Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Кардио интензивност (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5966)

Allegra 21st February 2008 22:33

Кардио интензивност
 
Едно бързо въпросче: При кардио тренировка как мога да запазя висока интензивност и в същото време да запазя пулса в параметрите за топене на мазнини (на 22 години съм, значи ако не се лъжа, за да топя мазнини пулса ми трябва да е 130-150 max)...
:2015:

Пипилота 21st February 2008 23:00

Чисто и просто поддържаш темпото, с което си достигнала необходимите стойности.

nervaka 8th April 2008 22:50

Нещо не "те" разбирам! Тук важното е да си в границите на 130-150 удара в минута!
П.С. Колкото си по-тренирана толкова, при по-голяма интензивност ще подържаш 130-150 у/м! :wink:

rokoko 4th June 2008 18:06

А правилно ли е да изредя всички кардио уреди в залата (различни) всеки по 15 минути ? И лИ Тренера пак се е избъзикал :crazylove:

Касабов 15th June 2008 14:18

Тренирай на един,но по-дълго време :wink:

rokoko 26th June 2008 00:58

аМИ АЗ ПОВЕЧЕ от 20 минути засега немога да бягам, дотам ми стига издържливостта
Старая се да увелича времето, но в тая жега малко е зор

Rusalka 26th June 2008 09:36

rokoko, това че си на пътеката не означава, че трябва непрекъснато да бягаш. Бягай, но когато усетиш, че нямаш повече сили, започни да вървиш (6.5 -7 е добре), след това пак бягане и така :wink: .
Аз така правя. Успех!

rokoko 26th June 2008 15:09

Засега успявам да се задържа 23 минути като последните три стигам скорост над 9 Ама ако пускаха климатика в залата щеше да е добрре
Понякога сякаш се налага да им се молиш! то и аз не обичам да съм на климатик цял ден
ама
Днес на 15та минута забелязах че само един мизерен вентилатор от време на време ми праща гальовна струйка прохладен въздух , с слънцето се стремеше да опожари със жежките си лъчи фитнес залата и нямаше как да се провиквам да пуснат климатика понеже имам нужда да дишам докато тичам
Русалчице, имаш предвид че правя струвам на пътеката трябва да се задържа минимум 40 минути макар и в края с бързо ходене
Тъй ли?
:2019: Нали гоним ефнект сега като е гарга да е рошава - като е бягане и ходене да е 45 минути

Rusalka 26th June 2008 16:46

Ами мацко, по-добре така, отколкото само 20мин. тичане. То бързото ходене ти се явява почивка и след това пак бягане :wink:

Allegra 26th June 2008 17:22

Аз да ви кажа преди мн мразех пътеката, но започнах да се насилвам да я ползвам така или иначе. Първият път тичах 10 мин. и имах чувството че ще пукна :dizzy: След това започнах да увеличавам времето и сега тичам по 30 мин. 3 пъти в седмицата. По-точно правя интервали:
- загрявкам мин. и 1/2
-тичане около 10 мин.
-ходене около минута
- тичане пак 10 мин.
- ходене минута
- и каквото остане в тичане...
Ама в началото като започна да тичам беше мн трудно.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:38.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.