви въглехидрати изобщо? Наскоро четох за НВД-то, че някои хора правят грешката напълно да ги изключат от менюто си и заради това, освен всичко друго, лесно се попадало в плато - т.е. задържане на кг. Ти какво закусваш? Ако наистина ядеш само и единствено салата и риба, промени режима си - задължително вкарай въглехидрати на закуска.

мауз 23rd March 2010 19:19

Цитирай:

Първоначално написано от мауз
.....Сложих замразените зеленчуци и замразените бутчета във тефлонова тава без вода и мазнина, овкусени само с малко морска сол и черен пипер. Ще видим какво ще излезе. :roll:

Стана фантазия. Дано не е било с много калорий а не би трябвало.
Сега ще ги менкам: риба с марулена салата и пиле със замразените зеленчуци - дано го одобрите и има ефект.

мауз 23rd March 2010 19:24

Какви въглехидрати да вкарам Рок?
Закусвах с пълнозърнест хляб, колежката не закусваше и се оказа, че тя свали повече. Нали трябва да се захранваме сутрин рано, за да активизираме метаболизма си? Пак ли нещо бъркам?
В междинните хранения ям портокал и ябълка. Един ден бях на сирене и кашкавал за разнообразие.
Дайте някакво примерно меню, вашето примерно. :arrow:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.