Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Келоидни белези и уголемяване на бюст (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11820)

dezire_d 7th March 2011 09:53

Келоидни белези и уголемяване на бюст
 
Здравейте, нова съм във форума, но редовно чета вашите мнения и препоръки. Ако някой има подобен на моя проблем или наблюдения, ще съм много благодарна ако ги сподели. Преди около 3 месеца ми гориха бенки с лазер и при последния преглед се установи, че може да ми останат келуидни белези. Споделих на доктора, че мисля да си уголемя гърдите и той ми каза, че при корекция на бюста най-вероятно белезите от шева няма да се заличат, и което ме притесни, е че можело да станат като "въжета". Благодаря ви предварително!

kiarra_81 7th March 2011 10:20

Не съм сигурна, че има връзка между едното и другото. Преди 3 месеца ми премахнаха 2 бенки по плоския метод и на мястото на едната се образува келоид. Сега го третирам с кортикостероиден крем и почти се е заличило. В същото време белезите от мамопластиката изглеждат много добре, в никакъв случай не са като въжета. Имам белези и от двете ми секциа и там също са много тънки като конец. Така е при мен, незнам как ще бъде при теб, но ето че в моя случай едното няма отношение към другото.

dezire_d 7th March 2011 11:40

Благодаря мила, дано и при мен да няма проблеми, но доктора така ме стресна, че започнах да се отказвам от идеята за по-хубави гърди.

dedektiv_p 10th March 2011 11:15

Цитирай:

Първоначално написано от dezire_d
Благодаря мила, дано и при мен да няма проблеми, но доктора така ме стресна, че започнах да се отказвам от идеята за по-хубави гърди.

Е мила, ако наистина смяташ и имаш нужда от корекции в бюста, мисля че белезите ще са най-малкото което ще те тревожи, има страшно много кремчета и лепенки за третирането им, а дори и да не се повлияват много, няма база за сравнение между някави белези в гънката на гърдите и пищен и хубаво оформен бюст....
Аз имам белези от всичко, от всеки абокат и не се махат от нищо, но не ми и пука... не всичко може да ни е идеално, но на фона на хубави гърди въобще не ме тревожат всичките ми разрези и белези по тялото, а и мъжа до мен сегашния и предишни не мисля да са се впечатлявали от тях.
Настрой се по-ведро и положително :)

apoklistika 10th March 2011 11:28

Потърси постове на потребителката emisof, писала е за успешно третиране на келоидни белези с инжекции, но не ми се рови сега за името :)

dezire_d 10th March 2011 13:33

Благодаря ви, ще потърся по-обстойно. От днес започвам третирането на бенките с крем за белези. Въпреки, че белезите от тях не ме притесняват, а белега от операцията. Да не стане като "въже".

te_dda 10th March 2011 22:34

аз също съм писала много по тази тема.....при мен също белезите стават тип въже, имам стари такива от други неща, които съм трятирала с контратубекси, мадекасоли и всички съществуващи преди години продукти з абелези....при гърдитеизползвах дерматикс ултра, но бях много постоянна- 5 месеца по 2 пъти на ден !! е, ефектът е поразителен !!! Въжета няма, на едната гърда почти изобщо нищо не се вижда, на другата линията е по-видима, но съвсем гладка , без релеф !!!!

dezire_d 11th March 2011 09:10

Благодаря за инфото, пазара е наводнен с кремове, а на мен ми трябва нещо изпитано. Със сигурност информацията ще е полезна и на други. :)

Dessislava 22nd August 2011 22:40

Цитирай:

Първоначално написано от te_dda (Публикация 724422)
аз също съм писала много по тази тема.....при мен също белезите стават тип въже, имам стари такива от други неща, които съм трятирала с контратубекси, мадекасоли и всички съществуващи преди години продукти з абелези....при гърдитеизползвах дерматикс ултра, но бях много постоянна- 5 месеца по 2 пъти на ден !! е, ефектът е поразителен !!! Въжета няма, на едната гърда почти изобщо нищо не се вижда, на другата линията е по-видима, но съвсем гладка , без релеф !!!!

Аз също имам два доста големи белега и логично очаквам това да се случи и с гърдите ми.Мислех за естетична корекция на единия,който е на доста видимо място,/особено през лятото/,но се отказах.За този белег ползвах Контратубекс след първата операция,но се обринах.След втората операция приложих и Дерматрикс ултра,но белегът остана упорит и голям.Примирих се.Явно моята кожа образува такива белези.Още два повече под гърдите/все пак не са видими/:oops:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:45.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.