Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Pufpaf 26th August 2014 16:36

1Прикачено(и)
To e ясно, че Дилбер не прави корекция на брадичка, имаше такива запитвания и преди, но до колкото знам, те работят съвместно с други хирурзи. Само не знам дали всичко правят в една операция или са отделни.

Ти не знам какво си питала Айше, но ако си я питала - "Дилбер прави ли корекция на брадичка", то е ясно, че това ще ти отговори. Трябваше да я питаш дали работи съвместно с други хирурзи или ти сама трябва да си търсиш такъв за брадичката,

На негови пациенти съм виждал с коригирани брадички, ще кача снимка за пример. Най-добре би било всичко да се направи в една операция.

Мечта 26th August 2014 21:29

Пуфпаф, тук няма нова брадичка. Такава "корекция" се постига със захапка / разбирай поза на захапката, уловена при снимането/ и ако не се лъжа вследствие и на ринопластиката.
Аз мога да захапя по четири различни начина /за ужас на стоматолога ми и за още по-голям ужас на мен самата, защото отливките на всяка от неправилните ми захапки, които отидоха в кофата, си ги платих като поп/.

natali_nat 27th August 2014 08:24

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 800553)
Писах на Айше и тя ми отговори, че Дилбер не прави подобна корекция, а само нослета.
Явно се бъркам .... Както и да е...
Ако някой е правил и двете наведнъж, нека сподели. Все си мисля, че имаше такива случаи и тук в тази тема

Много хирурзи правят и двете на веднъж,понякога се налага.
Иначе като цяло,работата на Емре Илхан е много добра,поне според мен.Може да се види в фейсбук

ai6erasimova 28th August 2014 18:22

Da vsi4ki rabotyat sivmesno kakto iskate moje i kakto iskate moje na vednij dvete operasiii ako imate viprosi pitayte i moga da ureda koto iskate

brand_new_look 29th August 2014 17:09

Здравейте, радвам се, че намерих темата. От дълго ама много дълго време обмислям рино и почти се бях навила за Джамбазки, но видях негови носове наживо как се променят във времето и се отказах. Всички хирурзи в бг правят едни такива топчести носове ужасни са. Все едно върха е оделно от носа топче така изглеждат, едни такива чипи. Не ми допадат с една дума. Моя позната си прави в Украйна и носа и е супер. Та сега обмислям между Украйна и Турция. Връщам се да чета назад, но исках да попитам дали някой може да помогне с фотошоп? Въобще нямам идея на какво да се надявам, носа ми е хем дълъг, хем месест, хем с гърбица и паднал връх. Абе плаче за корекция отвсякъде. Предварително благодаря. Връщам се да чета

want 15th September 2014 21:21

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 800310)
Eто обещаното от мен. Исках да оперирам наса си от 11 годишна. Направих го на 40. Операцията ми беше на 18 юни. Консултацията - два месеца по-рано.
Не съм търсила консултации с български хирурзи.
В един период от живота ми бях част от екипа на унг специалист, за който има тема във форума и при който можех да направя ринопластика безплатно.
Не избрах тази възможност.
Не се колебах в избора за д-р Дилбер. В нито един момент не изпитах страх. И в нито един момент не изпитах болка. Освен, когато на 4 ден от операцията, още с тампони и лонгета, носът ме засърбя и аз тръгнах да го чешам. Тогава разбрах, че ще трябва да внимавам мнооого с него.
За болницата. Беше Етика и удобството на тази болница е, че се намира на една спирка разстояние от кабинета на доктора и е близо до спирката на метробуса. Т.е. няма ходене навътре. През нощта, когато не можех да заспя, гледах хората които се движеха по моста навън, защото мястото е оживено. Освен това в болницата е чисто и прилично. С това май се изчерпват позитивите. Определено не ми достигаха грижите на персонала, при условие, че съм човек, който само в краен случай моли за помощ! Един млад мъж – мед.сестра не успя да ми постави абоката. Около минута, две въртя иглата за да „открие” вена, някъде по китката. Вярно, вените ми от хеликоптер не можеш да ги видиш, но от около метър, два и то само с просто око е напълно възможно! Помолих го да повика някой друг и дойде една леко строга сестра, която се справи от раз. Докато младежът „търсеше” вената ми с иглата, трябваше да отговарям на въпросите първо на асистиращата сестра на анестезиолога, а впоследствие и на самата анестезиоложка. И всичко това върви през Зюлейха, която превежда и която заплаши момчето мед сестра да внимава, да не направи беля, „`щото каката я боли и ще го бие”. Тогава обаче чувството ми за хумор се беше изпарило, разполагах само с едно голо самообладание, и единственото, което исках беше младежът да ми пусне ръката.
Минути преди да ме вземат за операционната, Дилбер дойде да ме види за последно преди операцията. Много силен и значим момент беше тази среща за мен.
За операцията. След като ме качиха в асансьора от втория етаж се качи мед. сестра, която ми постави инжекция и главата ми се замая веднага, но не заспах. В оп. имаше проблем с едно от изследванията на кръвта, което не беше готово и се наложи да почакам, като междувременно поговорих с една от сестрите на бълг.език. После един дългокос лекар се наведе над мен, каза ми на англ.”сега ще заспиш, бай-бай” и следващото, за което имах спомен, е как сънувах нещо и няколко гласа настойчиво ме викаха по име. Отворих очи, видях, четири човека, между които не беше Дилбер, разбрах, че оп. е минала, попитах на англ. всичко наред ли е и дългокоското ми каза, че всичко е ок!
Нямах усещането нито, че слон ме е газил, нито, че валяк е минавал през мен. Дишах нормално през носа. Обаче от упойката много ми се гадеше и следващите няколко часа бяха адски трудни за мен. Не изпитвах никаква болка, но коктейлът от анестетици, аналгетик и антибиотик, беше истинското изпитание за организма ми. Сестра ми се грижеше за мен, тича до близкия маркет да ми купи кисело мляко – единственото нещо, което организмът ми приемаше, макар и по лъжичка. Освен това на няколко пъти ходи и подменя разтопените ледени кубчета с нови. Според мен, това беше работа на персонала в болницата и ако нямах придружител, сега вероятно щях да съм с изразени синини и все още с отоци, защото след първите кубчета с лед, никой не дойде да пита имам ли нужда от нещо. След няколко часа строгата сестра дойде да ме изправя на крака, посочи с жест, че трябва да ям, ако искам да ходя, посочи да гледам само напред, за да не ми се вие свят, аз успях да спазя правата линия, стигнах до тоалетната и когато се върнах отново в леглото повърнах. До сутринта ми беше много зле, но след закуската нещата започнаха да си идват на място.
За Зюлейха. На другия ден с такси отидохме до дома на Зюлейха. Ако не беше тази жена не знам как бих се оправила в друга държава, с хора, които почти не говорят английски и аз с ограниченията заради това, че бях оперирана.
Зюлейха се грижи за мен както би го правила родната ми майка. Бях й 11 носле и всичко в следоперативните грижи вече й беше отработено. В дома й се чувствах абсалютно защитена и на сигурно място. През целия ми престой покрай операцията в Турция се чувствах щастлива и огромен принос за това имаха тя и семейството й. Ще ми останат в сърцето като приятели за цял живот.
За д-р Дилбер Орерационната сестра на доктора дойде при мен и ми каза, че Дилбер е много ангажиран и вероятно няма да успее да ме види до вечерта, но ще дойде на другата сутрин.
В 11 без 20 същата вечер Дилбер беше при мен. Нямахме преводач, той идваше от друго място, след напрегнат работен ден и съм сигурна, че повече от всичко му се искаше в този момент да бъде не при пациент, а при семейството си.
От това, че операторът дойде да ме види, въпреки късния час, физическото ми състояние не се подобри.
Но чувството, че човекът на който се доверих е отговорен за това, което е правил и загрижен за това как го понасям, е наистина много приятно.
Открит в контакта, сензитивен към отсрещните очаквания, откровен за възможностите, и абсолютно премерен във взаимоотношенията си с пациента. Ето такъв го видях с моите очи.
Резултатите му всеки може да ги види на страницата му във Фейсбук, а доколкото разбрах и в тема „Ринопластика” пак към Фейсбук.
Обобщено от личния ми опит.
1. Операцията ми в Турция ми костваше организация, допълнителни средства и пречки, които в България щяха да ми бъдат спестени.
Резултатът обаче си струва и премерения риск, и организацията, и всяка стотинка!
2. В Турция не говорят или малко говорят английски. Добър вариант е да имате местен близък или човек, на който можете да разчитате за насоки и превод. Още възхвалявам на ум момичетата, открили Зюлейха.
3. Първата вечер имах нужда от човек, който де се грижи за мен. Радвам се, че това беше сестра ми.
4. Не изпитах никаква болка, след операцията, не разбрах кога ми извади докторът тампоните и не ме болеше при махането на конците.
Според мен трудно се възстанових от упойката.
5. В нито един момент не изпитах страх, бях позитивна, чувствах се щастлива и разбрах, че съм направила правилния избор. Бях готова да си понеса последиците, дори и да не бяха сред очакваните. Чувствах се отговорна и свързана от начало до край с всяхо решение и всеки човек по пътя на тази моя мечта и най-трудно за мен беше да се разделя със Зюлейха, дома й и доктор Дилбер.

Голямо мрънкане, голямо чудо! Мислиш ли си, че ако беше в Бг някой щеше да се грижи за теб или да ти прислугва както ти се иска? Само за справка, че си правих първата операция в БГ и ме изритаха още преди да ми е минала упойката и 3 дена само лежах и повръщах! Големи капризи, голямо чудо! Сякаш си някоя принцеса мамка му .

want 15th September 2014 21:23

Цитирай:

Първоначално написано от Chocolate9 (Публикация 798829)
zara_6666, оперирах се при Емил Георгиев. Не съм доволна от резултата, целият ми нос клони на една страна, ноздрите ми са различни. Формата също не ми харесва, върхът е прекалено вирнат и щръкнал. Не знам дали го обясних добре, но дано придобиеш някаква представа. А относно операцията, наясно съм, че трябва да изчакам, октомври месец ще отида на консултации и след това ще си запазя дата за операция.

Не мога да повярвам, че в 2014 и след толкова много информация,за този некадърник, все някоя заблудена овца се оперира при него ....

Мечта 16th September 2014 19:56

Цитирай:

Първоначално написано от want (Публикация 800624)
Голямо мрънкане, голямо чудо! Мислиш ли си, че ако беше в Бг някой щеше да се грижи за теб или да ти прислугва както ти се иска? Само за справка, че си правих първата операция в БГ и ме изритаха още преди да ми е минала упойката и 3 дена само лежах и повръщах! Големи капризи, голямо чудо! Сякаш си някоя принцеса мамка му .

Е, не... с този номер в тази тема няма да минеш!

.

swony 17th September 2014 12:30

Кой е най-добрия начин за връзка с д-р Мохамед Дилбер? Опитах от официалния му сайт, но никой не ми отговори..

Мечта 17th September 2014 16:23

Зюлейха.
На мен също по този начин не ми отговори.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.