Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Нелка 16th May 2013 10:50

Калцирането представлява част от задравителната "програма" на организма - натрупване на костно вещество там където е било механично отнето. За съжаление не може да се надхитри. Наблюдава се сравнително често. Аз имах такова и на предната ринопластика...

Най ме боли, че видях носът си на снимка от операционната с перфектна извивка.. а сега тялото ми ме саботира и ми я отне.. :( Тъпото е, че никой не ми гарантира, че отново се отнеме оперативно няма пак да се получи калциране.

Накъде из нета четох, че се инжектирало нещо, което разграждало натрупването на костно вещество, но ми е много съмнителна работа. Ще разпитам док подробно на контролния преглед.

Все се успокоявам, че трябва да има някакъв дефект - против уроки...

Elly Stefanov 16th May 2013 10:55

И аз ще питам на прегледа. Май трябва да си запиша всичко, което искам да попитам др. Диблер!

Dii 16th May 2013 10:56

Нели не съм сигурна дали не е калциране или е недоизпилено, доктора като го видя каза, че е от процеса на зарастване, каквото и да значи това. За мен обаче няма особено значение какво е защото така или иначе ме дразни и мислям да го оправям...И още нещо..какво ще е това калциране още на 5-я ден? Като ми сменя лонгетата пак си беше така...

Нелка 16th May 2013 10:56

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787415)
А мен ме интересува дали може да се избегне, защото ако ми махнат гърбицата и после ми се калцира там носа - кьор файда, както се казва ;)

Калцирането няма да голямо като гурбица. По-скоро е лека бабунка, която просто разваля пейзажа. Не е задъжително да е точно на мястото на гърбицата, понякога се образува отстрани и е причина за т.нар. хлътвания по носът.

Помолих познатата ми да пита Дилбер, той каза, че до година трябва да се разсорбират натрупванията. Повечето хирурзи са на това мнение. Но от предната ми ринопластика не се махна..

Дано има някаква вълшебна инжекция, да му се не види!!

Нелка 16th May 2013 11:06

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 787418)
Нели не съм сигурна дали не е калциране или е недоизпилено, доктора като го видя каза, че е от процеса на зарастване, каквото и да значи това. За мен обаче няма особено значение какво е защото така или иначе ме дразни и мислям да го оправям...И още нещо..какво ще е това калциране още на 5-я ден? Като ми сменя лонгетата пак си беше така...

Dii, със сигурност не е недоизпилено... Имам снимка от операционната, непосредствено преди носът ми безобразно да се подуе - никъде няма и след от бабунка, има идеална извивка. Прикачам.
Освен това аз не го набарвах веднага като махнахме лонгетата на петия ден. Махнахме лепенките , още беше гладко и изведнъж от нищото се появи. И го усещам като натрупване на материал, който не беше там преди.
Моето със сигурност е калциране.

А Асенов ти е дал обяснение точно на калциране - част от оздравителния процес. Не знам дали в твоя случай става върпрос за това, но разликата е голяма и лесна за усещане. Примерно моя роднина има остатъчна гърбичка и недобре събрани странични кости - нейното е съвсем различно на пипане от моето.

Знам, че не те грее. Обаче трябва да знаеш какво е, защото ако организма ти е склонен... никой не ти дава гаранция дали след ревизията няма пак да има неприятна изненада.

Ели, разпитай го добре Дилбер, дано има превенция или решение.

titi1 16th May 2013 12:52

На мен след ринопластика /на около 10-14 ден/ също ми се появи калциране, не където е гърбицата, а отстрани нея. Виждаше се при единия полупрофил, на пипане беше твърдо. Между 4-я и 6-я месец изчезна само.

rimi 16th May 2013 13:33

Нелка няма ли вероятност това просто да е отток и след време да си се прибере зящото на снимката е доста извит носа и едва ли за няма и един месец да се калцира

Dii 16th May 2013 19:03

Цитирай:

Първоначално написано от titi1 (Публикация 787422)
На мен след ринопластика /на около 10-14 ден/ също ми се появи калциране, не където е гърбицата, а отстрани нея. Виждаше се при единия полупрофил, на пипане беше твърдо. Между 4-я и 6-я месец изчезна само.

Тити може ли да ми пратиш снимки да видя, че и и при мене така....макар, е съм на 4 месеца и аз..мисля си, че няма да изчезне...

titi1 16th May 2013 19:48

Сега потърсих и намерих една снимка, на която си личи. Но дай ми електронна поща, че на лични незнам как да прикача снимката

Pufpaf 16th May 2013 20:00

Нека някой да обясни на лайк като мен, как ще се резорбира костното натрупване (калцирането), ако е някакъв локален оток е разбираемо, но калцирането възможно ли е да изчезне ? Нещо не ми се вярва на мен, но вие по знаете, щом сте говорили с лекарите !
На това обаче би трябвало да са му измислили някакво решения, то така повечето носове няма да се получат. Правят ти чип нос и вдлъбнатото после се запълва и става прав или пък някаква бабуна, трябва да има някакво решение, защото от доста време се правят такива операции и все трябва да са измислили нещо или поне така ми се иска :2016:

titi1 16th May 2013 20:37

Ами аз си го обяснявам както например се случва с третата сливица. При повечето деца след появяването и и напълното и израстване идва момент, когато започва обратния процес - тя започва да намалява, свива се, буквално изчезва.

Нелка 16th May 2013 20:52

Не знам. Надявам се да има начин! Почнах супер много да си харесвам носа и не ми се разбутва отново. Ще си чакам контролния преглед, сигурна съм, че ако има начин док ще го знае.

diliana_mihaylov 16th May 2013 21:53

:cry: Преди малко дъщеря ми ме удари по върха на носа. Заболя ме временно, но не много силно. По-скоро се паникьосах. Дали всичко отиде по Дяволите? Нямам кръв, нито отоци след удара, но си внушавам най-страшното.

Нелка 16th May 2013 21:56

Нищо няма! :)
Ако имаше разместване, със сигурност щеше да има кръв. И доста болка.

rimi 17th May 2013 08:19

Дилиана и аз до този момент получих вече два удара от моите дечурлига не ми е текло кръв нито болка сега другата седмица на контролния ще видим какво се случва но и аз много се притесних Нелка ти след 1 месец ли си на контролен

rimi 17th May 2013 08:31

Нелка и на мен също хрущяла който е непосредствено под гърбицата незнам точно как да го обясня е подут леко не е така вдлъбнат както беше в началото така че и аз не знам дали е още отток или друго сега на 25 ще питам какво се случва Само незнам дали ще се справи моя племеник с английския незнам до колко добре го знае но моята приятелка не може да дойде този път с мен а то сега май е най важно да комуникираш добре с доктора

Нелка 17th May 2013 12:17

Рими, вкоставянето точно си отговаря на името - усещаш подутината твърда и неболезнена, точно като кост. Отока е мек. Разликата е осезаема.

Моя контролен не знам кога е, чакам да се обади док.

Josefinka 17th May 2013 14:59

Момичета искам да попитам ако някоя от вас знае ли дали тези доктори при които сте ходили се справят добре и с друг вид естетични корекции. Интересува ме подвигане на вежди и липосукция на лице защото моето е много бузесто. Най вероятно и втора рино ще мисля, защото не останах напълно удовлетворена от ринопластиката при Джамбазов. Незнам дали е възможно също да се направят две или три корекции в една операция, може би зависи от сложността и какво ще се прави.

Elly Stefanov 17th May 2013 16:00

Цитирай:

Първоначално написано от Josefinka (Публикация 787489)
Момичета искам да попитам ако някоя от вас знае ли дали тези доктори при които сте ходили се справят добре и с друг вид естетични корекции. Интересува ме подвигане на вежди и липосукция на лице защото моето е много бузесто. Най вероятно и втора рино ще мисля, защото не останах напълно удовлетворена от ринопластиката при Джамбазов. Незнам дали е възможно също да се направят две или три корекции в една операция, може би зависи от сложността и какво ще се прави.

Доктор Дилбер е специалист УНГ и алергии, така че освен за рино едва ли ще ти свърши работа по изброените манипулации. Авшар е естетичен хирург, за Илхан - не знам, нека хората, които ще ходят при него да кажат :)

rimi 17th May 2013 16:27

Авшар е пластичен и прави всички тези работи но е страшно скъпо при него

Нелка 17th May 2013 16:52

Илхан слага импланти и в брадички и скули. Мисля и устни прави. И той е УНГ.
За Дилбер не знам, може и той да ги прави тези неща.
Авшар със сигурност ги прави.

Но рино и липосукция в едно... Може да се навие някой смелчага! Аз лично никога не бих го направила.

Обаче, ако някой ти се навие на рино и брау лифтинг в едно - бягай с 300км/ч! Ринопластиката прави такъв оток, че така хубаво ще ти се разпънат шевовете и нежната кожа около очите, че ще получиш обратен ефект.

titi1 17th May 2013 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787490)
Доктор Дилбер е специалист УНГ и алергии,

значи на мен в случая би трябвало да ми свърши перфектната работа този лекар...ех, дано!

Нелка 17th May 2013 20:54

И аз съм с много тежка алергия през този сезон...
Казах на док, изписа ми Аереос, който пих 2 дни и го забравих. Истината е, че нямам помен от алергиите ми този сезон, да чукна на дърво! Казал е на позната ми, че вече ще дишам много по-добре, дали не е направил нещо оперативно, защото е факт, че по-добре дишам. Дори типичната суха кашлица нямам. Да не е имало полипи, които е изчистил.. Не знам. Отделно гнойта, да не би тя да е била причината...

Много ми тежи томавата комуникация, иначе обстойно щях да го разпитам..

titi1 17th May 2013 21:23

Никак не ми се вярва да е от Ериоса, по-скоро може да си имала някакви сраствания вътре в носа, които да са запушвали и да не си можела да дишаш нормално.
Аз съм пила с месеци Ериос...и ефект 0

Pufpaf 17th May 2013 21:36

Аз пък искам да стана по бузест, ама как да стане като хич не връзвам на сланина, а това е най добрият начин за мен, щото цялото лице ще си е симетрично бузесто :2035:

Представете си да има такава процедура да ти вземат мазнини от задника, които да ти ги сложат във бузите и честито вече си имаш втори задник с форма на лице :lol_crazy:
Като бебе каква бузеста тулумбичка съм бил, чак с кървавици по ръце и крака, а сега къде отидоха тези бузи, искам си ги обратно :2054:
Ще трябва да се разровя какво предлага естетичната медицина по този въпрос, не бих отказал едни бузи.

Между другото всеки ден гледам по FOXlive следобед едно предаване "Довери се на журито" - http://foxlife.foxchannels.bg/show/150/Style_by_Jury/ за 7 дневна промяна, в което им купуват нови дрехи, зъбите с фасетки, ако имат очила им правят лазерна корекция, малко дерматологични процедури, накрая прическа и грим, понякога и психолози им помагат и др. специалисти и доста съм впечатлен, добре ги правят, а понякога има и мъже. Едно време това същото предаване го имаше в пълната му версия и тогава вече пък правеха и сериозни операции и сваляне на килограми във фитнеса, същото се опитаха да го правят в България, но беше тотална излагация, типично по нашенски.

diliana_mihaylov 17th May 2013 22:03

Авшар е естетичен хирург и прави всичко. Жена му също. Аз исках да ми направи и устнете, но не можахме този път, защото имах филър/хиалуронова киселина/ от преди година, който беше образувал ужасни твърди топчета. Д-ра ги махна с микро разрези - нямам грам болка, белези или оток.
Първо на консултацията ми предложи да ми сложи мазнина в устните и лицето, защото отслабнах с 36кг след бременност и лицето ми буквално се изпи и увисна. Отказах липофилинга, защото нямам време да се възстановявам един месец от отоците. Но на есен, мисля да го пробвам. Сега на консултацията след месец ще ми сложи филър.
Авшар работи с американски цени. Рино под 8000 долара рядко се намира и то при добър хирург. За филъра ми даде висока цена, но след горчивия ми опит тук предпочитам да дам тези пари и да имам хубав резултат.
Дано той да се справи добре, защото от опит знам, че един лекар добър ли е на даден вид процедура това не го прави добър във всички.
Нещото, което много ми харесва в д-р Авшар, е че гледа пропорции и симетрия. Спазва един вид The Golden Ratio на лицето. Казах му, че искам да ми попълни и назолабиалните бръчки и той каза, че не трябва, защото филъра тежи и ще дръпне овала още по-надолу. Между другото май не е голям фен на филърите. За него мазнината е най-добрият метод, защото е трайно, безопасно и стои естествено.

Кажете как реагират хората около вас? Аз съм в лека депресия. Всеки ме гледа втрещено, сякаш се опитват да отгатнат какво променено има. Но това, което аз установих е че очите ми се промениха много. Имаха бадемова форма, сега са по-кръгли и отворени. Моя близка с рино ми каза, че и при нея имало този ефект. Просто, когато кожата слезе от гърбицат ана долния етаж, дърпа всичко над нея :girl_hysteric:
Другата промяна при мен освен нослето е, че преди като се усмихвах ми се виждаха венците, а сега не - това наистина ми допада. Аз имам дълбока захапка и следващото, което ще направя са брекети.

Нелка 17th May 2013 22:18

Диляна, това със зъбите е врменно! Ще си дойдат нещата в предишния вид.
За очите съм съгласна. Цялото изражение се променя, когато се промянат базовите пропорции на лицето. Специалистите казват, че е в положителна насока, но нашите близки не са на това мнение в първия моемнт. Нито един!! мой близък не каза "Браво, много добре изглеждаш" като ме видя за пръв път. Гледаха ме, бърчиха вежди, констатираха промяна, но не бяха категорични, че е положителна. Това е защото човешкия мозък е програмиран да приема всякакъв род промяна като шок, а шока като негативно проявление. И се бори срещу него. Базово учение в курсовете по психология.

Дай им време. На моите близки им трябваха няколко дни, на някои седмици, други никога няма да ми признаят, че е имало резон в решенията ми да се кълцам...

rimi 18th May 2013 08:55

Дилияна това със зъбите е наистина временно. Аз понеже имам много дребни зъби, беше отвратително като се усмихвах те не се виждаха изглеждах като Баба Яга. Cега един месец по- късно всичко си дойде на място И на мен ми се иска по едри зъби стоят по добре но от този нос не ми остава време вече втора година да си оправя зъбите. На всичкото отгоре си счупих и единия преден зъб в Истанбул с един локум така че сега е още по- зле. Колко време след рино горе долу мога да започна да поправям нещо по зъбите може ли някой да ми каже, че сега още като си отварям устата ме придърпва носа.

Нелка 18th May 2013 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 787530)
Колко време след рино горе долу мога да започна да поправям нещо по зъбите може ли някой да ми каже, че сега още като си отварям устата ме придърпва носа.

На 24.04 ми беше операцията, на 08.05 имах час при зъболекар. Оперирах се с лекарство в зъба и трябваше да го махам.
За съжаление аз имам доста проблемни зъби, които почнах да оправям преди риното и сега по 2 пъти в седмица съм на зъболекар. Просто им казвам че е пресен носът и да внимават. Онзи ден ми взимаха отливака от захапрата и това не се отрази добре на носът ми, но няма начин.
Мисля, че като минеш двъседмичната бариера, може да си по-фриволна с мимиките и движенията. Разбира се, от удър трябва да се пази.

rimi 18th May 2013 14:45

Нелка благодаря ти за бързия отговор другата седмица като се върна от контролния преглед ще почна лека полека да ги оправям че накрая ще стане с хубав нос ама без зъби

Pufpaf 18th May 2013 17:23

Видях по надолу една тема за калцирането и я прочетох, извадих най стойностните мнения и ще ги споделя тук, надявам се това не проблем, все пак доста хора ще са заинтересовани !

"Лично аз не съм виждала след ринопластика да се образува допълнително кост като ръбче в областта на счупването, но това е просто лично мнение. На какво могат да се дължат ръбчетата след ринопластика? Може би на костен ръб в линията на счупване, или на реакция на периоста, за което вече споменах. Тук ще добавя малко обяснения. Всяка кост е обвита от плътна ципа, наречена периост (както бананът е обвит в кора). Дълбокият слой на периоста е богат на клетки, които при счупване на костта се активират и произвеждат костно вещество, за да споят счупеното. При активиране клетките на периоста се размножават, увеличава се броят на съдовете в това място, което води до това, че периостът се удебелява. Може би това е нещото, което се напипва. Ако е така, след окончателното моделиране на костта подуването трябва да спадне (а това става за около 1 година). "

"Само да допълня: според Тепавичарова моята "бабунка" се дължи на реакция на периоста (нещо, което и Диастема споменава някъде в темата). Три месеца и не е спаднала. Каза, че понякога такива подутини се превръщат в кост, друг път - не; не каза кое от двете колко често става. Ако се образува нова гърбица от кост, се пиляло, преценявало се след 6-я месец."

"Аз да кажа за калцирането, че на мен доктор ми каза, че при всеки 1 от 5 случая се образува нови гърбици в следствие на калциране, но се оправят лесно с малка корекция, която нямала този травматичен ефект на ОП"
__________________________________________________ ________________

А това последното го поствам, за да кажа, че виждам още една причина да не искам да се оперирам в България, знам, че не всички са на едно ниво, но пък аз винаги съм искал най доброто за мен !

"Надявах се, че ще изчезне, ама не изчезва. Преди месец ходих при доктора, дето ме оперира. Той едва ли не ми се развика, че съм си въобразявала, после каза, че не знае какво може да е, можело да е калциране, после пак ми се развика, че въобще не се виждало. А това не е така. Вижда си се и още как. И в профил и във фас"
__________________________________________________ ________________

По въпроса с това, как ви възприемат околните, бих искал да си кажа мнението.
Само ще ви задам един въпрос, кое е по важното мнение, на някои познат, при които в доста от тях има завист, предубеденост, някои смятат, че такива, като нас, които искаме да си направим някаква корекция към по добро, те смятат, че по скоро ни трябва психолог, защото не се харесваме такива, каквито сме. Тяхното мнение ли е по важно или това на някой непознат, както съм аз в случая и със сигурност имам добър усет за красота.

Аз когато видях как е бил носът на Нели, преди последната пластика и бях леко шокиран от това, което тя каза, как я гледали близките странно, при положение, че промяната е огромна и положителна. Снимката е от януари 2011г. не знам това след коя от поредните ринопластики е, но сега се е получило идеално и повярвай странните погледи от познатите, не са заради тази реакция на психика, за която спомена, а по скоро на това, че повечето от хората гледат по дефоут така, хората които си правят разни интервенции за разкрасяване.

Това е истина повечето хора гледат недоумение тези, които си правят някаква по сериозна промяна, за да са по хубави, като ги смятат за странни, защото не се харесват такива, каквито са !

klarisina 18th May 2013 21:34

Аз също не доумявам, как близки хора не откриват очевадната разлика в положителна посока, каквато е при Нелс...какъв шок, какъв стрес, та то очички вади, че е впъти по-красива?!

diliana_mihaylov 18th May 2013 22:46

На мен ми казаха, че съм всичко друго, но не и по-хубава. По-млада, по-странна и тн :longhair:

Хората наистина не го разбират. Да живееш с комплекс на лицето си не е много приятно, но и за много хора недостатъците не са им проблем. Аз самата също още свиквам с новото си изражение и понеже никой не ми казва колко си е заслужавала операцията започвам да си мисля, че съм станала по-зле /евентуално/.
Очите ми... много се измениха. А аз си ги харесвах. Бяха ми отличителна черта /като на всеки човек всъщност/...

Нелка 18th May 2013 23:16

И аз взех да се питам дали за по-добро е била промяната. Никой не ми е казал категорично, че е. Даже в погледите им не намирам одобрение, а леко объркване. Което ме притеснява. Аз със сигурност в огледалото виждам по-добре хармонизирано лице, но явно близките ми са свикнали със старото и си го искат. Знам ли...
Не бих казала, че става въпос за завист - не държа такива хора около себе си! Категорично! По-скоро за психологичен момент.
..............

Между другото това, което Пуфпаф постна ми беше доста интересно. И ако наистина не се махне калцирането съм готова да легна за пети път за леко пилване. Ако наистина е по-леко възстановяването. Просто си искам извивчицата!!

Rabiosa 18th May 2013 23:34

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787585)
И аз взех да се питам дали за по-добро е била промяната. Никой не ми е казал категорично, че е.

Моля?!?! Аз лично присъствах на два положителни коментара. Ако питаме 10 човека как си по-добре и покажем снимка преди и след, ха на бас, че и 10-мата ще са единодушни- РАЗЛИКАТА Е ОГРОМНА И ТО ПОЛОЖИТЕЛНА!!! Оттук нататък трябва да е ясно, че всичко е плод на извратената ни психика. А педантичността ни освен да ни съсипе живота, друго няма да стане :1241:

Rabiosa 18th May 2013 23:43

Цитирай:

Първоначално написано от diliana_mihaylov (Публикация 787584)
Очите ми... много се измениха. А аз си ги харесвах. Бяха ми отличителна черта /като на всеки човек всъщност/...

Този момент с очите го има и при мен....друго ми е излъчването и друг ми е погледа. Не знам ти как си била преди, но аз го отдавам на факта, че когато имаш гърбица, самия ти мост е доста висок и съответно погледа ти е по-изразен. Но в същия момент си задавам въпроса "Е какво...с гърбица ли трябва да си седя?!". И при мен имаше такива коментари от сорта, че съм се променила, но пък и никой не е казвал, че изглеждам зле или някакъв лош коментар. Може и самите отоци, макар и малки, да придават един по-странен поглед...

Нелка 18th May 2013 23:45

Да, ама това са хора, които не са ми близки, не са ме виждали всеки ден и не са ми били свикнали.. Както и да е!

КАЖИ ТИ КОГА ЩЕ ПОСТНЕШ СНИКИ!?!
Аз съм влюбена в носа ти, искам го на файл да си принтна постер! :1242:

Нелка 18th May 2013 23:53

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 787588)
И при мен имаше такива коментари от сорта, че съм се променила, но пък и никой не е казвал, че изглеждам зле или някакъв лош коментар. Може и самите отоци, макар и малки, да придават един по-странен поглед...

Бе човек, кой нормален ще каже, че изглеждаш по-зле? Става въпрос, че никой не е припаднал от възторг колко невероятно красиви сме станали изведнъж... :lol:
Мен лично супер странно ме гледаха , питаха ме какво ми е на лицето.. Като им кажех рино, всички до един!!! ме питаха "И как е? Доволна ли си?" В смисъл изобщо не могат да преценят дали е успешна операцията и ги е страх да дадат мнение.. Това съвсем сериозно го казвам! Предполагам и при останалите момичета се е случило, което ме радва - спокойна съм, че не само моите близки нещо не са в ред...

Rabiosa 19th May 2013 00:03

Утре или най-късно в понеделник ще кача, обещавам. Само да предупредя, че съм си свалила лепенките много, много скоро и имам още едно синьо петно. Като цяло да кажа, че съм доволна и се харесвам...имам едно лека притеснение и то е, че моста на носа ми още ми седи не достатъчно изразен, но като се има предвид, че е присаждано, изправяно, пилено и какво ли още не може и да е оток. Като цяло Илхан е поправил точно това, което ми беше най-голям проблем и което най ме притесняваше, а именно върха, ноздрите ми бяха повдигнати повече от необходимото, а колумелата ми висеше и ми придаваше един вид на ръмжене. Сега е точно така както го исках. Основата ми беше доста вдлъбната, а сега е изградена на височина. Искаше ми се още малко да бъде по-висока, но като се има предвид, че не харесвам носове, почващи от челото, смятам да се задоволя с това. Ама като постна снимки ще ви обяснявам, че сега не знам дали ще ме разберете. Общо взето БРАВО НА ИЛХАН :D А дали не съм в час и само аз си виждам недостатъците или наистина има такива ,се надявам вие да ми кажете :P

Нелка 19th May 2013 00:07

Не си в час! Твоя е една от най-успешните ринопластики, които съм виждала на живо и със сигурност най-успешната ревизия!

Като постнеш снимките, моля те не обяснявай какво не му е наред според теб, а остави хората да му се насладят! :*


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:23.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.