Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

diavol 16th November 2018 12:52

Цитирай:

Първоначално написано от Josefine (Публикация 814149)
И при мен го има това с кожата, но не толкова имам много кожа колкото че е отпуснато цялото ми лице и като подпухнало дори. Почти на година и 2 месеца съм post op, но този ефект все още го има. Намалял е, но го има. Съмнявам се някога да изглеждам нормално. Да питам - на някой излизали са му гнойни пъпки във или по носа след операция. При мен се случи 2 пъти вътре в носа, но знам за големи циреи изникнали отвън и ми е интересно има ли др такива случаи и с времето спират ли да излизат

Josefine, до колкото разбирам от форума ти си се оперирала при Авшар .Аз съм се спряла на него (ще ми бъде ревизия от Емил Георгиев).Разбирам,че не си останала доволна.....той не ти ли направи маска как ще изглеждаш?Може ли твой телефонен номер ,за да ми разкажеш по-подробно,че много ми е притеснено след първото окипазяване ,да не стане още по- зле,въпреки че не виждам колко по-зле би могло да бъде:))

Josefine 17th November 2018 15:06

Да - направи ми маска, но тя няма нищо общо с реалния резултат - и носът и физиономията ми като цяло са различни от това, което одобрих. Дори на моменти се съмнявам, че ме е оперирал самият Авшар, а не някой негов специализант. Не съм доволна, но се успокоявам някак си, че можеше да стане и по-зле. Допускам дори, че може би Авшар е имал доброто намерение да ме направи като на маската, но спецификите на носа и черепа като цяло не са го позволили. Така че не съм сигурна до колко трябва да го обвинявам него и до колко - Господ. При положение, че на мен ми беше първа операция и не се получи оптимално, не знам за ревизия и то по затворен метод колко може да се очаква. Моят оригинален нос беше толкова зле, че аз също си мислех, че квото и да направи по-зле няма как да стане. Но стана - 1 нещо оправи и около 7 други развали. Мина почти година и 2 месеца - поне 8 месеца не съм го безпокоила нито на контрол съм ходила. Но той казва че иска да е в течение с пациентите си така че мисля тия дни да му пратя снимка на маската и на реалността да му чуя мнението за творението. Реално от 3 ти месец насам промяна нито в носа, нито в дишането има. Което не знам дали ме отчайва или да ме радва фактът че поне още не е започнало да се влошава. Попаднах на пациенти (не негови) при които влошаването е започнало година след операцията. Положението е зле ама ако вземе и че се влоши тогава наистина не знам какво ще правя, защото хич не ми се прави ревизия - страх си ме е.

bubka81 25th November 2018 05:27

Цитирай:

Първоначално написано от tititito (Публикация 814161)
В самия нос не са ми излизали пъпки, но по лицето постоянно ми се появяват големи гнойни пъпки а никога не съм имала такъв проблем. Не знам много станаха страничните ефекти. Проблема с кожата също си стои. Не знам колко време е нужно за да се адаптира кожата към новия скелет на носа.

Вие при кой доктор се оперирахте? :)

Vasil13 25th November 2018 12:46

Здравейте на всички ,
Искам да споделя моя опит тук, за да може той да бъде в помощ на всички, които все още се колебаят.
Операцията ми беше при доктор Дилбер преди 25 дни, а именно на 01.11.2018.
Възхитена съм от доктора и от екипа. Всичко беше на ниво и операцията мина много леко.
След 25 ти ден резултата е добър има няколко неща, които предполагам се случват на всеки, но за тях ще питам малко по-надолу.
Нослето ми беше увиснало и с гърбица от едната страна. Аз не отидах със снимка при доктора. Исках от него естествен, красив и нежен нос. Забележките ми бяха да не е остър, месест или чип. Това беше всичко, което си казахме в кабинета. На следващия ден доктора просто си свърши работата.
Споделям всички мои страхове, които в последствие разбрах, че са били ненужни.
- Упойката.. Няма какво да се страхувате от нея, ако сте в тази болница и с екипа на доктор Дилбер. Аз лично си направих предварително тестуване за упойките. 1-то тестуване ме усъмни, за това си направих второ. Резултатите от двете тестувания бяха различни. Така от спокойствието, което търсих се притесних още повече. Но когато споделих на специалистите в Турция за случая, те ме увериха, че тях не ги интересува тестуването в БГ и че нищо няма да ми се случи, защото те са в готовност за всяка ситуация. Е, така и беше.. алергии явно нямах, но и дори да имах , разбрах че съм в добри ръце.
- Болката.. Болка няма, освен ако не си с моя късмет. На 10 000 операции 1 % от случаите изпитват болка. При мен беше така,защото моя организъм усвоява много бързо обезболяващите. Та дори и да си от този 1%, в който изпитваш болка, искам да знаете, че тя ще мине до 3 дни и не означава, че нещо страшно се е случило..
Това са двете неща, от които се боях..
Какво се случи след операцията..Какво ме впечетли ...
- Махането на лонгетата и тези маркучета от носа. Странно усещане,минава за миг. Все едно някой ти пипа носа, но не си сигурен, че този нос е твой.
- Дишането.. не можех да повярвам, че започнах да дишам веднага след това и до днес не съм имала нито секунда на запушен нос.
- Кожата- кожата е неприятно грозничка. Може да се обели и това е.. трябва и време да се възтанови.
- Нещо много странно.. излезе ми бял конец ( прилича на корда) посредата на носа. Не от ноздрите, а от самата кожа на върха.Това е нормално , не го пипайте или дърпайте. Ще се разгради сам.
- Нещо още по странно... От носа излезе кръгло селиконово чудо . Изпаднах в ужас.. Това е нещо като запушваща тапичка за кръвоносните съдове. Ако падне не се страхувайте.Това означава, че и е дошло времето.
Споделих всичко, което лично мен ме притесняваше и не знаех дали е наред.
Надявам се това да помогне на някой.
Това, което все още ме притеснява е че от страната където беше гърбицата, носа не спада. Изглежда подута кост.От другата страна обаче спадна и така сега носа ми изглежда малко крив.
Минали са само 25 дни, така че се надявам това да е норламно. Ако на някой му се е случвало, ще се радвам да ми сподели.
Поздрави

bubka81 25th November 2018 20:34

Цитирай:

Първоначално написано от Vasil13 (Публикация 814232)
Здравейте на всички ,
Искам да споделя моя опит тук, за да може той да бъде в помощ на всички, които все още се колебаят.
Операцията ми беше при доктор Дилбер преди 25 дни, а именно на 01.11.2018.
Възхитена съм от доктора и от екипа. Всичко беше на ниво и операцията мина много леко.
След 25 ти ден резултата е добър има няколко неща, които предполагам се случват на всеки, но за тях ще питам малко по-надолу.
Нослето ми беше увиснало и с гърбица от едната страна. Аз не отидах със снимка при доктора. Исках от него естествен, красив и нежен нос. Забележките ми бяха да не е остър, месест или чип. Това беше всичко, което си казахме в кабинета. На следващия ден доктора просто си свърши работата.
Споделям всички мои страхове, които в последствие разбрах, че са били ненужни.
- Упойката.. Няма какво да се страхувате от нея, ако сте в тази болница и с екипа на доктор Дилбер. Аз лично си направих предварително тестуване за упойките. 1-то тестуване ме усъмни, за това си направих второ. Резултатите от двете тестувания бяха различни. Така от спокойствието, което търсих се притесних още повече. Но когато споделих на специалистите в Турция за случая, те ме увериха, че тях не ги интересува тестуването в БГ и че нищо няма да ми се случи, защото те са в готовност за всяка ситуация. Е, така и беше.. алергии явно нямах, но и дори да имах , разбрах че съм в добри ръце.
- Болката.. Болка няма, освен ако не си с моя късмет. На 10 000 операции 1 % от случаите изпитват болка. При мен беше така,защото моя организъм усвоява много бързо обезболяващите. Та дори и да си от този 1%, в който изпитваш болка, искам да знаете, че тя ще мине до 3 дни и не означава, че нещо страшно се е случило..
Това са двете неща, от които се боях..
Какво се случи след операцията..Какво ме впечетли ...
- Махането на лонгетата и тези маркучета от носа. Странно усещане,минава за миг. Все едно някой ти пипа носа, но не си сигурен, че този нос е твой.
- Дишането.. не можех да повярвам, че започнах да дишам веднага след това и до днес не съм имала нито секунда на запушен нос.
- Кожата- кожата е неприятно грозничка. Може да се обели и това е.. трябва и време да се възтанови.
- Нещо много странно.. излезе ми бял конец ( прилича на корда) посредата на носа. Не от ноздрите, а от самата кожа на върха.Това е нормално , не го пипайте или дърпайте. Ще се разгради сам.
- Нещо още по странно... От носа излезе кръгло селиконово чудо . Изпаднах в ужас.. Това е нещо като запушваща тапичка за кръвоносните съдове. Ако падне не се страхувайте.Това означава, че и е дошло времето.
Споделих всичко, което лично мен ме притесняваше и не знаех дали е наред.
Надявам се това да помогне на някой.
Това, което все още ме притеснява е че от страната където беше гърбицата, носа не спада. Изглежда подута кост.От другата страна обаче спадна и така сега носа ми изглежда малко крив.
Минали са само 25 дни, така че се надявам това да е норламно. Ако на някой му се е случвало, ще се радвам да ми сподели.
Поздрави

Здравейте :).Много се радвам,че споделихте вашия опит,понеже ми предстои операция при доктор Дилбер през месец януари и страшно много се притеснявам.Ако може да оставите фейсбук профил или нещо такова за да се свържа с вас за още въпроси,ако е удобно разбира се :).Ако не желаете да пишете вашия профил аз ще оставя моя.Благодаря ви :)

Vasil13 26th November 2018 12:33

Здравей,
Нямам нищо против да ми оставиш твоя профил, за да се свържа с теб, но мисля че би било полезно за всички да ме попиташ всичко тук, за да може отговора ми да достигне възможно повече потребители.
Поздрави :smile:

bubka81 26th November 2018 19:46

[QUOTE=Vasil13;814246]Здравей,
Нямам нищо против да ми оставиш твоя профил, за да се свържа с теб, но мисля че би било полезно за всички да ме попиташ всичко тук, за да може отговора ми да достигне възможно повече потребители.
Поздрави :smile:[

Профила ми е Mocarelka Mocarelka,профилната снимка e гора в есенна обстановка. :)

Linda05 27th November 2018 18:11

Здравейте, предстои ми операция при д-р Дилбер през март. Интересувам се колко време след нея е възможно да се върна на работа? Отокът знам, че спада все повече с течение на времето, и че е индивидуално, но ако може да ме ориентирате горе-долу. Благодаря

Vasil13 27th November 2018 18:44

Oще на след махането на лонгетата можеш да си обратно на работа. Това е на 7 ми ден след операцията.

TheSS 29th November 2018 12:56

Здравейте момичета, ще се включа и аз в темата. Първоначално след преглеждане на по-голямата част от информацията във форума относно българските специалисти вместо да ми помогне, аз се обърках още повече... Просто не изникваше име, което категорично да говори за професионализъм, добре свършена работа и хубав краен резултат, от което ми стана ясно, че работата явно е на късмет тук в България... Честно казано се бях спряла на Доктор Енчев защото ми харесаха снимките на носовете, които е правил, но това съмнение, че това е най-добрият избор не спираше да ме тормози. Заговорих се с приятелка, която си е правила носа в Турция и случайно попаднах тук в темата, и съм благодарна... Не може в България да няма нито един обещаващ лекар, който да работи по ултразвуковия метод и това директно ме пренасочи към Турция.
За момента се интересувам от Алев Джамджъоглу и Нихат Кая. Първият до колкото прочетох не прави ултразвукова ринопластика и това малко ме навежда към Кая, но ще направя консултация и с двамата.

И сега с въпросите... цената на ринопластиката какво включва? Колко нощувки са в болница и колко е необходимо да се остане на хотел? Как е най-добре да се пътува до там?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:31.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.