Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Мариса 14th June 2013 17:38

Цитирай:

Първоначално написано от кукумицинка (Публикация 788972)
Пише, че "обогатяват" мастните клетки със стволови, за да може стволовите да образуват кръвоносни съдове при липофилинга. Самите стволови клетки не ги вземат от пациента май, а в тази банка се съхраняват стволови клетки от пъпна връв на новородени. При възрастен човек стволовите клетки са в минимално количество.

Взимат мастни клетки от корема,къде съм написала,че взимат стволови клетки от човешкото тяло?!,хахахахахаха ще ме просълзиш от смях вече.Процедурата се казва Стволови клетки и е най-доброто до момента ;)

кукумицинка 14th June 2013 18:00

Е, аз че не съм наясно с тенденциите при тези процедури, не съм. Но сега вече нали се обогатих и излиза, че дори и при тази най-съвременна процедура пак става дума за вид липофилинг, т.е. не е точно да "забравим" за липофилинга. Това ми беше мисълта, не съм искала да споря.

Мариса 14th June 2013 18:05

Цитирай:

Първоначално написано от кукумицинка (Публикация 788975)
Е, аз че не съм наясно с тенденциите при тези процедури, не съм. Но сега вече нали се обогатих и излиза, че дори и при тази най-съвременна процедура пак става дума за вид липофилинг, т.е. не е точно да "забравим" за липофилинга. Това ми беше мисълта, не съм искала да споря.

Ами да,забравя се,защото липофилинга,който знаем всички не постига от веднъж такива резултати,каквито със стволовите клетки.Ако мацка иска да има 3 пъти по-големи устни, й се налага да ги прави 3,4 пъти с обикновенна процедура,а плюс стволовите клетки вероятността да има нужда от 2 дори е минимална ;)
Не си искала да спориш,но задълба доста..хаха

кукумицинка 14th June 2013 19:03

Цитирай:

Първоначално написано от Мариса (Публикация 788976)
Ами да,забравя се,защото липофилинга,който знаем всички не постига от веднъж такива резултати,каквито със стволовите клетки.Ако мацка иска да има 3 пъти по-големи устни, й се налага да ги прави 3,4 пъти с обикновенна процедура,а плюс стволовите клетки вероятността да има нужда от 2 дори е минимална ;)
Не си искала да спориш,но задълба доста..хаха

Ами задълбах, я :) Интересувам се просто :) Ще трябва да поразгледам форума за устните.

rimi 14th June 2013 19:20

Аз ако реша да правя някакви такива процедури в Бг бих се доверила единствено на Илъо Стоянов ходила съм при него на консултация той ми вдъхна най голямо доверие но не отидох при него да ми оправя носа Все още мисля че в Бг никой не може да прави носове като хората Но за такива процедури има добри резултати Авшар много ми допада с неговите съвремени методи но цените са му просто убийствени

klarisina 14th June 2013 23:33

Това със стволовите клетки е добре, но все си мисля, че преди да се направи нещо пермаментно трябва де се види човек как изглежда с временни филъри. Аз също имам жив интерес към увеличението, но в момента съм с брекети и ще поизчакам.

Мариса 15th June 2013 10:37

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 788985)
Аз ако реша да правя някакви такива процедури в Бг бих се доверила единствено на Илъо Стоянов ходила съм при него на консултация той ми вдъхна най голямо доверие ....

За всичко друго,но не и за нос е добър,съгласна съм :)

rimi 15th June 2013 13:13

Цитирай:

Първоначално написано от Мариса (Публикация 789004)
За всичко друго,но не и за нос е добър,съгласна съм :)

И аз съм на същото мнение

Elly Stefanov 15th June 2013 18:29

Здравейте, моята операция мина преди няколко часа и съм в болницата. Доктор Дилбер мина да ме види, наистина е чудесен като лекар и човек, запознах се и със сестрата, която по-рано беше писала, че работи с него - Фатме, ако не се лъжа :)

Доктора и сестрите са много доволни от резултата ми, аз се радвам, но още не мога да преценя какво става под лонгетата. Тампоните ми са в носа, но дишам през тях и ми изтича кръв през тях. Операцията ми продължи 2 часа, след това един час не можеха да ме изкарат от упойка, но като се свестих изтрезнях за нула време, сега съм лееко замаяна, но вървя спокойно, храня се и пия, не съм повръщала засега. Много интересно тук преди операцията те взимат с количка и ти бият една течност, от която ти се замайва и не помниш нищо и така те карат в операционната.
Сега съм с болкоуспокояващи и нищо не ме боли, освен гърлото от интубацията и абоката (много ме дразни). Операционната сестра на доктора ми донесе лекарствата, наистина цената ми включваше всичко :)

Нета тука ни е слаб, ще се опитам да кача снимки от операционната

Нелка 15th June 2013 18:47

Eli, тъкмо щях да пиша, че ти е минала операцията! Но гледам, че си хванала нета там! :))

Честито, миличка! Много се радвам! :))) Намам търпение да пуснеш снимки , и от операционната, да видим как е преди да се надуе!

Аз да изразя възмущението си, което е напълно сериозно! Лично питах персонала там дали могат да ми сложат нещо успокояващо преди операционна, казаха да не се лигавя, едва ли не. Освен това персонала наистина се държа ужасно с мен! Не мога да си изкривя душата. Имаше едно момче, което не стига, че много болезнено ми наливаше банката, ами и ми се смееше като правих физиономии, че ме боли! :| Все още ми е възпалена вената, надута е и е жълта! А минаха 40 дни от оп.. Наистина се учудих на отношението! Явно трябва да си с мъж там, за да се отнесат човешки с теб..

Ели, бързо съвземане! Аз много повръщах. Щом ти си на крак, значи най-неприятното е минало! :)

Elly Stefanov 15th June 2013 19:46

На мен сега ми се догади малко,ама нали съм ламя и ядох шоколад с шам фъстък.. Нели, на тебе даваха ли ти лед да си слагаш на лицето? На мен са ми сложили в две хирургически ръкавици завързани като топки и една за друга, та приличат на, с извинение, мадури, с приятеля ми умряхме от смях, наричаме ги луксозната спа процедура.

Персонала засега се държи супер с мен, мисля, че защото знам малко турски и те много се радват на моите неумели опити да контактувам с тях :)

Тука ни хранят, включително и Светльо, на мен за захранване ми донесоха една пасирана супа и нещо, на което толкова се смяхме, че ми се разкърви носа. Беше купа с бистра течност и една стафида вътре. Чудихме се дали е вода и някой е накиснал стафидата или е компот и по погрешка са я изтървали вътре :)

Снимките утре ще ги кача, защото са на телефона ми, а нещо не мога да фо вържа към нета... Нели, опитах се да ти пратя една на ммс преди часове, не стана.

Нелка 15th June 2013 19:57

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 789010)

Тука ни хранят, включително и Светльо, на мен за захранване ми донесоха една пасирана супа и нещо, на което толкова се смяхме, че ми се разкърви носа. Беше купа с бистра течност и една стафида вътре. Чудихме се дали е вода и някой е накиснал стафидата или е компот и по погрешка са я изтървали вътре :)

Така се смях, с глас направо! :lol_crazy:

Аз нищо не хапнах от болницата! Моята придружителка ми хапна яденето и май й хареса. Опитах малко солети, но всико повръщах...
Но накисната стафида не помня да е имало... :lachen:

Аз, живот и здраве, ако го пилвам вкостеното, ще помоля док да ме пилва в друга болница.... Или да почвам да уча турски, да ги впечатлявам! ;)

Пробвай на whats app или viber да ми пратиш снимки!!!

Elly Stefanov 16th June 2013 10:50

1Прикачено(и)
Прикачен файл 702Аз се прибрах от болницата, тази сутрин бях порядъчно надута и синя, но с лед и арника взе да се оправя положението. Имам отток чак на челото между веждите! Засега съм доволна, че носа ми е къс и с вирнат връх от тампоните, ще видя в сряда като ги извади какво ще е положението.

Пускам някои снимки от фотосесията в операционната :)

Elly Stefanov 16th June 2013 10:52

1Прикачено(и)
Нещо не ми върви с качването

Elly Stefanov 16th June 2013 10:53

1Прикачено(и)
Дано тази поне се покаже правилно

Нелка 16th June 2013 11:12

Лелеее, Ели, перфектен е!!!! :))) Направо ми се насълзиха очите!

rimi 16th June 2013 11:14

Eли много се радвам за теб честито много малко и сладко изглежда на снимката имам усещането че ще стане унекален нос

Нелка 16th June 2013 11:16

Сега забелязах на заден фон някой си говори по мобифона! :lol_crazy:

Elly Stefanov 16th June 2013 11:47

Той сега е много повдигнат върха заради тампоните, в сряда катоги махнат щеми падне и ще добие по-нормален вид :)

Даже щеприкача снимка да видите като чий нос ме направи доктора.
Нели, наистина един говори по телефона, може и парти балони да има извън кадър :)

Elly Stefanov 16th June 2013 11:50

1Прикачено(и)
Доктора да ме извини, че качвам без разрешение негова снимка, ама като това момиче ми направи носа

Нелка 16th June 2013 11:56

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 789030)
Нели, наистина един говори по телефона, може и парти балони да има извън кадър :)

Дилбер да не присажда чувство за хумор? :)) повечето пряснооперирани реват на умряло.. все нещо тече/боли/щипи/виси.. само Ели се разплака от смях при вида на стафида в купа с вода.. При все, че преди 2 часа камьон те е газил :lol_crazy:

Elly Stefanov 16th June 2013 12:42

Ами аз много обичамда се шефувам и той като дойде вчера надвечер да ме види гледа, че ми тече кръв от носа иаз му обеснявам, че мие било смешно и разклатих навързаните като мъжки топки ръкавици с разстопен лед. Бяха много реалистични итой се засмя, взе да ми рисува мустаци на лепенката между устата и носа, а аз си направих очи на ръкавиците с лед, че като ми седят на лицето да изглежда, все едно съм с отворени очи :)

То добре, че ми понесе упойката, иначе хич нямаше а ми е смешна стафидата в купичката :)

Pufpaf 16th June 2013 13:13

:yako: :2055:

А ве какви са тея компоти вее, кви чорби, и за десерт ледени топки :lol_crazy:, ама то не е и смешно, тия хора ще ви уморят от глад :mrgreen:
Ама тва не е най добрата идея двама познати да са ви една стая, ще в паднат носовете от смях :mrgreen:

Ели ако ти е направил, като този нос от снимката, мога да кажа само едно - евала, аферим, машала, ашколсун ! :2004:
Пожелавам ти да е същият и да няма усложнения и да не забравите да си нащракате снимки за семейният албум с твоят приятел, е така както сте и двамата обинтовани на една снимка и в стаята и на вънка, идват ми идеи за много щури снимки, после ще има да им се смеете, а един ден и вашите деца :1207:

Към Нелка, няма ли един ден да ни зарадваш с някоя нова новина, че някои се е държал добре с теб, това твойто вече не знам дали е просто лош късмет или нещо друго, но вътрешно съм убеден, че с новият ти нос нещата ще си дойдат на мястото ! :2003:

Мариса 16th June 2013 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 789031)
Доктора да ме извини, че качвам без разрешение негова снимка, ама като това момиче ми направи носа

Уауууу,супер значи.Много се радвам и бързо възстановяване :*

Elly Stefanov 16th June 2013 14:31

Благодаря, хора, сега ми се запуши от изобилието кръв и секрети и не мога да спя!

Пуфпаф да уточня, гаджето ми е с мен придружител, а момчето, което щеше да идва да си оперира носа с мен се отказа миналата седмица

Elly Stefanov 16th June 2013 14:49

1Прикачено(и)
Да ви покажа въпросните ръкавици със лед, навсичко отгоре и окачени на една дъла марля.

Pufpaf 16th June 2013 15:02

Значи аз нещо не съм разбрал, както трябва, а тези ледени топки, бая големи за т...ци, по скоро ми мясат на сиски :lol_crazy:

Rabiosa 16th June 2013 15:42

1Прикачено(и)
Елиии, айде честито и от мен! Всичко мина, сега остана само да се радваш на резултата като му дойде времето. Нямам търпение да видя резултата, защото аз е таз ти казах, че съм сигурна, че ще се получи уникален резултат. Много поздрави на всички!
Като чета ме обхвана една носталгия към тези преживявания.
Да ви кажа, моят профилактичен преглед при Емре Илхан мина. Като го видях него, екипа и въобще кабинета му, ме връхлетяха страшни спомени....много беше странно. Наистина не вярвах, че най-накрая ще ми се махне този проблем от главата и се сетих как преди това треперих в този същия кабинет, страхувайки се от неизвестното. Като гледах момичетата, които чакаха за консултация, все едно видях себе си преди месец и половина. В кабинета имаше и много други за профилактичен преглед- разказваха си преживявания и окуражаваха предстоящите пациенти. Чак ми стана гадно, че не мога да си говоря с тях. Въпреки, че по една време едно момиче дойде и ме попита кога ме и била операцията- аз не я разбрах, но жената с мен ми превеждаше. Като разбра, че ми е била трета операция, лощо й стана. Както и да е....при мен всичко е супер. Като ме погледна лекаря, без да му казвам нищо, каза "Оооо от едната страна ти е по-подуто". Зарадвах се, че и той забеляза, защото никой друг освен мен не обръщаше внимание. Каза, че до трети месец ще се оправи...пита ме дали пуша...еми пуша...много...та щяло по-бавно да спадне тогава. Ето и снимката с доктора :1203:
Прикачен файл 708

Pufpaf 16th June 2013 16:25

Леле каква приказна красота, наистина човек, когато се харесва, той просто сияе и с тази страхотна коса и прическа :dizzy:

Не знам тези доктори колко трябва да са корави, като гледам снимките какви красиви жени оперират и не знам как не трепват, аз не бих могъл да режа и дялкам по такива лица, това тяхното е много трудна професия !

zara_6666 16th June 2013 17:23

Ели,честито!Пожелавам ти да е точно такъв какъвто искаш.Раби,видях тази снимка във феѝса и направо останах без дъх!Много си красива!:1203:

Нелка 16th June 2013 17:30

Много ми е умилно днес! :) Като чета и гледам щастливи и красиви хора.
Между другото и на мен ми липсва преживяването. Като се сетя, че може пак след месеци, не ми става терсене, а ми се повдига духа! Кажете, болен човек ли съм?? :dizzy:

Ели, аз нямах такива топки! :) Но пък аз и не се подух много.

Цитирай:

Към Нелка, няма ли един ден да ни зарадваш с някоя нова новина, че някои се е държал добре с теб, това твойто вече не знам дали е просто лош късмет или нещо друго, но вътрешно съм убеден, че с новият ти нос нещата ще си дойдат на мястото !
Пуф, принципно се държат много добре хората с мен, мисля, че умея да ги респектирам. ;)
Но ако ми се случи да не съм доволна от отношението, дълго го помня и на всякъде го разправям и се оплаквам. Даже съм налитала на бой! И то на мъж! И то на ММА боец някакъв измислен.. Такава гордост имам, направо болестно е моето...
Снощи един сервитьор, докато ни сервираше на масата , няколко пъти ме загърби и аз полудях! Счупи ми настроението! Като се сетя за вечерта се сещам за сервитьора и ми нахлува кръв в главата!

Но това е много офф топик.

В общи линии съм изключително доволна от отношението на Дилбер - много възпитан, мил, отзивчив и ведър човек! Но персонала в болницата ме разочарова. Пожелавам на доктора скоро да си отвори частна клиника и сам да си избере персонала! :)

want 16th June 2013 18:13

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 789042)
Да ви покажа въпросните ръкавици със лед, навсичко отгоре и окачени на една дъла марля.

Не виждам какво толкова те очудва :) Не си мисли, че само там се практикува ръкавица пълна с лед :) Където и да отидеш все ръкавица с лед ще ти дадат ;)

rimi 16th June 2013 19:32

Леле Раби какво малко остро връхче се е заформило вярвай ми ако те бях видяла със стария нос и после с новото носле защото то е прекрасно носле щях да си помисля че не си един и същи човек

rimi 16th June 2013 20:07

Ако Авшар ме натири отивам направо при Илхан

Elly Stefanov 16th June 2013 20:10

Раби, аз ти го казах вече, наистина смятам, че си сред най-сполучливите операции на Илхан!

Уант, аз нямам опит с операциите и не очаквах да ми дадат лед, казах на доктора, че имам в къщи син гел, ама той каза по-добре ръкавици и като се замисля е прав, защото синия гел ти покрива цялото лице, а носа ти не трябва да е покрит. Но ми се сториха много смешни, отначало едни твърди, после омекнали и някак си... Празни :)

linda_44 16th June 2013 20:34

Много сте хубави Раби !

Rabiosa 17th June 2013 01:02

Много благодаря на всички!!! Пожелавам ви на всички да сте много доволни, защото аз се шегувам, че ми липсват емоциите, но само от последната операция. Все още като се сетя за гаража на Емил Георгиев и ми се преобръща всичко. Наскоро минах транзит оттам и ми нахлу целият кошмар в главата.
Да ви кажа за леда- МНОГО Е ВАЖЕН!!! След операцията в болницата ми дадоха една маска, която се слага на лицето, включва се в някакъв апарат и непрекъснато поддържа ледено студена температура. Обаче на мен нали ми беше лошо и реших, че тази маска не е толкова важна и я сложих точно за 2 мин. В следствие на което след 1-2 дена посинях и се подух аааадски много. Направо се изплаших, моята приятелка също. Писах на лекаря и той ми каза, че голяма грешка съм направила, че не съм се държала маската. След третия ден отоците започнаха да спадат, но преди това мислих, че ще ми се пръсне главата. Едно момиче в кабинета обясняваше, че отоците зависят от типа кожа и това, колко ти е пипан носа.
ПС: Нелка, сервитьорът ти обръщаше гръб, защото беше един метър ТОЧНО!!! и при твоята висока и стройна фигура се е чувствал като тапишон. Сори за офтопика, но нямаше как да не го отбележа.

Elly Stefanov 17th June 2013 09:51

1Прикачено(и)
Хора, пускам снимка от вчера сутринта, т.е. Първата сутрин след операцията. Тука вече съм подута и със синини, нода ви кажа честно очаквах да е по-зле. После през деня се подух още малко,а синините станаха лилави, нотази сутрин вече всичко си идва на мястото и съм доволна. Продължавам да си слагам лед, въпреки че доктора май каза само след операцията и първия ден да слагам. Как мислите, да продължавам ли, докато съвсем ми се махнат отоците?

Мариса 17th June 2013 11:24

Ели,много се радвамммм.Прави каквото е казал док ;)

Elly Stefanov 17th June 2013 11:28

Май си права, ще спра да си слагам лед и ще продължа с арниката. Използвам нова тактика- държа гела от арника в хладилника като крем за очи и си го слагам студен. Преди час се мазах и отокка спадна видимо, приятеля ми направо ахна от разликата :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.