Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Факторът удоволствие. (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9735)

Reni_Reni 28th October 2009 22:37

Факторът удоволствие.
 
"Всички животни с изключение на човека знаят,че главното нещо в живота е да му се наслаждават."

Какво е нещото или нещата,които ви доставят най-голямо удоволствие?

Rochellkaa 28th October 2009 22:49

Храната. :oops: Както и сексът,радостта в очите на хората,милите моменти,прекарани със специални хора.

Gossow 28th October 2009 22:55

Футбол

apoklistika 29th October 2009 00:17

Re: Факторът удоволствие.
 
Цитирай:

Първоначално написано от Reni_Reni
"Всички животни с изключение на човека знаят,че главното нещо в живота е да му се наслаждават."

Кой е казал тази умна мисъл :lol:

moneymoney 29th October 2009 00:24

Парите,секса....изобщо енергията и тръпката от магията наречена живот!Обичам живота,обичам себе си!Радвам се на всеки един миг,в който дишам!

ZANDALEE 29th October 2009 08:47

Re: Факторът удоволствие.
 
Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:

Първоначално написано от Reni_Reni
"Всички животни с изключение на човека знаят,че главното нещо в живота е да му се наслаждават."

Кой е казал тази умна мисъл :lol:

Хитлер. :lol:

i_ani 29th October 2009 08:54

Re: Факторът удоволствие.
 
Цитирай:

Първоначално написано от Reni_Reni
Какво е нещото или нещата,които ви доставят най-голямо удоволствие?

Ухх , ама , че тема :lol: . Сексът е море от удоволствия , само трябва да се научиш да плуваш добре.

sportakus75 29th October 2009 09:00

брей аз трябвало спасител да стана тогава :D

Mirami 29th October 2009 09:04

Re: Факторът удоволствие.
 
Цитирай:

Първоначално написано от Reni_Reni
"Всички животни с изключение на човека знаят,че главното нещо в живота е да му се наслаждават."

Много ми допада тази мисъл. Считам, че принадлежа към графата "животни" :lol:
Какво имам предвид: насладата от живота няма нищо общо с парите, тъй че тотално не съм съгласна с Мънимъни. Мисля, че авторът има предвид следното: животът минава бързо, много бързо, когато спрем да тичаме в надпревара и да обръщаме внимание на "човешкия" свят, започваме да усещаме живота. Той може да представлява едно цвете, един залез, двама души, които се държат за ръка и се обичат по улицата. Ако започнем да обръщаме внимание на тези малки неща, изведнъж животът се превръща в удоволствие и ни изпълва. Това усещане се получава, когато се спрем и започнем да наблюдаваме. Ако един човек веднъж си даде сметка какво означава това, никога повече няма да се върне назад. Толкова много са нещата, които ми доставят удоволствие, че изобщо не мога да ги опиша в един пост.

Ще дам пример: вчера ходих в пощата, имаше невероятна опашка, чаках повече от половин час. Тъй като вече обичам чакането, си седнах спокойно с номерчето в ръка и се загледах в хората. Имаше една двойка мъже, единият имаше някакво психическо разстройство, другият му беше роднина или приятел. Та "лудият" мъж отвреме навреме ставаше и започваше да пее пред касите. Компаньонът му се опитваше да го държи мирен, но с такава нежност и внимание, че щях да се разплача от удоволствие. Говореше му, оставяше го да пее, без да го дърпа или да се намесва по друг начин, после се опитваше да му привлече вниманието, да го накара да бъде участник в чакането, като му обясняваше да следи номерата и го разпитваше "какво е положението" и кога е техният ред, оставяше го да разполага с номерчето и изобщо с голяма любов се отнасяше към него.
Това беше най-приятното чакане, което съм имала някога. Да видиш любовта, чиста и неподправена, ех...
Та така, ако искате да се наслаждавате на живота, не бързайте, спрете се, не гонете някакви ритми, ще видите изведнъж невероятни неща. Това е истинското щастие за мен и то изпълва всяка моя минута, откакто го открих. Общо взето разбрах, че времето, когато чакам нещо (дори на опашката в трафика) е МОЕТО време, отделям го за себе си, за наблюдение и мислене и го приветсвам като добре дошло. Вече не бързам никога, опитвам се да наблюдавам всичко и затова изпитвам удоволствие от всичко, което правя.
Животно съм значи :lol:

deni81 29th October 2009 09:34

Обожавам екскурзиите секс хубави шоу програми романтични вечери СПА и такива все неща.

Reni_Reni 29th October 2009 11:27

Re: Факторът удоволствие.
 
Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Цитирай:

Първоначално написано от Reni_Reni
"Всички животни с изключение на човека знаят,че главното нещо в живота е да му се наслаждават."

Кой е казал тази умна мисъл :lol:

Самюел Бътлър.

Reni_Reni 29th October 2009 12:26

Изплува ми в съзнанието ето този фирм.

http://tvtv.bg/movies/view/id/1989

Целувчица 29th October 2009 12:32

Секса!!! :1242:

emiko 29th October 2009 12:42

Удоволствието да пия кафето си сутрин рано, наблюдавайки от прозореца врабчетата по покривите и надничащото слънце......
Удоволствието вечер до късно да слушам любимото си радио Jazz FM и да се пренасям в други измерения....
Удоволствието да приседна на някоя пейка и да слушам саксофона на уличен музикант....
Удоволствието излизайки да открия, че всичко наоколо е заскрежено, като в истинска зимна приказка......
Удоволствието вечер, на пустия плаж да слушам шума на морето и да гледам звездите.....
Удоволствието да намеря тихо място и да чувам само песента на птиците или жуженето на бубулечките.......
Удоволствието да се изкача на висок връх и да погледна света отгоре....
Удоволствието да се скитам в непознати градове и села и да откривам случайно, малки стръмни улички, сякаш застинали във времето.....

И още толкова много...........

apoklistika 29th October 2009 12:54

Последно Хитлер или Самюел Бътлър :lol:
Малко ми е според тоя въпрос какво знаят и какво не знаят животните, ама няма да задълбавам :lol:
Зависи в каква фаза се намирам като че ли, различни неща могат да ми доставят удоволствие. За момента- да мечтая. Да имам ясна цел и да виждам как сантиметър по сантиметър се приближавам към нея, да си представям мига, в който ще я достигна :)

heavenkata 29th October 2009 13:17

Подкрепям напълно стрейндж. Иначе казано, очарованието на живота се крие в бавните моменти, когато възприемаш всичко наоколо, с всички сетива, когато го усещаш във вените си и осъзнаваш, че си част от тази магия.

На мен удоволствие ми носят най-простите моментити, когато:
- прекарвам време с приятеля ми - когато просто седим прегърнати и гледаме в една посока, когато виждам как се пробужда сутрин, когато усещам как заспива, когато е в мен, когато се лигави и се смее на глупостите ми.. изобщо всеки миг с него!!!
- съм постигнала успех в нещо - било то 6ца или вярно контролно по Английска литература.
- танцувам, пея или се смея на воля, когато не е нужно да съм друга, за да оцелея.
- се глася за училище!!! Може да ви е странно, но има един час всеки ден, в който забравям за всички проблеми и това е преди даскало. Всеки ден от 11 до 12 надънвам музиката, танцувам и пея и се обличам, гримирам и глася. Това ме зарежда адски много и ми носи удоволствие!!!

gwendoline 29th October 2009 13:41

Удоволствието за мен е да видя усмихнати децата ми, да се докосна по някакъв начин до хора, които са далеч и ми липсват (макар че си ги нося постоянно с мен някъде зад левия имплант :wink: :1242: )
Удоволствие изпитвам сутрин, когато се събудя усмихната и пия кафе... Удоволствие изпитвам и вечер, когато си легна и заспивам доволна от това, което съм свършила/направила... Удоволствие изпитвам, когато изненадвам приятно хората - с дума или жест на внимание...Удоволствие изпитвам, когато отида на селото ми и ме лъхне любимия познат аромат- смесица от окосена трева и кокошки...Удоволствие изпитвам когато карам бясно колело ако щеш....и вятърът брули лицето ми...Когато наблюдавам хората на плажа и въобще...всеки момент, който ме кара да почувствам живота или да дишам учестено - всичко ми носи удоволствие, когато отпусна душата си за това.

Мария Василева 29th October 2009 13:56

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
Удоволствието за мен е да видя усмихнати децата ми, да се докосна по някакъв начин до хора, които са далеч и ми липсват (макар че си ги нося постоянно с мен някъде зад левия имплант :wink: :1242: )

О-о-о, това много ми хареса! :girl_in_love: :lol:

Aleks_Sweet 29th October 2009 14:48

За мен е удоволствие да се наслаждавам на малките неща-да погледна през прозореца,докато работя,и да видя красивия залез...Да седна на брега на морето и да забравя за всичко,гледайки безкрайната морска шир...Удоволствие е за мен,и когато успея да намеря време за себе си,за да се поглезя. :connie: :sunbath:
Удоволствие е да направя нещо добро за хората около мен...да чувам смеха на моя любим
Удоволствие е и когато стане реалност,нещо за което съм се борила,и за което съм мечтала дълго време
Всеки миг,в които се чувствам щастлива,от самия факт,че съществувам,е удоволствие за мен :girl_dance:

Darini 29th October 2009 17:13

Най-голямо удоволствие ми доставя,когато правя хората около мен щастливи.

deni81 29th October 2009 17:25

Цитирай:

Първоначално написано от sharmidodka
Най-голямо удоволствие ми доставя,когато правя хората около мен щастливи.

Това и мен ме прави щастлива!!!

rokoko 29th October 2009 19:43

Удоволствие ми доставя , да гушна домашния любимец в скута
той да заспи, а аз да го милвам, (нищо че е морско свинче)
тогава изпитвам такава наслада, нещо като множествен душевен оргазъм,
Радост е да общувам с баткото с който вече цяла година занимавам форума, :1252: , само в тези два мига , сечувствам най-щастлива, е има още , но точно в такива два мига да разговарям с него и да гушкам Чочко просто преливам от щастие
В някои моменти изпитвам подобна радост с любимия, но с него се виждам доста често и дори да преливам от щастие, то това е стимулация към която сетивата са са свикнали вече :lol:

Kristee 31st October 2009 15:33

Удоволствие мога да открия във всичко, което споделям с любимите си хора. За мен щастието е истинско, когато е споделено :)

Бобето 31st October 2009 18:31

Предпочитам спокойствие.....има ли го него идва и удоволствието!!!

мауз 31st October 2009 19:00

Представям си, че стоя на брега на морето или на река, сама, с книга в ръка, чета, гледам птиците, слушам вълните или ромоленето на потока, пак чета, пак гледам пейзажа около мен....кеф или както казвате удоволствие с главно У.

Т-Е-Д-И 31st October 2009 21:35

Спа спа спа

stiuardka 31st October 2009 22:05

Удоволствие ми доставя всичко онова,което ме кара да се усмихвам,да се чувствам спокойна.Мъжът до мен най-вече,любимите приятели и роднини,работата ми дори м идоставя голямо удоволствие.От друга страна почивките,спа,екскурзии.. :)

Мариса 3rd November 2009 17:18

Цитирай:

Първоначално написано от moneymoney
Парите,секса....изобщо енергията и тръпката от магията наречена живот!Обичам живота,обичам себе си!Радвам се на всеки един миг,в който дишам!


напълно подкрепям мнението ти!
Животът като цяло!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:12.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.