Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Мацки какъв крем за лице ползвате? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7234)

aniK 14th January 2009 22:12

Аз никога не повтарям козметичен продукт, било то шампоан, крем, лосион за тяло...Имам си предпочитани марки, които си редувам.

Lilith 14th January 2009 22:33

момичета, имам смесен към мазен тип кожа... и не мога да си намеря подходящ крем, ползвала съм доста неща и все ми се струва, че кремовте за този тип кожа въпреки че са мн леки ми омазняват допълнително кожата, освен че я хидратират...

Някой може ли да даде отзиви за серията на Академи за мазна кожа? :roll:
или други съфорумки с моя тип кожа да кажат от какво са останали доволни :)

Silmarillien 15th January 2009 09:16

Цитирай:

Първоначално написано от Thomi
Цитирай:

Първоначално написано от Silmarillien
Цитирай:

Първоначално написано от Thomi
Аз ползвам кремовете на JEAN Darcel ,нощен рдневен и около очен .Много съм доволна


И аз ползвам кремове на Jean D`Arcel. И има голямо разнообразие. даже си ги намерих и в България.


Аз си взех преди една седмица витаминозния и съм много доволна защото е мазен а аз съм със суха кожа...
Къде си ги намери в България

Извинявай за не толкова бързата реакция. Jean D`Arcel се внася от една старозагорска фирма :) и аз разбрах случайно.

Целувчица 15th January 2009 11:10

някой може ли да ми каже какъв крем да ползвам щото кожата ми е мазна и лъщи много.какъв крем бихте ми препоръчали?

Divinemouse 15th January 2009 20:51

Цитирай:

Първоначално написано от Silmarillien
Извинявай за не толкова бързата реакция. Jean D`Arcel се внася от една старозагорска фирма :) и аз разбрах случайно.

но къде се продават и от къде можем да си ги купим...
Защото аз си ги взимам от чужбина

Aseto_ 20th January 2009 15:53

Аз използвам кремче на Гарниер и съм си много ,много доволна ве4е по4ти 4-5 години.Не се сещам точно как се казва,но е лилав.Ползвала съм и зелен доста време и като цяло съм си най-доволна от Гарниер!И почистващото мляко за грим също ми е на Гарниер-зелено.Преди 2 седмици си взех и лосиона против "черни точки" и от него съм невероятно доволна!Препоръчвам тази козметика,понеже е и достъпна за пове4ето йени- не е скъпа. :wink:

Beautiful_ 20th January 2009 20:04

На CLARINS HydraQuench :roll: Доволна съм, кожата ми е суха, овлажнява я добре :P

gossip_girl 4th February 2009 10:39

Аз съм със суха кожа и от няколко години ползвам козметика с алое.Доволна съм :)

MILI 4th February 2009 10:52

Постоянно ги сменям, кожата ми привиква към един крем за лице и той разваля първоначалния си ефект :cry:

snejinkata 5th February 2009 12:02

Сега съм съм серията Sensibio на BIODERMA. Ползвам водата им, кремчето от серията Lihgt, както и за околоочния контур! За сега съм доволна, кремът е лек, което ми е добре, защото кожата ми е смесена! Искам да споделя моето впечатлене от водата-прсто е страхотна-почиства много добре, чак се очудих, че след като си измия лицето с измиващата гел-пяна на La roche posay, с почистването с водата на биодерма свалям още доста чернилка от лицето си!

Karlotta 5th February 2009 14:58

Имате ли впечатления от Normaderm на Vichy?От много време се каня да го си взема и ми се щеше някой да изкаже мнение.
http://www.marvistore.com/index.php?...ducts_id=21012

Izabo 5th February 2009 15:21

Аз съм го ползвала. В началто ан деня дотолкова изсушава кожата, че чак не можеш да си нанесеш ФДТ след това, ако се позабавиш малко :). Бързах да се маскирам с ФДТ, колкото се може по-бързо след крема. В началото ми се струваше, че през целия ден не ми лъщи лицето, но май ефектът попремина бързо. Пак си лъсвах в един момент от деня...И аз се бях запалила по Виши, чак и нощния си купих, който, честно казано, не използвам особено редовно. От послeдния, ако няма полза, поне няма и вреда :lol:.
Аз не бих си купила повторно дневния.

Karlotta 5th February 2009 16:02

Олеле,Izabo,ти тотално ме отказа,а вече бях тръгнала за магазина кажи-речи. Хм,значи Normaderm отпада от клациите.Другият,на който съм хвърлила око е този -
http://kozmetikata-2.bestphpbb3.com/...php?f=18&t=131
За него някакви впечатления? Не знам защо все си харесвам Vichy,гледам,че доста отрицателни отзиви има,ама аз все си мисля,че не са им лоши кремчетата.
А това ми е другото колебание -
http://www.nisea-bg.com/i.php/produc...id=750&cid=122
Не знам,за мен това е сравнително скъпа козметика,пък ефекта й явно е доста съмнителен.Накрая ще си купя един български "Невен" за 5лв и ще си реша проблема. :lol:

Danito:) 5th February 2009 16:11

Доскоро ползвах цялата серия Нормадерм на Виши,честно казано не съм очарована.И при мен като при Изабо липсата на лъскавина трае не повече от 2 часа.И в момента съм пред дилемата какво да ползвам.Козметичката ми предлага някаква медицинска немска козметика,но не съм си взела,все още се чудя.

Izabo 5th February 2009 17:10

Karlotta, много различни тез' кремчета :)... Искаш нещо протибръчково, матиращо или...всичко заедно :)... Аз сега съм с LUMENE VITAMIN C+ Balancing Day Cream, доволна съм в общи линии, но пак ще сменя, като свърши :). Не държах да е против бръчки, но исках да пробвам Лумене и само такъв имаха за мазна кожа.. :D
Мислех на Шелер да пробвам, та чакам с нетърпение да свърши този. Пак казвам, че е приличен, не се оплаквам. :D
Не си купувай на Лореал. Ще измислим нещо друго, само кажи какви са ти изискванията. :D

Danito:), какво точно са ти препоръчали? :D

Danito:) 5th February 2009 17:16

Ами честно казано незнам,като име не ги спомена.Обясни че били хубави,тя в салона тях използвала.И са горе долу на цените на Виши.Към края на месеца ще ходя и ще се поинтересувам повечко.Иначе моята кожа е нормална към смесена,но незнайно защо след ринопластика нослето ми се омазнява непрекъснато,като го почистя е идеално и след 2 часа пак същото.

Karlotta 5th February 2009 17:22

Хм,ами на мен проблема ми е,че не знам какво искам или по-точно искам някакъв вълшебен крем,от който кожата ми да стане супер.Не е лошо да е и с противобръчков ефект,защото като цяло ми е нормална към суха,но пък Т-зоната понякога мн ми се омазнява. За околоочен контур ползвам един на Нивеа,от който съм доволна,но ми щеше нещо за цялото лице.
Та изискванията ми са : хидратиращ,но да не омазнява прекалено;да матира мазните участъци;да има анти-ейджинг ефект;
Има ли такова чудо? Предварително благодаря за помоща!

Izabo 5th February 2009 17:50

Мда, 5 в 1 :).. Аз съм пас, да се произнесат специалистите. Даничка беше казвала, че суха кожа с мазна Т-зона не говори много добре за здравословното състояние на организма... :(...
От тази серия на Лумене дали няма да ти допадне нещо? Моята кожа е доста мазна и едва ли има крем, който да премахне съвсем омазняването. Така че е възможно ти да си още по-доволна от нея. Можеш да се вземеш за нормална кожа например, ако не за мазна/смесена.
От личен опит не мога да препоръчам друго.
Като цяло от Авен съм доволна, може да потърсиш нещо подходящо от тях.
Като цяло, заложи на медицинската козметика, има и по-достъпна такава. :D

Karlotta 5th February 2009 17:58

:2015: ,Izabo,ще поразгледам кремчетата от тези марки, дано да си открия нещо подходящо.Сега се сетих,че и от Eucerin си бях харесала нещо.Ама и аз се лутам 'на сляпо' без да разбирам много,ама какво да се прави - проба-грешка.Лошото е само,че мн пари отиват за тия проби... :?

demili 1 5th February 2009 18:35

Цитирай:

Първоначално написано от Karlotta
:2015: ,Izabo,ще поразгледам кремчетата от тези марки, дано да си открия нещо подходящо.Сега се сетих,че и от Eucerin си бях харесала нещо.Ама и аз се лутам 'на сляпо' без да разбирам много,ама какво да се прави - проба-грешка.Лошото е само,че мн пари отиват за тия проби... :?

За да не даваш излишни пари за кремове, които после може да се окаже, че не са подходящи за кожата ти, искай тестери, за да пробваш крема преди да го купиш.

Malenna 8th February 2009 14:50

От няколко месеца ползвам крем на Nuxe. Ползвала съм козметика от всякакъв клас, и до момента съм най-доволна от този. :2003:

lusiana 8th February 2009 15:02

До скоро ползвах тоалетно мляко, тоник и крем за лице на Ланком, доволна съм. Сега малко смесих продуктите, но ми действа много добре. Измиващото ми за грим е на Лирак, тоника и почистващото за очи и устни на Клиник, а крема за лице на Диор, мисля визибал дефенс или нещо подобно. Кожата ми е суха и този крем много хубаво ми я подхранва.

borislavka 10th February 2009 06:26

В момента съм с Nivea Aqua Sensation дневен крем, но не съм кой знае колко доволна. Все пак си е нисък клас козметика. Преди ползвах на Garnier Stop и май ми действаше по-добре. Трябва да си наложа да ползвам по-виско клас козметика, че минах 25-те и няма време за ослушване. :cry:

dolche 11th February 2009 06:34

Аз съм с Clarins - крем, серум и околоочен. Досте е скъпичко ,но си струва.

elitoo 11th February 2009 09:42

Аз също минах 25г. и имам малки бръчици ококо очите и на челото.Мисля да си взема крем против бръчки, но повечето са за 30+.
Какво ще ме посъветвате.Обикновените хидратиращи кремове не ми помагат за бръчиците.

bibi_82 11th February 2009 10:20

Искам да попитам някой ползва ли крема и лосиона на Vichy - Нормадерм? Дали е подходящ за суха кожа? :roll:

Puppito 11th February 2009 10:25

мисля, че по-скоро не е подходящ. аз съм със смесена кожа, но на участъците, които са ми по-сухи кожата ми стои повехнала. когато обаче го ползвам в период на общо по-силно омазняване ми действа прекрасно. :2016: затова и го спрях :) не може то така - трябва всеки ден да ми прави кожичката прекрасна :)

bibi_82 11th February 2009 10:47

Мерси, Пупе...бях се засилила към магазина ама викам дай да питам първо :D А дали има друг такъв крем за по-проблемна суха кожа? Чудех се и за Авен :roll:

Puppito 11th February 2009 11:26

оф, миналата седмица спах в моята приятелки и си бях забравила крема за лице - ползвах нения - авен riche hydrance или нещо подобно се казваше. ей сега ще го потърся в нет.
само веднъж го полвах, така че не мога да дам кой знае какво мнение - мога само да кажа че през целия ден усещах кожата си еластична.

Puppito 11th February 2009 11:28

http://www.spalook.com/product_images/8519XL.jpg

ей го
http://www.spalook.com/product_images/8519XL.jpg

bibi_82 11th February 2009 11:53

Мерси пак, Пупе :2020:

Puppito 11th February 2009 12:04

а, за нищо.
а пък сега се сетих че на Виши ползвах нощния от серията норма дерм сй тоз:
http://www.plus-sante.fr/images/produits/4427221.jpg

много бях доволна. ся не мога да се сетя щоспрях да го ползвам

Izabo 11th February 2009 13:27

И аз съм доволна от същия. :D

Liana 11th February 2009 14:37

Цитирай:

Първоначално написано от bibi_82
Искам да попитам някой ползва ли крема и лосиона на Vichy - Нормадерм? Дали е подходящ за суха кожа? :roll:

Аз съм ползвала, но е много агресивен, имам предвид, че доста изсушава кожата. Аз го ползвах само за Т-зоната, но на третия ден започна много да ми опъва кожата, дори и там. За суха кожа е абсурд направо. Eucerin имат един продукт Cream-Gel, по-деликатен е, може да го нанасяш през ден и то само на по-мазните участъци, всеки ден се използва от хора с проблеми като акне и т.н.

Aset 11th February 2009 15:54

Момичета,
препоръчаха ми тези дни козметиката на Neo Strata
http://www.framar.bg/product.php?cat...%C0&ses_cat=56
Ползвали ли сте, имате ли мнение?

berry82 12th February 2009 20:27

аз в момента използвам само IMEX,това е едно кремче за акне.
срещам големи трудности в намирането на подходящ крем за моята проблемна кожа.моля някой да сподели някой качествен нощен крем за мазна кожа.[/b]

aniK 12th February 2009 21:31

Имам приятелка козметичка и тя предлага Нео Страта. Хвали я много, има вече доста клиентки за нея, но аз лично предпочитам да дам същите пари за по-изпитани марки :roll: Дава ми някакви тестери, но не усетих нещо специално като резултат.

TEDDY_BEAR 13th February 2009 09:38

Цитирай:

Първоначално написано от Liana
Цитирай:

Първоначално написано от bibi_82
Искам да попитам някой ползва ли крема и лосиона на Vichy - Нормадерм? Дали е подходящ за суха кожа? :roll:

Аз съм ползвала, но е много агресивен, имам предвид, че доста изсушава кожата. Аз го ползвах само за Т-зоната, но на третия ден започна много да ми опъва кожата, дори и там. За суха кожа е абсурд направо. Eucerin имат един продукт Cream-Gel, по-деликатен е, може да го нанасяш през ден и то само на по-мазните участъци, всеки ден се използва от хора с проблеми като акне и т.н.

При мен се получи абсолютно същото,бузките ми,които са по-сухи доста ми опъваха,а в Т-Зоната горе-долу ставаха нещата.
Аз лично след дълги тестове върху собствената си кожа и не дотам задоволителни резултати :girl_haha: открих,че все повече ми харесва козметиката с органични съставки.Използвала съм един серум на L'occitane(май така се пишеше :1205: ) с лавандула,който ми повлия добре,но смятам че е подходящ по-скоро за лятото,защото е с гелообразна текстура и определено матира добре.Сега ползвам един крем хидратиращ на Nature,по-плътен и не ми лъщи кожата от него.Въпреки,че момичета това с кремовете е много субективно за съжаление,няма две еднакви кожи,а пък в магазините продавачките все нямат мостри,направо да ги :2047: .Каква е тая работа,даваш една торба пари,а не можеш да пробваш преди това.Но натуралната козметиката е тази,която ми повлия на мен,но тази,която е най-изчистена,поне доколкото може от други добавки.

maci_iva 13th February 2009 13:59

ползвам от доста време козметиката на Lancome. И кремовете/нощен, дневен, околоочен/, както и почистващата им серия са просто уникални. На мен специално ми действат страхотно

Aset 13th February 2009 14:44

Мацки,
абе чета, че кремовете ви " понасят", " доволна съм", ама има ли крем, който да е намалил бръчките и предотвратил появата на нови /хайде, това последното не е много доказуемо/ :D
Ползвам вечерни против бръчки, ама ефект особен не виждам. През деня нанасям сутрин крем с фактор, чувствам се добре, но в течение на деня кожата ми много изсъхва, но пък е гримирана и не мога да плескам крем отгоре :roll: Какво правите в такъв случай?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.