Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Pufpaf 19th June 2014 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 799799)
Хайде и аз в отбора на нослетата на д-р Дилбер!
Опериреха ме вчера.
Щом се върна в България ще пиша подробен пост.

И скоро да си смениш ника на "сбъдната мечта", това ти пожелавам :good_luck:

Мечта 20th June 2014 06:52

ПуфПаф, ще те послушам. Само да се видя.
Да знаеш, че това, което ми каза покрай фотошопа, същото ми го каза и Дилбер. Т.е. мисля, че познанията и коментарите са ти на експертно ниво.

Мечта 23rd June 2014 16:53

Днес ми махнаха тампоните - нямаше болка! Имам вкус, обоняние, дишам през носа и си го харесвам!

simona_80 23rd June 2014 20:12

Мечта, честито носленце. Радвам се, че се харесваш. Това да се чува в този форум :) Писах ти на лични.

Мечта 24th June 2014 10:51

Малко офф топик от днес:
Отивам до центъра на Авджилар, и съвсвм случайно, в един магазин, откривам американски бранд козметика, който изобщо го няма в Бг и по сайтовете. Брандът е мн. добър. Сама съм в магазина и почвам да тествам. По това време влизат две деца - турски ромчета клошари, които също се нахвърлят на тестерите и почват да се цапотят. Обаче не ме виждат. Продавачката почва да тича към тях и да им ги тегли от ръцете, а те ги теглят от нейните и настава за секунди суматоха. В този момент едното клошарче ме вижда, почва да сочи синините и облепения ми нос и да пита какво е(така предполагам), другото ме вижда и само след секунда и двете мятат тестерите и хукват от магазина.
Така спасих продавачката без дори да обеля и дума!

Но понеже оценката е субективно нещо да кажа, че като за седми ден "намаана" с чукове, съм си екстра!

Симона, ще ти помогна с всичко, с което мога!

surita 79 24th June 2014 12:40

Мечта,честито носле:)да му се радваш много и ако искаш може да го споделиш и на снимка:)

Мечта 24th June 2014 15:26

Благодаря ти, Surita! Бъди жива и здрава и ти да се радваш на твоето!

Рано е за снимки. Д-р Дибер не ми дава да го гледам, защото още е подуто и нямало да го харесам. Обаче аз мисля, че е :cool_new:

simona_80 25th June 2014 11:09

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 799929)

Симона, ще ти помогна с всичко, с което мога!

Благодаря предварително !

Мечта 1st July 2014 09:40

Здравейте настоящи и бъдещи прекрасни нослета!
В България съм, 14 ден след рино при д-р Дилбер и се възстановявам чудесно.
На място съм, където имам нет за по 5-10 мин. и не мога още да пиша подробно, но другата седмица ще го направя!

aleksant 4th July 2014 15:09

Здравейте на всички стари и нови муцунки в този форум или е по-удачно да напиша нослета :) Казвам се Алекс и през последните 2 седмици изчетох доста форуми за ринопластика. Преди всичко бих искала да благодаря на Нелка, Rimi, Rabi, Pufpaf, Elly и на всички други, които са си направили труда да създадат и поддържат този форум. В някои от форумите за бг докторите, някой от вас беше написал, че се надява чрез написаното тук, да се помогне на хората да се "спасят" от обезобразяване в България и бих искала да ви кажа, че това се случва всеки ден, благодарение на вас, така че не едно, а милион БЛАГОДАРИМ ВИ. Бях се насочила към Джамбазов, но след това, което прочетох, а и след неуспешните ми от около година опити да се свържа с него, се отказах, благодарение на вас, мили хора.
Тъй като след 181 прочетени страници през последните 3 дни, никъде не попаднах на информация относно един въпрос, го задавам тук и дано някой ми отговори.
Родена съм с малформация на небце, горен венец, горна устна и носле. Оперирана съм вече около 10 пъти (може и малко повече) и положението с небцето, венеца и устната е горе долу задоволително (като се има предвид от къде съм тръгнала, а и съм напълно наясно, че няма да съм суперзвезда :)). 2 от операциите са на носа, 1-та при Евстатиев преди 10 год, 2-та - миналата година при Ефремов/Скерлев. Носът е в катастрофално положение, след 2-та операция е по-зле и от преди, общо казано оставиха си ръцете, както винаги в Бг. Въпросът ми е дали Др. Дилбер поема такива случаи като моя, т.е малформации по рождение? Подготвила съм му мейл със снимки и го пратих на една приятелка да го преведе, за да му го изпратя, но реших да попитам и вас. Той е наистина последната ми надежда. Вече ме е страх да отида при когото и да било. Никой от близките ми не е съгласен за нова операция, така че ако ще правя нещо, ще го направя сама, но ще съм ви БЕЗКРАЙНО благодарна за помощта. Стана прекалено дълго, така че спирам. Ще се радвам на коментари и съвети.
Благодаря на всички предварително :)

Pufpaf 4th July 2014 18:41

За това дали някой специалист би се наел с твоя нос е трудно някой от форума да ти каже, но по големият проблем е, че тъй като това е бизнес, много хирурзи биха се наели въпреки, че нямат опита с такива сложни случаи, но то точно и заради възможността да натрупат опит не биха ти отказали.

Точно така е станало със предните ти операции и то при хурурзи, които и сега нямат добра репутация след като би трябвали вече да имат опит. За съжаление многото неуспешни операции правят още по трудно реконструирането на носа в максимално добър вид, но ти това вече го знаеш.

За Дилбер мога да ти кажа това което съм чул от хора които са имали операция при него и ревизия.
Той е много добър, но силата му е най-вече при първичните операции и ако говорим за по сложна ревизия, не знам дали той е най-правилният хирург за теб. Със сигурност има много по добри от него по отношение на ревизиите и с по голям опит. Ти дори не трябва да се ограничаваш само до Турция, въпроса опира и до финанси разбира се, но и във Турция една ревизия може да ти излезе и 10хил. евро, при Дилбер ще по малко, но дали той би могъл да се справи с твоя случай.

Rabiosa беше споменала, че много е ровила за нейният случай и тя със ревизия и доста се е ровила по форумите и турските и казваше, че Емре Илхан е много добър във ревизиите.
Според мен трябва да изпратиш същото писмо и на него и на други хирурзи и те да си кажат мнението, но те при всички случаи, ще искат да те видят на живо, за да могат да ти кажат какво реално може да очакваш !
Питай ги и ако може да ти изпратят снимки от техни ревизии на по сложните им случаи.

Твоят случай явно е много сложен и за това според мен не трябва да се ограничаваш само до една държава, макари и във Турция да има много добри специалисти. Може ли да намериш случай подобен на твоя от тези снимки - https://www.google.bg/search?q=rhino...h=927#imgdii=_ ако не същия то поне близък до него ?

aleksant 4th July 2014 20:00

Да, нещо между тези двете може би

aleksant 4th July 2014 20:06

2Прикачено(и)
Прикачен файл 1093

Прикачен файл 1094

Мечта 5th July 2014 15:44

aleksant , не се отказвай от Дилбер! Нелка беше избрала именно него за ревизия и според мен не сбърка.
Дилбер е изключително почтен и ако не може нещо което искаш, или ако изобщо е невъзможно и застрашава здравето ти, ще ти каже. Друг е въпросът дали ти допада неговия почерк.
Аз избрах Дилбер заради характерния му стил, съвпадащ с моите естетически представи и му се доверих заради едни специални човешките качества, които високо ценя в хората.
И не сбърках.
Нямам впечатление ревизиите му да са по-малко успешни от първичните му операции. Даже напротив!

usmivka111 6th July 2014 15:39

Здравейте, и на мен ми предстой операция на 21 юли при Дилбер. От София съм, ако има наскоро оперирани момичета , много бих била благодарна да се срещна с тях. Имам толкова въпроси , да не разводнявам темата.

Мечта 6th July 2014 17:32

До края на тази седмица съм на разположение. Само трябва да уточним ден, място и час. Ако има и други с въпроси, няма проблем да се присъединят. Стига да съм ви полезна.

usmivka111 6th July 2014 18:38

Мечта, писах ти на лично съобщение

aleksant 7th July 2014 09:51

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 800146)
aleksant , не се отказвай от Дилбер! Нелка беше избрала именно него за ревизия и според мен не сбърка.
Дилбер е изключително почтен и ако не може нещо което искаш, или ако изобщо е невъзможно и застрашава здравето ти, ще ти каже. Друг е въпросът дали ти допада неговия почерк.
Аз избрах Дилбер заради характерния му стил, съвпадащ с моите естетически представи и му се доверих заради едни специални човешките качества, които високо ценя в хората.
И не сбърках.
Нямам впечатление ревизиите му да са по-малко успешни от първичните му операции. Даже напротив!

Със сигурност не мисля да се отказвам от него, ще направя консултация и ще видя какво ще ми каже. Ако той не се съгласи, ще търся друг :) А що се отнася до почерка му, много ми допада, това съшо беше ч от причините да се насоча към него, така че ще видим какво ще ми каже. Днес ще му пратя мейла, както и на Илхан и ще видим какво ще кажат. Ще ви държа в течение :) Благодаря Мечта

aleksant 7th July 2014 09:53

Usmivka, колко време след като се свърза с него, ти даде час за консултация? А от консултацията до операцията, колко време мина? Просто искам да се ориентирам какъв е напливът при него в момента.
Благодаря

usmivka111 7th July 2014 13:10

Някъде началото на юни съм си записала час, писах му имейл, отговаря до 2-3 дни. Изпратих снимки. Аз попитах тази дата дали е свободна и така. Предният ден ще ми е консултацията и на следващият ден операцията. Не съм ходила предварително.

usmivka111 7th July 2014 13:11

Мечта, писах ти отново, дано този път си го получила. Ако не, тук ще оставя имейл.

aleksant 7th July 2014 16:10

Супер, благодаря ти Усмивка. ПОжелавам ти успех на операцията тогава. Това първа ли ще ти е? Ще чакаме новини след това, да кажеш как е минало :)

aleksant 7th July 2014 17:14

Усмивка, ти на кой мейл писа на Дилбер? На muhammetdilber@hotmail.com ли или на някой друг?

usmivka111 7th July 2014 20:28

Да, това е имейла. Първа операция ще бъде. Благодаря, ще споделя после. Дано всичко мине добре, и най вече да се харесам.

Мечта 15th July 2014 12:31

Eто обещаното от мен. Исках да оперирам наса си от 11 годишна. Направих го на 40. Операцията ми беше на 18 юни. Консултацията - два месеца по-рано.
Не съм търсила консултации с български хирурзи.
В един период от живота ми бях част от екипа на унг специалист, за който има тема във форума и при който можех да направя ринопластика безплатно.
Не избрах тази възможност.
Не се колебах в избора за д-р Дилбер. В нито един момент не изпитах страх. И в нито един момент не изпитах болка. Освен, когато на 4 ден от операцията, още с тампони и лонгета, носът ме засърбя и аз тръгнах да го чешам. Тогава разбрах, че ще трябва да внимавам мнооого с него.
За болницата. Беше Етика и удобството на тази болница е, че се намира на една спирка разстояние от кабинета на доктора и е близо до спирката на метробуса. Т.е. няма ходене навътре. През нощта, когато не можех да заспя, гледах хората които се движеха по моста навън, защото мястото е оживено. Освен това в болницата е чисто и прилично. С това май се изчерпват позитивите. Определено не ми достигаха грижите на персонала, при условие, че съм човек, който само в краен случай моли за помощ! Един млад мъж – мед.сестра не успя да ми постави абоката. Около минута, две въртя иглата за да „открие” вена, някъде по китката. Вярно, вените ми от хеликоптер не можеш да ги видиш, но от около метър, два и то само с просто око е напълно възможно! Помолих го да повика някой друг и дойде една леко строга сестра, която се справи от раз. Докато младежът „търсеше” вената ми с иглата, трябваше да отговарям на въпросите първо на асистиращата сестра на анестезиолога, а впоследствие и на самата анестезиоложка. И всичко това върви през Зюлейха, която превежда и която заплаши момчето мед сестра да внимава, да не направи беля, „`щото каката я боли и ще го бие”. Тогава обаче чувството ми за хумор се беше изпарило, разполагах само с едно голо самообладание, и единственото, което исках беше младежът да ми пусне ръката.
Минути преди да ме вземат за операционната, Дилбер дойде да ме види за последно преди операцията. Много силен и значим момент беше тази среща за мен.
За операцията. След като ме качиха в асансьора от втория етаж се качи мед. сестра, която ми постави инжекция и главата ми се замая веднага, но не заспах. В оп. имаше проблем с едно от изследванията на кръвта, което не беше готово и се наложи да почакам, като междувременно поговорих с една от сестрите на бълг.език. После един дългокос лекар се наведе над мен, каза ми на англ.”сега ще заспиш, бай-бай” и следващото, за което имах спомен, е как сънувах нещо и няколко гласа настойчиво ме викаха по име. Отворих очи, видях, четири човека, между които не беше Дилбер, разбрах, че оп. е минала, попитах на англ. всичко наред ли е и дългокоското ми каза, че всичко е ок!
Нямах усещането нито, че слон ме е газил, нито, че валяк е минавал през мен. Дишах нормално през носа. Обаче от упойката много ми се гадеше и следващите няколко часа бяха адски трудни за мен. Не изпитвах никаква болка, но коктейлът от анестетици, аналгетик и антибиотик, беше истинското изпитание за организма ми. Сестра ми се грижеше за мен, тича до близкия маркет да ми купи кисело мляко – единственото нещо, което организмът ми приемаше, макар и по лъжичка. Освен това на няколко пъти ходи и подменя разтопените ледени кубчета с нови. Според мен, това беше работа на персонала в болницата и ако нямах придружител, сега вероятно щях да съм с изразени синини и все още с отоци, защото след първите кубчета с лед, никой не дойде да пита имам ли нужда от нещо. След няколко часа строгата сестра дойде да ме изправя на крака, посочи с жест, че трябва да ям, ако искам да ходя, посочи да гледам само напред, за да не ми се вие свят, аз успях да спазя правата линия, стигнах до тоалетната и когато се върнах отново в леглото повърнах. До сутринта ми беше много зле, но след закуската нещата започнаха да си идват на място.
За Зюлейха. На другия ден с такси отидохме до дома на Зюлейха. Ако не беше тази жена не знам как бих се оправила в друга държава, с хора, които почти не говорят английски и аз с ограниченията заради това, че бях оперирана.
Зюлейха се грижи за мен както би го правила родната ми майка. Бях й 11 носле и всичко в следоперативните грижи вече й беше отработено. В дома й се чувствах абсалютно защитена и на сигурно място. През целия ми престой покрай операцията в Турция се чувствах щастлива и огромен принос за това имаха тя и семейството й. Ще ми останат в сърцето като приятели за цял живот.
За д-р Дилбер Орерационната сестра на доктора дойде при мен и ми каза, че Дилбер е много ангажиран и вероятно няма да успее да ме види до вечерта, но ще дойде на другата сутрин.
В 11 без 20 същата вечер Дилбер беше при мен. Нямахме преводач, той идваше от друго място, след напрегнат работен ден и съм сигурна, че повече от всичко му се искаше в този момент да бъде не при пациент, а при семейството си.
От това, че операторът дойде да ме види, въпреки късния час, физическото ми състояние не се подобри.
Но чувството, че човекът на който се доверих е отговорен за това, което е правил и загрижен за това как го понасям, е наистина много приятно.
Открит в контакта, сензитивен към отсрещните очаквания, откровен за възможностите, и абсолютно премерен във взаимоотношенията си с пациента. Ето такъв го видях с моите очи.
Резултатите му всеки може да ги види на страницата му във Фейсбук, а доколкото разбрах и в тема „Ринопластика” пак към Фейсбук.
Обобщено от личния ми опит.
1. Операцията ми в Турция ми костваше организация, допълнителни средства и пречки, които в България щяха да ми бъдат спестени.
Резултатът обаче си струва и премерения риск, и организацията, и всяка стотинка!
2. В Турция не говорят или малко говорят английски. Добър вариант е да имате местен близък или човек, на който можете да разчитате за насоки и превод. Още възхвалявам на ум момичетата, открили Зюлейха.
3. Първата вечер имах нужда от човек, който де се грижи за мен. Радвам се, че това беше сестра ми.
4. Не изпитах никаква болка, след операцията, не разбрах кога ми извади докторът тампоните и не ме болеше при махането на конците.
Според мен трудно се възстанових от упойката.
5. В нито един момент не изпитах страх, бях позитивна, чувствах се щастлива и разбрах, че съм направила правилния избор. Бях готова да си понеса последиците, дори и да не бяха сред очакваните. Чувствах се отговорна и свързана от начало до край с всяхо решение и всеки човек по пътя на тази моя мечта и най-трудно за мен беше да се разделя със Зюлейха, дома й и доктор Дилбер.

surita 79 16th July 2014 07:48

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 800310)
Eто обещаното от мен. Исках да оперирам наса си от 11 годишна. Направих го на 40. Операцията ми беше на 18 юни. Консултацията - два месеца по-рано.
Не съм търсила консултации с български хирурзи.
В един период от живота ми бях част от екипа на унг специалист, за който има тема във форума и при който можех да направя ринопластика безплатно.
Не избрах тази възможност.
Не се колебах в избора за д-р Дилбер. В нито един момент не изпитах страх. И в нито един момент не изпитах болка. Освен, когато на 4 ден от операцията, още с тампони и лонгета, носът ме засърбя и аз тръгнах да го чешам. Тогава разбрах, че ще трябва да внимавам мнооого с него.
За болницата. Беше Етика и удобството на тази болница е, че се намира на една спирка разстояние от кабинета на доктора и е близо до спирката на метробуса. Т.е. няма ходене навътре. През нощта, когато не можех да заспя, гледах хората които се движеха по моста навън, защото мястото е оживено. Освен това в болницата е чисто и прилично. С това май се изчерпват позитивите. Определено не ми достигаха грижите на персонала, при условие, че съм човек, който само в краен случай моли за помощ! Един млад мъж – мед.сестра не успя да ми постави абоката. Около минута, две въртя иглата за да „открие” вена, някъде по китката. Вярно, вените ми от хеликоптер не можеш да ги видиш, но от около метър, два и то само с просто око е напълно възможно! Помолих го да повика някой друг и дойде една леко строга сестра, която се справи от раз. Докато младежът „търсеше” вената ми с иглата, трябваше да отговарям на въпросите първо на асистиращата сестра на анестезиолога, а впоследствие и на самата анестезиоложка. И всичко това върви през Зюлейха, която превежда и която заплаши момчето мед сестра да внимава, да не направи беля, „`щото каката я боли и ще го бие”. Тогава обаче чувството ми за хумор се беше изпарило, разполагах само с едно голо самообладание, и единственото, което исках беше младежът да ми пусне ръката.
Минути преди да ме вземат за операционната, Дилбер дойде да ме види за последно преди операцията. Много силен и значим момент беше тази среща за мен.
За операцията. След като ме качиха в асансьора от втория етаж се качи мед. сестра, която ми постави инжекция и главата ми се замая веднага, но не заспах. В оп. имаше проблем с едно от изследванията на кръвта, което не беше готово и се наложи да почакам, като междувременно поговорих с една от сестрите на бълг.език. После един дългокос лекар се наведе над мен, каза ми на англ.”сега ще заспиш, бай-бай” и следващото, за което имах спомен, е как сънувах нещо и няколко гласа настойчиво ме викаха по име. Отворих очи, видях, четири човека, между които не беше Дилбер, разбрах, че оп. е минала, попитах на англ. всичко наред ли е и дългокоското ми каза, че всичко е ок!
Нямах усещането нито, че слон ме е газил, нито, че валяк е минавал през мен. Дишах нормално през носа. Обаче от упойката много ми се гадеше и следващите няколко часа бяха адски трудни за мен. Не изпитвах никаква болка, но коктейлът от анестетици, аналгетик и антибиотик, беше истинското изпитание за организма ми. Сестра ми се грижеше за мен, тича до близкия маркет да ми купи кисело мляко – единственото нещо, което организмът ми приемаше, макар и по лъжичка. Освен това на няколко пъти ходи и подменя разтопените ледени кубчета с нови. Според мен, това беше работа на персонала в болницата и ако нямах придружител, сега вероятно щях да съм с изразени синини и все още с отоци, защото след първите кубчета с лед, никой не дойде да пита имам ли нужда от нещо. След няколко часа строгата сестра дойде да ме изправя на крака, посочи с жест, че трябва да ям, ако искам да ходя, посочи да гледам само напред, за да не ми се вие свят, аз успях да спазя правата линия, стигнах до тоалетната и когато се върнах отново в леглото повърнах. До сутринта ми беше много зле, но след закуската нещата започнаха да си идват на място.
За Зюлейха. На другия ден с такси отидохме до дома на Зюлейха. Ако не беше тази жена не знам как бих се оправила в друга държава, с хора, които почти не говорят английски и аз с ограниченията заради това, че бях оперирана.
Зюлейха се грижи за мен както би го правила родната ми майка. Бях й 11 носле и всичко в следоперативните грижи вече й беше отработено. В дома й се чувствах абсалютно защитена и на сигурно място. През целия ми престой покрай операцията в Турция се чувствах щастлива и огромен принос за това имаха тя и семейството й. Ще ми останат в сърцето като приятели за цял живот.
За д-р Дилбер Орерационната сестра на доктора дойде при мен и ми каза, че Дилбер е много ангажиран и вероятно няма да успее да ме види до вечерта, но ще дойде на другата сутрин.
В 11 без 20 същата вечер Дилбер беше при мен. Нямахме преводач, той идваше от друго място, след напрегнат работен ден и съм сигурна, че повече от всичко му се искаше в този момент да бъде не при пациент, а при семейството си.
От това, че операторът дойде да ме види, въпреки късния час, физическото ми състояние не се подобри.
Но чувството, че човекът на който се доверих е отговорен за това, което е правил и загрижен за това как го понасям, е наистина много приятно.
Открит в контакта, сензитивен към отсрещните очаквания, откровен за възможностите, и абсолютно премерен във взаимоотношенията си с пациента. Ето такъв го видях с моите очи.
Резултатите му всеки може да ги види на страницата му във Фейсбук, а доколкото разбрах и в тема „Ринопластика” пак към Фейсбук.
Обобщено от личния ми опит.
1. Операцията ми в Турция ми костваше организация, допълнителни средства и пречки, които в България щяха да ми бъдат спестени.
Резултатът обаче си струва и премерения риск, и организацията, и всяка стотинка!
2. В Турция не говорят или малко говорят английски. Добър вариант е да имате местен близък или човек, на който можете да разчитате за насоки и превод. Още възхвалявам на ум момичетата, открили Зюлейха.
3. Първата вечер имах нужда от човек, който де се грижи за мен. Радвам се, че това беше сестра ми.
4. Не изпитах никаква болка, след операцията, не разбрах кога ми извади докторът тампоните и не ме болеше при махането на конците.
Според мен трудно се възстанових от упойката.
5. В нито един момент не изпитах страх, бях позитивна, чувствах се щастлива и разбрах, че съм направила правилния избор. Бях готова да си понеса последиците, дори и да не бяха сред очакваните. Чувствах се отговорна и свързана от начало до край с всяхо решение и всеки човек по пътя на тази моя мечта и най-трудно за мен беше да се разделя със Зюлейха, дома й и доктор Дилбер.

Браво на мечта :bravo: това са най-изчерпателните обяснения.Мечта доволна ли си от новото носле?Чакаме снимки :)

Мечта 16th July 2014 11:26

surita 79, знам, че и ти си минала през това и ме разбираш.
Доволна съм много от новото ми носле. Моята работа обаче малко прилича като на жабата, която чула, че подковават коня и тя се наредила на опашка и вдигнала крак.
Аз гледах, гледах шедьоврите на Дилбер и разбира се се надявах на още един такъв върху моето лице. Обаче се оказа, че имам една височина, която не може да се преодолее / за което първо ме беше предупредил Пуфпаф при фотошопа/, а впоследствие и Дилбер го потвърди. Каза ми, че пак ще стане много хубав нос, но няма да е точно това, което искам, защото на това място няма как да се пипа.
Чакам търпеливо още малко да ми се оформи носа и ще пусна снимки.
Какво стана с твоето носле?

surita 79 16th July 2014 11:59

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 800337)
surita 79, знам, че и ти си минала през това и ме разбираш.
Доволна съм много от новото ми носле. Моята работа обаче малко прилича като на жабата, която чула, че подковават коня и тя се наредила на опашка и вдигнала крак.
Аз гледах, гледах шедьоврите на Дилбер и разбира се се надявах на още един такъв върху моето лице. Обаче се оказа, че имам една височина, която не може да се преодолее / за което първо ме беше предупредил Пуфпаф при фотошопа/, а впоследствие и Дилбер го потвърди. Каза ми, че пак ще стане много хубав нос, но няма да е точно това, което искам, защото на това място няма как да се пипа.
Чакам търпеливо още малко да ми се оформи носа и ще пусна снимки.
Какво стана с твоето носле?

Ами мойто се е пооформило,ако може така да се каже:)Но още си имам отоци а вчера станаха 5 месеца :(,вечер долу горе ми харесва,но сутрин е надут доста и което е най -странно основните отоци са по гърба му.Незнам но с мойта дебела кожа явно голямо чакане ще падне:)По нататък и аз ще кача нови снимки:)

aleksant 17th July 2014 15:25

Благодаря Мечта за изчерпателната информация, наистина е много полезна. Аз също съм се навила за Дилбер и чакам да ми отговори кога мога да отида на консултация, така че като имам новини и аз ще пиша. Исках само да те попитам как се свърза със Зюлейха и как съответно, аз бих могла да се свържа с нея, като стане време да ходя на операция? Благодаря предварително

aleksant 17th July 2014 15:26

Usmivka стискам ти палци за 21-ви, дано всичко мине повече от идеално и да си много доволна. ПИши като можеш да кажеш как си

Kameliq1912 17th July 2014 23:40

Момичета много ви моля спешно ми пишете на пощатата да ми обесните как става записването и всичко пощата ми е kamkamkam@mail.bg davam 10 000lv podarak na momicheto koeto doide s men v turcia i mi prevejda vsichko na moi raznoski i otdelno 10 000 lv za pomoshta!

Мечта 18th July 2014 09:45

aleksant, пратих ти тел. на Зюлейха на лични.

Kameliq1912, свържи се със Зюлейха. Намери приятел или близък, който да те придружи само за ден-два, после можеш и сама. Зюлейха ще ти помогне за останалото.

Pufpaf 18th July 2014 11:08

WOW Ками ти ми изненада, рядко се срещат толкова щедри хора ! Аз съм чувал, че Зюлейха е помагала на много българи за ринопластика в Труция, аз не я познавам лично, но от споделянето на хората разбирам, че тази жена има много добро сърце, както и семейството и. Сега с тази обява може да те потърсят доста хора да ти помогнат ако са прочели поста ти, но според мен Зюлейха е точният човек за теб и тя заслужава и твоята щедрост, защото е помогнала на много хора и го прави със сърце.

Турция все пак не е като някоя западна страна и в нейният дом ще се чувстваш много по добре от колкото ако си в хотел. Тази жена сигурно ще и е трудно да приеме една по щедра отплата, но тя го заслужава. Дано и ти да получиш един хубав нос и после да ни се похвалиш ! :2003:

kiki85 18th July 2014 14:50

Боже Ками това е доста примамлива оферта, но е повече от съмнителна. Та кой дава толкова пари на непознат като с тях пре спокойно можеш да си наемеш цяла преводаческа агенция и личен екскурзовод. Пък и дай шанс на момчетата. Доказано е, че те са доста по-добри в езиците и ориентацията ;)

aleksant 23rd July 2014 13:03

Usmivka как мина операцията? пиши като можеш да ни кажеш как се чувстваш и дали всичко е наред.
поздрави и успешно възстановяване

aleksant 25th July 2014 10:56

Здравейте на всички,
вчера бях на консултация при Дилбер и каза, че няма да може да ме оперира. Общо взето нищо повече от това не можело да се направи, само щяло да става по-зле, при всяка нова операция. Въпреки, че знаех, че има много голяма вероятност да не се навие да ме оперира, се надявах все пак мъничко, че ще имам така мечтаното носле. Както и да е, благодарна съм му, че поне не ме прие за операция за да се пробва и той върху мен, а ми каза чисто и просто, че няма да стане, поне да не се мъча и да не си хвърлям парите на вятъра. Бих искала да потвърдя това, което се говори за него, че е много човечен и земен и много мил човек, така че тези, които са решили да се оперират при него, могат да бъдат спокойни, че са в добри ръце. А що се отнася до мен, явно вече трябва да се примиря, че ще си остана така и да се приема такава, каквато съм, а и да се конццентрирам върху важните неща от живота. На всички пожелавам успех

surita 79 25th July 2014 11:11

Цитирай:

Първоначално написано от aleksant (Публикация 800414)
Здравейте на всички,
вчера бях на консултация при Дилбер и каза, че няма да може да ме оперира. Общо взето нищо повече от това не можело да се направи, само щяло да става по-зле, при всяка нова операция. Въпреки, че знаех, че има много голяма вероятност да не се навие да ме оперира, се надявах все пак мъничко, че ще имам така мечтаното носле. Както и да е, благодарна съм му, че поне не ме прие за операция за да се пробва и той върху мен, а ми каза чисто и просто, че няма да стане, поне да не се мъча и да не си хвърлям парите на вятъра. Бих искала да потвърдя това, което се говори за него, че е много човечен и земен и много мил човек, така че тези, които са решили да се оперират при него, могат да бъдат спокойни, че са в добри ръце. А що се отнася до мен, явно вече трябва да се примиря, че ще си остана така и да се приема такава, каквато съм, а и да се конццентрирам върху важните неща от живота. На всички пожелавам успех

Здравей aleksant ,не се отчайвай:)Едно не може да му се отрече на др.Дилбер че е много честен,.Защо не видиш в Щатите за някой доктор,там доста добре се справят с подобни на твоя случай

Pufpaf 25th July 2014 11:38

Това е една от големите разлики между добрите професионалисти и не добрите, едните ти казват реално какво може да очакваш и дали е възможно да се направи нещо, а другите ще те превърнат във опитно зайче и хем да трупат опит, хем да ти вземат парите.

Грешка е обаче да си мислиш, че щом Дилбер не се е наел, този нос е непоправим.
На света има хирурзи, които имат много опит точно с такива сложни случаи, аз лично съм виждал снимки в нета на обезобразени носове, най-вероятно от катастрофи и травми и които носове са били реконструирани до един много добър и нормален вид.

Дори и Дилбер трудно ще ти каже аз не мога да се справя с носа ти, потърси някой друг. По скоро ще ти каже това което ти е казал, че нищо не може да се направи. При теб може да се наложи и повече от една операция за възстановяване, може би ще трябва да се присажда хрущял.

Мечта 25th July 2014 16:22

aleksant, трудно ми е да приема това, което си написала.
Принципно да - можеш да направиш консултации и с други хирурзи, но помисли дали резултатът оправдава рисковете. Ако разликите са минимални, а усилията и жертвите огромни, хубаво премисли нещата.

Това му харесвам на Дилбер, че добре познава границите и успява да не ги прекрачи.

Иначе момиче, когато ти изглежда, че един проблем няма решение, да знаеш, че има поне още два начина, които не си видяла.

kiki85 26th July 2014 21:55

aleksant в твоя случай може би ще ти помогне Д-р Дарина Кръстинова.
http://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7139
Знам, че макар и рядко дава консултации в Токуда, но основно оперира във Франция


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.