Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Разстройство (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12165)

galina.gor 1st August 2011 12:51

Разстройство
 
Какво вземате при разстройство момичета? давайте съвети мисля да отида да си взема ентерол споделих на една приятелка каза ми че бил доста ефикасен лекувал не само симптомите, но и причините, нещо не съм в час тези дни, схваната съм и сега само това ми липсваше...

anjela_k 1st August 2011 16:20

Джинджифилов чай. Парче корен от джинджифил с дължина 0, 5 см, четвърт лимон, 500 мл вода, една пръчка канела, 4-5 стрити гвоздейчета карамфил, едно смачкано мускатово орехче или щипка кардамон. Изстискайте сока от лимона и джинджифила. Излейте го в подходящ съд, добавете водата, канелата, карамфила. Оставете да кипне на бавен огън. Добавете мускатовото орехче. Тази рецепта съм я изпитала и помага много.Успех.

brooklyn 2nd August 2011 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от anjela_k (Публикация 751037)
Джинджифилов чай. Парче корен от джинджифил с дължина 0, 5 см, четвърт лимон, 500 мл вода, една пръчка канела, 4-5 стрити гвоздейчета карамфил, едно смачкано мускатово орехче или щипка кардамон. Изстискайте сока от лимона и джинджифила. Излейте го в подходящ съд, добавете водата, канелата, карамфила. Оставете да кипне на бавен огън. Добавете мускатовото орехче. Тази рецепта съм я изпитала и помага много.Успех.

Ехееее доста сложна рецепта!
galina.gor май ще е по-лесно да си купиш ентерол :) аз също при такива проблеми пия от него на прахчета, действа бързо а и няма странични ефекти, щом се дава и за кърмачета значи е ок.:2003:

galina.gor 3rd August 2011 13:48

благодаря и на двечките за съветите и на мен тази рецепта ми се вижда малко сложничка сигурно е лековита, но по-добре да си взема нещо та да подейства веднага или поне до два дена да съм на линия и без да дава странични ефекти, ще отида да си взема ентерол.

brooklyn 3rd August 2011 15:16

Не забравяй да ядеш само сухи храни - сухари, препечени филиики, пий предимно чай, избягвай водата!Така ми беше казал на мен личния лекар.Пробваи прахчетата, сигурна съм че ще ти помогнат :)Успех!

galina.gor 10th August 2011 14:17

айде на линия съм си вече, добре че беше тоя ентерол, та ме вкара в ритъм, виждам че даже сте ми препоръчали и какво да хапвам, аптекарката също потвърди за ентерола, че няма странични ефекти и е ефикасен, защото лекувал не само симптомите, но и причините за р-вото.

brooklyn 17th August 2011 16:42

galina.gor чак сега влизам бях на моренце, да си пека дупенце:biggrin:
Радвам се , че си ок вече!!!:) Добре сме те посъветвали значи, ама то без пробиотик няма бързо лечение на таз работа - "пробиотиците като живи микробни хранителни добавки, които влияят полезно и благотворно на човека, подобрявайки и оздравявайки вътрешния микробен баланс“ цитат от една статия която четох :reading:
Затова аптекарката ти е казала, че лекува не само симптомите, но май много задълбахме в темата :) пожелавам ти мно яко и без.......о лято

galina.gor 19th August 2011 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от daniela84 (Публикация 752292)
galina.gor чак сега влизам бях на моренце, да си пека дупенце:biggrin:
Радвам се , че си ок вече!!!:) Добре сме те посъветвали значи, ама то без пробиотик няма бързо лечение на таз работа - "пробиотиците като живи микробни хранителни добавки, които влияят полезно и благотворно на човека, подобрявайки и оздравявайки вътрешния микробен баланс“ цитат от една статия която четох :reading:
Затова аптекарката ти е казала, че лекува не само симптомите, но май много задълбахме в темата :) пожелавам ти мно яко и без.......о лято

задълбахме или не, факт е че ми помогна и се надявам лятото да бъде безаварийно, дори и да се случи нещо вече знам...

Tedinceto 7th September 2011 15:31

Ентерол съм давала на малкия като беше на 2 месеца, съвсем мъничак хвана разстройство. Не знаех, че става и за големи, въпреки, че е логично :-) Както и да е важното е, че му помага, това лято пак на 2 пъти беше с растройство и пак му разстварях прахчета. Вече ще знам и аз като имам да си разстварям и аз.
Също знам за шипков чай, че помага при разстройство.

Siqana 21st September 2011 15:57

Наложи ни се и на нас с бебо да изпитаме разстройството в цялата му прелест, гарнирано с повръщане, температура, обезводняване. Доктора ни заръча да минем на диета с повече течности, попарка, солетки, пасирани варени картофи или пасиран варен ориз, компот от дренки, за температурата чист парацетамол ударно и 2-3 дни да разтварям прахчета ентерол във вода, супа, сок... Ентерола го помня от едно време когато бях малка и почти винаги имахме прахчета в нас. Така че то е изпитано с времето... Другите новоизлюпени не ги знам що за стока са...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.