Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Krissstin4enceto 30th March 2012 21:27

Цитирай:

Първоначално написано от keery (Публикация 770808)
Разбира се , че можеш. Не се взима преди операция само

И след операция също! Димитров каза,че не е хубаво няколко седмици до месец след операцията да се приема аспирин /или други лекарства, влияещи на кръвосъсирването/, за да се избегне евентуален кръвоизлив.

aleina84 1st April 2012 11:10

И на мен др.Димитров ми каза да не пия аспирин след ОП и затова попитах от кога може да се пие.

Krissstin4enceto 1st April 2012 21:44

Пий си, не се тревожи, при теб е минало доста време :) И ,като повечето след операцията, и аз съм хремава в момента /минали са 3 седмици от операцията ми/, но няма как и пия Ибупром Синус и много витамини. Нямам проблеми от това. В носа пръскам само Стеримар, отпушва се доста често вече.

Rabiosa 4th April 2012 23:11

Момичета, от около месец мога да кажа, че носа ми определено спадна почти окончателно, но се появи един проблем. От лявата страна на носа ми между очите имам една голяма вдлъбнатина, която я чувствам доста странно. Когато я понатисна леко и ме боли, но болката е доста остра. А когато си поема дълбоко въздух точно тази част я чувствам доста чувствителна. Някой имал ли е такива проблеми? Възможно ли е там костта ми да не е затворена и опасно ли е това? Чудя се да изпадам ли в паника или да се държа геройски? Ако някой има инфо моля да сподели :)

galausa 5th April 2012 11:30

Здравейте!
Не съм писала отдавна. Ама много отдавна. Не съм и чела постовете по темата, изобщо...не съм влизала във форума.

Искаше ми се просто да споделя с вас за онези сенки, дето ги имах под очите. Неизчезващите. ....Изчезнаха :)
Просто си станах същата каквато бях преди. Нямам никакви оплаквания, има лека болка при натискане на носа и толкоз. Нормално е, доколкото зная, не е за умиране, дори вече може да се чисти от козметичка (опреацията беше на 12 ноември 2011).

Успех на всички и да не се отчайвате, като мен, че това психиката е голяма работа ;)

Късмет и щастие на всички ви :2015:

Krissstin4enceto 5th April 2012 15:26

Цитирай:

Първоначално написано от galausa (Публикация 771279)
Здравейте!..............
Искаше ми се просто да споделя с вас за онези сенки, дето ги имах под очите. Неизчезващите. ....Изчезнаха :)............

Здрасти, да, наистина не си писала отдавна :) Радвам се,че си добре и, че сподели това, защото доста имаме такива упорити сенки... За колко време се разнесоха при теб /чак сега ли/ и ползва ли някакви специални продукти?

galausa 5th April 2012 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 771287)
Здрасти, да, наистина не си писала отдавна :) Радвам се,че си добре и, че сподели това, защото доста имаме такива упорити сенки... За колко време се разнесоха при теб /чак сега ли/ и ползва ли някакви специални продукти?

не
не ползвах
аз пробвах с козметиката от ТОРБА.БГ, о отекох цялата, ходих в Пирогов, пих хапчета за алергия
Стара ли беше тая козметика, не разбрах, но сякш ми изгоря кожата там, където мазах с тия кермове.
Просто си ползвах моя крем, нищо не правих (ROC)
Махнаха си се с времето...

Krissstin4enceto 6th April 2012 07:59

Цитирай:

Първоначално написано от galausa (Публикация 771306)
не
не ползвах
аз пробвах с козметиката от ТОРБА.БГ, о отекох цялата, ходих в Пирогов, пих хапчета за алергия
Стара ли беше тая козметика, не разбрах, но сякш ми изгоря кожата там, където мазах с тия кермове.
Просто си ползвах моя крем, нищо не правих (ROC)
Махнаха си се с времето...

Оле,ужас...може пък да си алергична към някоя съставка...или наистина да е била стара...Ясно, радвам се, че са минали от само себе си - има светлина в тунела, значи :lol::lol::lol: Всичко добро ти желая :) :1211:

svoboda 10th April 2012 22:37

Аз ползвах едно кремче на Лиерак - за тъмни кръгове под очите - около 30 лв струва. :lips:

etaniel 12th April 2012 21:33

Здравейте на всички! Отдавна не съм влизала, но реших да посподеля пак малко притеснения (Susan може и да ме обвини, че мрънкам, ама ако ме види на живо ще си вземе думите обратно :) )....
Получи ми се една гадна пигментация точно на най-централното място на носа, костта при очите, мрежи малки спукани капилярчета и зачервяване, която се разраства....някой имал ли е подобен проблем? Вече 5 месеца минаха от ОП...

etaniel 12th April 2012 21:44

Между другото говорих с познати от едно медицинско представителство и ми казаха, че често се получават такива неща при такива операции. Трябва да се вземат мерки да се преодолее навреме, защото ако се закъснее, ще го закъсам. Това е тип розацея (а), която може да стане и хронична...тя е и много често срещана при хора с хиперфункция на щитовидната жлеза, както съм аз....май с лазери ще трябва да го оправям, ама не знам дали няма да е временно....
споделете опит....

etaniel 12th April 2012 21:54

Като съм се разписала да ви кажа и още драми след моята ОП....писах ви преди, че 3 месеца след ОП имах субфебрилна температура 37.2 и никой не можеше да каже от какво е, нямах оплаквания от носа, нямах секрети, дишах нормално, възстановявах се "уж" нормално (по мнение на оператора и по мнение на още УНГ лекари), изпих една кофа с АБ...и...нещеш ли след 2,5 месец като ме тресна един гноен синузит и айде болница, айде пункции и на двата синуса и такава гнойна колекцийка изкарах, че не мога да ви опиша....айде мина това.....но температурата продължаваше.....и след 3 седмици пак същата картина с гной и пункции....сега вече от 1.5 месеца съм закрепена, но благодарение на хомеопатична схема, която приемам....след празниците ще ходя на физиотерапия да избегна хроничния синузит, че тогава ще се проклинам вече много....така че мили момичета вярно късмет е това, но мислете хубаво преди ОП, всичките доктори, които ме прегледаха през този период казаха, че ОП със сигурност е катализатор за такива неща...при ОП се излива обилно количество кръв в синусите и оттам лигавицата става много уязвима и стават ей такива красоти....да не говорим за гадните спукани капиляри и растящата пигментация....
аз кви ви ги надиплих преди празниците....

Mim Che 27th April 2012 07:48

Момичета, има ли някоя, която да не е слагала лонгета през нощта след 14-тия ден? Аз я забравих моята в кабинета, като ми махнаха плаките. Дали да търся по аптеките и има ли изобщо такова нещо в продажба?

PateJ' 27th April 2012 11:43

Цитирай:

Първоначално написано от Хана (Публикация 772689)
Момичета, има ли някоя, която да не е слагала лонгета през нощта след 14-тия ден? Аз я забравих моята в кабинета, като ми махнаха плаките. Дали да търся по аптеките и има ли изобщо такова нещо в продажба?

Na men doktora v4era mi kaza v nikakuv slu4ai da ne ya gubia i da ya nosia v ku6ti kolkoto moga pove4e za 1 mesec. Idi v niakoia klinka da ti napraviat edna spored men. Neznam kak e pri drugi lekari no moiat mi napravi specialna otlivka taka 4e neznam dali 6te ima po aptekite standartna.

Oompa Loompa 27th April 2012 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от etaniel (Публикация 771702)
Здравейте на всички! Отдавна не съм влизала, но реших да посподеля пак малко притеснения (Susan може и да ме обвини, че мрънкам, ама ако ме види на живо ще си вземе думите обратно :) )....
Получи ми се една гадна пигментация точно на най-централното място на носа, костта при очите, мрежи малки спукани капилярчета и зачервяване, която се разраства....някой имал ли е подобен проблем? Вече 5 месеца минаха от ОП...

Хехехе споко бе няма казвам нищо , но температура от 37.2 не се счита за висока нито пък е показател за инфекция , така че синузита ти няма нищо общо с нея.
Иначе и аз имам спукани капилярчета от двете страни на ноздрите (ох че го обясних и аз) и нямат никво намерение да се махнат :) за жалост ще трябва да си карам с тях цял живот.

PateJ' 27th April 2012 18:59

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 772741)
Хехехе споко бе няма казвам нищо , но температура от 37.2 не се счита за висока нито пък е показател за инфекция , така че синузита ти няма нищо общо с нея.
Иначе и аз имам спукани капилярчета от двете страни на ноздрите (ох че го обясних и аз) и нямат никво намерение да се махнат :) за жалост ще трябва да си карам с тях цял живот.

Znam 4e takiva kapiliar4eta se mahat s lazer, interesuvala li si se ili sus sigurnost niama kak da se mahnat?

Oompa Loompa 27th April 2012 19:53

Не ме притесняват за това и не съм се интересувала :) пък с моя опит по скоро не бих рискувала ;)

PateJ' 29th April 2012 07:55

V temata Djambazov vidiah 4e v momenta aktivno se govori na koi kude mu se e zavriala plakata v nosa i pak tam mi be obiasneno kakvo predstavliava tova ''plaka''.
4uvstvaiki se malko o6tetena otidoh do klinikata da piatam pak ako ne sum razbrala dali i az niamam plaka koiato da triabva da maham, no mi kazaha 4e vutre v nosa niamam ni6to koeto da se maha, samo longetata ot vun.
4udia se prosto kakva principno e funkciata na plakata i pri vsi4ki vidove rinoplastika li e dobre da se slaga.
Niamam 4upena kost, malko e pilnata i nozdrite mi sa ''prekroeni'' ot vutre.

Krissstin4enceto 29th April 2012 09:23

Цитирай:

Първоначално написано от PateJ' (Публикация 772814)
V temata Djambazov vidiah 4e v momenta aktivno se govori na koi kude mu se e zavriala plakata v nosa i pak tam mi be obiasneno kakvo predstavliava tova ''plaka''.
4uvstvaiki se malko o6tetena otidoh do klinikata da piatam pak ako ne sum razbrala dali i az niamam plaka koiato da triabva da maham, no mi kazaha 4e vutre v nosa niamam ni6to koeto da se maha, samo longetata ot vun.
4udia se prosto kakva principno e funkciata na plakata i pri vsi4ki vidove rinoplastika li e dobre da se slaga.
Niamam 4upena kost, malko e pilnata i nozdrite mi sa ''prekroeni'' ot vutre.

Плаките се слагат, за да държат носната преграда /септума/ права. Щом нямаш нищо чупено не виждам смисъл да ти слагат плаки...А и все пак навън операциите са доста по-напреднали от в България :)

Oompa Loompa 29th April 2012 12:39

След като не е имала изправяне на преградата няма нужда от тези плаки(тук му казват сплинтерс) и няма нищо общо с това къде е правена операцията.
В болницата в коят съм аз слагат плаки дори в някои случаи ги шият така че да не се разместят. Аз също имах плаки ,но не си спомням дали са били пришити, но аз имах разни конци които излизаха от външната страна на носа и просто ми ги срязаха .

PateJ' 30th April 2012 10:42

Blagodaria momi4eta,
Sega sum spokoina :) Biah se pritesnila, vsi4ki s plaki, az bez :P

Surinka_a 4th May 2012 09:24

Здравейте на всички! Чета ви от много време и именно благодарение на вас събрах смелост да легна под ножа! Операцията ми беше на 02.05 при д-р Кабакчиев. Всичко е минало добре според док,махнаха ми тампоните на следващия ден и вече съм си вкъщи. Имам малко глупави въпроси - как седи въпроса с миенето на зъби при вас? При мен е адски подута и изтръпнала цялата уста и ме е страх да си тикам четки за зъби :lol: и само с вода за уста плакна? И другото, притеснява ме ,че тази нощ се въртях на различни страни докато съм спяла - будех се на лява страна ,на дясна ,даже бях по корем с обърната глава настрани де,не по нос хаха... Възможно ли е да съм си направила нещо? :???:

Krissstin4enceto 4th May 2012 11:33

Цитирай:

Първоначално написано от Surinka_a (Публикация 773166)
Здравейте на всички! Чета ви от много време и именно благодарение на вас събрах смелост да легна под ножа! Операцията ми беше на 02.05 при д-р Кабакчиев. Всичко е минало добре според док,махнаха ми тампоните на следващия ден и вече съм си вкъщи. Имам малко глупави въпроси - как седи въпроса с миенето на зъби при вас? При мен е адски подута и изтръпнала цялата уста и ме е страх да си тикам четки за зъби :lol: и само с вода за уста плакна? И другото, притеснява ме ,че тази нощ се въртях на различни страни докато съм спяла - будех се на лява страна ,на дясна ,даже бях по корем с обърната глава настрани де,не по нос хаха... Възможно ли е да съм си направила нещо? :???:

И аз бях много подута :) Но си пъхах четката, колкото е възможно и внимателно, какво да се прави, няма да ходя с мръсни зъби :tooth:
Ами, то не знам дали има човек,които както легне, така да спи цяла вечер,без да мърда...Всички се въртят, затова има лонгета, да го държи, спокойно :)

Surinka_a 4th May 2012 12:04

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 773179)
И аз бях много подута :) Но си пъхах четката, колкото е възможно и внимателно, какво да се прави, няма да ходя с мръсни зъби :tooth:
Ами, то не знам дали има човек,които както легне, така да спи цяла вечер,без да мърда...Всички се въртят, затова има лонгета, да го държи, спокойно :)

Много благодаря за отговора! :girl_kiss2: Аз го бях питала док дали има проблем и той каза,че е препоръчително по гръб да се спи и затова се притесних. Също, имам много храчки и носа ми е запушен ,естествено, но със сополи.. :2009: Така съм още от свалянето на тампоните вчера(да си призная поплаках си малко при излизане от упойка ,понеже моят организъм не я понесе съвсем леко,но пък не знам дали има връзка.. ) Това нормално ли е ?

Krissstin4enceto 4th May 2012 12:10

Цитирай:

Първоначално написано от Surinka_a (Публикация 773181)
Много благодаря за отговора! :girl_kiss2: Аз го бях питала док дали има проблем и той каза,че е препоръчително по гръб да се спи и затова се притесних. Също, имам много храчки и носа ми е запушен ,естествено, но със сополи.. :2009: Така съм още от свалянето на тампоните вчера(да си призная поплаках си малко при излизане от упойка ,понеже моят организъм не я понесе съвсем леко,но пък не знам дали има връзка.. ) Това нормално ли е ?

Нормално е, спокойно :) Следващите месеци ще имаш секрети и корички и всичко :) Все пак лигавицата зараства и отделя разни гадости :)
Моите секрети и навътре, и навън си течаха. И на мен ми беше гадно от упойката, повръщах доста кръв и ми беше замаяно. Като премазана бях.

Surinka_a 4th May 2012 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 773183)
Нормално е, спокойно :) Следващите месеци ще имаш секрети и корички и всичко :) Все пак лигавицата зараства и отделя разни гадости :)
Моите секрети и навътре, и навън си течаха. И на мен ми беше гадно от упойката, повръщах доста кръв и ми беше замаяно. Като премазана бях.

Уф,да, постоянно стоя с кърпичката в ръка и леко забърсвам течащи гадории,много гъделичкат :mrgreen: Доста ме напъва да кихна,но ме е страх да не ми падне носа,че е много потрошен - махаха се гърбици ,оправяха се криви прегради и върхове :lol: При теб колко време мина от оп и нормализираха ли се нещата? :-)

Krissstin4enceto 4th May 2012 13:50

Цитирай:

Първоначално написано от Surinka_a (Публикация 773190)
Уф,да, постоянно стоя с кърпичката в ръка и леко забърсвам течащи гадории,много гъделичкат :mrgreen: Доста ме напъва да кихна,но ме е страх да не ми падне носа,че е много потрошен - махаха се гърбици ,оправяха се криви прегради и върхове :lol: При теб колко време мина от оп и нормализираха ли се нещата? :-)

Кихай само през устата, не е трудно и няма да ти падне носа :lol::lol: Минаха почти 2 месеца, малко време е и няма как да се нормализират нещата напълно...пак си нося кърпичките,че тук там ми висва сопола, в тия жеги отича доста, особено върха, има разни корички вътре. Тепърва ще се възстановява...поне година е нужна, доколкото съм чела :)

Surinka_a 4th May 2012 15:42

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 773198)
Кихай само през устата, не е трудно и няма да ти падне носа :lol::lol: Минаха почти 2 месеца, малко време е и няма как да се нормализират нещата напълно...пак си нося кърпичките,че тук там ми висва сопола, в тия жеги отича доста, особено върха, има разни корички вътре. Тепърва ще се възстановява...поне година е нужна, доколкото съм чела :)

Даа,и аз така съм чела тук. :) А имала ли си проблеми с ушите - болка ,заглъхване,пукане, и болки в гърлото? Понеже нали са свързани с носа, а мен тия два дни всичко си ме боли,днеска по-малко поне. :lol:

Krissstin4enceto 4th May 2012 15:52

Да,нормално е да имаш, много момичета са имали заглъхване и пукане, даже някои са издавали много странни звуци :) И това ще мине :) Болките в гърлото са заради тръбата, която е била там :)
На мен ми бяха заглъхнали ушите, докато не ми се поотпуши носа :) Нямах болки в гърлото, само ми беше подуто първите няколко дни :)

Surinka_a 4th May 2012 17:05

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 773208)
Да,нормално е да имаш, много момичета са имали заглъхване и пукане, даже някои са издавали много странни звуци :) И това ще мине :) Болките в гърлото са заради тръбата, която е била там :)
На мен ми бяха заглъхнали ушите, докато не ми се поотпуши носа :) Нямах болки в гърлото, само ми беше подуто първите няколко дни :)

Благодаря ти много,златна сии! :girl_kiss2:

Krissstin4enceto 4th May 2012 17:10

Цитирай:

Първоначално написано от Surinka_a (Публикация 773222)
Благодаря ти много,златна сии! :girl_kiss2:

За нищо :)

Mim Che 5th May 2012 18:47

Момичета, моля кажете някой ефикасен крем за тъмните кръгове под/около очите, също и добър коректор.

Krissstin4enceto 5th May 2012 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от Хана (Публикация 773438)
Момичета, моля кажете някой ефикасен крем за тъмните кръгове под/около очите, също и добър коректор.

Вече си мисля, че няма такъв крем...:2005: А и Сюзън няколко пъти каза, че при някои сенките си остават за цял живот...Моите избледняха до едно ниво и сега не мърдат, понякога си личат и през фон дьо тена :( При някои момичета изчезват чак след година...зависи пак от организма явно.

Oompa Loompa 6th May 2012 01:51

Сенките са едно от нещата които ме спират да си направя още една операция. След първата операция имах толкова тъмни сенки , изглеждах като някой мъртвец. С течение на годините избледняха много , но все още си ги имам и определено без коректор не мога.

Mim Che 6th May 2012 06:53

Сю, нали имало нещо минимално, дето само ти си го виждаш - чак за операция ли са нещата? А за козметиката кажете какво ползвате, ясно е, че няма да се махнат.

Oompa Loompa 6th May 2012 08:06

Говоря по принцип :)

Krissstin4enceto 7th May 2012 09:42

Цитирай:

Първоначално написано от Хана (Публикация 773451)
Сю, нали имало нещо минимално, дето само ти си го виждаш - чак за операция ли са нещата? А за козметиката кажете какво ползвате, ясно е, че няма да се махнат.

Мила, има разни околоочни кремчета за възраст 25+, които уж са за уморени очи и сенки, аз все се каня да си взема нещо такова /на Евелин Козметикс, примерно/ :) Питах в аптеката за един избелващ крем за лице, обясних ситуацията, но аптекарката каза, че тогава от него няма да се махнат тези сенки.

Mim Che 7th May 2012 10:02

Цитирай:

Първоначално написано от Krissstin4enceto (Публикация 773576)
Мила, има разни околоочни кремчета за възраст 25+, които уж са за уморени очи и сенки, аз все се каня да си взема нещо такова /на Евелин Козметикс, примерно/ :) Питах в аптеката за един избелващ крем за лице, обясних ситуацията, но аптекарката каза, че тогава от него няма да се махнат тези сенки.

Да, знам, маци. Аз доста ги гледам, но не знам на кое да се спра. Четох за някакъв крем Cernor XO, имало и коректор... знам ли. Коректор също не мога да избера. Имам един на MAX Factor, но не прави кой знае какво. Може би стиковете са по-покривни, моят е течен.

Krissstin4enceto 7th May 2012 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от Хана (Публикация 773584)
Да, знам, маци. Аз доста ги гледам, но не знам на кое да се спра. Четох за някакъв крем Cernor XO, имало и коректор... знам ли. Коректор също не мога да избера. Имам един на MAX Factor, но не прави кой знае какво. Може би стиковете са по-покривни, моят е течен.

Не знам,мила, аз коректор не съм ползвала никога,не мога да препоръчам, нямала съм сенки преди и само с фон дьо тен ставаше, сега се надявам като се поизпека малко да се ми се изравни тена на лицето и да се скрият...:1242:

Mim Che 7th May 2012 10:43

То и аз не съм ползвала. Взех си миналата година за повод, да се направя и аз на жена, но като не си ползвал си е все едно да стреляш в тъмното.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.