Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Ще работите ли докато забременеете? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8982)

pitane 6th June 2009 16:03

Ще работите ли докато забременеете?
 
Наскоро съпругата ми ме шашна с думите "Няма да работя, защото ще искам второ дете, но не сега а след лятото".
До края на лятото са 3 месеца, предния път опитвахме 3 месеца, стават 6 до забременяването, а ако ни отнеме 2 г., както на някой ще си стой вкъщи 3 г. преди да роди

Чували ли сте нещо по тъпо?
Не искала да започва работа, за да не се излага пред някой шеф, да започне и след 1 г. да излезе по майчинство.

На мен хич не ми дреме за някакъв си шибан шеф. Просто е абсурдно неопрелен срок да се стои вкъщи по време на криза, особено като кредитите са ни затиснали значително.

Трябва да уточня че бихме дузпата на старата й работа преди 6 месеца (малката вече е на 3 и нещо) и сега трябва да търси нова.
Другото е, че иска да си работи по специалността, която е доста тясна и в ударен от кризата сектор и освен това, никога не е работила баш по специалността, а неща около специалността.

Какво мислите?

apoklistika 6th June 2009 19:03

Мисля, че на жена ти просто не й се ходи на работа и търси причина да си стои вкъщи.

Stefi B 6th June 2009 19:14

Аз до последно с корема ходех на лекции и упражнения.Какви са тия лигавщини не знам. Все пак всеки си решава. :)

sisoni 6th June 2009 19:40

аз също мисля,че на жена ти просто не и се работи и търси причини и оправдания,нищо не пречи да си работи някъде и в същото време да си правите опити за бебче,а и кога ще хване божа работа,предният път ви е отнело 3 месеца,сега може да ви отнеме и година докато се получи работата,аз съм бременна в 6-сти месец и още даже съм на работа,защото две години ще съм в майченство и съответно няма да работя,ще се побъркам сигурно :roll:

Марулка 7th June 2009 07:37

Цитирай:

Първоначално написано от Stefi B
Аз до последно с корема ходех на лекции и упражнения.Какви са тия лигавщини не знам. Все пак всеки си решава. :)



Стефи....... :shock: убий ме изобщо не предполагах че имаш - :bebe:

stiuardka 7th June 2009 08:24

Жените са страшно нещо,какво ли няма да измислят :) И според мен не и се работи..

petiarad 7th June 2009 10:29

Аз пък до преди да родя си разглабях коли...и дъщеря ми не го е усетила даже!!

Stefi B 7th June 2009 10:36

Цитирай:

Първоначално написано от Марулка
Цитирай:

Първоначално написано от Stefi B
Аз до последно с корема ходех на лекции и упражнения.Какви са тия лигавщини не знам. Все пак всеки си решава. :)



Стефи....... :shock: убий ме изобщо не предполагах че имаш - :bebe:

Наистина ли?Момиченце е и вече е почти на 9.Родих на 21 :D
Хайде някой път ще ги събереме да си играят с твоята красавица.

Марулка 7th June 2009 11:26

Направо не мога да повярвам......... :2014:

Цитирай:

Хайде някой път ще ги събереме да си играят с твоята красавица.
ок............ :girl_in_love:

Gia 8th June 2009 22:12

И все пак можеше да се даде повече инфо каква й е точно специалността и какво е работила по-точно, макар и ''около специалността''. Все си мисля, че от работа до работа има Балкан разлика...
Едно е да се чоплиш и да пишеш постове по форуми, друго е да стоиш права цял ден или каквато и да е мега натоварена работа...Това, разбира се, е мое мнение и специален поздрав към една част от бг администрацията, по която има прах даже и по прическите.
Никой не знае все пак кога точно ще забременее, но много зависи и от самата бременност...Това, че сте изтеглили кредити, не означава, че ако има риск за здравето й, трябва да работи на всяка цена...
За финансовата култура на българите, за ''кризата'' на родна почва и изобщо питането на подобен въпрос пред напълно незапознати (не непознати) ще го спестя! :wink: :wink: :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.