Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Нелка 13th March 2013 15:22

Турски хирурзи
 
То се е видяло, че форума вече има нужда от такава тема.

Вчера ми беше консултацията при Мухамет Дилбер.

Общо взето ми прекърши надеждите за малък, сладък, перфектен нос. И го направи с усмивка.

Хареса ми, че е доста честен и директен. Но в същото време е много любезн, отзивчив, разбран и усмихнат. Държа ме 1 час, рисува, обяснава, прави схеми и направи фотошоп. Аз много харесах фотошопа, но той ми каза, че ще работи за този нос, но не гарантира, че носът ми ще реагира правилно.. :-D

Предвид, че ще ми е 4-та, Дилбер обясни, че с всяка следваща, % на успеваемост спада с 20%, което означава, че след тази оп, мога да се надявам на 60% подобрение на сегашното състояние. Каза, че всеки % над тези 60% би бил екстра, но не е гарантиран.

Също така като голям минус отчете изключително дебелата ми кожа на носа. До колкото разбрах само мъже е правил с такава кожа.. :wink: Каза, че в този случай не може да се постигне фин нос, просто дебелината на кожата би скривала девинициата на тъканите под нея.

Подчерта, че ми е доста дълъг носът (правеше някакви шеги като имитираше Пинокио.. което ми се стори забвано не знам защо, принципно на всеки друг бих скочила на веждите :-D ). Но фактът, че 3ма хирурзи преди него не са успели да го скъсят, го кара да се съмнява, че има причина носът да не може да бъде скъсен. Идеше ми да му кажа, че си няма идея колко некадърни хирурзи има в България, така че е много вероятно причина да няма. Но си замълчах. (Дала съм обет за минимализиране на нагативизма си).

Като цяло разбрах, че ми е сложен носът. Знам от Бънито точно, че най-трудното е да се прибере към лицето много изпъкнал нос. НО!! Е факт, че най-фрапантните случаи на скъсяване на носове, точно съм виждала Дилбер да прави. Което ме кара да мисля, че ако той не успее да скъси носът ми... Най-веротно в предишния си живот съм лъгала, лъгала, лъгала.....


Това са мн малка част. Вчера като гледах снимки се изумих... Викам си, моя нищо особено не е, човека с такива тежки, ама тежки носове се е справял перфектно... Но не! Каза ми ако бях първа оп при него, тогава да... Пита защо не съм дошла при него първо, аз казах, че най-вероятно е бил ученик по време на първата ми. Засмя се, когато жената с мен му преведи кога ми е била първата, което ме кара да мисля, че съм била права... ;)

Oompa Loompa 13th March 2013 16:59

Eха много хубави резултати, ама като гледам и носовете не са били чак толкова трудни и няма нито един пациент с месест нос... Искаше ми се да видя как се справя и с месести носове и тогава да го обявя за магьосник :)

Нелке твоя нос не е дълъг просто носа ти между очите ти е по нисък и от там изглежда че е по дълъг ... Погледни на някои снимки как носовете им са доста високи между очите и сравни с твоя. От там идва и проблема с прибирането към лицето. По лесно се прибира когато носа между очите е по висок.

Rabiosa 13th March 2013 17:16

E Нели, не мога да повярвам... викам си да си хвърля един душ и ще направя една тема за ринопластика в Турция. Тъкмо сядам и какво да видя....:D :D :D Това, което Сюзън казва е много вярно между другото...

Нелка 13th March 2013 17:33

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 783941)
Eха много хубави резултати, ама като гледам и носовете не са били чак толкова трудни и няма нито един пациент с месест нос... Искаше ми се да видя как се справя и с месести носове и тогава да го обявя за магьосник :)

В никакъв случай и под никакви обстоятелства не обявявам никой за магьосник! Вече! ;)
Даже има няколко супер сладки негови носове, вирнати, чиято колумела все пак излиза по-отчетливо. Което мн ме притесни. На негов нос не изглежда никак зле, но мен ме загложди дали ще може моята да прибере хубаво! Защото най-голямата ми болка носи названието "коумела"! :(

Има и месести носове. И ги прави супер тесни, ако кожата предрасполага, разбира се..
Във турския форум има много снимки на негови носове, там се запалих аз. Лощото е, че иска регистрация.
Тъпото е, че във ФБ страницата му няма много снимки:
http://www.facebook.com/opdrmuhammetdilber/photos

Той ми показа страшно много. На хора , с по-дебела кожа, като мен.. разбира се тези фини резултати не са възможни. Каза ми го категорично и в прав текст. Няма да стане съпер тънък. Подготви ме за леко топчест връх.

Права си за основата - Джамбазов маха там някаква несъществуваща гърбица, за това ми е ниска в сравнение с експлозията на хрущяли, която следва по дължината на носа...

Обещах си да говоря с любов и нежност за носа си, но се провалям до този момент...

Нелка 13th March 2013 17:34

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 783944)
E Нели, не мога да повярвам... викам си да си хвърля един душ и ще направя една тема за ринопластика в Турция. Тъкмо сядам и какво да видя....:D :D :D Това, което Сюзън казва е много вярно между другото...

АХахах, и на мн под душа ми дойде тази идея.. :-D

Rabiosa 13th March 2013 17:51

И все пак има момичета, които не са запознати. Нека да кажем, че става въпрос за този турски форум- http://www.kadinlarkulubu.com/burun-estetigi-f475/
Тук има много информация за всички хирурзи в Турция, така че ако има някой, който разбира езика може да помогне и на нас. Най-добри се очертават Емре Илхан, Мухамет Дилбер и разбира се Якуп Авшар (но той е доста скъп, заради техниката, с която работи). Мухамет Дилбер взима около $6000 за ревизии. Емре Илхан- 12000ТЛ за първа ревизия, 13000ТЛ за втора и 14000 за трета ревизия. Ако отиваш за първа операция- около 6800-7000ТЛ. При нужда от присаждане на материал Мухамет Дилбер работи със замразени хрущяли, а Емре Илхан взима от реброто.

Rabiosa 13th March 2013 17:58

Оуууу и забравих да спомена светилото- Др. Онур Ерол. Ама там вече става дума за много много пари.

Нелка 13th March 2013 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 783950)
Оуууу и забравих да спомена светилото- Др. Онур Ерол. Ама там вече става дума за много много пари.

Този сега го чувам!

Защо е светило и колко пари иска?
ЛИнк?

Rabiosa 13th March 2013 18:27

Защото оперира звездите в Турзия и не само. Стана много нашумял в чужбина с метода си на ринопластика- Turkish Delight го е кръстил :D Преди години той оперира и манекенката, залята с киселина от гаджето си май- http://www.kanalturk.com.tr/haber-de...si-haberi.aspx
Цените са доста високи- преди две години ми каза 12 000 долара, но от тогава се вдигнаха цените при всички хирурзи, та нищо чудно да е ударил вече 20 000 долара за ревизии.

rimi 15th March 2013 09:36

Моята операция ще е на 1 април при др. Авшар само се надявам да не съм сбъркала с избора си и всичко да мине както трябва и най важното да съм доволна от резултата. След операцията ще пиша да ви кажа какво е положението и обезателно ще изпратя снимки. Аз сега имам 2 снимки които те ми изпратиха как ще ми изглежда носа но незнам как да ви ги покажа те са ми в абв пощата.

nesli 15th March 2013 10:21

успех rimi,дано да останеш доволна.Турските лекари са много добри в риноластиката,това е най-практиваната операция в Турция понеже туркините по природа са с големи носове и гърбици.Както тук всички слагат силикон,така там всички си правят носовете

Melfi 15th March 2013 10:31

Здравей Рими. Моята операция ще е на 30.03 при д-р Авшар. Писах ти на лични.

rimi 15th March 2013 11:12

Здравей Melfi благодаря на всички за личните съобщения също така и на Sibi за страхотните съвети които ми е дала започвам да ги следвам веднага като се върна от Истанбул аз имам и снимков материал от ВМА където ми лекуват белега с лазер те ще ми го предоставят без проблем този нафукан и арогантен глупак Енчев направо ми разсипа живота 1 година ходене по мъките ще си взема парите няма да го оставя. Melfi ти в кой хотел ще отседнеш аз съм се спряла на няколко но още не съм резервирала

klarisina 15th March 2013 11:25

Сейфаш ги на компа и после ги качваш в снимка бг или където решиш.

rimi 15th March 2013 11:28

Melfi ти първа операция ли ще правиш или ревизия. Искам да те попитам на теб какво ти казаха относно цигарите на мен ми е голям проблем мъча се тука но ще гледам да ги спра и за колко дни ще ти е резервацията в хотела аз мисля за 6 дни аз още не съм избрала хотела ако ти си резервирала може да предложиш нещо. Аз ще бъда с една приятелка защото и мъжа ми и баща ми си имат работа и не искат да дойдат с мен а майка ми ще гледа децата те са спрени от градина да не се разболеят абе изобщо бясна организация и всичко се върти около моя нос направо ужас.

rimi 15th March 2013 11:30

Като се върне дъщеря ми от училище ще и дам на нея тя да ги качи снимките

rimi 15th March 2013 12:07

имам идея ако някой ми прати имейла си мога да му препратя имейла от Авшар и той да ги качи за да ги видят всички

Нелка 15th March 2013 12:37

Момичета, желая ви успех! :) :) :)
Едно момиче вече се прави при Авшар и резултатът й беше повече от добър.
Не знам дали ви разясни обаче, че при ревизии пада % на успеваемост и има вероятност да не получите резултат, като най-добрите му носове. Но със сигурност трябва да има подобрение.

Какво ви казаха на вас за пушенето? Дилбер ми погледна в носа и ми каза,че пуша. А аз ги спрях преди повече от половин година. Явно има някакви статъци от полипи , или какво?..
Пушенето по-скоро забавя процеса на оздравяване на тъканите, мисля, че заради това е добре да се спрат или намалят. Въпреки, че при последната ми ринопластика, момичето след мен ходи да пуши на балкона с асистента на доцента 5 мин преди да влезе да я оперират... :shock:

Също така Дилбер ми каза, че не е добра идея сама жена или само жени да сме на хотел. Каза го на преводачката ми, не можах да го питам защо..

nesli 15th March 2013 12:46

Също така Дилбер ми каза, че не е добра идея сама жена или само жени да сме на хотел. Каза го на преводачката ми, не можах да го питам защо..[/QUOTE]

Защото турските мъже не са като нашите и най вероятно ще ви разберат погрешно.Може би това е имал предвид.Например там по заведения не могат да ходят сами мъже ако нямат дама не ги пускат.Защото са малко как да кажа зажаднели за жени.И само докато си вървите по улицата получавате жадни погледи и подмятания :-)
Предполагам това е имал предвид

Нелка 15th March 2013 12:51

[/QUOTE

Защото турските мъже не са като нашите и най вероятно ще ви разберат погрешно.Може би това е имал предвид.[/QUOTE]

Най-вероятно! :) Но пък аз се зачудих, кой ще "жаднее" за посинена и бинтована мутра? Едва ли ще се излиза от стаята. Мисля, че малко се преувеличава тази работа, ама хайде..

klarisina 15th March 2013 14:04

Nells, не съм виждала носа ти, но с този все едно си се родила, много ти отива!!!
Лично аз имам особенни резерви, към араби, турци и мексиканци, особенно пък, когато сме в техните държави и не бива да се подхожда лекомислено. Наскоро имаше изнасилени в хотел цяла група германки в Акапулко.
Дипломатическите ни отношения с Турция не са на особенна висота, та така...
Лично аз въпреки, че спокойно бих натръшкала двама трима винаги, когато посещавам държави от този свят, спазвам техния етикет на обличане за жени и поведение!

rimi, ако решиш, ето ти имейл за снимките titivi4@gmail.com

rimi 15th March 2013 14:05

Аз дали ще имам проблем с моята приятелка като сме сами в Истанбул без мъже аз сега направо се притесних като прочетох това което доктора е казал на Nells Между другото много красиво момиче си не знам в какво състояние ти е носа в момента но на снимката е просто върха и не знам защо не може да се получи такъв резултат

rimi 15th March 2013 14:18

klarisina препратих ти имейла на доктора дано да е станало успешно на едната снимка съм сега на другата е дизайна на доктора. Mного съм зле с този компютър ако някой ми покаже нагледно най- вероятно ще се науча

klarisina 15th March 2013 15:36

rimi, нямам нищо на пощата :2045:

Rabiosa 16th March 2013 14:05

Доколкото знам от тамошните има огромно значение в коя част на Истанбул сте и в кой квартал. Колкото и странно да ми беше, се оказва, че в азиатската част е много по-спокойно да се живее или отседне. Доколкото разбрах там живеят и по-заможните хора и не е толкова опасно. Много по-спокойно е и естествено по-скъпо, де :D Дори в хранителните стоки цените са доста по-високи отколкото в европейската част.

Нелка 16th March 2013 14:13

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 784064)
Колкото и странно да ми беше, се оказва, че в азиатската част е много по-спокойно да се живее или отседне.

Явно има някакво влияние от Европейските съседи.. ;)

Rabiosa 16th March 2013 14:50

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 784066)
Явно има някакво влияние от Европейските съседи.. ;)

Най-вероятно...:2023:
Момичетата, които са при Авшар, аз да попитам на вас колко време ви казаха, че трябва да останете в Истанбул?

Melfi 16th March 2013 16:35

6 дни в Истанбул. Това ми казаха от клиниката на д-р Авшар.

klarisina 17th March 2013 11:02

Това са снимките на rimi (rimi, покрих очите, ако кажеш ще ги открия)
http://prikachi.com/images.php?images/794/6002794y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/795/6002795M.jpg

rimi 17th March 2013 18:37

klarisina благодаря ти че се занимаваш с мойте снимки аз най накрая успях да ти ги пратя няма проблем може да махнеш скритите очи не ме притеснява това в никакъв случай

Нелка 17th March 2013 19:47

Рими, аз от тези снимки не можах да видя какъв точно е проблема? Лека гърбичка само забелязах?

Dii 17th March 2013 21:09

По-скоро неравност по гърба на носа..

klarisina 17th March 2013 21:57

Ето снимчиците на rimi, както ги получих, може би така ще е по-ясно!
http://prikachi.com/images.php?images/605/6006605q.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/606/6006606J.jpg
Според мен нослето е много сладко, както и тя самата е с много миловидно личице, но има някаква костица/хрущял към върха, който лекарите не са прибрали на мястото и!

Rimi, за мен е удоволствие да помогна макар и незначително!

Нелка 17th March 2013 22:07

Уфф , аз сега загрях, че е за ревизия тя.

Аз мисля, че това трябва да е вкоставяне. И ако само тази лека бабунка е проблема, то мисля, че е много лесен за решаване. Едно пилене - и бум! :)

klarisina 17th March 2013 22:13

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 784135)
Уфф , аз сега загрях, че е за ревизия тя.

Аз мисля, че това трябва да е вкоставяне. И ако само тази лека бабунка е проблема, то мисля, че е много лесен за решаване. Едно пилене - и бум! :)

И аз така мисля, че ако е само някакво запилване, е, ли е нужно да се подложи на кожоодиране в Турция ?!

Nansi@Nansi 17th March 2013 22:25

Извинявам се че нахълтвам в темата но следя "ринопластика" отдавна и знам че в друга тема беше дадено като инфо но не го намирам - каква беше цената за първа операция при Авшар?

sibi 17th March 2013 22:25

На мен ми се струва, че има и някакъв проблем и с ноздрата. Но снимката е малка и неясна, така че не мога да бъда сигурна.

rimi 17th March 2013 22:32

Проблема е че не са затворени страничните кости и веднага след махането на лонгетата гърба на носа хлътна само едната странична кост е чупена а другата си е оставена както е била между очите не е изрязан достатъчно и там ми се е образувала нещо като топка .На хлътналото място Енчев ми инжектира хилуронова и твърдеше че ще се образува съединителна тъкан но хлътналото продължава да си стои дори кожата ми там е лилава просто тези снимки наистина са излязли доста добре и не си личи на живо е доста по зле. Аз имам и други снимки на които си личи повече ако успея тях да кача ще видите по добре.

rimi 17th March 2013 22:36

Да Sibi права си имаш направо професионално око има увисване на хрущяла от едната страна и едната ми ноздра е по надолу от другата

sibi 17th March 2013 22:44

Тогава значи наистина имаш нужда от голям професионалист в ринопластиката, работата по хрущялите на ноздрите май е от най-сложните. Пожелавам ти резултатът да надмине очакванията ти! :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:45.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.