Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

aniK 17th January 2010 21:39

Хи-хи, ще взема и аз да постна едно меню

8:00 - лъжичка мед, чаша топла вода, нескафе с мляко
9:00 - 2 овесени бисквити
11:00 - 1 киви
12:30 - голяма зеленчукова салата и порция миди натюр (това в "Добро")
17:00 - нескафе с мляко, 1/3 банан, 5-6 бадема
20:00 - голяма зеленчукова салата и още 1/3 банан

В "Добро"-то стояхме 3 часа и не устоях на мидите, иначе щях да си бъда само на салата. Те май сега не са ми много "полезни", но не ям всеки ден. После се чувстях като "слон-балон", но аз напоследък все така си се чувствам :D :D :D

Abbi, с мъж ми на глава не мога да изляза по отношение на храната (в частност количеството хляб), но поне готвя диетично. Понякога успява да хареса и някои типично "мои" неща (с годините става все по-суетен и се притеснява от килограмите ;) )В неговото семейство се хранят по най-ужасния начин. В тази връзка, Jaynee, искрено ти съчувствам :D На мен "специално" ми приготвят нещо "диетично" като панирани чушки или пилешки филенца, НО ОТНОВО панирани или пък риба...познай - панирана :D Просто готвят почти само на газов котлон, всичко е пържено, но преди това оваляно в брашно :shock: После защо били с високо кръвно, захар и не знам какво още :? Аз наблягам на салатите и напоследък се научиха да ми купуват готово печено пиеле, от което ям гърдите ;)

Swe3ty, и аз ще чакам фотосесията - ама днес беше изключително студено :(

Jaynee 17th January 2010 22:28

aniK, дааа и тук всичко е на газов котлон, с картофи, брашно, пържено, панирано или с майонеза. Много трудно си намирам нещо, което не е бъкано с въглехидрати. Обаче им направих една салатка от броколи, лентички моркови, карфиол, леко парнати тиквички с лимонов сок за мен и дресинг със сметана и подправки за останалите. :)
Получи се, не си го ядох само аз ! :wink:

root 18th January 2010 14:58

aniK, доживяхме да ти видим менюто :)

Jaynee, защо не си готвиш сама?

princesavm 18th January 2010 15:41

Здравейте момичета,

В тази тема съм нова,чета от няколко дни и признавам,че супер много ме зарибихте по здравословното хранене :)))))
Много ми е трудно,защото съм си лакомийка,но пък имам воля.
Иначе с килограмите нямам проблем (165 / 50 кг),но все по-често се замислям на какво си подлагаме здравето с лошата храна ...
Имам въпрос към Аник - виждам,че пиеш нес кафе и понеже аз кафето не мога да го изоставя,искам да те питам по-добре ли е нес от еспресо?

Jaynee 18th January 2010 17:29

mindbender, сама си готвя, бях на гости за няколко дни :)

moly555 18th January 2010 19:42

Цитирай:

Първоначално написано от princesavm
Здравейте момичета,

В тази тема съм нова,чета от няколко дни и признавам,че супер много ме зарибихте по здравословното хранене :)))))
Много ми е трудно,защото съм си лакомийка,но пък имам воля.
Иначе с килограмите нямам проблем (165 / 50 кг),но все по-често се замислям на какво си подлагаме здравето с лошата храна ...
Имам въпрос към Аник - виждам,че пиеш нес кафе и понеже аз кафето не мога да го изоставя,искам да те питам по-добре ли е нес от еспресо?

Мисля, че Аник не пие често нес кафе, но тя ще каже ;) Хайде, добре дошла и постни 1-2 менюта ;)

За днес:
09.30 овесени ядки със стафиди и орехи
12,30 зеленчуци с малко кайма на фурна
16,00 варена тиква
19,15 салата зеле и моркови + около 20 гр сирене + малко извара

2,5 л вода
0.75 чай

blinblin 18th January 2010 19:58

Аз съм много тъжна,защото има страшно много за учене до сряда включително(наистина страшно много :cry: ) и нямам никакво време за спорт.Дори не знам дали ще имам време да спа...Тъпа диплома :?
Но поне по отношение на храната поне по мое мнение съм добре :)Казвайте и вие какво мислите :)
10:00-фреш от портокал
12:00-3 варени яйца + 80-100 гр. сирене
16:00-1 голяма ябълка
20:20-150 гр. печени гъбки(много ги обичам,а и ми са лесни за приготвяне,кога вкъщи няма нищо сготвено) + 80-100 гр. сирене

moly555 18th January 2010 20:22

Цитирай:

Първоначално написано от blinblin
Аз съм много тъжна,защото има страшно много за учене до сряда включително(наистина страшно много :cry: ) и нямам никакво време за спорт.Дори не знам дали ще имам време да спа...Тъпа диплома :?
Но поне по отношение на храната поне по мое мнение съм добре :)Казвайте и вие какво мислите :)
10:00-фреш от портокал
12:00-3 варени яйца + 80-100 гр. сирене
16:00-1 голяма ябълка
20:20-150 гр. печени гъбки(много ги обичам,а и ми са лесни за приготвяне,кога вкъщи няма нищо сготвено) + 80-100 гр. сирене

Blin, сиренето ми се вижда повече, но пък ти не ядеш така редовно като мен, така че не мисля, че е проблем ;) Само не ми харесват дупките, доста време оставяш между храната. Предполагам ставаш късно, за да ти е закуската към 12 хихи :) И аз имам супер натоварен график и те разбирам, но задължително си оставяй време за сън, иначе на следващия ден ще си уморена и скапана! Мисли позитивно и се опитвай да вършиш някои неща в движение, за да ти остово повече време. Плюс това си наложи да намериш половин час за някое клипче с упражнения :) Давай Blin, още малко остана до края ;)

blinblin 18th January 2010 20:36

Моли,наистина нямам никакво време.В момента пиша, докато вечерям.Имам да уча по история 5 огромни урока за сряда,за да мога да имам 6.По немски всеки ден имаме контролна и изпитване и отделно имам и по другите предмети да уча.Нямам търпение да мине срядата...Тогава ще остане само немския.
Иначе за закуската аз не закусвам :oops: ,пия фреш от портокал...Просто не огладнявам сутрин.Ще се опитам да оправя часовете :)

aniK 18th January 2010 20:39

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
aniK, доживяхме да ти видим менюто :)

Моите са еднотипни, а сега и ситуацията е леко "извънредна". В нормални условия не закусвам, обядът ми е салата с млечни/яйчени, а вечерята салата с месо. Имам плод/ядки към 11 и към 16ч, много вода, зелен чай и 1 нескафе с мляко..

Moly, за съжаление напоследък ми се събира доста нескафе :( Аз го правя много слабо - 1/2 чаена лъжичка в огромна чаша с малко мляко, но пак си е кафе :( Свикнала съм да имам топла напитка няколко пъти в деня, а сега никакви чайове не ми понасят (направо ми се повдига :( ). Наливам се с вода и редично кафе :?
princesavm, казват, че нескафето е по-малко вредно от еспресото. Аз по принцип не обичам силни кафета. Ако няма нес, пия понякога шварц (от филтър машина). Имах период от около 2 години, в който не близвах кафе, но се "подлъгах" отново по онези хубави големи млечнo-кафеени напитки в Онда, Starbucks, Coffee heaven и т.н.

blin, ако организмът не е починал - нищо не правиш - нито с ученето, нито с храненето. Не се стресирай, ще се справиш с всичко, знаеш го ! Гъби със сирене не е ли малко "недобра" за храносмилането комбинация :roll:

Сега и аз ще забъркам едни овесени ядки със стафиди за утрешната закуска ;)

Jaynee 18th January 2010 21:10

Здравейте :)

ето го моето меню за днес:

закуска - филийка зърнена мозайка с извара и парче пуешко филе
обяд - броколи, морков, 1 яйце в тефлоновия с лъжичка сметана
межд. - 2 мандарини, 30 грама фъстъци
вечеря - 1 печена чушка, извара, кисело мляко, пуешко филе, малко ленено семе .. нещо като салата тип снежанка трябва да е :)

Обаче нещо не ми се отрази добре, боли ме корема от следобяд и си мисля, че е от фъстъците в комбинация с плодове ..

Трябва да уча за изпит, а се чудя по цял ден какво да си готвя или вися из фейсбук , ужас просто .......................

Jaynee 19th January 2010 09:53

Напоследък много липсвате :(

Искам да попитам нещо :) Тази сутрин си правих дюканска палачинка обаче се получи много странна. Може ли който е правил да сподели как точно я прави? :D

root 19th January 2010 10:34

aniK, а ти защо не закусваш??? :roll:
blinblin и Jaynee не мешайте протеините. Jaynee, твоите менюта понякога са такова миксиране, че си товариш излишно храносмилателните органи. А и течностите предполагам все още са ти в малки количества.

root 19th January 2010 10:36

Една приятелка е писала за сестра си. Мисля ще ви се стори интересно:
http://shakita5.blogspot.com/

swe3tynka 19th January 2010 10:42

Jaynee, това е моята рецепта за овесена палачинка, става супер вкусна (по-вкусна от истинска :P ):

1 яйце
2с.л. прясно мляко
1с.л. овесени трици
1с.л. крема сирене/ извара
щипка бакпулвер

Всичко се смесва. Можеш да си направиш 2 малки или 1 голяма палачинка :)

Jaynee 19th January 2010 11:08

Благодаря ти, swe3tynka !

mindbender, с това смесване на протеините, извара+месо или извара+кисело мляко ли визираш ? Наистина много често го правя .. обаче не знам защо не е добре.

Водата още не ми е на 2 л., но поне към 1.5 горе-долу успявам :)

root 19th January 2010 11:22

Точно него го визирам. Даже и растителни с животински протеини. Но ще ти пиша главна за 2-рите, тъй като са по-сериозното. Различните протеини изискват за обработката си различни храносмилателни сокове и времето за обработка. Миксирането ти води до излишно задържане на храна в стомаха, в някой случай некачествена обработка (заради храносмилателните сокове), оттам и усвояването на веществата се нарушава. Предвид че искаш да отслабва и си се спряла на тези протеинови диети (или дюкански), поне се храни така, че да усвояваш храната, а не да трупаш отпадъчни продукти. Малки количества, и по-прости менюта. Не е нужно да смесваш какво ли не. Тялото ти не набавя ли нужните му вещества, винаги ще имаш или проблеми с килограмите или здравословни.

root 19th January 2010 11:25

Водата ти за такова хранене е малко. Но то и количествата ти храна не разбрах какви са...

Горе постнах 1 линк, ама трябваше да е този -> http://shakita5.blogspot.com/2010/01...e-amazing.html

aniK 19th January 2010 14:39

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Горе постнах 1 линк, ама трябваше да е този -> http://shakita5.blogspot.com/2010/01...e-amazing.html

Хубаво е, че обратът е бил положителен :!: За съжаление много момичета не успяват да "се преборят" :( Всекидневно се сещам за hatred и се моля да е добре - здрава и щастлива :!: :!: :!:

Моята закуска - не закусвах по принцип, защото вечер ям доста. Сутрин до към 11ч. съм на течности. Закуся ли, после ще изям света, а и целият ми метаболизъм се обърква.
Сега обаче вечер ям рано и много малко и сутрин се събуждам гладна. Смятам, че просто трябва да има интервал от време, в който организмът да се "изчисти" :D Иначе става едно задръстване... :P

root 19th January 2010 15:39

То е пресен случай и днес разбрах за него. Но като изчетох и направо си бях шокиран. Все пак ги познавам от доста години момичетата, като с едната (писателката) си поддържам повече връзка. Именно тя днес ми прати това да го прочета и после поразпитах...

Странно ми е как разсъждават момичетата, че се докарват до такива болести. Имаше 1 тема тук във форума, за 1 момиче, което гладуваше и искаше да свали 15кг за 1 месец. Аз и обяснявах поне да яде плодове и леки храни и после да внимава със захранването, че не е правилно лишаването от храна. И други хора и писаха, но тя си мрънка своето. И всичко това заради 1 момче. Обаче някои са много твърдоглави, правят като че ли напук. А с hatred какво е станало всъщност? Имаш ли някакво инфо за нея как е сега?

При теб също стои въпроса за добро усвояване на храната. Закуската и леката вечеря според мен са задължителни. Най-голямото задръстване става при липса на течности. Другото е след вечеря - ако като легнеш и в стомаха ти все още се обработва храна.

aniK 19th January 2010 15:57

Ами храненето ми зависи от начина на живот - ако например ходя на работа и трябва да ставам рано, да тренирам, да взема душ и др."тоалетни" дейности, да оправя децата и т.н., едва ли ще закусвам :D Аз обаче си мисля, че ще продължа със сегашния си начин на живот, затова ще имам достатъчно време сутрин да мина през "течната" фаза и малко по-късно да закуся ;) Много държа на добрия си метаболизъм и гледам да не се утежнявам с много храна - ям често и по малко, пия много течности, мелничката да работи ;)

hatred пишеше много активно докато в крайна сметка не и поставиха диагноза "начална фаза на анорексия", която според мен си беше "напреднала фаза". Надявам се сама да си е "забранила" всякакво четене, писане и участие в подобни форуми :!: Нямаме пресни новини от нея, но се надявам всичко да се развива в положителна насока!!!

princesavm 19th January 2010 15:59

Аз имам два въпроса:
1/.С какво ядете овесените ядки сутрин?Аз си ги правя с прясно мляко - това добре ли е?
2/.Водата,която пия през деня,по-хубаво ли е да е топла(леко гореща) или няма значение?Четох,че първата чаша сутрин е полезно да е гореща,но за през деня ми е интересно :2016:

root 19th January 2010 16:18

aniK, аз "закуся ли, после ще изям света" го разбрах почти буквално :D За това и те поразпитах така... Много жалко за момичето. Дано се е оправила. От този форум както ползи, така и вреди може да излезнат. Но всеки си носи отговорността.

princesavm:
1. С мед, сушени или пресни плодове, ядки... Най-добре ги накисвай във вода, може и фреш.
2. Топла - да, гореща - не. Преварявай я и като поизстине леко, атакуваш. Не преварявай минерална вода!

princesavm 19th January 2010 16:21

Ами аз претоплям минерална,защото чешмяната е направо отврат...защо не е добре да се преварява минерална?
И пак да питам - овесени ядки с прясно мляко не е добре,така ли?
И още едно въпросче имам- никъде не виждам в менютата риба тон - това,защото е консервирана ли?

root 19th January 2010 16:51

Зависи от минералната вода... По принцип те са с някаква формула. При преваряването е възможно да се повиши или понижи минерализацията им... Kупувай си изворна или трапезна.
Ядки с мляко: http://www.tialoto.bg/forum/viewtopi...hlight=#624690
Аз консервирани храни не консумирам. Същото се отнася и за рибата.

princesavm 19th January 2010 16:55

Мindbender,благодаря много :)

Jaynee 19th January 2010 17:09

Ето го моето меню:

9 ч - дюканска палачинка с извара
14 ч - сок от моркови от магазина (пътувах, а ми става зле в автобуси и ми падна кръвното)
16 ч - половин кофичка кисело мляко с лъжичка ленено семе
17 ч - мандаринка
19 ч - 200 гр. пилешки гърди на скара и зелена салата

Много кофти се получи днес, особено с тази "дупка" межу 9 и 2 .. Мразя да пътувам с автобуси!

Ще се постарая да следвам съвета на mindbender да не смесвам протеини. И в тази връзка имам въпрос - яйца с извара ? пак ли се брои ?

blinblin 19th January 2010 18:13

mindbender,ще се постарая да не ги смесвам.
Днес много ме болише гърлото до преди час-два и менюто ми не е кой знае колко добро...
12:00-половин скумрия(аз обичам само пъстърва и трябваше да я изям буквално на сила...) + половин купичка супа от гъби
14:00-около 10 сурови бадема
16:00-1 ябълка
18:00-2 купички супа от гъби
20:30-може би 2 сърмички,ако съм гладна
Днес не е много добро менюто,но ми беше кофти ден и просто гледах да не ям лоши храни...
mindbender,радвам се,че нещата са потръгнали добре за момичето.Наистина много тъжно и неприятно е,че такива неща се случват и най-лошото е,че са доста често срещани напоследък.Самата аз знам за няколко момичета в у-щето ми,които имат анорексия... :(
Аник,надявам се все пак Хатред да се включи някой ден и да ни каже как се справя.Искрено се надявам всичко при нея да е наред!

root 19th January 2010 18:46

Jaynee, ето ти храни, който не трябва да се смесват помежду си : зърнени, бобови, млечни (тук ти е изварата) продукти, яйца, месо, риба. :)

blinblin, покрай този интернет май са зачестили тези проблеми. Другото идва от главата...

Abbi 19th January 2010 21:16

Привет и от мен!
Ето ми менюто
топла вода 3 чаши:първата само вода,втората с мед,третата с лимон
ябълка
овесени ядки,стафиди,орехи,ленено семе,сусам и канела
сарата зеле,морков,цвекло и половин скумрия
мандаринка
шопска салата с извара

около 4л.течности

Искам да ви питам някой правил ли е пречистване на организма с "житен режим" ?

root 19th January 2010 21:53

Браво, Abbi!!! Най-хубовото меню, което съм виждал в темата. Като прескачам мойте де :D

За житния режим, 3-дневния или 10-дневния??? Правила ли си и преди такива режими или сега за 1-ви път? :)

Abbi 19th January 2010 22:14

Благодаря за хубавите думи!Старая се и се уча от най-добрите,какво да ти кажа! :D

Става въпрос за 10 дневния житен режим.Никога не съм го правила,но в офиса колегите се канят да го правят,та затова искам малко инфо.Иска ми се и на мен,но ме спира може би еднообразието. Като че ли по-скоро съм "за",но не съм решила още.
Ти правил ли си го?

root 19th January 2010 22:36

Хахаха, и аз благодаря :D

Ако си правила преди дни на плодове, ще ти бъде по-лесно. Но ако не - си идват стресиращо на тялото. Причината е най-вече чистенето на организма, при което е нормално да се чувстваш напрегната например. Ако не бързаш толкова, изчакай известно време за да ти обясня по-подробно и да те напътствам и по време на режима. Хубаво си е някой да те стимулира. То не е само до храна в случая, а си трябва и спокойствие и нагласа. Най-важното е захранването след това, където много хора правят грешки. И аз съм правил грешки! Ще се появя след няколко дена и ще помагам.

Пожелавам ви по-здравословни менюта и да сте по-активни и усмихнати. До скоро и да НЕ СИ ПРОПУСКАТЕ ЙОГАТА!!! :)

aniK 20th January 2010 09:04

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Пожелавам ви по-здравословни менюта и да сте по-активни и усмихнати. До скоро и да НЕ СИ ПРОПУСКАТЕ ЙОГАТА!!! :)

Това много "на прощаване" прозвуча :D

Менюто на Abbi е пърфект и по моите критерии. Иначе не винаги съм съгласна с mindbender ;)
Днес към накиснатите овесени ядки добавих парче тиква ;) (Abbi, докато те прочетох и я направих ;) ) Стана много добре. Те "утежнявам" с орехи, да не стане много калорично :roll:

marsi 20th January 2010 09:46

Здравейте здравейте!
Тука по-старите кучета ме знаят,по-новите не,но казвам на всички ПРИВЕТ!Тук виждам едно ново попълнение mindbearer и страшно много ми харесват съветите,които дава,до голяма степен се припокриват с моите разбирания.На другите мацки забелязвам са им много хубави менютата,браво!
Аз съм вече в Норвегия и нямам много време за писане,но ще разкажа набързо какво става при мен.Менютата ми са си горе долу същите като преди,закуската е овесени ядки с някакъв йогурт,или пък пълнозърнест хляб с някакво пуешко/пилешко филе+обезмаслен кашкавал или сирене,понякога хапвам и плод преди обяд.Основните ми са главно морски напоследък,че то тука това е най-разпространеното общо взето.Пия по около 2 л вода и поне 1,5 л чай.Абе общо взето съм си доволна от храненето тук.Проблема обаче е друг.Както знаят някои в БГ се бях записала на фитнес и бях супер доволна,качих малко мускулна маса,от 48 станах 50 и всичко беше супер!Ама тука като дойдох,с този си начин на хранене(който според мен е добър)свалих пак до 48!(на 170 см)Нямам възможност за фитнеса,много е скъпо и за спорт в кампуса ме набутаха в групата на тае-бо,което май не ме кефи много!Дайте идеи какво да правя,какъв спорт,какви упражнения?Много окльощавях и не се харесвам така!Тук е мястото да спомена,че имам мн бърз метаболизъм,на ден поне 2 пъти то ВЦ...
На всички мн цунки,успехи и радост!!!

Abbi 20th January 2010 12:28

Цитирай:

Първоначално написано от aniK
Менюто на Abbi е пърфект и по моите критерии. Иначе не винаги съм съгласна с mindbender ;)

aniK надявах се да "чуя" и твоя коментар.Май наистина намерих баланса,защото вчера се чувствах много добре.Нито бях подута,нито гладна.Мисля и за напред да се предържам към този тип менюта.

Тиквата и аз мисля да я вкарам в закуската от утре,но не мисля,да се откажа от една лъжица орехи :D

aniK 20th January 2010 13:16

Аbbi, на мен много ми харесва менюто ти!!! Не си падам по въглехидратното хранене на mindbender (радвам се, че не го налага), както и това напълно "втелясване" например за несмесването на 2 протеина. ОК за животински и растителен, но не и за два животински, в частност извара/сирене с яйца.
Днес на обяд направих един бъркоч от кисела краставичка, извара и яйце, запечени на МВ - чудно стана :D За довечера съм направила руло Стефани (домашна кайма, без да я меся с мокър хляб, картофи или други глупости)
Аз не сложих орехи на тиквата, защото вече два дни следобяд хапвам блокче шоколад (за магнезий и желязо), т.е.компенсирам калории. Освен това вече бях накиснала овесени ядки и ги смесих с тиква. Иначе утре сутринта ще съм на тиква с орехи и аз :D

moly555 20th January 2010 14:18

Привет на всички :)
Marsi, добре дошла и намирай време да ни отделяш по 5-10 мин ;) Моят съвет е да си купиш гирички, лост и да намериш упражнения да стягане главно. Вижда се, че ти нямаш нужда от кардио ;) Може би трябва и да увеличиш малко протеините, така предполагам ;)

Нека ви кажа малко за Mindbender, тъй като мисля, че напоследък научих много за него и за неговия начин на живот ;) надявам се да не ми се сърди, че така ще го "обсъдим" :D Той има малко здравословни проблеми, но скоро ще е на линия ;) Това, което научих е, че е изключително сериозен човек, който много държи на храната, спорта и здравето си ;) Той е свикнал да яде така, без да му липсват никакви вещества. Много е разбран и винаги е готов да помогне и наистина, както каза Аник, не се опитва на 100 % да ни налага неговите идеи за нещата ;) Чувства се добре с такова количество храна (и на мен ми се вижда странно как успява), но наистина ми е казвал, че така се чуства лек, свеж и му е достатъчно ;) За смесването на протеини не мога нищо да кажа, но наистина като не се смесват, май човек се чувства по-лек ;)
Аник и Аби, вие само теква ядете :D Дояжда ми се, като ви чета ;)

За днес:
05.30 фреш от портокал
06,30 елда със сирене - е, трудно ми е да я ям без сирене...
10,20 мандарини + 2 зърнести блокчета
14,00 пилешка супа + 50 гр сирене
17,00 малко цедено кисело мляко с орехи и какао - моят любим диетичен десерт
19,30 кисело мляко

2,5 л вода
1 л чай

marsi 20th January 2010 15:23

Здрасти Moly,обещавам да пиша по-честичко,все по-интересно става тук!Впечатленията ми от повечето написано от mindbearer съвпада с това, което и ти си написала.Наистина изглежда знае много:)И на мен обаче,храната му за мъж ми изглежда супер малко!Иначе относно смесването на различните видове протеини ми се вижда сложно,поне за мен,много често хапвам омлет например...
По въпроса за моя проблем,имам едни гири тука,ама са 4 кила,малко множко ми идват,ще взема да си намеря едни по-леки и разни упражненийца из нета,иначе за оформяне на горната част на тялото си намерих упражнения и си ги правя в нас.
И аз не знам как да променя(подобря)начина на храненето си,чакам съвети от по-знаещите:)Ти казваш да вкарам протеин повечко,но аз на ден имам поне едно основно ядене чисто месо(най-често риба) и отделно един йогурт?!
Поствам си последното(днешното меню),ще се радвам на мнения!
7:30 1 ябълка,половин кофичка йогурт със ленено семе,стафиди и малко орехи
11:30 сурови ядки-лешници,бадеми и кашу около 30 г
13:00 пилешко филе на скара(150 г) с гарнитура задушени броколи с чеснов сос
17:00 палачинка от 1 яйце,2 с.л.мляко,3 с.л.овесени трици с пълнеж от пуешко филе и кисели краставички
20:30 порция готвени скариди(около 200 г)
Усмивки!

Abbi 20th January 2010 21:39

Привет и от мен!

moly от утре няколко дни тиквата ще присъства в моите менюта,защото е големичка и си я ям сама :D Понякога имам чувството,че ще пожълтея от каротина :lachen: На мен също само елда не ми е вкусна :)
marsi харесва ми менюто ти.Само може би тази палачинка не и е там мястото.Аз бих я разменила със закуската.

Дълго време се хранех разделно и един от принципите на РХ е най-общо казано ядеш протеин+зеленчук или въглехидрат+зеленчук т.е. два протеина или два въглехидрата не е желателно да се смесват.После,когато реших да прекратя с РХ ми костваше много усилия да се пречупя и да ям например извара с яйца и сега се оказва,че пак трябва да спра да ги смесвам :D
Между другото по някога се хващам,че подсъзнателно продължавам да внимавам със смесването на храните :wink:

Ето ми менюто днес
обичайните три чаши топла вода
овесени ядки,ленено семе,стафиди,орехи
салата моркови и пилешко филе на скара
мандаринка
шопска салата със сериозно количество извара-около 200гр.
по-късно,ако огладнея ще си хрупна малко зеле :D

4л. ,че може и повече течности


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.