Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на здравословно хранещите се 6 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10105)

daliq 18th March 2012 23:01

Ice Cream нищо няма да ти цитирам , ти тука откачалките стигнали до психото съм сигурна , че и лично ги познаваш и ръцете им държиш докато си разделяте някоя солета :))))
Колко бременности си имала мила , че не се сещам , нещо за паласки и кореми обясняваш хахахаха ще падна като отгледаш близнаци и още едно по голямо дете , ще ми говориш с колко бадема закусваш. Айде сега си сипи един фреш и си разходи новият анцуг до фитнеса. Не всички тук се занимаваме с глупости по цял ден.

probook11 28th March 2012 19:15

Ген ... ха ха ха
 
Цитирай:

Първоначално написано от Ice Cream (Публикация 769681)
Благодарна съм на гена си! Че не ме е направил тип кокошка-тънки,крака,големи цици,които увисват,голям корем с паласки,а напротив-мога да се радвам на оформен ханш,тънка талия,средни и стегнати гърди :)
Данните са примерни-не са верни,освен ръста,за който също съм благодарна на природата хаха :)
Това беше от мен! Ще се сетя да пиша пак след 100 години :).

Говори ми пак за гена си след 2-3 годинки ...

catwalk 26th April 2012 13:12

Записвам се тук и се връщам назад да ви прочета, че доста сте изписали :lol:

kristina iv iv 8th May 2012 14:28

м да.... и аз ям 3 пъти на ден! тъй като вечерям много късно хапвам малко и без хляб (вече). Пия повечко воде, което преди не правих. Преди се наливах с кола и сокове.
Не съм си давала зор. Ям си каквото искам, но просто не се тъпча защото ми е вкусно.
Попаднах на скоро на един сайт за онлайн поръчки от където си взимах козметика, но като го разгледах има и яки книжки за гравословно хранене и така нататъка. http://eshop.ecomedia.bg/products/kn...slovno-hranene

Josefiin 28th May 2012 13:18

Попаднах на доста интересен материал, относно храните които се смятат за диетични, а всъщност не са, и отново си задавам въпроса кое в крайна сметка е наистина здравословно и диетично? http://blog.malinka.bg/2012/05/blog-post_14.html

bebelm 29th May 2012 13:55

Консумация на пилешко месо
 
Здравейте,

правя лично проучване по темата: консумация на пилешко месо

Ще съм ви благодарна ако попълните анкетата, ще ви отнеме 2 мин

http://freeonlinesurveys.com/app/ren...0vkyxk65i65233

Благодаря!

anabeth 10th June 2012 22:00

Как да отслабнем с 5кг за 1 седмица? ВижтеТУК

StefanPetrov 13th June 2012 18:01

Нещо интересно което намерих по темата цък

smile_angell 14th July 2012 01:54

Хей, каква е тази война, дето е настанала тук !?
Няма ли да се подновява темичката и да почваме на чисто с здравословни менюта и без караници? :))

sstrawbery 26th July 2012 12:07

опааа,хайде и аз

закуска: сварено яйце и препечена филия със сирене,домат и маслини
1ч зелен чай

обяд: след малко ще си направя салатка домати,краставици и лук

следобяд: 1 нектарина

след това отивам на фитнес и антицелулитен масаж

а довечера мисля да си сготвя мусака от тиквички, зеленчукова супа или пък печени зеленчуци на скара, ще видим кое ще ми се хапва най-много
и отново чаша зелен чай :Р

TeddyBearr 7th August 2012 20:50

Здравейте и от мен,реших и аз да се включа :1252:
Първо искам само да попитам какво е мнението ви относно плодовете?Дали трябва да се ограничават до 2 плода на ден или нещо подобно ? Защото аз ям мноого плодове, дори като се замисля предимно с това се храня понякога.Не нарочно а ги обожавам..:grin: Просто преди да започна да се храня здравословно ядях сладки в големи количества, после ги заместих с плодове с което съм горда.Но напоследък все прочитам нещо относно плодовата захар ии.. :(

А иначе, менюто ми днес :
9:00 - Фреш от 1/2 грейпфрут и 1/2 портокал
10:00 - Овесени ядки с кисело мляко, боровинки, 1/2 праскова и канела.
и малко след това една ябълка (обожавам ги,не че бях гладна) + чаша кафе
1:30 - Малка купичка фасул (колкото да хапна нещо различно)
от 2:00 до към 3:00 - Диня, на интервали от около 15 мин.:grin: Общо съм хапнала около 2 кг. :x
От 4:30 до 5:30 - Бях на аеробика (като ходя и се прибирам пеша, пътя е към 30-40 мин.)
18:45 - Eдна ябълка, един морков и малко боровинки поръсени с сок от лимон и канела
А в момента чаша зелен чай :)

cvtey 7th November 2012 13:47

Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!
Или ако искаме да постигнем резултат в това което правим трябва да се образоваме за да не ни е краткотраен бях на един курс който учат точно това как кога и какво да ядем..... Намалих си теглото драстично и го заържам вече една година :)))))) при това не се ограничавам курса не е скъп 80 лв и трае 3 месеца часовете са съобразени с работещите ползата е голяма препоръчвам го

Emma83 19th April 2013 13:08

Цитирай:

Първоначално написано от TeddyBearr (Публикация 777220)
Здравейте и от мен,реших и аз да се включа :1252:
Първо искам само да попитам какво е мнението ви относно плодовете?Дали трябва да се ограничават до 2 плода на ден или нещо подобно ? Защото аз ям мноого плодове, дори като се замисля предимно с това се храня понякога.Не нарочно а ги обожавам..:grin: Просто преди да започна да се храня здравословно ядях сладки в големи количества, после ги заместих с плодове с което съм горда.Но напоследък все прочитам нещо относно плодовата захар ии.. :(

А иначе, менюто ми днес :
9:00 - Фреш от 1/2 грейпфрут и 1/2 портокал
10:00 - Овесени ядки с кисело мляко, боровинки, 1/2 праскова и канела.
и малко след това една ябълка (обожавам ги,не че бях гладна) + чаша кафе
1:30 - Малка купичка фасул (колкото да хапна нещо различно)
от 2:00 до към 3:00 - Диня, на интервали от около 15 мин.:grin: Общо съм хапнала около 2 кг. :x
От 4:30 до 5:30 - Бях на аеробика (като ходя и се прибирам пеша, пътя е към 30-40 мин.)
18:45 - Eдна ябълка, един морков и малко боровинки поръсени с сок от лимон и канела
А в момента чаша зелен чай :)

Според мен си яж плодовете спокойно, даже колкото се може повече.. Сега лятото можеш и да наблегнеш и на зеленчуците, яж риба и пилешки гърди и най важното, не се ограничавай, яж колкото ти се яде. Избягвай бялата рафинирана захар, рафинираното брашно и използвай зехтин вместо рафинирано олио..

maria06 15th June 2013 09:28

Умна кухня !
 
Умна кухня !Здравейте! 13 седмици ежедневно ще споделям програма за намаляване на теглото си :режим на хранене,дневно меню с рецепти и отчет в грами и килограми
http://mariaaaa.blog.bg/

qwerty123 13th March 2014 20:52

По принцип, ако желаете да отслабнете трябва да накарате тялото ви да изгори собствените си мазнини. Това може да се случи само и единствено при достатъчно ниска концентрация на инсулин в кръвта. Както знаете инсулинът се покачва от покачването на кръвната захар, която пък се покачва от консумацията на въглехидрати. Проблемът е, че човек не може да гладува дълго време, нито пък е приятно, а и най-вероятно ще възвърне бързо загубените килограми, когато поднови старите си хранителни навици.
Адекватно решение е Кетогенната диета, а именно спиране консумацията на въглехидрати. Някои правят грешката да преминат изцяло на протеин, но протеинът, който тялото не използва за регенериране се превръща в захари, които повишават инсулина и блокират разграждането на телесни мазнини. Освен това този процес (неоглюкогенеза) е изключително вреден за тялото. Единственото дългосрочно решение остава консумацията на умерено количество протеин (1.5-2гр на кг телесна маса) и наситени мазнини (животински) до засищане (или малко по-малко, ако желаете да отслабнете) и свеждането на въглехидратите до абсолютен минимум. Това състояние гарантира постоянни ниски нива на кръвна захар и инсулин, постоянен енергиен източник за тялото (мазнини - външни или телесни) и правилно функциониране на естествените механизми в тялото, които регулират чувствата на глад и засищане. Също така се очаква благоприятно влияние при високо кръвно, висок холестерол, диабет 2ри тип, психически разтройства.

дундьо 17th March 2014 10:34

Ами то всеки режим пропада, като си върнеш старите хранителни навици. Не се ли пренастроиш до живот - ще си умреш дебел, нещастен и гладен.
Това със здравословното хранене е много разтегливо понятие. Няма единна мярка и универсална рецепта. Лично аз за себе си признах "Зоната". Първо това е режим много солидно обоснован и на базата на много експерименти. Не съм виждала друг режим, който така изчерпателно да дава конкретика в храненето. Пък и я проверих на свой гръб. Работата не беше само в килограмите. Имам отвратителна глава - боли ме или от кръвно, или от мигрена, или от шип, може и от невралгия, или ей така, от само себе си за разкош. Докато бях на "Зоната", не съм пила ни едно хапче - ни обезболяващо, ни за кръвно. Бях почнала да вдигам захар - оправих се. Даже болежките в гърба и кръста спряха да ме тероризират по обичайния си начин. Не че минаха напълно,(няма как да стане със защипани нерви), но поне не бяха силни и някак си бях по-раздвижена. Но за съжаление този режим просто не е за всеки. Иска голямо слугуване, солидна доза егоизъм по отношение на семейството и... пари. Така че просто не можах да продължа. Но ако вие сте моми, млади при това, препоръчвам ви го. Обаче прочетете книгата (оригиналната, не българската добавка), чак тогава ровнете в Интернет.

qnny 22nd May 2014 16:14

http://test.zalata.net/banner468.gif

MonikaDinva 24th August 2015 07:05

Хранителни добавки
 
Много е важно активния човек да се храни здравословно, за да има енергия за всички дейности както на работното място така и в залата.Аз лично добавям и подходящи хранителни добавки в зависимост от периода в който се намирам.Но добри резултати без адекватно възстановяване е трудна работа.Успех на всички.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.