Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

etaniel 10th December 2011 19:11

Момичета, благодаря ви. И аз мисля, че се оправям, нямам Т постоянно и вече не я меря често, определено съм по -добре, а и носа ми се пооправя всеки изминал ден, сигурна съм ,че след пълния възстановителен период ще съм хепи с резултата....аз и преди ОП казах, че всичко различно от орловия ми гърбав нос, което е човешки нос, ще ме радва :)....пожелавам на всички новоприети в клуба на оперираните да се харесат и да са с повишено самочувствие, макар и да трябва да почакат мъничко :)....Благодаря на Бога, че всичко мина добре и отново съм пълноценен човек :)....абе мацки, кога може да се ходи на солариум? :) мерси

Rabiosa 10th December 2011 19:18

Цитирай:

Първоначално написано от etaniel (Публикация 763786)
абе мацки, кога може да се ходи на солариум? :) мерси

Трябва да изчакаш поне месец. ;)

svoboda 10th December 2011 20:23

И на мен ми казаха за солариума 1 месец. Да минава по-бързо и да отивам, че съм станала толкова бледа. Точно за Нова година не трябва да съм така...

Krissstin4enceto 10th December 2011 21:23

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 763792)
И на мен ми казаха за солариума 1 месец. Да минава по-бързо и да отивам, че съм станала толкова бледа. Точно за Нова година не трябва да съм така...

Спокойноооо и да не успееш да почернееш до Нова година със солариум, нали има спрей тен кабина :) приблизително 40 лв и 10 дни си тииии :dirty_dance: :1224:

Oompa Loompa 10th December 2011 21:32

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 763792)
И на мен ми казаха за солариума 1 месец. Да минава по-бързо и да отивам, че съм станала толкова бледа. Точно за Нова година не трябва да съм така...

Дали така ще мислиш ако недай си боже хванеш рак на кожата ???

Krissstin4enceto 10th December 2011 21:41

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763799)
Дали така ще мислиш ако недай си боже хванеш рак на кожата ???

Права си, Сю...Наистина е много вредно, но реших да не го споменавам, защото всеки си преценя....Аз преди всяка зима ходех, но хващам от малко процедури и дълго задържам тена...обаче много взе да се коментира колко е вреден и вече ме е страх и не ходя :sad:

svoboda 10th December 2011 22:18

И мен всъщност ме е страх да ходя, а пък без солариум съм ужасно бледа и незнам. Всъщност не прекалявам изобщо, но сигурно пак е вредно...
Крис-пис ти пробвала ли си fake-tan-a (спрей-а)?

Oompa Loompa 10th December 2011 22:29

Свобода , майтапа на страна ама една консултация с психолог наистина няма да е зле ;)

suonsan 10th December 2011 23:49

Не препоръчвам спрей тен, особено върху светла кожа. 1-2 дена е ок, но като почне да пада боята, остават петна.
Аз лично, мисля да се откажа от солариум поне за 4 месеца, докато поспаднат отоците. Тук отварям една скоба, че да солариумите са вредни, но от солариум до солариум има огромна разлика. Слънцето може да е много по-опасно. От както ходя на солариум лятото на плажа не изгарям.

etaniel 11th December 2011 00:20

аз съм съгласна със suonsan, слънцето може да е много по-опасно, всичко с мярка мисля, че няма да донесе вреди...а между другото ако сте склонни към хомеопатията (Боаронската) мога да ви препоръчам нещо и за отоци....препарата се казва Апис Мелифика 15 СН и е много ефикасен за подпомагане спадането на отоци както от травматичен характер (каквито са нашите), така и от алергичен характер...схемата по която го взимам аз е 5 гранулки/дневно поне за 1 месец (ще ви трябват 2 флакончета при тази схема, щото са по 80 гранулки в 1 флакон), можете да видите инфо в нета за препарата, който е на принципа на пчелната отрова...също четох, че премерения спорт след като мине тежкия период след ОП също спомага за премахването на отоците (по-бързото имам пред вид)....

svoboda 11th December 2011 10:42

Цитирай:

Първоначално написано от suonsan (Публикация 763810)
Не препоръчвам спрей тен, особено върху светла кожа. 1-2 дена е ок, но като почне да пада боята, остават петна.
Аз лично, мисля да се откажа от солариум поне за 4 месеца, докато поспаднат отоците. Тук отварям една скоба, че да солариумите са вредни, но от солариум до солариум има огромна разлика. Слънцето може да е много по-опасно. От както ходя на солариум лятото на плажа не изгарям.

Да явно е като автобронзантите....
Димитров каза, че не се препоръчва солариум 1 месец след операцията заради синините - да не останат трайни петна.

sibi 11th December 2011 11:11

Процесът на излющване на горния слой кожа след рино по мои наблюденияпродължава повече от един месец, затова си мисля, че доста по-дълго не е добре да се ходи на солариум. Същото важи и за излагане на слънце. Рискът е да се сдобиеш с упорити пигментни петна.

Oompa Loompa 11th December 2011 11:54

Цитирай:

Първоначално написано от suonsan (Публикация 763810)
Не препоръчвам спрей тен, особено върху светла кожа. 1-2 дена е ок, но като почне да пада боята, остават петна.
Аз лично, мисля да се откажа от солариум поне за 4 месеца, докато поспаднат отоците. Тук отварям една скоба, че да солариумите са вредни, но от солариум до солариум има огромна разлика. Слънцето може да е много по-опасно. От както ходя на солариум лятото на плажа не изгарям.

Хахаха ама няма нужда да се оравдаваш :) и в крайна сметка залъгваш себе си не нас :)
Ако разчиташ само на това че солариумите били различни определено мога да кажа ,че много наивна ;) знаеш ли на какви условия трябва да отговарят тези солариуми и кога за последно им е правена проверка ?
Преди време бяха правили проверка на солариумите в Англия и се оказа че много голям процент не отоварят изобщо на изискванията! ...

suonsan 11th December 2011 13:07

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763821)
Хахаха ама няма нужда да се оравдаваш :) и в крайна сметка залъгваш себе си не нас :)
Ако разчиташ само на това че солариумите били различни определено мога да кажа ,че много наивна ;) знаеш ли на какви условия трябва да отговарят тези солариуми и кога за последно им е правена проверка ?
Преди време бяха правили проверка на солариумите в Англия и се оказа че много голям процент не отоварят изобщо на изискванията! ...

Определено си по-компетентна от мен, но щом питаш... Най- главното, по което съдя е колко често се сменят лампите и тъй като от доста време хидя само 2 студия, имам наблюдения. Солариумите са нови и модерни с добра вентилация, Някой от тях впръскват вода и имат няколко светлини (не говоря за колариум). Документи за солариумите не им изисквам. И не заблуждавам никой, споделям опит. Ако процедурите са умерени и в подходящ солариум, ако кожата
не е прекалено светла и пигментирана, риска е минимален. Нали именно в болници има соларуими с лечебна цел??

suonsan 11th December 2011 13:13

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763821)
Хахаха ама няма нужда да се оравдаваш :) и в крайна сметка залъгваш себе си не нас :)
Ако разчиташ само на това че солариумите били различни определено мога да кажа ,че много наивна ;) знаеш ли на какви условия трябва да отговарят тези солариуми и кога за последно им е правена проверка ?
Преди време бяха правили проверка на солариумите в Англия и се оказа че много голям процент не отоварят изобщо на изискванията! ...

В България също имаше такива проверки. Доста голяма част от солариумите са в кошмарно състояние, моментално мога да зачеркна няколко студия , където цената на услугата е много по-ниска или козметични салони с по 1-2 солариума- и на двете места е елементарно да разпознаеш, че апаратите са мега стари и са
за брак! За такава рязлика говоря..

suonsan 11th December 2011 13:17

Цитирай:

Първоначално написано от sibi (Публикация 763819)
Процесът на излющване на горния слой кожа след рино по мои наблюденияпродължава повече от един месец, затова си мисля, че доста по-дълго не е добре да се ходи на солариум. Същото важи и за излагане на слънце. Рискът е да се сдобиеш с упорити пигментни петна.

Разумна препоръка! :) по-добре да не се рискува...

suonsan 11th December 2011 13:22

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 763817)
Да явно е като автобронзантите....
Димитров каза, че не се препоръчва солариум 1 месец след операцията заради синините - да не останат трайни петна.

То е бронзант, просто се впръсква на много ситни струйки и е доста по-равномерно.
Не бързай със солариуми!!! И след месец е рано

Oompa Loompa 11th December 2011 13:39

Това че са модерни не ти гарантира абсолютно нищо , и от къде знаеш на колко 4есто сменят крушките ! Изненадана съм от невежеството което цари из България , докато на запад масово се тръби за вредата от солариумите ! Но така е с почти вси4ки неща , докато дойдат до БГ и ве4е не са на мода ;)
А солариумите в болниците дали се ползват за направата на тен ??? ;)
Както и да е това е лично твое решение , но да се надяваме че на 30 няма да търсиш вариант за фейслифтинг :) или пък недай си боже ле4ение за рак на кожата ....

svoboda 11th December 2011 14:02

Susan, незнам как в Англия тръбят за вредата от солариумите, но видях как в Лондон масово ги използват. До нас имаше соларно студио, което буквално се скъсваше от работа. От сутрин до 10 вечерта. Солариумите им никак не бяха от най-модерните. Много бях изненадана, но наистина младите момичета там ги използват доста.

suonsan 11th December 2011 14:08

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763829)
Това че са модерни не ти гарантира абсолютно нищо , и от къде знаеш на колко 4есто сменят крушките ! Изненадана съм от невежеството което цари из България , докато на запад масово се тръби за вредата от солариумите ! Но така е с почти вси4ки неща , докато дойдат до БГ и ве4е не са на мода ;)
А солариумите в болниците дали се ползват за направата на тен ??? ;)
Както и да е това е лично твое решение , но да се надяваме че на 30 няма да търсиш вариант за фейслифтинг :) или пък недай си боже ле4ение за рак на кожата ....

Сю, благодаря! Оценявам и знам, че това което казваш е за добро. И в БГ се тръби за вредата от солариумите. Аз почти съм на 30 :)..засега да чукна на дърво всичко е наред. Не ме разбирайте погрешно, не злоупотребявам със солариумите!!! Всичко е в рамките на разумното. Права си, за състаряването, виждала съм такива последствия, но има жени, които поддържат летния тен целогодишно, не съм от тях ;)

Oompa Loompa 11th December 2011 14:14

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 763834)
Susan, незнам как в Англия тръбят за вредата от солариумите, но видях как в Лондон масово ги използват. До нас имаше соларно студио, което буквално се скъсваше от работа. От сутрин до 10 вечерта. Солариумите им никак не бяха от най-модерните. Много бях изненадана, но наистина младите момичета там ги използват доста.

Да, масово се ползват, но забележи от кого ! Разни заблудени тийнейджърки а не жени на 30 :)
Лично аз съм спряла да се излагам на слънце преди 10 години, а на солариум никога не съм ходила . Кожата ми да не е идеална ,но смея да твърдя че нямам бръчки , нито пък ми е провиснала ....
Моите наблюдения са ,че жени които се излагат на слънце или ходят на солариум остаряват преждевременно !

svoboda 11th December 2011 14:25

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763837)
Да, масово се ползват, но забележи от кого ! Разни заблудени тийнейджърки а не жени на 30 :)
Лично аз съм спряла да се излагам на слънце преди 10 години, а на солариум никога не съм ходила . Кожата ми да не е идеална ,но смея да твърдя че нямам бръчки , нито пък ми е провиснала ....
Моите наблюдения са ,че жени които се излагат на слънце или ходят на солариум остаряват преждевременно !

Права си

Krissstin4enceto 11th December 2011 18:19

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 763804)
И мен всъщност ме е страх да ходя, а пък без солариум съм ужасно бледа и незнам. Всъщност не прекалявам изобщо, но сигурно пак е вредно...
Крис-пис ти пробвала ли си fake-tan-a (спрей-а)?

Аз лично не съм /но бих/, но моя колежка ходи на сватба и за случая си направи тен в кабина и наистина беше много яко, страхотен тен се получава, а тя е много бяла по принцип, но беше страхотна...лошото е, че за около 7-10 дни само държи. И не беше грозно като падаше, не съм забелязала петна...но си зависи и къде и как ще те направят... :treaten::sunbath:

etaniel 11th December 2011 21:50

Мацки сещам се да ви питам...как беше (е ) при вас....на мен много често ми изтръпва носа, просто се вкочанява така изведнъж както си стоя...отделно си ми е изтръпнал почти навсякъде, за върха да не говорим, там почти нямам чувственост...
Нормално е или?
А този връх най-бавно ли спада като оток? И горе долу за колко време? Знам, че пр всеки индивидуално, но все пак...
А върха пада ли много с времето или се коригира леко (или пак зависи от интервенцията)? Мерси

svoboda 12th December 2011 11:45

Цитирай:

Първоначално написано от etaniel (Публикация 763863)
Мацки сещам се да ви питам...как беше (е ) при вас....на мен много често ми изтръпва носа, просто се вкочанява така изведнъж както си стоя...отделно си ми е изтръпнал почти навсякъде, за върха да не говорим, там почти нямам чувственост...
Нормално е или?
А този връх най-бавно ли спада като оток? И горе долу за колко време? Знам, че пр всеки индивидуално, но все пак...
А върха пада ли много с времето или се коригира леко (или пак зависи от интервенцията)? Мерси

Сега, 25 дни след операцията, започва все повече да ми се възвръща чувствителността, но пак си е изтръпнал. За отока трябва да кажат някои с по-стара ринопластика :) Ти имаш ли отоци?
Момичета, да ви питам, до кога носихте лонгетата през нощта? Моята май никаква работа не върши вече - на сутринта едва се държи - даже и пада :(

Krissstin4enceto 12th December 2011 12:18

Цитирай:

Първоначално написано от svoboda (Публикация 763878)
Сега, 25 дни след операцията, започва все повече да ми се възвръща чувствителността, но пак си е изтръпнал. За отока трябва да кажат някои с по-стара ринопластика :) Ти имаш ли отоци?
Момичета, да ви питам, до кога носихте лонгетата през нощта? Моята май никаква работа не върши вече - на сутринта едва се държи - даже и пада :(

Някои бяха писали, че я носят още месец след махането /само вечер/ и я закрепят здраво с лепенки. :):reading:

DimchevaD 12th December 2011 13:23

Цитирай:

Първоначално написано от etaniel (Публикация 763863)
Мацки сещам се да ви питам...как беше (е ) при вас....на мен много често ми изтръпва носа, просто се вкочанява така изведнъж както си стоя...отделно си ми е изтръпнал почти навсякъде, за върха да не говорим, там почти нямам чувственост...
Нормално е или?
А този връх най-бавно ли спада като оток? И горе долу за колко време? Знам, че пр всеки индивидуално, но все пак...
А върха пада ли много с времето или се коригира леко (или пак зависи от интервенцията)? Мерси

При мен(2 месеца и 13 дни от операцията)все още ми е изтръпнал леко,като се прозявам ми опъва и има болка,но се търпи.В горната си част носа ми е кажи речи наред,само понякога се лющи кожата там.По- надолу е твърд като камък,най-вече отстрани,връхчето и ноздрите най-нормално си ги усещам.Там където ми беше гърбицата,но малко по надолу,боли от време на време-подува се понякога и после пак си спада.Голям трансформърс;)Имам много секрети,и постоянно си слагам подсолена вода с капкомер,духам,пак се запушва и така,дано това да отмине!И конци все още ми падат.За върха не съм забелязала да ми е паднал.Обобщено казано твърд и изтръпнал ми е в средната си част от всички страни.Както каза-при всички е индивидуално...

etaniel 12th December 2011 21:32

Да, като ви слушам и на мен ми е същото. Твърд, изтръпнал връх, болки и опъвания от време на време....Най ме притеснява това дето ми тегли при гърбицата (където е била) и напипвам едни неравни работи, дано не се калцира гадно...
За върха имам пред вид, да спадне малко като размер, тъй като при мен, върха стои малко камбест и е много твърд и ноздрите ми са малко неравномерни, но това го отдавам на факта, че имам от едната страна повече оток (което мисля, че е нормално, отоците да не са еднакви)....абе с две думи не стои като да е оздравяло и като да се е оправило....има още доста да си се оправя...казаха ми 3 месеца, а при някои дори и повече...имах една позната, която каза, че си е усетила върха чак след 1 година....

etaniel 12th December 2011 21:45

а и друго да ви питам...вие като си пийвате някакво питие (имам пред вид алкохолкно) подувате ли се? Аз като пийна 50 грама и ми се подува всичко около носа и самия нос....гадно....

Oompa Loompa 13th December 2011 00:26

Малко извън темата , но да ви се похваля :) От януари почвам работа в Националната болница по уши нос и гърло където работи и хирурга който ме оперира втория път :)

Rabiosa 13th December 2011 00:39

Susan, не искам да си мислиш, че преигравам, НО ТОВА Е НЕВЕРОЯТНО!!!!! Честито, мила!!! Невероятен успех!!! ТРЯБВА ДА СИ АДСКИ ГОРДА!!! Желая ти това да е първата крачка към невероятно успешна кариера! ОГРОМНО БРАВО! Дори не знаех с какво се занимаваш и сега като го изтърси ей така от нищото направо ме шашардиса. Началото е поставено... оттук нататък само напред и само нагоре!!! :bravo: И после нямало перспектива за българите да се реализират в чужбина, защото сме били с еди-каква си репутация. Ето , че всичко е постижимо стига да си амбициозен. Оф, чакай, че започнах да философствам. Направо ме нахъса! Честито отново!!!

Oompa Loompa 13th December 2011 00:41

Това е само практика и само ще гледам ;), но ще съм в операционната ,така че надявам се да видя доста неща в кухнята на ринопластиката :)

Rabiosa 13th December 2011 00:56

Няма значение, че е практика. Не само, че ще си в кухнята, но най-важното, че ще си в това обкръжение. Веднъж влезеш ли в обкръжението в сферата към която си се насочила, започваш да получаваш не само знания и опит, но и информация. Току виж след няколко години получиш предложение да останеш в клиниката или да започнеш на друго място. Малко е неудобно да ти говоря така, първо защото съм вчерашна пикла, второ защото имам по-малко опит. Но майка ми все това ми повтаря и наистина се убеждавам, че е права. Факта, че си учила в Лондон и факта, че ще имаш практика при един от най-добрите тамошни хирурзи те прави конкурентно способна в световен мащаб.

Oompa Loompa 13th December 2011 01:09

Аз все още уча дарлинг и съм съвсем в началото , така че има доста вода да изтече докато мога да работя на такова място :) но адски се зарадвах че практиката ми ще е в тази болница и искренно се надявам да видя някоя друга ринопластика на живо :)

Rabiosa 13th December 2011 01:20

Пожелавам ти го тогава от сърце. Кой да предположи, че тази болница ще те зарадва за втори път :P

Krissstin4enceto 13th December 2011 10:25

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763901)
Малко извън темата , но да ви се похваля :) От януари почвам работа в Националната болница по уши нос и гърло където работи и хирурга който ме оперира втория път :)

Еееее, Сю, браво, заслужаваш такъв успех, нищо, че е само стаж, важното е че си там, че си успяла и трябва да си горда! Надявам се и ти желая да бъдеш оценена и да имаш големи перспективи за развитие! Приятно гледане в "кухнята" на ринопластиките :D :cool_new:

svoboda 13th December 2011 14:44

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763901)
Малко извън темата , но да ви се похваля :) От януари почвам работа в Националната болница по уши нос и гърло където работи и хирурга който ме оперира втория път :)

Еее много готино! Честита ти практика, която явно значи много за теб! Дано видиш някоя и друга ринопластика щом толкова го желаеш! Само напред и нагоре и като дойда скоро в Лондон да имам познат в "кухнята" :P

suonsan 13th December 2011 14:50

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 763901)
Малко извън темата , но да ви се похваля :) От януари почвам работа в Националната болница по уши нос и гърло където работи и хирурга който ме оперира втория път :)

Поздравления, Сю!!!! Болницата спечели един достоен човек, който, сигурна съм, ще си върши съвестно работата. МНОГО УСПЕХИ ТИ ЖЕЛАЯ!!

suonsan 13th December 2011 15:01

Оффф, и аз даже не прочетох всички коментари.. толкова се зарадвах! Практиката е първото стъпало, но с упоритост и желание, ще постигнеш това, към което се стремиш! А ние тук, може само да се радваме, че си сред нас и ще ни съветваш! Ех, ако знаят тези хора какви фотошопове правиш..хич не е за подценяване. Не всеки може да определи какъв нос ще стои добре на лицето. Дано не се изхвърлям, но според мен за сполучлива операция добрия фотошоп е много важен. Така доктора знае, какво иска пациента и се избягва разочарование. Не случайно доц. Джамбазов носи фотошоп в операционната ;)

galausa 13th December 2011 15:07

Сюзън, поздрави и от мен!
Успех! напред и нагоре!!!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:53.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.