Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

lullaby 24th March 2010 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от мауз
Какви въглехидрати да вкарам Рок?
Закусвах с пълнозърнест хляб, колежката не закусваше и се оказа, че тя свали повече. Нали трябва да се захранваме сутрин рано, за да активизираме метаболизма си? Пак ли нещо бъркам?
В междинните хранения ям портокал и ябълка. Един ден бях на сирене и кашкавал за разнообразие.
Дайте някакво примерно меню, вашето примерно. :arrow:

мауз, въглехидратите са изключително важни. Те хранят мозъка ти. Много е хубаво, че за междинни хапваш плодове, а за закуска хапвай овесени ядки, но до 3с.л. Може да ги приготвяш със сок или вода, не е много препоръчително с мляко, но е по-вкусно. Иначе менюто ти ми харесва много :)

Dasy, овесените ядки са много по-вкусни като им прибавиш лъжичка мед.

Аз днес тотално си провалих НВДто, но пуста лакомия....
7.00 шепа орехи
9.00 2 ябълки
14.00 огромна порция ризото със зеленчуци с кетчуп :oops:
16.00 200г кисело мляко
18.00 зелева салата със зехтин + 1 горно пилешко бутче на фурна с масло

Искам да ви попитам нещо за грамажите. Навсякъде пише, че в 1 порция яйцата например са 2, че сиренето трябва да е 50г, а пържолката 150г. Ако за обяд или вечеря ям 1 от тези неща, т.е. или 50г сирене, или 2 яйца, или 150г месо, това означава ли, че ще приемам еднакво количество протеин. На кратко 50г сирене = 2 яйца = 150г месо?

MonicHka 24th March 2010 15:26

Рок,не си провалила нищо!Екстра ти е менюто,пиши го зареждащ ден!
А,отговора на въпроса ти е да :wink:

lullaby 24th March 2010 15:51

Благодаря, MonicHka :)

CrazyMuffin- 24th March 2010 18:30

И аз да си пусна менюто :girl_flirt:

Закуска (6:30)
- пак сухар със сирене :lol:
Междинно (10:30)
- 1 ябълка
- 100 гр. сушени кайсии :cry:
Обяд (14:30)
- и пържено яйце и филия Вита
- 1 парче шоколад Schogetten
Вечеря (20:00)
- пилешко филе и голяма салта от маруля, малко червен пипер, репички и краставици :lol:

Знам, че има дупка между 14:30 и 20:00, много съм гладна, ама някой трябва да изгори шоколада :roll: :D Иии май днес само 2 литра вода.. Ако станат повече ще пиша! :D

мауз 24th March 2010 19:44

За днес:

Закуска: точно три хапки домашен пълнозърнест хляб и кафе.
М/у: кофичка кисело мляко.
Обяд: 2 пушени филета някаква си риба с 2 люти чужки.
М/у: 1 ябълка + чаша чай.
Вечеря: 1 горно пилешко печено в тефлонова тава бутче и една купа салата от маруля, лук и чесън.

Резултатът - http://www.pic4ever.com/images/nudie.gif
Не само си върнах сваления килограм, но качих и още един. :roll:
Просто не знам какво става. Ограничила съм папането до минимум, а пълнея :shock:
Някой да има идея кво става с моето нещастно тяло :idea:

CrazyMuffin- 24th March 2010 19:57

Сигурна ли си, че не е от задържане на вода и пр.? Как е на обиколки? Води се по скоро по мерките и по мнението на хората около теб, а не само по кантара :P Успех!

Ice Cream 25th March 2010 07:42

Цитирай:

Първоначално написано от мауз
За днес:

Закуска: точно три хапки домашен пълнозърнест хляб и кафе.
М/у: кофичка кисело мляко.
Обяд: 2 пушени филета някаква си риба с 2 люти чужки.
М/у: 1 ябълка + чаша чай.
Вечеря: 1 горно пилешко печено в тефлонова тава бутче и една купа салата от маруля, лук и чесън.

Резултатът - http://www.pic4ever.com/images/nudie.gif
Не само си върнах сваления килограм, но качих и още един. :roll:
Просто не знам какво става. Ограничила съм папането до минимум, а пълнея :shock:
Някой да има идея кво става с моето нещастно тяло :idea:

Преди цикъл ли си ? Може да задържаш вода. Спортуваш ли ? Мускулите тежат повече от мазнините. Аз ще ти кажа нещо странно,което установих лично за себе си. Лятото на 2008 си носех едни светли тънки дънки,които ми бяха прилепнали плътно по мене (на 45 кг),сега съм с 1 надолу,а тея същите дънки онзи ден като ги пробвах и едвам стоят на мен,падат и са ми много широки. Така,че не гледай килограми,виж си мерките и така :) Щом полагаш някакви усилия няма как да качваш,зарежи го за сега кантара за да не те демотивира и така :) Съди по дрехите най-вече,като почнат да се отпускат си на прав път :P

Ice Cream 25th March 2010 07:48

Мауз,намерих една статия,която може да ти е от полза и дано де! :2020:

Днес почти всеки асоциира отслабването само със загубата на тегло. Единствено мерило при борбата с наднормените килограми става кантара. По него съдим за това колко е ефективна е диетата ни. И ако при третото за деня мерене стряскащата цифра се е заковала на едно място взимаме драстични мерки по отношение на храненето, докато с обклекчение не установим че на другата сутрин сме „на прав път”. До следващото мерене същия ден, когато картинката се повтаря.

Кантарът може да бъде вашият най-лош съветник по отношение на отслабването, особено ако се мерите твърде често. Първо, при нормални обстоятелства теглото на човек варира с плюс минус 2 кг за едно денонощие, в зависимост колко храна и вода е поел и колко от нея все още не е изхвърлил (с извинение – ходил до тоалетната). Естествено е ако след като сте се наобядвали с 200 грама пържола, 300 грама салата и сте изпили половинка минерална вода да бъдете с 1 кг по-тежки преди организма ви да се е освободил от тях.

Второ, кантара не показва най-важното – колко от тези свалени килограми са от мазнини и колко от мускулна маса и вода. Трябва да се стремите към намаляване на теглото предимно чрез редукция на мастните запаси. А това е физиологично невъзможно да се случи бързо. Половин килограм подкожна мастна тъкан дава енергия равняваща се на 3500 калории. За да изгорим тази енергия трябва да сме на отрицателен калориен баланс от 500 калории дневно, постигнат чрез баланс между хранене и тренировка. По-голям дефицит от този ще доведе до голяма загуба на мускулна тъкан и забавяне на метаболизма. Затова казвам, че е оптимално да губим около 0,5 кг седмично. Изключение са хора с по-голямо наднормено тегло при началния етап на диетата, когато се губи повече излишна вода, задържана поради неправилно хранене.

Ето всъщност какво губите при една типична ударна диета, която ви обещава 10 кг за месец.


Преди диетата:

Тегло: 92 кг

Мазнини: 25 % (23 кг)

Чиста телесна маса (тегло без мазнини): 69 кг


След диетата:

Тегло: 82 кг

Мазнини: 22,5 % (18,5 кг)

Чиста телесна маса: 63,5 кг

Загуба на тегло: 10 кг

Загуба на манини: 4,5 кг

Загуба на чиста маса (предимно мускули): 5,5 кг

Голяма част от спазвалите такава диета се „хвалят” за резултата, но иначе не са доволни от новия си външен вид. Въпреки че обемите видимо са намаляли, тялото е още по-отпуснато поради изгубените мускули, а сланинките на най-неприятните места си стоят. Лошото обаче идва във времето след диетата, когато се възстановят „нормалните” хранителни навици, а това рано или късно се случва.

По принцип подобни диети са с крайно нисък прием на калории и метаболизма се забавя поради това, че той разпознава тези диети като гладуване. В това отношение спомага и загубата на мускулна маса, тъй като мускулите са най-големия консуматор на енергия в организма ни. В крайна сметка след около 2 месеца ситуацията е следната:


Два месеца след диетата:

Тегло: 92 кг

Мазнини: 28,5 % (26 кг)

Чиста телесна маса: 66 кг

Променена е композицията на тялото – изходното тегло е същото, но при много повече мазнини и по-малко мускули. Обмяната на веществата е сериозно нарушена, което ще доведе и до още качване на килограми. Така диета след диета ситуацията се влошава все повече.

Какво да се направи? Първо, спрете с тези глупави диети, а се сдобийте с наистина качествен режим на хранене и работеща тренировъчна програма. Не се теглите през пет минути, а само един път седмично проверявайте дали сте на прав път. Подгответе се психически, че ако сваляте твърде бързо даже ще трябва да увеличите храната. За да избегнете дневната вариация в теглото се мерете винаги сутрин на гладно. Следете процента подкожна мазнина и това дали наистина губите повече мазнини, отколкото мускули.

Така ако всичко върви по план след 15-20 седмици ще се отървете от десетте излишни килограма. Естествено до тогава ще е започнал ски-сезона, затова не го правете само заради лятната си отпуска. Направете го за себе си!

Piny 25th March 2010 09:30

Ей това се опитвах да ви кажа и аз!
Затова си купете като мен кантар който мери мускулите, водата, мазнините и костите в тялото. Инвестицията си заслужава за всеки, който иска да отслабне здравословно

sexylita 25th March 2010 11:36

Цитирай:

Първоначално написано от Jaynee
в активията има добавена захар и разни други глупости .... четете ги тия етикети. Иначе е вкусна - спор няма. :)

Eми да, четем етикетите. в тези с плодове има захар, и в закуската има, ама в натуралните няма
именно защото чета етикетите не разбирам и какви разни други неща има????


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:16.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.