Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

sunflower21 8th October 2017 22:22

Josefine, много е рано още, за да се притесняваш и да си правиш изводи. Носът ти тепърва има да спада. Нормално е да е задръстен и ще бъда така още известно време. Лигавицата ти е подута все още. По описанието ти разбирам, че не е имало много работа по носа ти, а само е премахната гърбица.

Аз на 11-ия ден след ревизията едвам си отварях устата, за да се храня и да си мия зъбите. Бях много подута и в следващите 3 месеца след операцията бях така и хората си мислиха, че съм си сложила ботокс. За носа ми никой нищо не е коментирал. Горната ми устна до скоро беше все едно с филър и това ми харесваше. Не че не си харесвам естествените устни, но ми харесваше и в подутия вариант. Ще се прибере и твоята и ще спаднат отоците в следващите месеци.
Това не става веднага, а трябва време. Не можех да се усмихвам широко и все още ме опъва кожата над устната и усмивката ми не е както преди. Надявам се да се оправи това. Почти 4 месеца потисках прозявките си като от скоро започнах да се прозявам и все още усещам напрежение. В първия месец от носа ми излизаха големи секрети и кори, беше все още подута лигавицата и съответно малко запушен и нямах обоняние, но се възвърна. За щастие засега нямам проблем с дишането както нямах и преди операциите, защото функционалността на този орган е най-важна. При мен проблемът е естетически, а не функционален.

yoube 8th October 2017 23:01

Доста нехайно отношение, нищо не го оправдава. Дано не те е отупал набързо, да не закъснее за срещата. Кви са тия операции които си урежда непосредствено преди конференция. И все пак кой знае дали е бил наистина там, ако схващате на къде бия. За 7200евро мисля че ти дължи малко повече внимание, всеки един след операция е объркан и паниран, единственото което му трябва е и на следващия ден да не получи сведение какво се е случило. Josefine само не разбрах каква е тая мистерия около твоя хирург и защо трябва да чакаме да разкриваш кой е след известно време, нали така или иначе си решила да казваш. Давай да видим дали и той е някой от тия които сме обявили за магьосници.

Josefine 9th October 2017 15:36

yoube, не искам да казвам името защото от начина, по който пиша излиза, че не е добър хирург, но с времето може нещата да се подобрят и да се окаже, че си е свършил работата перфектно. Не искам да оплювам човек без да имам реална причина за това. Писах по-скоро да получа информация от вече препатили. За момента от това което виждам за мен е магьосник, защото визуално е направил каквото исках. Но това разбира се не значи, че след година ще продължава да изглежда добре - не може да се предвиди как ще реагира организмът в дългосрочен план. Това с удължената горна устна може да е страничен ефект, заради остатъчна кожа, която няма къде да иде и си увисва, а може и да се пооправи с времето като се възстановят тъканите. Яд ме е, че очаквах изправен нос да ми освежи вида, но се получи още по-посърнал.
sunflower12, всъщност имам и септопластика - изправял ми е преградата, защото според него е била много крива и даже се чуди как не съм имала пермаментен главобол. Аз наистина не съм имала проблем с дишането, но сега като се замисля особено нощем редовно си дишах предимно през едната ноздра, но никога не ми е пречило защото си постъпваше достатъчно въздух. Така че реално бая си е поработил в носа ми - 3 часа е била операцията. Може би и затова все още е доста подут и запушен. Тази нощ на моменти дишах през него де, има лек напредък, но той се дължи на абсорбирането на тампона, който е поставил в лявата ми ноздра и щял за 2 седмици да се абсорбира. Само там се отпушва. А дясната ноздра, където няма тампон отпушването е почти незбележимо. Още веднага след опрацията през дясната ноздра постъпваше малко количество въздух и се зачудих защо е толкова малко при положение, че няма нито тампон нито нищо в нея - хората след опрацията веднага си дишат нормално при това положение. Каза, че след операцията ще дишам по-добре, но за сега няма такива изгледи. Ще чакам - друг избор нямам. Интересно ми е обаче защо вечер започва да ми се подува носът. Нормално на хората сутрин е подут, а вечер изглежда добре. При мен и сутрин си е подут, но вечер започвам да усещам подуването с напрежение чак в ушите и имам чувство, че ще експлоадира. Чудех се какво да правя снощи като си легнах и усетих жестокото подуване и от немай къде се намазах с Волтарен гел. Помогна в интерес на истината, но хирургът изрично ми е за забранил да ползвам nonsteroidal anti-inflammatory drugs. Но се намазах, защото пък четох, че прекаленото подуване ще удължи доста периода на въстановяване на кожата и носът като цяло. В непрекъснат контакт съм със екипа му, но единственият отговор, който получавам от тях е: Нормално е, просто иска време, имай търпение. Естествено е, че така ще кажат. По-важното е реалните пациенти какъв реален опит имат.

sunflower21 10th October 2017 01:49

Josefine, от снимките ти и от написаното от теб почти съм сигурна, че хирургът, който е извършил операцията ти е д-р Авшар. Всеки от хирурзите си има свой почерк. ;)
Не мога да разбера защо някои хора си мислят, че 10 дни или месец-два-три след операцията носовете им няма да са подути и че веднага всичко ще е както преди. Ще се подува в някои моменти повече, после ще спада. Ти си прясно оперирана. Това е хирургическа интервенция и периодът на възстановяване е дълъг. Съветвам те да се успокоиш и да си търпелива.
Аз лично не бих мазала прясно опериран нос с Волтарен гел.

Josefine 10th October 2017 12:33

sumflower12, ми той е същия, кой друг да бъде - сигурно единствения в Турция дето не слага силиконови тампони. Ма май по-добре да го правеше - поне знаеш, че като ги махне ще дишаш. А сега... :roll:
В интерес на истината не бях забеязала, че конкретно той има почерк - знаех, че ги прави естествено изглеждащи. До сега никой не е забелязал, че имам нов нос. Дори мъжът ми и децата са на мнение, че съм квато си бях и абсолютно нищо не се забелязва, дори и увисналата физиономия не бие на очи - приличам на обикновен човек с обикновена хрема.
Волтарен гел разбира се го намазах отгоре, а не вътре лигавицата. Кожата си е здрава и не виждам проблем. Не очаквах да помогне щото е за стави и мускули, но за момента това е единственото средство, което е помогнало по някакъв начин. Но вече няма да го ползвам защото ме заболя глава от него и получих грипни симптоми. Намерих му заместител - конски балсам - пак действа охлаждашо и е на билкова основа, съдържа и арника и има лек отпушващ ефект. Няма ефекта на волтарен но поне малко от малко.
Аз не си мисля, че след 2 седмици ще съм отпушена и спаднала - наясно съм, че отнема време. Но конкретно хората тук във форума изглежда, че явно са били късметлии и не са имали дихателни и оточни проблеми 2 седмици след операцията. Разбира се си леко подут, но при мен наистина е много и пулсира и се усеща все едно току що са ми счупили носът и започва жесток оток и това се случва всяка вечер.

Мечта 13th October 2017 15:38

Josefine, и според мен хич не е добра идея да мажеш носа си с Волтарен. За съжаление не мога да ти предложа алтернатива.
Колкото до вече опериралите се.... аз съм доволна от резултата, нито за миг не съм съжалила за решението си и избора на хирург. Просто приоритетите след години са различни, свикваш с новата си визия и вече съм забравила, че преди "този" нос съм била с "друг".
А... когато се присетя си правя селфи /само за моя консумация/ с цел "открийте разликите". За моя изненада носа все още ме радва, но годинките напредват и от снимка малко ми бодат очите.

Josefine 13th October 2017 20:52

Мажа и пия арника и бруталните отоци вечер се поуталожиха (не знам дали от нея обаче). Но ме притеснява, че още е запушен и не мога да го ползвам денем. Нощем го ползвам по малко, но със зор. Секрети нямам почти никакви. Фактът, че спрейовете за нос не го отпушват ме води до предположение, че не толкова лигавицата е подута, колкото тотално стеснен или сраствания ли да има що ли. Не смея да ида на УНГ да не го разбъзика нещо, но искам безпристрастен специалист да ми каже какво се случва вътре. Отделно предните зъби и небцето ми е изтръпнало трета седмица и като че ли по-зле става. Самият ми нос също целият е изтръпнал и твърд. Така и не разбрах, кое му е щадящото на затворения метод

GoldieZ 14th October 2017 01:22

Josefine, всички неща, които изреждаш, са съвсем нормални. Все пак си много прясно оперирана! Просто едни се възстановяват от операцията по-леко, други по-тежко. Проблем с мимиките и устните може да имаш дори 3 месеца след операцията. На мен при усмивка ми се скриваха горните зъби поне месец (беше ми увиснала горната устна и падаше върху тях), но се оправи. Освен това е рано да се говори за какъвто и да е окончателен резултат. Според мен е трябвало да се информираш по-добре на какво се подлагаш, защото ако го беше направила, сега нямаше да се оплакваш за глупости. Не искам да съм рязка, но прекалено много се филмираш. Освен това трябва да подхождаш с по-голямо доверие към специалиста, който те е оперирал. Смешно е светило като д-р Авшар да е извършил интервенцията ти, а ти да търсиш мнение от нашите некадърни УНГ лекари, които са осакатили и продължават да осакатяват множество пациенти. Без да съм лекар съм сигурна, че ти няма нищо, просто се успокой и си концентрирай вниманието с нещо друго. Пожелавам ти да се оправиш по-скоро и да бъдеш безкрайно доволна от резултата.

Josefine 14th October 2017 09:16

GoldieZ, имах нужда от окуражаването и споделянето ти - благодаря. Това търся, а не да се оплаквам. Всъщност не бих го нарекла оплакване, а споделяне. Информирала съм се и съм наясно че възстановяването от рино може да е и повече от година. Ама все се надявах и тоя път да съм извадила късмет и да мина метър. Ако се съмнявах в Авшар нямаше да ида при него. Направил е точно това, което исках и в интерес на истината недоумявам как е успял. Едно е да изваяш красив нос, а съвсем друго да го направиш така, че да не ти промени физиономията и никой да не забележи, че е променен (освен ако съзнателно не потърси гърбицата). А тази увиснала устна много ме мъчи и като че ли няма как да се дигне по-нагоре защото има графт, който реално ми е удължил леко носът и физически няма как да се дръпне по-нагоре дори с мускулна сила. Поне днес за 1 път мъжът ми ми каза, че носът ми е по-хубав от преди и ми стопли душицата. Той горкия се деформира покрай мен - беше на купон оня ден и вика: Изследвах детайлно носовете на всички. :grin: Което за него е голяма промяна имайки предвид, че е живял с мен толкова години и не беше забелязал, че носът ми е крив - обърна му внимание чак като почнах да говоря за това, че не ми харесва. Чудя се дали знае и какъв цвят са ми очите.

Ellia 15th October 2017 14:08

Josefine, при мен имаше синини под очите близо 6 месеца, носът ми кривеше на една страна, тъй като имах по-голям оток там, ноздрите различни(дъщеря ми се уплаши като ме видя за първи път, бях като ударена от влака :)). Имах премахване на малка гърбица, стесняване по средата и леко повдигане на върха. Бях много уплашена, но вътрешно знаех, че ще се оправя и хирурга ме увери в това, мазах само с арника, в интерес на истината не ми помагаше. И така стана, трябваше да мине година, за да усетя резултата. Даже и в момента имам чувството, че още се оформя :) Установих, че при всеки възстановяването е различно. Много леко понесох операцията, но следоперативният период при мен беше по-тежък.До момента на никой не му прави впечатление, че съм пипала нещо(даже и роднини), единствено и само на тези, които имат същият проблем и това им е някакъв комплекс, както беше и при мен ;) Но разликата се вижда на снимки преди и след, а аз съм крайно доволна от резултата. Пожелавам го и на теб!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:57.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.