Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Замъглено зрение (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8068)

sexalert 21st January 2009 16:25

Замъглено зрение
 
Здравейте.
Имам следния проблем.
От една седмица имам силно замъглено зрение.
Виждам ясно на разстояние до 5 метра - вкл. компютър, книга чета без проблем.
На далече обаче всичко ми е страшно замазано - ужасен дискомфорт.
Вчера ходих на офталмолог - гледаха ми очите.
Казаха, че всичко е нормално - диоптрите са ми от -0.25 до -0.5 късогледство.
Казаха даже че не се налагат специални очила.
Аз ползвам за компютър антирефлексни с -0.25 на дясното око.
Казаха че мога да ги ползвам и ми изписаха капки GenTeal + витамини.
Не знам от какво се получава замъгляването.
Пия против стрес атаракс + деанксит, като първото вече го спрях.
Казаха ми че е възможно да е от хапчетата.
Моля за съвет ако някои е имал сходен случай.

Благодаря предварително.

Mena 21st January 2009 21:57

А пиеш ли достатъчно вода?
На мен ми се замъглява зрението, когато пия под 1.5 л вода на ден. :(

Акупунктурист 22nd January 2009 00:53

Добре е, че офталмолога не е открил нищо, в такъв случай може да се приложи акупунктура.

maci_iva 22nd January 2009 09:42

Здравейте, преди време имах подобен проблем. Виждах замъглено - особено леко като се стъмни, много ми се изморяваха очите когато стоях пред компютър, не можех да чета субтитрий на филмите. Имам по принцип очила и ги нося / с малък диоптер -0,25 и на двете очи/. Отидох на офталмолог и ми каза, че имам синдрома"уморени очи" и ми изписа хранителна добавка Лутеин Комплекс. Мислех първоначално, че е много несериозно от негова страна, но ги купих / не са много скъпи 18 лева за 1 месец/ и ги пих. Останах много доволна. Нещата се пооправят сега. Дали е от хранителната добавка или ми мина от самосебе си.... незнам. Но ако искаш опитай. Поне няма как да ти навреди, има само лутеин и витамини, които така или иначе са много полезни за организма.

Puppito 22nd January 2009 11:43

mda и аз имам същия проблем от време на време - преумора на очичките. повече морковета и ако може да не се кокорчим постоянно в тия компютри ще е най-добре :)

long_smile 22nd January 2009 12:44

Здравейте и от мен! Аз имам проблема със замъгленото зрение на далече повече от месец. Скоро ходих на преглед, на които докторът ми изписа очила 0,5 на дясното око и 0.3 на лявото. Стъклата са рефлексни...защото ползвам много компютъра. Но за съжаление няма никакво подобрение. Моля за някакъв съвет... :(

maci_iva 22nd January 2009 16:35

Здрасти bulgarcheto_88, опитай с Лутеин Комплекс. Но по мое мнение трябва първо да отидеш на лекар, защото понякога нещата са по-сериозни отколкото си мислим и не е редно да си правим самолечения

Puppito 22nd January 2009 16:50

много съм съгласна за самолечението!

long_smile 1st February 2009 21:18

благодаря за отговора... :) положението става нетърпимо...защото замъгленото зрение вече не е само като гледам на далеч...а и е придружено от силно главоболие... :(:(:(:( вече не знам какво да правя. Наистина трябва да се прегледам...защото със здравето не се играе..

sisonka 4th February 2009 16:36

аз съм по цял ден на компютъра и имах същия проблем. Пих Лутеин Комплекс 2 месеца и съм много доволна от резултата. Моя съвет е да го пробвате не е скъп и го има в аптеките


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.