Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

blinblin 1st February 2010 23:47

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
Blin менютата ти наистина са много хубави ,продължавай все така.Сигурно си намерила баланса.Браво! :D
Jaynee, а моите палачинки с трици никой не ми ги харесва и си ги ям сама :cry:

Abbi,наистина мисля,че поне за момента съм го намерила :) А колкото до палачинките и аз не знам дали ще ми допаднат нашите традиционни палачинки с трици вместо с брашно... :roll: Обаче пък ми даде идеята да си направя една Дюканска палачинка утре за закуска,че вече ставам в 6 и и огладнявам бързо :D

Jaynee 2nd February 2010 00:01

Е, и моите палачинки не бяха дюкански. С ръжено брашно и овесени трици са. Така си стават много близки до тези с обикновено брашно, само дето малко стоят на люспички от триците, но са много вкусни !!

Много ми е трудно да вкарвам такива храни вкъщи, но майка ми отказва цигарите и (не ми е ясна връзката) яде постоянно. А тя е на 45 и ако си позволи да напълнее сега, после ужасно трудно ще ги свали.

Затова си хрупка кафевия ориз, а бутилка с олио не съм виждала от месеци ;)

Утре съм замислила да си задуша миксче от зеленчуци. Обаче съм правила така само броколи, карфиол и моркови. Нещо друго, което става за задушаване да се сещате? :D

long_smile 2nd February 2010 01:51

Цитирай:

Първоначално написано от Jaynee
Нещо друго, което става за задушаване да се сещате? :D

Гъби, тиквички, праз,брюкселско зеле, чушки (аз лично не ги обичам задушени)...въпрос на вкус. Варианти много :)

swe3tynka 2nd February 2010 07:36

Цитирай:

Първоначално написано от Jaynee
Е, и моите палачинки не бяха дюкански. С ръжено брашно и овесени трици са. Така си стават много близки до тези с обикновено брашно, само дето малко стоят на люспички от триците, но са много вкусни !!

Много ми е трудно да вкарвам такива храни вкъщи, но майка ми отказва цигарите и (не ми е ясна връзката) яде постоянно. А тя е на 45 и ако си позволи да напълнее сега, после ужасно трудно ще ги свали.

Затова си хрупка кафевия ориз, а бутилка с олио не съм виждала от месеци ;)

Утре съм замислила да си задуша миксче от зеленчуци. Обаче съм правила така само броколи, карфиол и моркови. Нещо друго, което става за задушаване да се сещате? :D

Домати, праз :)

swe3tynka 2nd February 2010 08:18

Abbi, забравих да ти отговоря. Лененото семе го запарвам в 250мл гореща вода за 15 мин. Смляно е на прах (от мен). Това го пия заради ВЦ-то, по препоръка на mindbender :)

Наистина.. anik, къде се губиш? :roll:

Ей, blin, като не пишеш менюта да не вземеш да спреш да пишеш и тренировки..аа, искаме те редовна!!! :D

princesavm 2nd February 2010 10:40

Здравейте,момичета:
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесени трици+сушена ябълка+орехи+канела
чай
кафе с мляко
кафяв ориз (със зехтин,моркови,зелена чушка,зелен лук,маслини) +зелена салата с репички и краставици,поръсена със сусам

И следобяд започва голямото мъчение - подгонва ми ужасен глад за всякакви изкушения...направо полудявам,та изядох

1 сусамка
сурови бадеми - доста
кафе с мляко
1 ябълка

Вечерта хапнах само малко от ориса,който беше останал от обяд

и чай преди лягане ...

princesavm 2nd February 2010 10:42

ориз - извинявам се за грешката

Abbi 2nd February 2010 11:20

Цитирай:

Първоначално написано от swe3tynka
Abbi, забравих да ти отговоря. Лененото семе го запарвам в 250мл гореща вода за 15 мин. Смляно е на прах (от мен). Това го пия заради ВЦ-то, по препоръка на mindbender :)

Има ли ефект? :P

root 2nd February 2010 12:11

Abbi, тук съм. Наблюдавам ви от време на време, а и по-рядко пиша. Залят съм с тренировки и работа, а и моите менюта са специфични няма смисъл да ги поствам :) Пробвай лененото семе и ще разбереш.

blinblin 2nd February 2010 14:20

Цитирай:

Първоначално написано от swe3tynka

Ей, blin, като не пишеш менюта да не вземеш да спреш да пишеш и тренировки..аа, искаме те редовна!!! :D [/i]

Аз от доста време не ги пиша,но всеки ден имам по нещо :)Иначе въобще не смятам да изчезвам...Хич,не се притеснявай :lol:

Abbi 2nd February 2010 15:54

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Abbi, тук съм. Наблюдавам ви от време на време, а и по-рядко пиша. Залят съм с тренировки и работа, а и моите менюта са специфични няма смисъл да ги поствам :) Пробвай лененото семе и ще разбереш.

Хей,привет :D
Наистина ще го пробвам.
От утре започвам житния режим ,за който бях писала преди.Трябва да се прави 10 дни,но не знам аз колко време ще издържа на това еднообразие.Не ,че сега има кой знае какво разнообразие в менютата ми :D
Така,че и аз ще се включвам по-рядко,но ще ви чета и ще ви държа под око :cool: .
А когато имам нужда от помощ при захранването,ще разчитам на теб :P

за днес
храната ми е по-лека в предвид ,че от утре започвам пречистване

обичайните три чаши с вода
три кивита,ленено семе
шопска салата с извара
ябълка
шопска салата с извара

много вода
много чай

swe3tynka 2nd February 2010 17:12

Привет и от мене ((:

Това ми е днешният отчет. Втори захранващ ден :)


07:00: овесени ядки с ябълка, канела и стафиди
11:00: фреш от портокал
12:30: малка зелена ябълка
14:45: 1 ръжена филийка, салата от моркови, 4 маслини
18:00: шопска салата с малко извара, 5 маслини

Течности: 2.5-3л


Sine Qua Non 2nd February 2010 18:58

Здравейте и от мен :) Аз както винаги уча за нещо и ставам в кретенски часове...

Менюто за днес:

15:00- две варени яйца без жълтъците
18:00- пилешко филе на скара и салата от карфиол, маруля, зеле и лук
21:00- пилешко филе на скара и таратор

marsi 2nd February 2010 19:41

Здравейте,
днес ми беше някакъв тъп ден,храната ми като цяло не беше лоша,но беше на крак, а аз обичам да си седна и да си хапна като хората...
07:00 кисело мляко,2 с.л.овесени трици,ленено семе,овкусено с канела
09:30 малка ябълка
13:00 2 сварени яйца,20 сурови бадема
17:30 спанак с ориз около 200 г
19:30 150 г броколи бъркани с извара и 1 яйце,1 лъжичка диетична лютеница и 40 г кашкавал обезмаслен
Sine,много малко ти е храничката май(то не че мойта днес е песен де...)
Anik,къде се губи наистина?
Поздрави,приятна почивка! :)

aniK 2nd February 2010 22:46

Момичета, тук съм, чета малко по диагонал. Насъбра ми се работа напоследък и гледам да отметна преди да стана трудно подвижна, затова нямам много време :roll:

Sine Qua Non 2nd February 2010 23:54

AniK, бързо свършвай работата и идвай тук, без теб за къде сме? :D :D

marsi, малко е, но сега си лягам- както казах, ставам в кретенски часове- това първото в три следобед се води закуска :lol:

root 3rd February 2010 09:47

Abbi, няма проблем. Ако има питане или друго - сигнализирай :)
Ако 10 дена ти се струват много, а и ако не си свикнала на подобни режими, може да го съкратиш на 3 или 5-дневен. Гледай да не се товариш физически, а още по-малко психически - през цялото време трябва да си спокойна. :)

Този режим с 100гр жито на ден, 1 ябълка и малко орехи ли правиш?

Менютата на Abbi и swe3tynka са супер :2043: , blinblin твоите не се мяркат :D

Engel 3rd February 2010 09:52

Sine Qua Non: Добре дошла отново ;)
До къде стигна? :)

swe3tynka: Много ми хареса менюто ти :D

blinblin 3rd February 2010 11:15

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
blinblin твоите не се мяркат :D

Ами не съм ги писала за последните дни,защото са общо взето еднакви.Просто най-накрая успях да ги оправя и сега примерно едни 60-70 процента от менюто ми за деня е от сурова храна(както винаги съм искала),с едно готвено ядене по обяд,винаги шепа ядки и салата за вечеря.Междувременно плодове.Та сега просто си действам по тази схема :D
Сине,сега в сесия ли си? :roll:

root 3rd February 2010 11:24

^ А ти откога се храниш по този начин? И чувстваш ли разликата, и каква е? - изв. за многото въпроси :D

blinblin 3rd February 2010 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
^ А ти откога се храниш по този начин? И чувстваш ли разликата, и каква е? - изв. за многото въпроси :D

Хах,седмица и нещо(май :roll: ) :lol: Ами определено ми е по-добре.В смисъл няма го желанието да изям още една порция,коремът ми се чувства много добре и като цяло съм някаква спокойна на тема храна.Преди винаги съм си записвала менютата по 10 пъти на ден и съм броила калории и всякакви такива неща.Сега ми е много по-спокойно :D

blinblin 3rd February 2010 11:50

Принципно преди пак беше нещо подобно,но с с повече месо или риба и малко по-малко сурова храна...Може би без ядките. :roll:

root 3rd February 2010 11:51

А така... От това трябва да се водиш - как се чувстваш :)
Тази теория с калориите според мен е пълна глупост. Добре че си зарязала...

blinblin 3rd February 2010 11:59

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Тази теория с калориите според мен е пълна глупост. Добре че си зарязала...

Определено е страшно ангажираща най-малкото.Като започнеш веднъж и после само това ти е в главата.Калории,та калории...Радвам се,че вече не е така и почти не мисля за това :D

princesavm 3rd February 2010 14:35

Здравейте,
Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
овесено трици+сушена ябълка+орехи+канела
чай
кафе с мляко + сушени черници - доста
готвено постно зеле + салата моркови + малко сирене
кафе с мляко+ядки микс
вечерта доядох чинийка от зелето

Sine Qua Non 3rd February 2010 15:18

Цитирай:

Първоначално написано от Engel
Sine Qua Non: Добре дошла отново ;)
До къде стигна? :)

Накратко казано- до подкривата круша :lol: :lol:

Днес не издържах на изкушението и се претеглих, оказа се че след тия осем килограма от миналия месец, които бях качила, януари съм качила само още един, което си е обяснимо предвид стресовите ситуации в които сама се напъхах.
Миналата седмица съм го свалила този един, но пък менютата не бяха особено добри, надявам се тази седмица да ускоря нещата и ще вляза в релси.

А блинче, аз май вечно съм в сесия :lol:

Та аз си мислех че ще мога да ходя на лекции от сутрин до вечер, да се готвя за САТ от вечерта до сутринта и успоредно да се готвя за сесия някъде между вечерта сутринта и всичко останало. Е, както можеш да се сетиш, това не стана и малко пооплесках нещата. За дието не съм и мислила, сесията я зарязах, но беше малко твърде късно и не успяах да се подготвя добре за САТ-а, но пък сега ми се ходи на сесия и искам да се явя на някои изпити, но главата ми е пълна със САТ и още уча за него ако случайно не съм го взела да го взимам пак иии.... ок схвана основната идея мисля :lol: Много съм зле.

Менюто за днес:

14:30- омлет без мазнина от два жълтъка и три белтъка с една чушка и 30гр моцарела
17:00- пилешко филе и салата от маруля, зеле, карфиол
20:00- пилешко филе и варен карфиол, кисело мляко 200гр

Умирам си за малко трици с мед и топла вода, но не излизам по цял ден и реших че не е добра идея...

blinblin 3rd February 2010 16:17

Цитирай:

Първоначално написано от Sine Qua Non
Та аз си мислех че ще мога да ходя на лекции от сутрин до вечер, да се готвя за САТ от вечерта до сутринта и успоредно да се готвя за сесия някъде между вечерта сутринта и всичко останало. Е, както можеш да се сетиш, това не стана и малко пооплесках нещата. За дието не съм и мислила, сесията я зарязах, но беше малко твърде късно и не успяах да се подготвя добре за САТ-а, но пък сега ми се ходи на сесия и искам да се явя на някои изпити, но главата ми е пълна със САТ и още уча за него ако случайно не съм го взела да го взимам пак иии.... ок схвана основната идея мисля :lol: Много съм зле.

...

Олеле :shock: Приятно!!Горката...Кога ще ти излизат резултатите от Сат?Ще ти стискам палци да си го взела!

Sine Qua Non 3rd February 2010 16:48

Хахах- приятно наистина, но аз съм си виновна :lol: Резултатите излизат на 11 февруари и броя дните....

И да не съм съвсем оф топик, да питам че от много време се чудя кога е най-добре да ям киселото мляко (без което не мога :D )- по-рано през деня или вечер? Много се чудя...

blinblin 3rd February 2010 16:56

Цитирай:

Първоначално написано от Sine Qua Non
Хахах- приятно наистина, но аз съм си виновна :lol: Резултатите излизат на 11 февруари и броя дните....

И да не съм съвсем оф топик, да питам че от много време се чудя кога е най-добре да ям киселото мляко (без което не мога :D )- по-рано през деня или вечер? Много се чудя...

Мисля,че по-рано през деня е по-добре :)
Още само 8 дни,ей сега ще минат :)

Abbi 3rd February 2010 19:04

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Този режим с 100гр жито на ден, 1 ябълка и малко орехи ли правиш?

Да точно този,но пропорциите са други - 100гр. жито,3 ябълки,9 ореха и във водата може да се слага лимон и мед.

Днес беше първият ми ден.Изобщо не се чувствах гладна,дори ми остана от житото и имам да изям още една ябълка и малко орехи.
Мед сложих само сутринта в топлата вода.
До тук всичко върви добре.
Утре продължавам.

Sine Qua Non 3rd February 2010 19:42

[quote="blinblin"]Взех си да чета книгата на Лидия Ковачева,за да проуча нещата... :)[quote]

Реших да се върна назад и да прочета какво е ставало и какво да видя- любимата ми Лидия Ковачева :D Израстнала съм с тази книга, майка ми и е голям фен, даже веднъж отслабнах доста с нея веднъж и си задържах килограмите, но после пак започнах с кроасаните и нищо не се получи. Няма да сбъркаш да я проучиш тази книжка, много е добра :)

blinblin 3rd February 2010 19:45

[quote="Sine Qua Non"][quote="blinblin"]Взех си да чета книгата на Лидия Ковачева,за да проуча нещата... :)
Цитирай:


Реших да се върна назад и да прочета какво е ставало и какво да видя- любимата ми Лидия Ковачева :D Израстнала съм с тази книга, майка ми и е голям фен, даже веднъж отслабнах доста с нея веднъж и си задържах килограмите, но после пак започнах с кроасаните и нищо не се получи. Няма да сбъркаш да я проучиш тази книжка, много е добра :)
Да,баща ми й е голям фен :roll: :D

root 4th February 2010 09:31

blinblin, тя Лидия Ковачева каквото съм чел като нейни книги, ми се струва, че е взаимствала от йога.

Abbi, тази явно е малко по-улеснена за хората... Чак от 3-ти ден нататък ще ти е по-трудно. Стискам палци да удържиш :)

princesavm 4th February 2010 11:26

Менюто ми за вчера:
чаша топла вода
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе
кафе с мляко
сирене+салата зеле и маслини
кафе с мляко
чай преди лягане
Снощи пропуснах вечерята - не бях гладна,което ми е супер странно ...

blinblin 4th February 2010 15:36

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
blinblin, тя Лидия Ковачева каквото съм чел като нейни книги, ми се струва, че е взаимствала от йога.

Баща ми и на йогата е фен :lol: :lol:
Както и на Норбеков,Емилова,вегетариа нството и ...ами доста са :roll: :roll:

swe3tynka 4th February 2010 15:38

Хелоу :P

Ето го и моето меню за днес :)


варено жито с мед, орехи, сушени сливи и канела
задушени зеленчуци /броколи,домат,праз,карфиол/ с извара- малка порция си направих
2 малки зелени ябълки
шопска салата с извара


blinblin 4th February 2010 15:39

Цитирай:

Първоначално написано от princesavm
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе

Звучи супер вкусно :candy:
Като разкарам филето :roll:

princesavm 4th February 2010 15:41

Цитирай:

Първоначално написано от blinblin
Цитирай:

Първоначално написано от princesavm
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе

Звучи супер вкусно :candy:
Като разкарам филето :roll:

Защо,Блин?Ти месо не ядеш ли?Можеш да сложиш тогава не негово място сирене - предполагам,че ще ти хареса много :lol:

blinblin 4th February 2010 15:53

Цитирай:

Първоначално написано от princesavm
Цитирай:

Първоначално написано от blinblin
Цитирай:

Първоначално написано от princesavm
една пълнозърнестта багета,намазана с маслинова паста,листо марула,кис.краставички и пуешко филе

Звучи супер вкусно :candy:
Като разкарам филето :roll:

Защо,Блин?Ти месо не ядеш ли?Можеш да сложиш тогава не негово място сирене - предполагам,че ще ти хареса много :lol:

Ами малко ми е гадно месото,но със сирене....мммммм.Да ми видиш доволната усмивка в момента... :lol:

blinblin 4th February 2010 15:53

Определено ще го пробвам тези дни! :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.