Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Chocolate9 2nd July 2018 16:48

Цитирай:

Първоначално написано от SpiralStatic (Публикация 813448)
Здравейте, за ринопластиката съм се спряла на д-р Емре Илхан след мноого дълго чудене. Дотук добре, но отсега нататък не знам как да процедирам и ви пиша с молба за помощ. Вчера опитах да се запиша на консултация на 1 юли в София, но вече нямало свободни часове... Разгледах сайта, видях, че има вариант да му се изпрати снимка със запитване. Това може ли да замести консултацията на живо? Моля ви, да ме ориентирате, ще ми се да ида само веднъж до Истанбул, направо за операцията.

Здравейте. Аз съм асистентката на д-р Илхан. Изпратете снимките си във Вайбър на 0877909255, ще ги препратя на д-р Илхан и ще Ви дам обратна връзка. :)

amx9933 5th July 2018 16:10

dr.Alev-Rhyno
 
Привет.
Искам и аз да споделя малко мъжки опит с ринопластиката, понеже наистина има дефицит на такова в групата, а ми се струва, че в бъдеще ще трябва все повече :D. На 24г. съм. Оправих си нослето при др. Алев Джамджъоглу, понеже видях, че при него цената е разумна, харесаха ми снимките на пациенти, които имаше, на консултацията го видях като изключително приятелски и земен човек, имах си и предчувствие, че ще станат нещата. В момента, месец и половина след корекцията, мога да кажа, че съм на 1000% доволен от резултата, нещо повече.. Мисля, че доктора направи оптималното за моя случай, и то на цена, която е в пъти по – малка от редица други доктори. Нослето ми наистина не беше ок: двойно изкривен, със почти запушена ноздра, доста голям размер, езикът ми беше постоянно обложен, явно някакви бактерии си живееха там :D. Тежък случай .. Още от 10ти клас не си харесвах носа, и в последните няколко години бях решил, че ще оправя проблема, за да не мисля за глупости повече. Изключително много ми помогна и Chocolate9, вдъхна ми кураж и искам да й благодаря и тук.
Лично аз си избрах хотел през google maps до кабинета на доктора (Semsan hotel). Цената е приемлива, турската лира е страшно ниска сравнение с години по – назад. Билети си закупих онлайн на turkish airlines, понеже не е оферта да хабите енергия в подобни ситуации за път. Полета е 45мин., с качване/слизане на пътници и процедури по излизтане: 1h, 20min. За Турция ви трябва паспорт ако не сте пътували, в самолета нямате право да носите течности и т.н. Лично аз приех всичко като приключение, което знаех, че няма да е лесно, чисто психологически. Подготвих се за реакциите на близките предварително, така че в момента нямам никакви проблеми с това. Надявах се, че резултата ще е добър, но си казах, че дори и да не е перфектен, ще приема нещата, такива каквито станат, без да поглеждам назад повече.
Клиниката в Истанбул е добра, персонала е отзивчив, нищо, че не знаят никакъв език освен turkish. При мен нямаше никакъв проблем. Сестрите бяха позитивни и се разбирахме само с facial expressions (лицеви изражения). В хотела има нет, може да си активирате 4g мобилен за Турция преди да заминете, аз си изтеглих GPS карта на града и не ми трябваше общо взето. Таксито от летище Ататюрк до хотела ми беше около 100 турски лири. Повечето в Турция, като видят, че не говорите език, се опитват да ви минат с парите, така че внимавайте. Офиса на доктора е на различна локация от самата операция, наблизо е, но все пак е добре да се знае. Трябва си такси и там. За самата ринопластика .. заспивате и после се събуждате с превръзки на носа, първата вечер сте в болницата и сестрите се грижат за вас, на другия ден по обяд доктрора ме видя, и след това си тръгнах, хванах си такси и се прибрах в хотела, от системите и лекаствата сте ок да си хванете такси и да се приберете, но за разходки и излизания не може да става дума. Първите 3 дни не беше леко, спал съм по 4-5 часа на вечер, дискомфорта е голям, не знам жените как се оправяте .. :D Но след това всичко беше ок. Спрях лекарствата доста по – рано, понеже ми се гадеше от тях (а да, има антибиотик, противовъзпалителни и обезболяващи които трябва да си вземете след риното, съвета ми е ако сте сами си ги взмете преди корекцията и се запасете с храна и вода в хотела, за да не излизате първите 2 3 дена). След това вече беше лесно, на петия ден доктора махна тампоните, на седмия махна и шевовете, пообикалях из Истанбул и така. Беше си интересно.Накрая бих казал, че всичко си струваше, резултата е перфектен, макар че това не е финалната ми версия, ако ви е интересно може да ме последвате в instagram: andrey.mitev и да видите за какво става реч. Още преди корекцията от фотошопа, който си направих, си личеше, че има потенциал за много добър резултат, така че се доверих на доктора да си свърши работата и той се справи блестящо. Поздрави от мен и нека хубавите нослета бъдат с вас! :1203:
Успех на всички! :)

OneVN 20th July 2018 21:20

Дилема: Dr. Nihat Kaya или Dr. Alev Camcıoğlu
 
Здравейте, имам дилема кой хирург да избера Dr. Alev Camcıoğlu или Dr. Nihat Kaya.
Позаинтересувах се и разгледах доста от снимките на техни клиенти и имам следното инфо:
Dr. Nihat Kaya:
- използва ултразвуковият и отворен метод
- цената при него е 2 000 евро

Dr. Alev Camcıoğlu :
- до колкото разбрах не използва ултразвуковият метод
- цената при него е 2 500 евро

Също така научих и за:
- Dr. Ümit Taşkın(2 500 евро, ултразвук) при който резултатите изглеждат много добри и естествени
- Dr Barış Keklik(2 800 евро, ултразвук), като включва платени 5 нощувки в хотел и транспорт от летището), при него резултатите също изглеждат много добри

Та ако може някой да сподели кой би бил по-добрият избор :2045:

ds_1307 27th July 2018 14:57

Здравейте :)
След като мина месец и половина от моята ринопластика, реших и аз да напиша няколко реда, за да споделя моя опит - дано да е полезен на всички, които все още се колебаят кой доктор да изберат.
Е, моят "ангел" се оказа д-р Емре Илхан. Никога не съм се колебала, че искам точно той да поправи моето носле... и някак много бързо нещата се случиха. Чаках само 6 месеца за датата, българската асистентка (страхотна е, наистина) ми помогна с всичко необходимо, отговаряше на всичките ми въпроси (къде от притеснение, къде от любопитство..) изключително бързо.
И така наближи датата на операцията (беше през Юни месец). В клиниката всички са много любезни, изключителни професионалисти! Последната консултация беше само 2 дена преди самата операция - за около 20 минути направихме план на новото носле, снимки, обсъдихме какво би ми пасвало най-добре. За да бъда честна, исках естествено носле, такова, което наистина да пасва на лицето ми .. и го получих :)
В деня на операцията бях малко притеснена (впрочем клиниката прилича на хотел, не създаваше усещане за болни хора, както повечето клиники тук в България). Слава богу, всичко мина много добре - събудих се около 2 часа след операцията и много ми се спеше (нито ми се гадеше, нито повръщах). През цялата нощ (на всеки 2 часа) в стаята идваше сестра, която ми промиваше нослето, мереше кръвното, слагаше системи ... и на другия ден около 12 на обяд ме изписаха (не бях посиняла, нито пък подута).
Наистина, първите 3 дена усещах голям дискомфорт (бях замаяна, изтощена, но пък успявах да дишам през носа въпреки силиконовите тампони). Имах придружител, който ми помагаше с храната (имах страшен апетит), с водата (трябваше да пия около 3 литра на ден), с промивките на носа (които бяха на всеки 2 часа).
На 5тия ден ми махнаха тампоните и се чувствах много добре. Вече бях започнала да се разхождам, да хапвам навън, да говоря повече, без да се уморявам. На 7мия ден докторът ми каза, че не изглеждам като наскоро оперирана (дали заради "добрите гени", както се пошегува той, дали заради това, че спазвах всички инструкции и се пазех много ...не знам, но бях много радостна). Позволиха ми да пътувам на 10тия ден, когато ми махнаха и лепенките от нослето.
Вече мина повече от месец от операцията и мога да ви споделя, че се върнах към предишния си ритъм на живот. И .. адски много харесвам носа си (получавам само комплименти за него от своите приятели и колеги).
Очарована съм от отношението, от подкрепата, от грижата.. от новото си носле :)

foggy 29th July 2018 13:08

ds_1307, честито носле!

TheOneVN, от лекарите които си изброила те съветвам да задраскаш Таскин. Мислех си, че в Турция повечето лекари са добри, но явно и те се имат пълни некадърници.

OneVN 29th July 2018 16:33

Цитирай:

Първоначално написано от foggy (Публикация 813682)
ds_1307, честито носле!

TheOneVN, от лекарите които си изброила те съветвам да задраскаш Таскин. Мислех си, че в Турция повечето лекари са добри, но явно и те се имат пълни некадърници.

Благодаря ти за мението!
Интересува ме какви са причините за мнението ти, защото останах с впечатлението че са доволни от него? Иначе на Barış Keklik изглеждат най-добри и естетични резултатите, но незнам до колко няма да изникнат проблеми след операцията, като пропадане, неправилно зарастване на коста и т.н., това е най-важното като цяло. А запитването ми е за първа ринопластика.

SpiralStatic 30th July 2018 12:52

Здравейте,
Имам насрочена дата за операция при д-р Дилбер след 4 месеца. Първо се бях спряла на д-р Илхан, но нямаше свободни часове за консултацията в София като звъннах. Още на следващия ден ми попадна подобно събитие във Фейсбук, консултация с д-р Дилбер след 2 седмици, и така стана :D
Общо взето по моя нос има доста да се работи - големичък, гърбав, с големи ноздри, леко увиснал връх и колумела. Нямам търпение вече, преведох първоначалната сума и хотел резервирах.

Linda05 31st July 2018 09:48

Здравейте, дали някой от оперираните би споделил информация за анастезията, тестване на упойки, евентуали алергични реакции? Благодаря

zozalina 1st August 2018 09:42

Здравейте!Аз също търся доктор за ревизия...спряла съм се на Мирза Фират и Баръш Кеклик. Кореспондирам и с двамата,но още не съм решила.Търся максимално естествен резултат,а на Кеклик много ми харесват анфаса и връхчетата. Като цени за ревизия и на двамата са приемливи. Проблеми при всеки един могат да изникнат,особено за калцирането,доктора няма как да има вина,това си е до организъм!

primetime 1st August 2018 19:25

Здравейте! Можете ли да ми препоръчате добър хирург на мъжки носове. Разбрах, че не всички се съгласяват да оперират мъже, което беше странен факт за мен. Имате ли идея на какво се дължи това?
Някой скоро оперирал се при д-р Ümit Taskin?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:11.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.