Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Reason 28th January 2010 23:28

Цитирай:

Първоначално написано от bumbarashka
ако е така,когато(живот и здраве)ударя петдесетака ще приличам на слон...

Ако си по-наблюдателна ще разберш, че Сиби е права.Огледай възрастните хора, особено ясно си личат ушите.

bumbarashka 1st February 2010 21:04

Всъщност,сте прави.Аз винаги съм се чудила,защо всички хора като колкото повече остаряват,толкова по-ниски стават,ушите им заприличват на свински пържоли а носовете им се допират до брадичката... :roll:

Д.Митева 14th February 2010 18:37

Здравейте,предстои ми операция на 23.03.2010г. при д-р Джамбазов.Избрах го след като прочетох всики мнения във форума.Бих искала да ви питам-как протича престоя в болницата,по-подробно.В смисъл-отивам там,правят ми изследвания и после?Трябва ли да си обличам пижама или ми дават специално облекло за операционната?Как се влиза там-отиваш и лягаш или предварително те возят в количка?След операцията колко време след това се събудихте?
Много ме е страх и искам психически да съм подготвена кое как следва.
Благодаря ви предварително!

emiko 15th February 2010 09:03

Щом там ще си правиш изследванията, трябва в 8.00ч. да бъдеш в клиниката гладна/жадна. Обикаляш кабинетите за около 1-2 часа, след което те настаняват в стаята и чакаш за операцията. До операционната отиваш на собствен ход, на връщане имаш преимуществото да се повозиш на количка, което всъщност изобщо може и да не разбереш, защото след излизане от упойка ще бъдеш доста замаяна приятно :lol:
Носи си пижама и потниче с тънки презрамки :idea:

Д.Митева 15th February 2010 11:01

Емико-благодаря!А ако си направя изследванията преди това,пак ли ще чакам два часа?

novo nosle 17th April 2010 16:03

Здравейте всички с нови нослета! Имам голяма нужда от вашия съвет.На 1 април ми беше ринопластиката.Махнаха ми тампоните и гипса,сега сам на ниво лепенка.Но имам един много голям проблем.Сега от 2-3 дена когато отока спадна значително отгоре над носа ми,между веждите остана едно като топченце.много се притеснявам това нормално ли е,защото ми премахнаха гърбица и имам чуството че е останало нещо като костица.много е твърдо и не изчезва.Контролният ми преглед е чак кам 25 ,а хирурга ми е в чужбина и няма кого да питам Имам нужда някой да ми каже дали и на него се е случвало това,не мога да спя от притеснение Благодаря на всички предварително !

sibi 17th April 2010 16:19

Може да е оток, защото гърбица между веждите едва ли си имала :roll:

novo nosle 17th April 2010 16:33

Ами не е точно между веждите, горе-долу е малко над това място ,където беше гърбицата ми.Пък и съм много притеснена,защото в крайна сметка е доста коражичко :( точно като неизрязано кокалче стои :(

m..a..r..i..a..n..a 17th April 2010 17:57

Цитирай:

Първоначално написано от novo nosle
Ами не е точно между веждите, горе-долу е малко над това място ,където беше гърбицата ми.Пък и съм много притеснена,защото в крайна сметка е доста коражичко :( точно като неизрязано кокалче стои :(


имах го същото,защото и аз имах огромна гърбица.Ще изчезне от само себе си

novo nosle 17th April 2010 19:19

Дано да си права m..a..r..i..a..n..a!Толкова се надявам,тук много от момичетата останах с впечатление,че са имали същото и едва ли не са се примирили и си е останало така :( Ти ми даде кураж

novo nosle 20th April 2010 09:16

Момичета,кога започнахте да слагате грим,включително и фондьотен върху нослето :)

emiko 20th April 2010 09:22

Веднага след като ти свалят лонгетата, но не натискай много в началото.

novo nosle 20th April 2010 13:09

Мерси, emiko! Вече ми писна да ходя такава и искам малко да се разкрася :1211:

novo nosle 20th April 2010 13:16

:looking_at_mirror: Сега остава да се махне и топчето което имам и много ще се радвам,ма нещо става все по-твърдичко :1202:

m..a..r..i..a..n..a 20th April 2010 17:38

Цитирай:

Първоначално написано от novo nosle
:looking_at_mirror: Сега остава да се махне и топчето което имам и много ще се радвам,ма нещо става все по-твърдичко :1202:

Преди 2 дни от същата страна на това топче,което имах/сега нали е издутина заради кривата дясна преграда/,видях празно място сякаш липсва част от кост и на пипане хлътва ........

Пожелавам ти на теб да не става както при мен,дано всичко е перфект,защото това е лицето ти!Аз събирах кураж 2 години и половина за реоперация,мъчих се да се възприема....но не стана.Хората дори ме питат какво ми има на носа :(

Celtic_dream1 21st April 2010 15:36

Здравейте :)
А ако не минавате по клинична пътека, ами платено - но при УНГ доктор, той може ли да напише болничен лист? :2015:

Kalinkatt 23rd April 2010 17:16

Здравейте на всички. Операцията ми мина точно преди седмица чак днес забелязах в дясната ми ноздра да стърчи малко от конеца вътре (не повече от 3-4 милиметра) също така като си натисна връхчето на носа като че ли нещо ми боцка отвътре. Това нормално ли е - исках да се посъветвам с вас преди да звъня панически на доктора :) Мерси

rossi_spi 23rd April 2010 17:30

Нормално е. Конците ще ти ги извадят, а има и такива, които сами ще паднат. Не ги дърпай, да не стане беля. За боцкането, не знам, може да е от самите конци, да опъват отвътре и за това да получаваш такова усещане.

novo nosle 25th April 2010 07:51

Хора,кога ви паднаха конците?Почти 30-ти ден след операцията и все още ми стърчат от ноздрите?!?! :roll:

emiko 25th April 2010 11:17

Спокойно, някои са по-упорити и може да се задържат и 2-3 месеца.

Celtic_dream1 25th April 2010 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от Celtic_dream1
Здравейте :)
А ако не минавате по клинична пътека, ами платено - но при УНГ доктор, той може ли да напише болничен лист? :2015:

Ехо, някой има ли инфо по този въпрос? :)

siss 21st May 2010 18:44

Нямам представа. Но се сещам, че имаш Епикриза, отиди с нея при Джи Пи-то. Ама първо си питай доктора де, като не си по ЗК голяма работа.


Аз да питам - възможно ли е да ми се разместят плаките?

novo nosle 23rd May 2010 15:11

Искам да ви попитам и още нещо :roll: При някои от вас, при които и е минало повечко време, смалява ли се гьрба на носа. Преди там имах гърбица, сега като спадна отока ми се се струва,че там не е съвсем равно :oops: Започвам да се чудя това оток ли или оставена кост. В началото беше равно, а сега не е така :( Дано просто да е неравномерен оток,иначе отидох да ми махнат гьрбица, а какво стана................................. :girl_cry2:

Мариса 23rd May 2010 16:07

в началото и при мен беше равно,но след перипетиите в касапница нефертити всичко е на вълни и кривини :twisted:

siss 23rd May 2010 17:45

И на мен като ми беше подпухнал беше добре :lol: А като спадна, понеже съм с тънка кожа, като Фръкнаха едни кокали :lol: Даже отгоре не ми бяха зарастнали и стоеше широк. А кви сенки хвърляше :shock:
По-нататък след новата рино, ще видим. Но при всички случаи отдавна нямам големи очаквания. И отдавна не страдам, ами вече ми е смешно.

novo nosle 23rd May 2010 18:34

Вече знам , че по-добре няма да стане,ами поне да не става по-зле :looking_at_mirror: :2005:
siss ще стискам палци за новата ринопластика :good_luck:

siss 23rd May 2010 18:55

Мерси Ново носленце, тя мина, беше във вторник. Но след тва, което преживях (предимно психически), разбрах, че по- ми е важно да дишам, отколкото дали ми стърчи някой хрущиял. И да сме здрави, пък една хубава усмивка и блясъкът в очите те правят красива (стига носът да не е толкова голям, че да отвлича вниманието де :lol: )

novo nosle 24th May 2010 07:22

Права си siss! Няма нищо по-важно от това да сме здрави:) Стискам палци всичко с теб да е наред :D

Blago 25th May 2010 19:53

SISS каде си я прави при кои доктор

siss 26th May 2010 15:46

novo nosle, благодаря ти! :D

Blago, първите две ги правих при Динев, но той не ми изправи носната преграда, а отне от гърбицана и отстрани на върха. Не бях доволна от резултата и сега се оперирах при доц.Джамбазов. Той изправи преградата, а също направи и някои естетически корекции. Но още съм с лонгета и не знам какво ще излезе отдолу :lol:

Очарована съм от Джамбазов, отношението и заинтересоваността, пък и му създадох доста грижи. Ама сестрите ги няма никакви - единя ден 24 часа не видях никой, тернометър получих веднъж и то си го поисках сама.

siss 26th May 2010 21:51

Упс, няма бутон "промени", за това се извинявам за грешките. :P

musi 10th June 2010 08:08

Втора ринопластика
 
Момичета колко време носихте гипс след ринопластиката? На мен ми го свалиха на 7 ден, но съм чела във форумите ,че го носят по-дълго време и дори след свалянето му се слагат лепенки които да придържат носът определено време. Питам, защото при първата операция изобщо не носих гипс а само лепенки.

rossi_spi 10th June 2010 09:18

Аз носих лонгета 14 дни. Сега продължавам да спя с нея. Минали са почти 2 мес от операцията. Доцента каза да спя с лонгетата известно време и после с лепенки, за да се прибират отоците.

sibi 10th June 2010 09:24

Леле...2 месеца да спиш с нея... :shock: Браво на теб, железни нерви :wink:

Мариса 10th June 2010 10:02

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Леле...2 месеца да спиш с нея... :shock: Браво на теб, железни нерви :wink:

Ако трябва и 3 месеца ще издържа,само и само да си остане такъв.Особено,че имам лошия навик да се удрям на сън :?

emiko 10th June 2010 10:20

Лично според мен, това лепене и отлепяне всеки ден на някакви лепенки, травмира много повече носа :roll:

musi 10th June 2010 10:49

Момичета благодаря за изказаните мнения

simone 10th June 2010 11:17

Здравейте :D
Искам и аз да питам нещо :oops:
Минаха 20 дни от операцията ми, и се чудех дали мога вече да се върна към нормалната си физическа натовареност, в смисъл - тренировки, фитнес, упражнения и т.н. :roll: Докторът ми отсъства, а аз естествено забравих да го питам :?
Благодаря ви предварително :1252:

Мариса 10th June 2010 11:20

Моят каза,че мога да си спортувам :roll:

Сега като ида да ми махне лепенките пак ще го питам:)

emiko 10th June 2010 11:41

Трябва много да го пазиш от удар, също така избягвай натоварвания, които водят до прилив на кръв към носа, тичането също ми се струва неподходящо засега. Каквото и да правиш, поне до третия месец включително, трябва да е щадящо за носа.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.