Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

etaniel 13th December 2011 21:52

Поздравление и от мен (щом е толкова важно за теб)....дано да имаш бъдещи успехи!
Аз пак да си питам за алкохола...подувате ли се като пийнете някое питие? Мерси

Rabiosa 13th December 2011 22:42

Etaniel, подува се и още как. От две капки алкохол ми става червен и подут.....като типичен алкохолик!

svoboda 13th December 2011 23:35

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 763945)
Etaniel, подува се и още как. От две капки алкохол ми става червен и подут.....като типичен алкохолик!

Ужас! Изобщо има ли надежда да спадне за постоянно незнам :)

Rabiosa 13th December 2011 23:43

Абе лека полека спада, ама трябва време. Вие пак добре,че сте се оперирали през зимата. Аз се оперирах в най-голямата жега- докато стигна от нас до центъра и ми идваше да се прибирам обратно- носа ми заприличваше на патладжан, чак страх ме хващаше. Сега(след почти 6 месеца) още ми се подува като плача например или след баня или като се напия, но пак е по-малко. Казват, че до една година се влияе от външни фактори. После е почти незабележимо. Ще видим...

etaniel 14th December 2011 09:47

еехее...аз къде съм се разбързала тогава...явно и лятото ще си ми се подува... :) нищо ще чакаме ...то изглежда ма тая операция е най-травматичната и на-дълго се възстановява човек...аз четох, че отоците спадат бавно, щото на лицето има само 2 лимфни възела за лимфен дренаж и това затруднява оправянето...под мишницата например има около 20 лимфни възела и отоците се дренират много по-бързо...гадост

etaniel 14th December 2011 18:36

Абе мацки, още нещо се сещам...за зарастването на костите (имам пред вид правилното зарастване без криви неща и ръбове) трябва ли се носи нещо на носа през нощта? Чета, че някои от вас носят нещо през нощта...
Питам щото напипвам от едната страна на костта при очите някакъв ръб (аз и преди има един ръб, който беше стърчащ, а сега е вдлъбнат) и кожата ми е малко червена там (по-различен цвят е)....някой да е имал подобен проблем?
Ще се обадя и на док да го питам де, то е ясно....

anetonkl 14th December 2011 20:42

и при мен горе долу е така.докторът ми каза,че това е пресован хрущял който се резорбира.най-добре го попитай,той най-добре знае какво е правено.

etaniel 15th December 2011 21:21

Мацки, да ви питам нещо по-шантаво....махате ли си космите в носа и ако да, с какво? Тримери за нос ли? Ама мога ли 37 дни след ОП да си пъхам такова нещо в носа? Мерси

shani 17th December 2011 20:58

Цитирай:

Първоначално написано от DimchevaD (Публикация 763888)
При мен(2 месеца и 13 дни от операцията)все още ми е изтръпнал леко,като се прозявам ми опъва и има болка,но се търпи.В горната си част носа ми е кажи речи наред,само понякога се лющи кожата там.По- надолу е твърд като камък,най-вече отстрани,връхчето и ноздрите най-нормално си ги усещам.Там където ми беше гърбицата,но малко по надолу,боли от време на време-подува се понякога и после пак си спада.Голям трансформърс;)Имам много секрети,и постоянно си слагам подсолена вода с капкомер,духам,пак се запушва и така,дано това да отмине!И конци все още ми падат.За върха не съм забелязала да ми е паднал.Обобщено казано твърд и изтръпнал ми е в средната си част от всички страни.Както каза-при всички е индивидуално...

Аз тези дни съм много болна и носа не спира и за миг да тече. От хремата целият нос ме боли,включително и костта . Дил и аз пръскам със Стеримара и после си издухвам носа, но не съм питала Димитров дали може, минаха 2 мес. от риното, дали може да се издухва вече?

sibi 17th December 2011 22:29

Цитирай:

Първоначално написано от shani (Публикация 764030)
дали може да се издухва вече?

Разбира се, че може.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.