Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

Jaynee 15th January 2010 11:46

aniK, аз лично си купувам цяло и си го меля, но сега съм си взела някакво натрошено.
Имам въпрос към mindbender :) - вярно ли е, че лененото семе и масло са полезни за ставите? Чух го наскоро, но реших че е добре да чуя и второ мнение по въпроса.

Днес:
закуска - 150 гр извара с няколо лъжици кисело мляко и 4-5 резенчета шпек (знам че не трябва, много ми се беше приял)
обяд - 3 печени чушки в тефлоновия с 2 яйца и малко извара
вечеря - пуешко филе (около 150 гр) и кисело мляко.

Вчера много късно изпих чашка прясно мляко и ометох набързо 3 парченца черен шоколад. Незнам от мц ли е, но някой път като ми изщтрака нещо вечер .....

root 15th January 2010 12:43

Полезно е - да. Не е само то - сусам, ядки, риба, зехтин също благоприятстват поддържанието на ставите. Също е от значение и приема на течности и движението. Йогите препоръчват да се консумират повече вегетариански храни при проблеми и болки.

Липсата на течности, прекалено много прием на киселинообразуващи храни и протеинови, непълното използване на ставния капацитет са причина за застой на ставната течност и образуването на наслагвания (вкл. отпадъчни продукти) по ставите. В добавка на това, излишните килограми и слабите мускули са допълнителна причина за такива наслагвания - тялото си има защитни фукнции и се стреми да се пригодява към условията и в случая го прави чрез ставите.

До колкото знам дафиновият лист е изключително полезен за ставната течност. Не съм пробвал, но съм слушал за него от съседа ми, който е излекувал шипове по целия си гръбнак. И пак вегетарианско хранене и упражнения!

Преди години имах много тежка контузия на глезена. Спортните лекари ми казаха, че няма да мога да ходя нормално, а за спорт да забравя. Освен месеците наред физиотерапии, упражнения и сумати процедури, правех оризова диета и всеки ден пиех сок от моркови. Диетата е много ефикасна, но и много тежка (60-дневна) и за това не ви съветвам да я правите. Иначе знам, че я правят националите по борба и щанги при счупвания в областта на ставите и при скъсани сухожилия. Майка ми я започна заедно с мен, тъй като имаше проблеми с пръстите на ръцете (бяха и се надули ставите и я боляха постоянно). Тя издържа само 1 месец, но се оправи! Аз я направих цялата. Първият месец ми беше много труден, но 2-рия го изкарах лесно. Глезенът ми е възстановен на 90-95%, леко по-халтав е от другия, но не ми създава никакви проблеми. Гледам да е на топло винаги, за да не изстиват нервите, тъй като от долната му страна на стъпалото има много.

Масажите също благоприястват за ставното омазняване.

Jaynee, правиш ли си упражненията? Ти да не си на някоя диета от рода на ПД и 90Д? Много протеини блъскаш, гледай да пиеш и много течности.

aniK, сиренето трябва да е твърдо, не меко!!!

Jaynee 15th January 2010 13:19

mindbender, благодаря ти :) Правя нещо като нисковъглехидратен режим, но не е съвсем нисковъглехидратен, защото през няколко дни хапвам нещо по-въглехидратно. Не ми е много здравословен режима, мисля, защото баланса между веществата куца стабилно .. но и ми е много трудно да сваля последните 4 кг, затова прибягвам до подобни режими. Мислех си Дюкан да пробвам, защото знам, че от протеиновите дни ще ги сваля много бързо, но за 4 кг няма смисъл.

При мен липсата на течности е ежедневие. По принцип пия много малко вода, не само сега. Опитвам се да пия по литър и половина вода, но много трудно, насила я пия.
И не мога да спра кафето. По едно на ден не ми мърда, знам че е вредно и в по-големи количества възпрепятства набавянето на калции в организма (така ми каза лекарката). Не знам до колко е вредна чаша кафе на ден.

Jaynee 15th January 2010 13:25

Офф, трябва да има бутон за редакция. Упражнения ми се отразяват добре, правя си ги по 2 пъти на ден всичките без последното. Не се хвърлям да го напрягам много, защото забелязах, че при изпъване напред от сгънато положение усещам някакъв много гаден дискомфорт. Преди операцията не можех да го изпъна напред, защото блокираше по някакъв начин. Сега не блокира, разбира се, но определено усещам дискомфорт при по-бързо изпъване. И слизането по стълби .. но това е по-скоро заради мускула.

Наистина много ти благодаря за упражненията, много добре ми се отразявам. (незнам за кой път го казвам) :)

дундарина 15th January 2010 15:23

Къде е hatred???? :roll:

blinblin 15th January 2010 17:55

Аз днес съм доста добре поне по мое мнение :)
6:00-фреш от портокал
11:30-200 гр. пилешко месо + много малка салата от кисело зеле
17:00-1 мандарина
около 19:30-салата от варено цветно цвекло с лук и подправки
и малко маслини :)
Как мислите? :roll:

poli_too 15th January 2010 21:23

Здравейте момичета!Четох много от вашият форум,защото се чудя каква диета да започна.Имам да смакна около 20 кг и тожа трябва да стане до май,защото съм абитурентка.вие какви диети правете?какво бихте ме посъветвате?
знам че си постажям много трудна цел,но трябва да стане,защото веднъж съм абитурентка.
може би си мислите че съм поредхата абитурентка,сетила се в последния момент,но просто имах много време хормонални проблеми и много напълнях,а нямаше как да започна някаква диета.
Сега съм решила да ям новече плодове и зеленчуци,да спа сладките и хляба и въобще да намаля храната.Разбира се ще започна усилено да спортувам,защото иначе няма как.
Мепси предварително за разбирането и се извинявам,ако сам ви досадила с моите проблеми :roll:

Jaynee 15th January 2010 21:43

Здравей, poli_too, първото нещо, което искам да кажа е - "веднъж си абитуриентка" ? Повярвай ми, живота ще ти поднесе неща, които са много по-хубави от една пиянска абитуриентска вечер. Не тръгвай с нагласата, че трябва в един точно определен момент да изглеждаш по определен начин. Вярно, че е важно за теб (както беше и за мен :) ), но най-важното е, че ако искаш да се оттървеш от тези 20 кг, не го правиш за една вечер, а за СЕБЕ СИ, за здравето си, за здравословния ти живот.

Има много диети, коя ще избереш зависи само от теб. За повечко килограми е подходяща Дюкан. Ето линк към темата за повече инфо: http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=12896. Но ти решаваш дали дадена диета би била подходяща за теб. В тази тема пишем здравословни менюта, критики, предложения. Разгледай темите за различните диети из форума, както и предните теми за здравословно хранене и отслабване (особени съветите на първите страници):
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=12751
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=9256

И ако имаш желание, пиши менютата си тук. Можеш да получиш много добри съвети и да оптимизираш резултатите. Само не се хвърляй в крайности, защото не водят до нищо хубаво :D Пожелавам ти успех !

poli_too 15th January 2010 23:15

Благодаря за бързия отговор.Моите уважения към диетата на Дюкан,но вече и през нея съм минала.Миналата година отслабнах с нея,със 100 зора защото месото въобще не е от любимите ми храни,но за сметка на това ми се качи холестерола и изглежда не ми понася.
За сега се чувствам най-добре като ям повечко плодове,зеленчуци и постне зеленчукови супички.
Дано да успея,че много го искам :oops:

root 16th January 2010 10:20

Jaynee, най-големият ти проблем са течностите, а не килограмите или храната... Пие се на глътки, а не по цяла или половин чаша наведнъж. Вместо да започваш с кафето, от което нямаш никаква полза рано сутрин, по-добре изпии 2-3 чаши течности и след тях да ти е закуската. Кафето не може да те събуди така както 1 гимнастика (йога, стретчинг или ЛФК). Даже според мен не е правилно нераздвижил се организъм да търси ефекта на кафета и да си седи на З... пред TV или компютъра... От тези протеинови диети (ПД и др.), работата на храносмилателните органи и бъбреците се увеличава в пъти (няма да задълбавам в подробности как действат диетите). За да се улеснява работата им и да се чисти тялото, изрично се казва в диетите да се пият повече течности. Тези дни на плодове са с цел почивка на органите...

Кое беше последното упражнение ??? Не си спомням... Копирай ми да видя, моля :) В такъв случай го изпъваш до състоянието на лек дискомфорт и ги прави по-бавно. Не е нужно да гониш крайната позиция. Ще доближаваш проблемната позиция и постепенно ще изпъваш все повече. Трябва да усещаш леко болката, така че да ти е приятна, че я има - това е показател, че мястото се лекува и възстановява. И си прави компресите със меда и зелето!!!

blinblin, според мен повече салата и по-малко месо е по-подходящо и леко :)

poli_too, не е нужно да правиш някаква диета. Можеш да коригираш менютата си и навиците на хранене :)

poli_too 16th January 2010 11:08

Добро утро :D
mindbender,и аз съм решила така да не правя някаква определена диета просто да хапвам по-малко и да изключа калоричните храни.
За днес съм предвидила например:
Закуска-голяма чаша топло прясно мляко,обяд-тиква с мляко и яйце на фурна и зя вечеря кофичка кисело мляко с някакъв плод
А да попитав каква е тази гимнастика,за която говорите?
Аз имам в къщи кростренажор и бягам по няколко пъти седмично,но ми е малко отекчително затова искам да пробвам нещо ново

swe3tynka 16th January 2010 11:16

Добро утро (:

blin, и според мен храната ти е много хубава :)

Ето го моето меню за днес, такова ще е и няма да има промени. Ще го карам няколко дни така, за да 'спадна', че след вчерашната кардио тренировка съм като балонче..ужас, няма да си правя повече такива експерименти :cry:

10:00: чаша топла вода с мед
11:00: паста от броколи с извара (100-150гр)
15:00: пъстърва на скара, салата домати и краставици
19:30: печено пилешко филе (120гр), салата домати и краставици

Вода: поне 2л (сигурна съм, ще ги докарам..като не ям въглехидрати и съм нон стоп жадна.)

Днес и утре мисля да не тренирам...ще си дам малко почивка.

Have a nice day :)

blinblin 16th January 2010 12:01

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
blinblin, според мен повече салата и по-малко месо е по-подходящо и леко :)

Окей,но не бях сигурна дали киселото е зеле е добра идея,а бях в баба и нямаше с какво да го заменя :roll: :D
Днес съм решила да го карам на фрешчета от портокал и грейпфрут малко за разтоварване...Но за утре не съм сигурна каква храна да ям,за да не ми стане нещо на стомаха.Някакви идеи? :roll:
swe3tynka,менютото ти ми звучи многоооо вкусно :girl_eat:

swe3tynka 16th January 2010 12:10

blin4e, аз пък се чудя дали утре да не разтоварвам с печена тиква..Така ми се яде..но не знам как ще ми се отрази на стомаха. Ще видя, може и да си го карам така както съм го замислила - НВД. Обаче няма да е изцяло безвъглехидртано, че ще се вкарам пак в онзи цикъл, от който едвам излезнах-> приключа ли, ще почна да нагъвам въглени като невиждала. И после емоционален срив. Лошо, лошо.. та, да менюто ми в крайна сметка ще е такова:

10:00 топла вода с мед
11:00: паста от броколи с извара (100-150гр)
12:00: 2 малки мандаринки
16:00: пъстърва на скара, салата домати и краставици
20:00: печено пилешко филе (120гр), салата домати и краставици

Така вече е по-добре ^^ Лелеле..умирам от жажда..вече съм изпила поне 1.5л, представям си до вечерта колко ще станат :shock: :)


stiuardka 16th January 2010 12:42

Време е май и аз да се включа в темата :) Много често Ви чета,стремя се към този начин на хранене,но..не съм писала :) Гледам много мерни единици- минах времето когато мерих ,но ми е останало като спомен и долу горе се приближавам към количествата.Нека и аз спомена моето меню за днес(до момента)
8:00 - Кисело мляко с 2 лъжици овесени ядки(триците ми свършиха,та..заместих)
11:00 - Средно голяма ябълка
12:30 - Варено яйце,филиийка пълнозърнест хляб и малко сирене.

За момента е това :) Довечера ще реша какво ще хапна.
Течности пия много - и вода,и чайове(най-малкото заради бъбреците) затова няма да отбелязвам :) Лек и спорен ден :girl_in_love:

Jaynee 16th January 2010 14:13

mindbender, вчера си направих система за пиене на вода .. Реших да редувам 1 ден минерална / 1 ден от чешмата и си държа бутилка 0.5л постоянно с мен. Вчера изпих 2л и половина, чак се учудих от себе си.

Не правя упражнението със степер и ето това за баланс:
от стоеж си вдигаш здравия крак, така че да го държиш с ръце близо то торса, а тялото ти да е право (глезен, тазобедрена кост и раменна става на 1 линия) - 2х30сек.
Иначе се чувствам много добре, когато го раздвижа с упражненията. Притеснява ме единствено пукането. То и другото си пука на моменти, но нали на него нищо му няма ... Примерно когато си лежа и после реша да се раздвижа и пука, без да ме боли или да усещам каквото и да е. (дебилско обяснение :roll: ) А копресите колко време трябва да ги правя?
А, да - по половин до 1 час йога сутрин си правя, но не го броя за спорт. А кафето е една много дълга тема, няма начин ...

Ето го менюто за днес:

закуска - кисело мляко с малко извара да стане като кремче и лъжица ленено семе.
обяд - 200 гр пилешки гърди на фурна, 1 голям задушен морков на колелца с лимон и малко салатка от зеле
вечеря - броколи, морков, чушка, заляти с яйце и запечени.

root 16th January 2010 15:39

Ясно... Щом те натоварва упражнението, ще го правиш по-нататък като ти се пораздвижи добре ставата и заздравиш връзките около коляното. Пуканията ги има точно поради тази причина - недостатъчно синовиална течности и недостатъчно движение, и че заради слабите мускулите повече тежест пада върху ставата. Подхранвай я и с подходящи храни и повече течности.

Интересно ми се стори това за вечеря, ще го пробвам утре :)

moly555 16th January 2010 16:14

Blin, от киселото зеле няма нища страшно. Даже то е много полезно и хубаво като ястие. Ще ме накараш и аз да си сготвя :)
Swe3ty, не знам дали тиквата цял ден ще ти понесе на корема, не знам дали е удачно да го изпробваш, попрочети малко за нея и как ще ти повлияе на твоите проблеми :)
Jaynee ме изненадва с интересните си рецепти както винаги ;)

За днес:
07.00 фреш от портокал и грейпфрут
08,00 овесени ядки със сушени плодове и малко орехи
11,00 3 малки мандарини
14,00 сирене по шопски с малко пилешко
17,00 2 бр малки кивита
19,00 шопска салата с извара или кисело мляко, че напоследък ми и по-добри храната вечер да е изключително малко, не знам защо, просто се чувствам в пъти по-свежа

3 л вода
много чай

Днес си купих чай от арония, ябълка, мента, плодове и съм много доволна. Купих си и степ за аеробика, довечера какво изпробване ще му ударя - толкова много го исках :)

swe3tynka 16th January 2010 16:23

Moly, няма да го правя. Ще съм на стандартното си НВД известно време, като ще имам и 'зареждащи' дни веднъж седмично (на 6 дена), в които ще увеличавам количествата на плодовете и овесът. Иначе засега така :) Само вечерта ще видя дали ще хапна салата с пилешко филе или с извара, каквото ми се дояде :)

Сега ще ти пиша ЛС за йогата ^^

blinblin 16th January 2010 18:24

А пък аз не успях да издържа само на фрешове и плодове.В крайна сметка коремът ми си кажа тежката дума :lol: и си сготвих.
Значи за днес:
12:00-малка ябълка
13:00-фреш от портокал
17:00-фреш от портокал
18:00-печени гъбки около 120-150 гр.
около 9- 1 пъстърва с лимон + два домата с малко сирене
Днес няма да си легна преди 12/1 и затова вечерята ми е толкова късно :)
Харесва ли ви? :roll:

Abbi 16th January 2010 19:14

Лелеее,колко сте изписали!

mindbender искам и аз да попитам за тези упражнения за болни колена.Може ли малко инфо :D
blinblin на мен ми харесва полуразтоварващият ти ден :P
moly както винаги си с перфектно меню.Честит ти степ за аеробика.
swe3tynka много ми харесва менюто ти,да не би пък прекалената консумация на протеин да не ти понася и това да ти създава дискомфорт на коремчето :(
Jaynee браво за водата.Винаги си носи шишенце с вода с теб,аз така правя.Отначало приятелите ми се шегуваха с това,но сега го приемат за съвсем нормално.

Ето менюто ми за днес
9:00 300гр. кизело мляко
12:00 салата зеле, 1 купичка боб
16:30 пилешко филе на скара,чаша червено вино ,парче торта :oops: бях на детски рожден ден

3л. вода

aniK къде се губи?

blinblin 16th January 2010 19:31

Цитирай:

Първоначално написано от moly555
Купих си и степ за аеробика, довечера какво изпробване ще му ударя - толкова много го исках :)

Искам и аз,искам и аз :D
За колко си го взе? :roll: :)

swe3tynka 16th January 2010 20:06

Abbi, не, напротив.Мен въглехидратите ме подуват много (особено плодовете). Когато ги огранича за сметка на протеините, коремчето ми бързо се възстановява, сега се замислих и го установих.. Затова ще пробвам малко така, да видя как ще ми се отрази (:

Ето ми менюто в окончателен вид:


10:00: топла вода с мед
11:00: паста от броколи с извара
12:00: 2 мандаринки
15:00: пъстърва на скара, шопска салата (без сирене или извара)
20:00: шопска салата с извара

Течности: 3л + (чаша зелен чай, минерална вода, мин. вода с лимон..)


Ама още ще пия, жадна съм. :roll:
Как ми е храната иначе..

root 16th January 2010 20:44

Moly! Good job :)
blinblin, харесва ми до 17ч. Интересно защо не издържа цялия ден ???
Abbi, упражненията на Jaynee са за нейния проблем с менискуса. Те са рехабилитационни. На теб какво ти има по-точно?... И мен са ме базикали за водата :D

swe3tynka 16th January 2010 20:53

mindbender, защо на мен не ми говориш? :o Лоша ли ми е храната?

blinblin 16th January 2010 21:04

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
blinblin, харесва ми до 17ч. Интересно защо не издържа цялия ден ???

Щях да умра от глад :roll:
И ми замирисаха гъбките от фурната :oops:

root 16th January 2010 21:18

swe3tynka, последните ти няколко менюта са ти добре. Пооправила си ги малко. :) Следя аз, не си мисли че ти прескачам постовете... Опитвам да си представя как би ми подейства на мен тази НВД и размишлявам... Извинявай, ако ти се е сторилo, че си пренебрегната!!!

Иначе менютата на Moly ми харесват най-много... Тя най-добре знае какво харесвам и как се храня. И виждам се доближава до моята философия. Пък и толкова постоянна машинка като нея не съм виждал (ВСЕКИ ДЕН ЙОГА) :D

blinblin, към такива дни свиквай постепенно. От глад няма да умреш, стига да пиеш достатъчно течности и си спокойна :)

moly555 16th January 2010 21:42

Много хвалби, много нещо хаха. Благодаря :) Знаете, че и вие много ми помагате и ме вдъхновявате :P
Blin, сега открих, че степ аебориката е страхотно забавление. До сега съм играла степ аеробика с микс тае-бо упр. Умрях от кеф :) В Буграс знам, че имате TCM магазин, била съм там. Това е универсален немски магазин с всякакви стоки. Степът е от подобен магазин тук в София и е 29 лв, на 2 нива. Мислех, че ще ми е несък, но на първо ниво за сега ми е добре. Сега ще се разровя и за още клипчета из торентите за степ аеробика :)
Препоръчвам ви го, голям кеф е ;)

aniK 17th January 2010 08:42

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
aniK къде се губи?

Тук съм аз, но нямам какво да напиша :roll: Яд ме е на себе си, че дояждам едни овесени бисквити (аз ги правих от овесени ядки) и много ми вдигат въглехидрата. Много са хубави и не ми се изхвърлят, та се "налoжи" вчера да ям 2 на зкуска и 2 следобяд :? Днес са последните и скоро няма да направя. Изчислих им калорийна стойност около 70 на бисквита - 2 са горе-долу колкото 1 Corny, което аз не уважам много (като всяко т.нар."диетично" нещо) :? На всичкото отгоре и аз чопнах от баварския крем на една торта вчера на детски рожден ден :? :evil:

Swe3ty, подуваш от фибрите, а не от въглехидратите като цяло ;) Пък в полодовете специално има и сокове, чиято киселинност те дразни. Просто искам да внеса уточнение ;)

Abbi 17th January 2010 09:39

aniK давай бързо рецептата за тези овесени бисквити :D

moly кажи ми моля те по колко овесени ядки ядеш сутрин на закуска,като количество?Виждам,че ги ядеш "чисти" и аз опитах,но ако не се настържа ябълка вътре не ми стигат и след тях съм още гладна.Преди ги смесвах с кисело мляко,но сега избягвам тази комбинация по препоръка на mindbender.

aniK 17th January 2010 09:59

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
aniK давай бързо рецептата за тези овесени бисквити :D

2 яйца, 50гр разтопено масло или маргарин, 250 гр кафява захар (аз сложих 100 и пак са сладки) - това се разбива и към него се прибавят 250 гр овесени ядки, канела и какао. Аз нямах какао и не сложих. Разбърква се хубаво.
Пекат се върху хартия за печене, намазана с олио (може и без него) в загрята на 180С фурна 20-тина минути.Ако е повече - прегарят. Гребва се с лъжица и се изсипва върху хартията. От това колчиество стават около 20 сладки. По Коледа една жена ни черпи и на мен много ми харесаха. Все си мислех, че са с мед. Излишно е да казвам, че в къщи само аз си ги харесвам :D Първият ден са по-твърди, а после омекват. Към 8-мия ден обаче идват в повече, а започват пак да се втвърдяват и се "налага" изяждане :mrgreen:

moly555 17th January 2010 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от Abbi
moly кажи ми моля те по колко овесени ядки ядеш сутрин на закуска,като количество?Виждам,че ги ядеш "чисти" и аз опитах,но ако не се настържа ябълка вътре не ми стигат и след тях съм още гладна.Преди ги смесвах с кисело мляко,но сега избягвам тази комбинация по препоръка на mindbender.

Abbi, не ги ям чисти :) Слагам по 3 супени лъжици овесени ядки (сега си взех от фините) + малко сушени плодове (купувам си на сипно кайсия, манго, стафиди и каквото там решиш), но гледам да е един вид плод. Накрая добавям малко орехи - 5-6 броя. Накисвам във вода от вечерта и на сутринта всичко това е готово и набъбнало. Даже не слагам мед, защото плодът си има негова си захар :)
Вчера си купих и готово мюсли от Kaufland за малко смяна и ще си редувам комбинациите. Даже имам малко сусам и се чудя дали от време на време да не замествам орехите със сусам?

Jaynee 17th January 2010 10:57

Здравейте,
днес имах много добрите намерение да хапна нещо по-засищащо за закуска и да продължа с плодове и фрешове от портокал. ОБАЧЕ .. майката на приятеля ми е решила да готви някакво свинско с лук и един куп глупости, които няма как да ям, а тя много се цупи като не и се яде от манджите. И в добавка мисли, че съм много отслабнала, разболявала съм се, защото не ям пържени филийки за закуска и така ... Върви обяснявай, че съм 60 кила и това няма как да е "слабо" ...

Единствения начин да стигнем до консенсус с нея е да направя някаква салата и да задуша зеленчуци, за да ям с тях нещо .. Предложения ?

Иначе за закуска си направих някаква много гадна измишльотина ..
3-4 лъжици кисело мляко, 2-3 ореха смлени, ленено семе, лъжица овесени трици и малко мед. Мисля , че стана гадно от меда.

Та .. ако някой ми даде предложение какво да измисля, за да го ядат всички, ама и аз в това число - бройте ми го за обяд :D

нататък ще си хрупкам хубавите зелени ябълки, които си купих вчера..

blinblin 17th January 2010 18:34

Къде сте? :)
За днес:
12:30-салата Цезар
15:00-1 голяма ябълка
17:30-1 мандарина
18:30-1 пъстърва с лимон
около 19 и нещо- 100 гр. печени гъбки

Ако огладнея пак може да хапна някоя ябълка или портокал :)

swe3tynka 17th January 2010 19:27

Тук сме, тук сме ^^

Лелее..аз сега се прибирам, 4 часа снимахме навън, на 1 градус, а бях по къса рокличка и тънък чорапогащник..обачеее станаха жестоки кадри, много съм доволна!!! :P

Ето ми днешното меню, спорт-няма.

09:30: топла вода с мед
10:00: печена ябълка с пълнеж от орехи и стафиди, поръсена с канела :girl_eat:
13:00: печено пилешко филе (120гр), салата домати краставица
19:00: шопска салата с извара

Течности: около 2л


Abbi 17th January 2010 19:36

aniK и в къщи само аз си ям моите "бъркочи",както ги наричат :D Тези бисквитки ми звучат вкусно и със сигурност ще се пробват :wink:
moly аз слагам 4 с.л.,но не подслаждам с нищо-нито сушени плодове ,нито мед.Иначе знам ,че сушените кайсии са много полезни.Не заменяй орехите със сусама,а освен орехите прибави и сусам.Аз така ги ям.Учудващо е колко много е полезно това мъничко зрънце сусам,просто уникално!
Jaynee поне в моето семейство няма такова нещо-хем всички да го харесат,хем да е и по мой вкус :D
swe3ty за къде снимаш?

Менюто ми за днес
овесени ядки,орехи,ленено семе,сусам,настъргана ябълка,канела
яйце,извара и тиквичка на тиган без мазнина+салата зеле с морков
портокал
бялото месо от печено пиле+салатаот маруля,краставица,домат

2л.вода

blinblin 17th January 2010 19:47

Цитирай:

Първоначално написано от swe3tynka
Лелее..аз сега се прибирам, 4 часа снимахме навън, на 1 градус, а бях по къса рокличка и тънък чорапогащник..обачеее станаха жестоки кадри, много съм доволна!!! :P

swe3tynka,знаеш ли,че те нямам във Фейсбук?Днес сутринта се сетих :(
А иначе надявам се да не си измръзнала :)

swe3tynka 17th January 2010 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от blinblin
Цитирай:

Първоначално написано от swe3tynka
Лелее..аз сега се прибирам, 4 часа снимахме навън, на 1 градус, а бях по къса рокличка и тънък чорапогащник..обачеее станаха жестоки кадри, много съм доволна!!! :P

swe3tynka,знаеш ли,че те нямам във Фейсбук?Днес сутринта се сетих :(
А иначе надявам се да не си измръзнала :)

blin4e, Savina Nikolova ми е името, можеш да ме аднеш (:
Ами поизмръзнах как да не съм, направо ми се гадеше от студ, ноо.. сега съм ок и съм доволна, така че всичко е тип топ ((:

blinblin 17th January 2010 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от swe3tynka
.. сега съм ок и съм доволна, така че всичко е тип топ ((:[/i]

Това е най-важното :)Ей сега ти пращам покана :)

moly555 17th January 2010 20:28

Хей момичета, как изкарахте почивните дни :)
Swe3ty, да качиш фотосесията във фейсбук ;)
Abbi, пробвай овесените ядки със сушени плодове - според мен е по-добре от сурова ябълка в тях ;)
Blin, добре се справяш, както винаги ;)

За днес:
08.30 фреш от портокал и грейпжрут
09,30 овесени ядки със сушени плодове и орехи
14,15 зеленчуци с кайма на фурна - става супер ;)
16.30 малко тиква
19,00 салата зеле и моркови с 50 гр сирене

2 л вода
много чай :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.