Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Каква е правилната-здравословна Закуска? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10184)

Narcis 21st January 2010 10:15

Каква е правилната-здравословна Закуска?
 
Здравейте,
от всички теми и форуми има нещо , което ми липсва като информация.
Знаем че закуската е много ВАЖНА ...Но кое точно е подходящо за закуска? Какво хапвате Вие сутрин ?

:girl_sigh:

allie 21st January 2010 10:46

Темата за закуската е спорна. Рано сутрин пич капучино с парче натурален шоколад, а по-късно (към 10) хапвам кисело мляко и ябълка (едно след друго с пауза) или прясно мляко с корнфлейкс и стафиди + какао за вкус. Понякога варен геврек или малък сандвич. Днес още не съм закъсвала, защото имам много работа и издивявам (но явно ми остава време да ровичкам форума :roll: )

FedEx 21st January 2010 11:07

В оптималната закуска трябва да има белтъчини и източник на енергия.Аз лично сутрин си хапвам около 30-40 грама масло,4 яйца,около 100 грама сирене или кашкавал,понякога месо и някой друг банана.

Голямо ядене пада. :)

HealthStore 21st January 2010 11:15

Здравей,

по-принцип закуската е най-важното ядене за деня и като такова, трябва да е и най-обилно.Сутрин, задължително белтъчини, яйцата са най-добрия вариант тъй като са по-бързоусвояеми от другите източници.Не е проблем да включиш и храна богата на мазнини, а в какво количество зависи от диетата.Ако си на умереновъглехидратна или ниско вългехидратна диета, може да е в по-големи количества, ако си на високовъглехидратна диета, в по-малки.И разбира се не на последно място са и въглехидратите.Специално сутринта може да си позволиш и бързи или прости въглехидрати, плодове, мед, натурален шоколад, но задължително ги комбинирай с въглехидрати с нисък гликемичен индекс, тоест по-бавно усвояеми.Такива са всякакви пълнозърнести продукти и овесените ядки.

Вече на какви храни ще се спреш е личен избор.На мен една от любимите ми закуски беше кофичка пълномаслено кисело мляко с 100 грама овесени ядки, 1 сл мед и 3 яйца.За мъж това е добре, за жена количествата трябва да са мааалко по-малки :P

cruize 21st January 2010 11:30

Здравейте, доста се позапалих по здравословното хранене.
Може ли някой да даде примерни менюта за закуска(ако може с подробности)?
И другото което много ме интересува, какви марки продукти купувате (кои са най-качествените богати на белтъци храни)?

allie 21st January 2010 14:34

Цитирай:

Първоначално написано от FedEx
В оптималната закуска трябва да има белтъчини и източник на енергия.Аз лично сутрин си хапвам около 30-40 грама масло,4 яйца,около 100 грама сирене или кашкавал,понякога месо и някой друг банана.

Голямо ядене пада. :)

Супер звучи, но аз ако изям толкова папане, нямам шанс да огладнея до 12-12.30 (обедната почивка), а за мен обядът е най-важен и стабилен.
:grill:

FedEx 21st January 2010 17:12

Eми аз съм на високомазнинна диета, и това ме държи сит поне 4-5 часа.То в маслото,яйцата и сиренето за едно ядене има над 60 грама мазнини , това са 540 калории, без да броим въглехидратите и протеина.Общо взето при мазнинното хранене, се чувствам по-сит.

Narcis 22nd January 2010 09:51

Цитирай:

Първоначално написано от HealthStore
Здравей,

по-принцип закуската е най-важното ядене за деня и като такова, трябва да е и най-обилно.Сутрин, задължително белтъчини, яйцата са най-добрия вариант тъй като са по-бързоусвояеми от другите източници.Не е проблем да включиш и храна богата на мазнини, а в какво количество зависи от диетата.Ако си на умереновъглехидратна или ниско вългехидратна диета, може да е в по-големи количества, ако си на високовъглехидратна диета, в по-малки.И разбира се не на последно място са и въглехидратите.Специално сутринта може да си позволиш и бързи или прости въглехидрати, плодове, мед, натурален шоколад, но задължително ги комбинирай с въглехидрати с нисък гликемичен индекс, тоест по-бавно усвояеми.Такива са всякакви пълнозърнести продукти и овесените ядки.


Вече на какви храни ще се спреш е личен избор.На мен една от любимите ми закуски беше кофичка пълномаслено кисело мляко с 100 грама овесени ядки, 1 сл мед и 3 яйца.За мъж това е добре, за жена количествата трябва да са мааалко по-малки :P


Здравей, не съм на Диета ! Това са си глупости всички диети :)
Ти как би съчетал простите въглехидрати - плодове, мед, шоколад с пълнозърнестите продукти ? Не звучи вкусно , май :)

root 22nd January 2010 10:02

Защо да са глупост??? Я да видим човек, които не знае какво да яде на закуска как разсъждава...

Общо взето нито 1 от горните мнение не го одобрявам.

Narcis 22nd January 2010 11:44

Цитирай:

Първоначално написано от mindbender
Защо да са глупост??? Я да видим човек, които не знае какво да яде на закуска как разсъждава...

Общо взето нито 1 от горните мнение не го одобрявам.

А какво е твоето мнение ? И коя диета според теб е полезна за здравето ?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:11.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.