Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Аборт в София, къде? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7473)

sweet_dreams 13th October 2008 16:57

Аборт в София, къде?
 
Здравейте! Някак си не ми се искаше да занимавам толкова хора с проблемите си, но съм на ръба на отчаянието и имам нужда от помощ. Става въпрос за следното: бременна съм в 7-ма седмица, но точно сега не се чувствам готова да гледам бебе, понеже още уча, едвам издържам себе си, а какво остава за дете и т.н. Бащата е на същото мнение - че не му е сега времето. Така че единственият изход е да направя аборт. Бях се насочила към болница "Шейново", но два пъти ходих там, и двата пъти имаше голяма опашка от чакащи, а аз нямам сили да чакам часове. Повръщам непрекъснато и ми е много зле, едвам отивам до магазина да си купя някаква храна, която след това повръщам цялата. Изобщо положението е повече от трагично...
Дали някой може да ме насочи към болница в София, където правят аборти? Казаха ми, че в Шейново били "най-добрите" - ако изобщо може да има такова понятие, но добри дотолкова, че се занимават непрекъснато с такива процедури. Само че това чакане там ми е убийствено, така че по-скоро бих отишла в някоя по-малка болница, където няма да чакам с часове и да съм поредната "овца под ножа". Моля ви за съвет, ако някоя от вас е минала през това, ще съм много благодарна, ако сподели как е било при нея и най-вече къде го е направила.

aniK 13th October 2008 21:26

Честно да ти кажа май навсякъде, където има добри специалисти, се чака :? По-добре в Шейново или друга специализирана болница, за да си сигурна, че всичко ще мине гладко. Бременни, небреммени, частен прием или по ЗК, всички чакат :( Недей да рискуваш да ходиш при някой лаик. Другят вариянт е в някоя от най-скъпите частни клиники (Св.Лазар например. Там май не се чака толкова)

Пипилота 13th October 2008 21:28

Уффф, как ти завиждам, че си бременна :1246:
Що ли на мен не ми се случи пък нека съм неподготвена...

melica 13th October 2008 22:02

Re: Аборт в София, къде?
 
Мило момиче,мислих да ти дам съвет,но ти не пишеш за това,а и съвети май не бива да се дават за подобни неща.Ако беше само ученето проблема,щях да те посъветвам вероятно да поразмислиш,но щом и бащата мисли"че не му е времето"...по-добре побързай.Препоръчвам Шейново.

Марулка 14th October 2008 08:37

Цитирай:

Първоначално написано от Пипилота
Уффф, как ти завиждам, че си бременна :1246:
Що ли на мен не ми се случи пък нека съм неподготвена...

Стискам ти палци.......... :lol:

Divinemouse 14th October 2008 21:03

Ако не искаш да чакаш отиди във някоя частна клиника и всичко става много по бързо...Само във Торакс не ти препоръчвам да отиваш...
Успех от мен ....


Пипилота ,аз ти пожелавам по бързо да ти се случи щом го желаеш :lol:

sweet_dreams 15th October 2008 18:14

Благодаря ви на всички за отговорите, аз в крайна сметка си изчаках чакането в Шейново и тази сутрин благополучно дойде моя ред да легна на магарето... Събуждането от упойка беше най-ужасното нещо, което ми се е случвало досега, не си чувствах нищо, почти не можех да се помръдна, чувах, че някакви хора ми говорят, ама не можех да реагирам... Сега вече съм по-добре и се надявам по-бързо да забравя целия този кошмар. И едно е сигурно - вече имам огрооомна обеца на ухото занапред..
Пипилота, не е честно - има толкова жени (предполагам като теб), които искат да забременят и непрекъснато правят опити и въпреки това не се получава.. А при мен стана буквално от веднъж, от няколко капки сперма - съжалявам за израза, но беше точно така :(

PeCinCe 18th October 2008 00:11

Бързо възстановяване !! И ако имаш нужда да говориш с някого, тук винаги ще намериш хора, които да те изслушат :girl_kiss2:

MILI 4th December 2008 13:44

Цитирай:

Пипилота, не е честно - има толкова жени (предполагам като теб), които искат да забременят и непрекъснато правят опити и въпреки това не се получава.. А при мен стана буквално от веднъж, от няколко капки сперма - съжалявам за израза, но беше точно така
Познато ми е..........

И направо много ме яд като гледам по телевизията жени,които живеят само затова да имат детенце и полагат толкова много усилия за това. Просто живота е несправедлив :?

sweety_L 4th December 2008 14:15

Цитирай:

Първоначално написано от PeCinCe
Бързо възстановяване !! И ако имаш нужда да говориш с някого, тук винаги ще намериш хора, които да те изслушат :girl_kiss2:


И освен това, искрено ти пожелавам следващата ти бременност да е много желана, спокойна и щастлива! :2003:

sweet_dreams 17th December 2008 23:52

Благодаря ви много на всички, толкова сте мили :)

Muniche 6th March 2011 14:32

Може ли да попитам колко струваше аборта ??? :(

cvqt.lilav 24th May 2013 13:11

Здравейте!
Никога не съм вярвала, че мога да съм в подобна ситуация. Бременна съм (някъде около 5 г.с. по мои изчисления) и нямам никакво намерение да задържа embriona, тъй като с приятеля ми сме все още студенти (при това аз съм първа година и то в чужбина) и и двамата не мислим, че сега ни е времето да ставаме родители. Също така родителите ни не биха го приели и ги разбирам напълно, затова сме решили да направя аборт без да казваме на никой. Проблемът е, че не съм в България и ще се върна чак след 6 седмици. А тук абортите са безбожно скъпи и не мога да си ги позволя без нашите да разберат. Плана ни беше това да е първото нещо, което да направим когато си дойда, но не искам да чакам толкова дълго, страх ме е (а и ако си проличи корема!??).. Искам това да приключи възможно най-скоро. Мисля да си дойда тайно в БГ след 3 седмици за два дни и с приятеля ми да да отидем в клиника и всичко да приключи. Но тук идват въпросите: къде, при кой доктор, и изобщо може ли за толкова кратко време да се организира нещо подобно (предполагам, че трябва да отида на преглед, да ми се направят изследвания, да ми се насрочи дата.. а всичко това отнема време, а аз буквално ще имам по-малко от ден и половина)... Има ли вариант в който просто да си запиша час предварително и да отида и всичко да приключи в рамките на един ден? Предполагам, че от прочетеното ще ме помислите за някаква малка пикла без акъл. Аз самата осъзнавам в колко абсурдна ситуация съм се забъркала и не мога да повярвам, защото с приятеля ми не сме някакви необразовани цигани, които не знаят как да се пазят. Но се оказва, че може да се случи на всеки. Не ме съдете за решението ни да не казваме на родителите си или да не правя аборт в държавата в която съм в момента, моля ви. Така или иначе няма да го променя, нито ще си съсипя бъдещето и образованието, или отношенията с родителите ми. Решила съм да го направя, искам просто повече информация за тази процедура.
Благодаря Ви предварително за отговорите!

MariqM 5th April 2017 14:00

Д-р Домусиев
 
Наложими се и на мен. Бях в Медицински център "Домусчиеви". Препоръчвам! Изключително внимание и професионализъм. Всичко е ОК. Имат сайт. Центъра е зад втора градска, Успех и спокойно!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.