Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Pufpaf 3rd August 2017 20:53

Горе в дясно ще видиш с малки букви "Бързи връзки" , там влизаш и после > редактиране на опциите и дай отметка на "позволи личните съобщения", после ми пиши и ще ти дам имейл !

Chocolate9 6th August 2017 10:48

Здравейте. На 26 август в Бургас ще проведем безплатни консултации с д-р Илхан. За записване на час моля обадете се на 0877909255. :)

GoldieZ 12th August 2017 18:05

Здравейте! Оперирах се при д-р Дилбер през месец май. За доктора мога да кажа, че е невероятен Човек - изключително мил и отдаден на пациентите си. Въобще не се е възгордял или самозабравил, както някои негови конкуренти (няма да споменавам имена). Стана ми много неприятно, когато прочетох глупости по негов адрес. Това е меко казано абсурдно и Човек с такъв огромен талант и доброта не заслужава да бъде квалифициран по този начин. Аз имах голяма гърбица на носа и профилът ми беше ужасен, по анфаса също имаше доста работа - трябваше да се стесни, да се повдигне връхчето и да се намали. Докторът ми направи страхотно носле и промени живота ми и самочувствието ми. Дори все още ми е трудно да повярвам и да приема колко съм хубава, колкото и нарцистично да звучи. Но все пак трябва време. Много хора не могат да ме познаят и не спират да ме питат дали съм си правила и други операции по лицето. Не е за вярване колко много може да те промени един нос. За отношението на Дилбер нямам думи, просто е изтъкан от доброта. За мен той е герой и винаги ще заема много специално място в спомените ми и в сърцето ми. Уважавам го като баща. Благодарна съм също така на целия екип от операционната, които бяха много готини и всячески се стараеха да ме предразположат и да ме разсмиват, докато ми слагат упойката. Заспах смеейки се и без капка притеснение, а повярвайте, доста се бях наплашила преди това. Не усетих кога съм заспала, събудих се веднага след операцията и първо помислих, че ставам от обичаен сън, но след секунди чух как някой ми каза "Don't touch your nose" и тогава загрях, че съм си правила операция :D. Първите 6 часа след операцията се чувствах страхотно, все едно нищо не ми е правено. Нито ми се е спяло, нито ми е било лошо, направо бях изключително жизнена и чак изненадах хората около мен. Все пак ми казаха да не ставам, ако не е за тоалетна, затова прекарах тези часове в лежане, хапване и цъкане на телефона. След това, както се досещате, започнах да се подувам и да посинявам. Тогава набързо ми спадна ентусиазмът :D, просто защото отоците много ти опъват лицето и очите, което води до леко главоболие и дискомфорт. Също така трябва да спиш изправен, а това от своя страна води до болки във врата. Носът въобще не ме е болял и най-интересното е, че лично аз дишах абсолютно през цялото време, дори и с тампоните.
Първите 2-3 дни след операцията са си доста неприятни, но не е болка за умиране. Просто трябва да си подготвен и да мислиш за хубави неща. После започваш да се съвземаш, а Истанбул е много красив и определено си заслужава да се разгледа. Освен това градът предлага невероятни вкусотии, които биха накарали всеки да се завърне там отново.
Бях отседнала при Зюлейха - тя е невероятна жена и нямам думи за нея. Готви прекрасно и се грижи за гостите си като за свои деца. Можеш да я помолиш за всичко и тя винаги е насреща. Да е жива и здрава.
Като цяло имах един страхотен престой в Истанбул и ми останаха много хубави спомени от това преживяване. Прекарах там 10 дни и със сигурност, живот и здраве, един ден ще се върна там за екскурзия.
П.С. Не съм си направила регистрацията, за да правя реклама, просто винаги съм чела тези теми като гост и сега, след като се подложих на това, реших да споделя и моето преживяване. Снимки пращам на ЛС или на имейл, защото не желая публичност. Пишете ми, ако искате.

Chocolate9 22nd August 2017 10:12

Здравейте. Има още няколко свободни часове за консултация с д-р Илхан на 26 август в Бургас. Ако има желаещи, моля обадете се на 0877909255.

marya 27th August 2017 08:34

Здравейте, момичета! И аз съм една от тези, които цял живот мечтаят за хубав нос. Следя от половин година форума и съм изчела всички коментари. Благодаря на всички, които подробно са описали преживяванията си покрай операцията, престоя си в Турция и възстановяването си! Бях си обещала един ден и аз да пиша подробно, ако и на мен се случи, но уви, няма да имам такъв шанс. Затова ще споделя поне впечатленията си от консултацията с Илхан. Беше много непринуден, любезен и ОБЕКТИВЕН! Аз съм със здравословен проблем, говорихме по този въпрос и човека любезно ми каза, че съжалява, но не си струва риска за една операция на носа. Разбира се, че бях крайно разочарована, но най-важното е един лекар да казва истината в очите, независимо, дали тя ни харесва или не. Чест му прави, че не поема непремерени рискове. Много ми е тъжно, че при мен нещата няма да се получат и трябва да се сбогувам с мечтата си за красив нос, но искам да дам кураж на всички, които са се отправили по този път и да им пожелая успех. Знайте, че физическата болка се забравя (то дори май няма такава при тази операция), а сумата не е никак малка, но не е и непосилна за събиране. Последно само да кажа и за Chocolate, че е едно много мило и прекрасно същество, и дори не мога да си представя, че някога е имала нужда от пластична операция.

NikiFin 28th August 2017 08:05

а за този чули ли сте

https://www.facebook.com/yrd.doc.dr.omerfaiksagun/

и този

http://www.nazimcerkes.com/aesthetic...ctures-female/

Chocolate9 29th August 2017 17:40

Цитирай:

Първоначално написано от marya (Публикация 811890)
Здравейте, момичета! И аз съм една от тези, които цял живот мечтаят за хубав нос. Следя от половин година форума и съм изчела всички коментари. Благодаря на всички, които подробно са описали преживяванията си покрай операцията, престоя си в Турция и възстановяването си! Бях си обещала един ден и аз да пиша подробно, ако и на мен се случи, но уви, няма да имам такъв шанс. Затова ще споделя поне впечатленията си от консултацията с Илхан. Беше много непринуден, любезен и ОБЕКТИВЕН! Аз съм със здравословен проблем, говорихме по този въпрос и човека любезно ми каза, че съжалява, но не си струва риска за една операция на носа. Разбира се, че бях крайно разочарована, но най-важното е един лекар да казва истината в очите, независимо, дали тя ни харесва или не. Чест му прави, че не поема непремерени рискове. Много ми е тъжно, че при мен нещата няма да се получат и трябва да се сбогувам с мечтата си за красив нос, но искам да дам кураж на всички, които са се отправили по този път и да им пожелая успех. Знайте, че физическата болка се забравя (то дори май няма такава при тази операция), а сумата не е никак малка, но не е и непосилна за събиране. Последно само да кажа и за Chocolate, че е едно много мило и прекрасно същество, и дори не мога да си представя, че някога е имала нужда от пластична операция.

marya, много ти благодаря за милите думи, коментарът ти ме усмихна до уши! :) Съжалявам, че здравословният ти проблем не ти позволява да се подложиш на подобна интервенция, но в крайна сметка здравето ни е най-важно, а ти си много лъчезарна и красива и без нея! :)

foggy 3rd September 2017 12:49

Цитирай:

Първоначално написано от NikiFin (Публикация 811894)

Не знам дали е същия лекар, гледам че има добри отзиви за него
https://www.realself.com/drsearch?ke...w_wizard=false

NikiFin 3rd September 2017 21:20

Същия е Назим Черкез ама къде видя отзиви за него, че нещо не се ориентирам в тоя саит?

NikiFin 6th September 2017 06:56

Оказа се, че първа ринопластика при Авшар и Назим Серкез е еднаква цена - 7000 евро. Странно, защото Назим дори работи по отворен метод. Може би титлите му качват цената.
Някой беше писал че Авшар го е оперирал без всякакви шевове по затворен метод. Как е възможно примерно отворът на ноздрите да се смали без шевове някой има ли идея?

foggy 9th September 2017 11:50

За ноздрите се преви шев от вътрешната страна на носа. можеш да си представиш колко грозно би било, ако е от външната. И нашите хирурзи го правят, но досега не съм видяла някой с такава операция в БГ да се е сдобил със симетрични ноздри, включително и моя милост

dinostargirl 11th September 2017 21:27

Здравейте, искам да попитам дали някой от вас знае колко време не трябва да се носят слънчеви или диоптърни очила :D
Благодаря предварително!

Hell96 22nd September 2017 04:42

Здравейте,

С риск да стана досаден, искам да попитам дали някой има представа за цената на ринопластика при д-р Емре Илхан? Няколко човека са споменали цените в предишни страници, но знам, че цените в този бизнез се вдигат всяка година, а последния коментар на тази тема е от 2016 и смятам, че ще бъде добре да актуализираме информацията :) Също така, приблизително колко време е изчакващия период между първата среща с доктора и самата операция?

Chocolate9 24th September 2017 11:28

Цитирай:

Първоначално написано от Hell96 (Публикация 811992)
Здравейте,

С риск да стана досаден, искам да попитам дали някой има представа за цената на ринопластика при д-р Емре Илхан? Няколко човека са споменали цените в предишни страници, но знам, че цените в този бизнез се вдигат всяка година, а последния коментар на тази тема е от 2016 и смятам, че ще бъде добре да актуализираме информацията :) Също така, приблизително колко време е изчакващия период между първата среща с доктора и самата операция?

Здравей, Hell96. За всякакви въпроси, свързани с д-р Илхан, както и за записване на час за консултация, можеш да се свържеш с мен на телефон 0877909255 или да изпратиш лично съобщение в българската му фейсбук страница: https://www.facebook.com/%D0%94-%D1%...8620229968209/ :)

dessi_999 2nd October 2017 21:31

Здравейте на всички. Остават броени дни до срещата ни с доктор Дилбер на 6,7,8 ми октомври. Всички който искат да се запишат за консултация могат да се свържат с мен на тел.0896629990

Josefine 6th October 2017 23:52

Някой да е имал увисване (удължаване) на горната устна след ринопластика (заради резициран depresor septi muscle)) и какво се случи след това - така ли си остана или се върна на мястото си и ако да след колко време. Четох че rimi е имала подобна деформация, която се била оправила след месец, но не е ясно дали мускулите са били изтръпнали или са били резицирани и след това са си възстановили функцията напълно

yoube 7th October 2017 13:43

възстановява се до 4 месеца след операцията

Josefine 8th October 2017 12:27

От твоите уста в Божийте уши. Защото сега не смея да се покажа пред хората - не съм излизала от нас от как се върнах от Турция. И носът ми още е запушен 11 ден, лявата ноздра не дава никакви признаци за отпушване. А нормално ли е дори стандартните спрейове за нос като ксилометазолин да не ми действат и грам - все едно не лигавицата е подпухнала, а целият ми канал е стеснен. Явно няма да бъда пощадена и ме чака дълго и мъчително възстановяване. Дано поне си е струвало ядовете и парите.

sunflower21 8th October 2017 13:07

Минаха 4 месеца от ревизията ми при д-р Емре Илхан. Когато носът ми беше на месец-два след операцията въпреки, че беше подут, изглеждаше по-добре от сега.

Поводът да се подложа на тази ревизия беше щръкнал хрущял на върха на носа вдясно и изобщо деформираният връх с времето след операцията ми при Йорданов преди няколко години. Дължината също беше проблем.

Сега, 4 месеца след ревизията и като спадна осезаемо носът, на върха вляво се очертава по-остър хрущял, който лекичко белее под кожата, а вляво е оправен онзи, който стърчеше преди операцията. Имах и малък остатък от гърбица след първата операция и се разбрахме да оправи и това, но засега не мога да преценя дали е направено. Ще се види с времето като спадне още носът.

Също така е оправил и изправил горе костта, която беше изкривена след първата операция, но сега от средата на гърба, където свършва костта носът криви видимо вляво в посока по-острия хрущял на върха. Смалени са ноздрите в сравнение с преди, скъсена е малко дължината, но не толкова обаче, колкото обеща на фотошопа, защото не ми се била прибрала достатъчно кожата. Трябваше върхът да е по-заоблен и женствен, но не е.

Първо ми беше изместена датата за операцията. Отначало се знаеше, че ще е ревизия, но на място се оказа, че ми бяха дали ден сряда, когато прави само първична. По време на първата консултация в Истанбул смени датата за четвъртък. В деня на операцията докторът закъсня. Мина да ме види и влезе да оперира едно момиче с първична операция преди моята. После мен ме вкараха в операционната в 18.00 ч. и докато се тресях от студа там, две сестри бяха толкова некадърни, че ме накичиха последователно на лявата ръка с 3 абоката (един на свивката и два около китката) като нито един от тях не вършеше работа и накрая сложиха още един на дясната, който беше ок и най-накрая ме приспаха. После един месец лявата ми ръка беше лилаво-синя.
Събудих се след час и половина и докторът го нямаше. Около 20.00 ч. вече бях в стаята напълно будна. Не го видях след операцията, нито се обади да каже как е минала. Притесних се. В болницата никой не говореше английски. Като има толкова чуждестранни пациенти, които плащат скъпо, поне да им се осигури една англоговоряща сестра за грижите през нощта в болницата. Все пак разбрах, че вечерта е имал ангажимент и затова е тръгнал веднага след операцията и не е минал да ме види. На следващия ден също не се появи заради конференцията. Следобед дойде Джансу, от която останах с добри впечатления и каза, че минала добре операцията и ме изписаха.

На първата консултация в София докторът ми беше казал, че случаят ми е сложен и ще е продължителна интервенция още повече, че ще е ревизия и ме прецени за 7200 евро. Знам, че прави първични за около два часа и половина, а моята ревизия учудващо за мен беше само час и половина.

Не седна дори за 5 минути по време на следоперативните консултации, на които ми махаше набързо тръбички и конци да ми обясни какво е правено по време на операцията ми. Дори за конците не ми каза нищо и след време се притесних като видях разни възелчета да се показват.

Колкото и пациенти да има някой доктор, които да чакат в кабинета, това не е оправдание да не обръща достатъчно внимание на всеки. На някои, които са му по-симпатични явно обръща повече внимание, на други не.

Josefine 8th October 2017 16:22

sunflower21, хубаво че ъпдейтна. Тази тема нещо замря и започвам да се безпокоя.Аз от тук се запалих да се оперирам в Турция и от тук си избрах хирург, но хората като че ли спряха да пишат - дано да е защото са свикнали с хубавите си носове и не мислят вече за тях, а не защото са разочаровани и не знаят как да си го признаят, след като обявиха турските хирурзи за магьосници и властелини на носовете. Както казах моята операция беше преди 11 дни. Поръчах си същия нос какъвто си имах фронтално, а само в профил да махне гърбица и да прибере колумела без да пипа върха. За сега изглежда, че е направил каквото искам и като изключим удължената горна устна, която ми придава уморен и старчески вид, в общи линии от огледалото ме гледа същия човек като 100 годишна старица. За сега няма да споменавам името на хирурга, но като му дойде времето и това ще се случи.

sunflower21 8th October 2017 22:22

Josefine, много е рано още, за да се притесняваш и да си правиш изводи. Носът ти тепърва има да спада. Нормално е да е задръстен и ще бъда така още известно време. Лигавицата ти е подута все още. По описанието ти разбирам, че не е имало много работа по носа ти, а само е премахната гърбица.

Аз на 11-ия ден след ревизията едвам си отварях устата, за да се храня и да си мия зъбите. Бях много подута и в следващите 3 месеца след операцията бях така и хората си мислиха, че съм си сложила ботокс. За носа ми никой нищо не е коментирал. Горната ми устна до скоро беше все едно с филър и това ми харесваше. Не че не си харесвам естествените устни, но ми харесваше и в подутия вариант. Ще се прибере и твоята и ще спаднат отоците в следващите месеци.
Това не става веднага, а трябва време. Не можех да се усмихвам широко и все още ме опъва кожата над устната и усмивката ми не е както преди. Надявам се да се оправи това. Почти 4 месеца потисках прозявките си като от скоро започнах да се прозявам и все още усещам напрежение. В първия месец от носа ми излизаха големи секрети и кори, беше все още подута лигавицата и съответно малко запушен и нямах обоняние, но се възвърна. За щастие засега нямам проблем с дишането както нямах и преди операциите, защото функционалността на този орган е най-важна. При мен проблемът е естетически, а не функционален.

yoube 8th October 2017 23:01

Доста нехайно отношение, нищо не го оправдава. Дано не те е отупал набързо, да не закъснее за срещата. Кви са тия операции които си урежда непосредствено преди конференция. И все пак кой знае дали е бил наистина там, ако схващате на къде бия. За 7200евро мисля че ти дължи малко повече внимание, всеки един след операция е объркан и паниран, единственото което му трябва е и на следващия ден да не получи сведение какво се е случило. Josefine само не разбрах каква е тая мистерия около твоя хирург и защо трябва да чакаме да разкриваш кой е след известно време, нали така или иначе си решила да казваш. Давай да видим дали и той е някой от тия които сме обявили за магьосници.

Josefine 9th October 2017 15:36

yoube, не искам да казвам името защото от начина, по който пиша излиза, че не е добър хирург, но с времето може нещата да се подобрят и да се окаже, че си е свършил работата перфектно. Не искам да оплювам човек без да имам реална причина за това. Писах по-скоро да получа информация от вече препатили. За момента от това което виждам за мен е магьосник, защото визуално е направил каквото исках. Но това разбира се не значи, че след година ще продължава да изглежда добре - не може да се предвиди как ще реагира организмът в дългосрочен план. Това с удължената горна устна може да е страничен ефект, заради остатъчна кожа, която няма къде да иде и си увисва, а може и да се пооправи с времето като се възстановят тъканите. Яд ме е, че очаквах изправен нос да ми освежи вида, но се получи още по-посърнал.
sunflower12, всъщност имам и септопластика - изправял ми е преградата, защото според него е била много крива и даже се чуди как не съм имала пермаментен главобол. Аз наистина не съм имала проблем с дишането, но сега като се замисля особено нощем редовно си дишах предимно през едната ноздра, но никога не ми е пречило защото си постъпваше достатъчно въздух. Така че реално бая си е поработил в носа ми - 3 часа е била операцията. Може би и затова все още е доста подут и запушен. Тази нощ на моменти дишах през него де, има лек напредък, но той се дължи на абсорбирането на тампона, който е поставил в лявата ми ноздра и щял за 2 седмици да се абсорбира. Само там се отпушва. А дясната ноздра, където няма тампон отпушването е почти незбележимо. Още веднага след опрацията през дясната ноздра постъпваше малко количество въздух и се зачудих защо е толкова малко при положение, че няма нито тампон нито нищо в нея - хората след опрацията веднага си дишат нормално при това положение. Каза, че след операцията ще дишам по-добре, но за сега няма такива изгледи. Ще чакам - друг избор нямам. Интересно ми е обаче защо вечер започва да ми се подува носът. Нормално на хората сутрин е подут, а вечер изглежда добре. При мен и сутрин си е подут, но вечер започвам да усещам подуването с напрежение чак в ушите и имам чувство, че ще експлоадира. Чудех се какво да правя снощи като си легнах и усетих жестокото подуване и от немай къде се намазах с Волтарен гел. Помогна в интерес на истината, но хирургът изрично ми е за забранил да ползвам nonsteroidal anti-inflammatory drugs. Но се намазах, защото пък четох, че прекаленото подуване ще удължи доста периода на въстановяване на кожата и носът като цяло. В непрекъснат контакт съм със екипа му, но единственият отговор, който получавам от тях е: Нормално е, просто иска време, имай търпение. Естествено е, че така ще кажат. По-важното е реалните пациенти какъв реален опит имат.

sunflower21 10th October 2017 01:49

Josefine, от снимките ти и от написаното от теб почти съм сигурна, че хирургът, който е извършил операцията ти е д-р Авшар. Всеки от хирурзите си има свой почерк. ;)
Не мога да разбера защо някои хора си мислят, че 10 дни или месец-два-три след операцията носовете им няма да са подути и че веднага всичко ще е както преди. Ще се подува в някои моменти повече, после ще спада. Ти си прясно оперирана. Това е хирургическа интервенция и периодът на възстановяване е дълъг. Съветвам те да се успокоиш и да си търпелива.
Аз лично не бих мазала прясно опериран нос с Волтарен гел.

Josefine 10th October 2017 12:33

sumflower12, ми той е същия, кой друг да бъде - сигурно единствения в Турция дето не слага силиконови тампони. Ма май по-добре да го правеше - поне знаеш, че като ги махне ще дишаш. А сега... :roll:
В интерес на истината не бях забеязала, че конкретно той има почерк - знаех, че ги прави естествено изглеждащи. До сега никой не е забелязал, че имам нов нос. Дори мъжът ми и децата са на мнение, че съм квато си бях и абсолютно нищо не се забелязва, дори и увисналата физиономия не бие на очи - приличам на обикновен човек с обикновена хрема.
Волтарен гел разбира се го намазах отгоре, а не вътре лигавицата. Кожата си е здрава и не виждам проблем. Не очаквах да помогне щото е за стави и мускули, но за момента това е единственото средство, което е помогнало по някакъв начин. Но вече няма да го ползвам защото ме заболя глава от него и получих грипни симптоми. Намерих му заместител - конски балсам - пак действа охлаждашо и е на билкова основа, съдържа и арника и има лек отпушващ ефект. Няма ефекта на волтарен но поне малко от малко.
Аз не си мисля, че след 2 седмици ще съм отпушена и спаднала - наясно съм, че отнема време. Но конкретно хората тук във форума изглежда, че явно са били късметлии и не са имали дихателни и оточни проблеми 2 седмици след операцията. Разбира се си леко подут, но при мен наистина е много и пулсира и се усеща все едно току що са ми счупили носът и започва жесток оток и това се случва всяка вечер.

Мечта 13th October 2017 15:38

Josefine, и според мен хич не е добра идея да мажеш носа си с Волтарен. За съжаление не мога да ти предложа алтернатива.
Колкото до вече опериралите се.... аз съм доволна от резултата, нито за миг не съм съжалила за решението си и избора на хирург. Просто приоритетите след години са различни, свикваш с новата си визия и вече съм забравила, че преди "този" нос съм била с "друг".
А... когато се присетя си правя селфи /само за моя консумация/ с цел "открийте разликите". За моя изненада носа все още ме радва, но годинките напредват и от снимка малко ми бодат очите.

Josefine 13th October 2017 20:52

Мажа и пия арника и бруталните отоци вечер се поуталожиха (не знам дали от нея обаче). Но ме притеснява, че още е запушен и не мога да го ползвам денем. Нощем го ползвам по малко, но със зор. Секрети нямам почти никакви. Фактът, че спрейовете за нос не го отпушват ме води до предположение, че не толкова лигавицата е подута, колкото тотално стеснен или сраствания ли да има що ли. Не смея да ида на УНГ да не го разбъзика нещо, но искам безпристрастен специалист да ми каже какво се случва вътре. Отделно предните зъби и небцето ми е изтръпнало трета седмица и като че ли по-зле става. Самият ми нос също целият е изтръпнал и твърд. Така и не разбрах, кое му е щадящото на затворения метод

GoldieZ 14th October 2017 01:22

Josefine, всички неща, които изреждаш, са съвсем нормални. Все пак си много прясно оперирана! Просто едни се възстановяват от операцията по-леко, други по-тежко. Проблем с мимиките и устните може да имаш дори 3 месеца след операцията. На мен при усмивка ми се скриваха горните зъби поне месец (беше ми увиснала горната устна и падаше върху тях), но се оправи. Освен това е рано да се говори за какъвто и да е окончателен резултат. Според мен е трябвало да се информираш по-добре на какво се подлагаш, защото ако го беше направила, сега нямаше да се оплакваш за глупости. Не искам да съм рязка, но прекалено много се филмираш. Освен това трябва да подхождаш с по-голямо доверие към специалиста, който те е оперирал. Смешно е светило като д-р Авшар да е извършил интервенцията ти, а ти да търсиш мнение от нашите некадърни УНГ лекари, които са осакатили и продължават да осакатяват множество пациенти. Без да съм лекар съм сигурна, че ти няма нищо, просто се успокой и си концентрирай вниманието с нещо друго. Пожелавам ти да се оправиш по-скоро и да бъдеш безкрайно доволна от резултата.

Josefine 14th October 2017 09:16

GoldieZ, имах нужда от окуражаването и споделянето ти - благодаря. Това търся, а не да се оплаквам. Всъщност не бих го нарекла оплакване, а споделяне. Информирала съм се и съм наясно че възстановяването от рино може да е и повече от година. Ама все се надявах и тоя път да съм извадила късмет и да мина метър. Ако се съмнявах в Авшар нямаше да ида при него. Направил е точно това, което исках и в интерес на истината недоумявам как е успял. Едно е да изваяш красив нос, а съвсем друго да го направиш така, че да не ти промени физиономията и никой да не забележи, че е променен (освен ако съзнателно не потърси гърбицата). А тази увиснала устна много ме мъчи и като че ли няма как да се дигне по-нагоре защото има графт, който реално ми е удължил леко носът и физически няма как да се дръпне по-нагоре дори с мускулна сила. Поне днес за 1 път мъжът ми ми каза, че носът ми е по-хубав от преди и ми стопли душицата. Той горкия се деформира покрай мен - беше на купон оня ден и вика: Изследвах детайлно носовете на всички. :grin: Което за него е голяма промяна имайки предвид, че е живял с мен толкова години и не беше забелязал, че носът ми е крив - обърна му внимание чак като почнах да говоря за това, че не ми харесва. Чудя се дали знае и какъв цвят са ми очите.

Ellia 15th October 2017 14:08

Josefine, при мен имаше синини под очите близо 6 месеца, носът ми кривеше на една страна, тъй като имах по-голям оток там, ноздрите различни(дъщеря ми се уплаши като ме видя за първи път, бях като ударена от влака :)). Имах премахване на малка гърбица, стесняване по средата и леко повдигане на върха. Бях много уплашена, но вътрешно знаех, че ще се оправя и хирурга ме увери в това, мазах само с арника, в интерес на истината не ми помагаше. И така стана, трябваше да мине година, за да усетя резултата. Даже и в момента имам чувството, че още се оформя :) Установих, че при всеки възстановяването е различно. Много леко понесох операцията, но следоперативният период при мен беше по-тежък.До момента на никой не му прави впечатление, че съм пипала нещо(даже и роднини), единствено и само на тези, които имат същият проблем и това им е някакъв комплекс, както беше и при мен ;) Но разликата се вижда на снимки преди и след, а аз съм крайно доволна от резултата. Пожелавам го и на теб!

Josefine 15th October 2017 16:26

Мерси Ellia. Да и на мен ми криви, надявам се да е от отока. А одеве ми се случи нещо странно, което преди не помня да ми се е случвало. Боядисах си косата (с Garnier) и в резултат започнах да усещам ужасната миризма на боя в носа, но не като вдишвам, а като издишвам - все едно цялата съм се пропила с нея. Не знам заради ринопластиката ли е или боята е прекалено отровна. И преди съм ползвала същата марка, ама такава гнуст при издишване не съм изпитвала. Изкъпах се и продължавам да я усещам.

Ellia 15th October 2017 21:18

Цитирай:

Първоначално написано от Josefine (Публикация 812149)
Мерси Ellia. Да и на мен ми криви, надявам се да е от отока. А одеве ми се случи нещо странно, което преди не помня да ми се е случвало. Боядисах си косата (с Garnier) и в резултат започнах да усещам ужасната миризма на боя в носа, но не като вдишвам, а като издишвам - все едно цялата съм се пропила с нея. Не знам заради ринопластиката ли е или боята е прекалено отровна. И преди съм ползвала същата марка, ама такава гнуст при издишване не съм изпитвала. Изкъпах се и продължавам да я усещам.

Да, и на мен ми се е случвало. Обяснявам си го с това, че все още има нежни и незараснали участъци в носа, които попиват миризмата ;) Аз даже имах странна и даже гадна миризма в носа доста време при издишване, но вече всичко е ок.

Chocolate9 20th October 2017 11:21

Здравейте. :) Д-р Илхан ще проведе консултации в София на 25 и 26 ноември (събота и неделя). За записване на час, моля обадете се на 0877909255 или изпратете лично съобщение в българската му фейсбук страница: https://www.facebook.com/%D0%94-%D1%...8620229968209/

Elytsa 20th October 2017 11:24

Моя близка се оперира при един доктор в Турция - Алев Джамджъоглу и е много доволна. Мисля, че беше оперирал известно момиче и нашумя като име там. Сприятелихме се в инстаграм и като гледам има добри резултати...
https://www.instagram.com/dralevcamcioglu/

Alisia777 25th October 2017 17:58

Здравейте на всички момичета. Искам да ви поздравя за темата която сте направили,защото може би ще ме спаси от поредната трудно поправима грешка, през която толкова много момичета от този форум сте преминали. Искам накратко да ви въведа в моята ситуация. Преди една година реших че искам да си направя ринопластика, Живея в Испания, но незнам защо реших че предпочитам да я направя в България. И така се започна едно търсене на добър хирург за първа ринопластикa. Четене, информиране, гледане на реклами, мислене по цяла нощ. Позитивни и отрицателни коментари И единствените хора които сте ми в помощ, сте вие момичета и вашите до болка откровени мнения и опит . Нямах представа че последиците може да са толкова сериoзни при ринопластика преди да навляза в тази материя и да се запозная със всичко.Първият хирург в България при които записах час е Веселин Молов, знае ли някой нещо за него ? Не съм намерила и едно мнение за този хирург! Преди месец реших че щом имам сумата ще се оперирам при Др Енчев, заради популярноста мy от която човек хваща някакво доверие. Разколебах се от този форум! Също съм изпратила съобщение и чакам отговор от Др Бенчев и Доkтор Милко Kовачев. Обаче четох толкова много за Доктор Дилбер в Турция, и той ми обещава резултат каквто аз искам. Виждате ли момичета каква каша е в моята глава , моля ви помогнете ми с мнения пo всичко това което написах, Стреса от това да избереш в кой ръце да се довериш за пръв път е огромен . Нямам никакви интервенции по себе си до сега. Разтрои ми се психиката и не мога и да спя от толкова много мислене. Искам да го направя декември месец тази година. Помогнете, Дайте мнение, Страх ме е много от резултата! ;( А и трудно събрах тези пари, нямам възможност за ревизия ако нещо се случи, изключен вариант за мен.

yoube 25th October 2017 20:15

Аз така като те гледам не си чела май достатъчно, продължавай.

Josefine 26th October 2017 09:49

Alisia777, споко, всички минават през този ад с мисленето и чуденето. За съжаление тук никой не може и не би ти препоръчал хирург, защото и най-добрият да избереш 100% гаранция няма. Ти така или иначе искаш в чужбина да се оперираш. Има един доста популярен в Англия (и скъп) при когото ходят много хора да им оправя поразиите от предни ринопластики. Казва се Lucian Ion. Поразрови за него ако мислиш че можеш да се разделиш с 8-9000 евро.
За турските не мога да говоря щото имам опит само с 1 и то съм във възстановителен период, 4 седмици post op. За сега носът ми изглежда ОК, но е подут така че не знам как ще е като спадне. И освен това още е частично запушен, което сериозно започва да ме притеснява (а никога не съм имала проблем с дишането преди въпреки кривата преграда). Така че още е рано да хваля или да се оплаквам от хирурга. От самата операция и грижите в болницата и всичко съм много доволна, упойката я понесох все едно не я е имало. Повече за сега не мога да кажа. Всъщност има едно нещо от което не съм особено доволна, и то е, че не ми стигат обясненията - какво ми е направил и защо. Каза ми какво да правя и не правя, но пак не ми обясни защо. А аз ако не разбера смисъла на едно нещо почвам да си правя каквото лично аз си преценя според моята си логика. И понякога вземам грешни решения от неопитност.
Според мен трябва да направиш това, което почувстваш от вътре - така или иначе съвет няма никой не може да ти даде.

Аз пък се чудя дали с това непрекъснато мазане на носа ми с мазила не си съсипах кожата, защото порите ми станаха огромни кратери. Как да ги смалявам, помагайте.

Josefine 26th October 2017 11:11

Риното е много коварна процедура имайте го предвид. Вероятността от усложнения е ясна, но много често можеш да се сдобиеш с непредсказуеми екстри и промени, които да ти вгорчат живота - едно ти оправят друго ти развалят. Ето аз в добавка към удължена горна устна, което ми придава унил страчески вид се сдобих и с функционален проблем в храненето. Когато се храня ми се събира храна под горната устна. Това е резултат от резециран depressor septi nasi поради което се е разхлабила устната под носа и се събира храна. Която аз обаче не мога да изкарам с език, защото не ми стига чак до горе и трябва след всяко хранене да се жабуркам с вода, а се налага понякога и с пръст да изкарвам храната от там. Някой имал ли е такова усложнение и ако да оправило ли се е с времето. Много е дразнещо.

yoube 26th October 2017 20:49

тя трудно е събрала пари за някакви анономници в България ти къде я вкарваш в схема за 10 хиляди евро. :grin: Точно за това и писах да продължава да чете, накрая ще стигне до истината. А тя е такава, че в България може да и направят страхотен нос чувствително по-евтино, но риска е огромен, той е толкова голям че по-добре да продължава да събира пари и да се оперира в чужбина, където евентуално ако лекаря сгафи (което по мои наблудения почти не се случва) няма да те прави теб на луда, а ще поеме вината. Защото няма нищо по-лошо от това да те обезобразят и да те изкарват луд и едва ли не ти виновен. Играеш си на руска рулетка с носа. Не се влияй от сърцати мнения с по един коментар възхваляващи по опреденен стил някой хирург, обикновено липсват снимки и лични преживявания на оперирания, като непременно ще се нахулят полеко тия които са се оплакали преди няколко поста, нещо напълно нетипично за пациент. Който пък така или иначе е с все още подута камба и не е сигурен в собствения си резултат дори.

Alisia777 28th October 2017 04:52

yoube - Върнах се, където ме прати - да продълявам да чета и ето ме, четири дни и нощи по късно прочетох цялата темa, дори аз съм ти благодарна за отговора, защото стигнах сама до извода че поемам голяма отговорност с това мое решение и гаранция 100% в никого и в нищо няма ! Та това е операция за бога, не е козметична процедура, дори самият хирург не може дадe пълни 100% какъв ще е крайния резултат, според мен, Но изключих 1 - во варианта за България ще си кажа и защо! 21 век, когато технологиите са толкова развити, смятам че всеки хирург би следвало да върви в крак, да се обновява, да подобрява и улеснява начина си на работа и да се стреми към по добри резултати, но видях че не е така! Гореспоменатите от мен български хирурзи предпочитат явно(това ми беше уточнено от двата отговора които получих от тях)да работят по конвенционалната методика за ринопластика т.е не се използва ултразвуков скалпел.(чупене на носа и моделиране до голяма степен на късмет в желания резултат ) (ултразвуков скалпел-за момента това е най модерната технология от проучването ми, която позволява много по голяма прецизност в работата и намалява с голям процент, риска от грешки и нeжeлaни резултати. ( Всеки хирург би следвало да използва тази технология, така че при мен веднага отпаднаха като опция, дори много се посмях върху този факт и себе си колко наивна съм била). Въпросния (неизвестен хирург) пък отговори че работят с Green stick - А това въобще какво е ? един час да търся аз информация за въпросното нещо и нищо да не намирам, явно е показателнo, ами и върху това се посмях. Естествено също не е по модерната технология (и как ли да бъде ? с какво да си го позволят като сигурно правят по 2,3 ринопластики в година, едва ли са повече,пoнeжe щеше нещo да се чуe поне за него, а едно мнение - макар и отрицателно не намерих,което пак стигнах до извода е много показателно!) Отпадна и той като вариант за мен автоматично, не че отричам други методи но аз за 50/50 няма да легна под нoжa. Колко заблудена съм била да мисля в парите(че може да спестя в избора, а не осъзнавах сериозноста на нещата) Енчев и той ми отпадна като вариант, много са причините, много са и негативните коментари (не, че човек трябва да се доверява на това, но все пак те идват от опита на пациенти) а и някак си кактo мy казвате вие - не ми харесва почерка като се загледам, оставя нослетa камбести , не ми допада. Аз не съм някакъв фатален случай , за да го направи приличен, аз се стремя към подобрение. И така отпадна варианта България. Аз живея в Испания, където нещата са по развити в тези области а тръгнах по обратния път. Вие от България се ориентирате към чужбина и правилно. Като покрива един хирург опеделени критерии процента за провал намалява. И една от тях мисля е да e специалист в определената област, тоест ориентирам се към човек които се занимава предимно или само с ринопластика (естествено да правиш по две операции на ден трябва да си по задобрял от две в годината) Josefine - Благодаря и на теб за предложението и вниманието но нямам тази финансова възможност. Това което максимум мога да заделя е 3500 евро. За момента, се спрях да доктор Дилбер в Турция(обърнах внимание и на хирург тук но разликата в цената е доста голяма ) - това което ме плаши е че се работи по отворения метод и днес докато гледах какво представлява, припаднах буквално се добрах едвам на дивана и ми прилоша, макар че обикновено ми понасят подобни неща но явно защото знам че ще е върху мен, така се случи. Този отворен метод наистина зле ми понася. Оставят ли белези след него ? Крие ли рискове страшни? Yoube - започнах ли да се ориентирам в по правилна посока или да се върна още да чета :Д :) Разбрах гаранция няма - Избираме хирург с които да сведем до минимум провал. Добре че сте вие, защотo щях да се оставя в ръцете на непознат, без да съм информирана. Благодаря. Следя кои имена са най коментирани тук, но виждам за всеки и положително и отрицателно. Нормално е, всичко е много индивидуално. Човек, организъм, база върху която се работи. Осъзнах сериозноста на нещата.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.