Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

jenny12345 9th October 2016 13:58

Доколкото разбирам Дилбер се занимава само с носове, а Илхан може да поправя и други неща по лицето, напр. липофилинг и др. Има ли някой, който заедно с ринопластиката си е правил и да кажен липофилинг на кръгове под очите?

hiiiiiie334s 11th October 2016 15:11

Честито :)

aliona 12th October 2016 12:35

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 810117)
Не ти излизат снимките директно в поста и това е защото не си дала директен линк към адреса на снимката, а е линк към страницата на която има снимка.Но аз си позволих да ти помогна и да направя това.


http://prikachi.com/images/334/8928334j.jpg

http://prikachi.com/images/335/8928335i.jpg

http://prikachi.com/images/336/8928336B.jpg

http://prikachi.com/images/333/8928333d.jpg

http://prikachi.com/images/332/8928332A.jpg

Перфектно носле :1211:

Konstantina91 13th October 2016 12:52

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810160)
Здравейте! И аз да се разпиша като нова във форума,но със сигурност редовна за в бъдеще. Имам две неуспешни ринопластики при д-р Тонев. Колкото и неудобство и мъка да ми е причинило това отново не мога да кажа лоша дума за него,тъй като той и екипа му се държаха прекрасно и да уточня,че втората я направи за своя сметка,не съм платила нито лев...но ето вече 6 години след втората положението все повече не ми харесва и реших,че ще търся алтернатива извън Българиа. Изключително много харесах работата на д-р Дилбер,а и като цена е сравнително по-поносима за мен в сравнение с другите известни турски хирурзи. Имах късмета и лично да се срещна с него и то тук в София за една кратка консултация. Увери ме,че нещата са поправими и да му се доверя. Все пак след 2 неуспешни операции страхът от разочарование отново е огромен...Нямам познат,който да се е оперирал при доктора,разбрах за него от форума и едва сега реших да се регистрирам и споделя моята история. Много моля,ако някой се е оперирал при него и няма против да ми изпрати личен телефон на моята поща-mmsales09@abv.bg, просто за да поговорим за подкрепа.Планирам операцията да е покрай Коледа,надявам се този път да е моя така желан Коледен подарък...Ще се радвам да чуя и още мнения за работата му и тук също,макар че изчетох много,но ако някой се включи още,ще съм му искрено благодарна!

Аз до колкото чух от Зюлейха, Дилбер е отказвал на много хора за ревизия, защото е преценял, че не може да се оправи положението. Това, че на теб ти е казал, че може да ти помогне е добър знак. Аз бях при Илхан, но много съм проучвала за Дилбер и според мен също е много добър доктор. :) Има доста момичета тук, оперирани при него, дано да ти бъдат от помощ и да получиш Коледния си подарък :) Успех!

Konstantina91 13th October 2016 12:54

Цитирай:

Първоначално написано от aliona (Публикация 810152)
Перфектно носле :1211:

Тепърва ще спада, но много благодаря! :2020:

Ellia 13th October 2016 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810160)
Здравейте! И аз да се разпиша като нова във форума,но със сигурност редовна за в бъдеще. Имам две неуспешни ринопластики при д-р Тонев. Колкото и неудобство и мъка да ми е причинило това отново не мога да кажа лоша дума за него,тъй като той и екипа му се държаха прекрасно и да уточня,че втората я направи за своя сметка,не съм платила нито лев...но ето вече 6 години след втората положението все повече не ми харесва и реших,че ще търся алтернатива извън Българиа. Изключително много харесах работата на д-р Дилбер,а и като цена е сравнително по-поносима за мен в сравнение с другите известни турски хирурзи. Имах късмета и лично да се срещна с него и то тук в София за една кратка консултация. Увери ме,че нещата са поправими и да му се доверя. Все пак след 2 неуспешни операции страхът от разочарование отново е огромен...Нямам познат,който да се е оперирал при доктора,разбрах за него от форума и едва сега реших да се регистрирам и споделя моята история. Много моля,ако някой се е оперирал при него и няма против да ми изпрати личен телефон на моята поща-mmsales09@abv.bg, просто за да поговорим за подкрепа.Планирам операцията да е покрай Коледа,надявам се този път да е моя така желан Коледен подарък...Ще се радвам да чуя и още мнения за работата му и тук също,макар че изчетох много,но ако някой се включи още,ще съм му искрено благодарна!

Здравей, liliann

аз съм оперирана при д-р Дилбер( август месец ) и съм страшно доволна от резултата. След много дълго проучване избрах него, защо най-много ми допада неговата работа. Носовете, които прави са мой тип, за това му се доверих и въобще не съжалявам. Той не само е доктор, но и Човек, не мога да опиша грижите и вниманието, което ми обърна, както той, така и Зюлейха, при която бях отседнала. И аз съм чувала, че не е много по ревизиите, по скоро Илхан е по тази част, но щом се е съгласил при теб, значи работата не е много и имаш голям шанс за прекрасно носле ;) Ако имаш някакви въпроси съм насреща, може и на лично съобщение :)

London123 13th October 2016 17:24

извинете ме за правописа използвам преводач от латиница на кирилца! Здравеите на всички,искам да разкайя моите впечатления от двете консултации които направих в БГ с др. Дилбер И илхан. Пурво искам да кайя че имам неоспешна (меко казано) операця при енчев които ми изряза много коста И мие вдигнал варха ... явно Толко си мойе.... в депреся сам ве4е година И 6-7 месеца. На 9ти се видях в 15 чеса с др. Дилбер влезнах при него седнахме един до друг видя ми носа огледаго опипаго хубаво И ме пита кои ми е направил ЙЕНСКИ нос видя ми ноздрите които са много малки каза ми че И тях ще трябва да оправи И чак тогава ме пита аз какво мисля И какво искам... това което исках тои вече ми го каза .. За мен остана само да го питам за дата И цена И така си записах час за януари а цената е 5 000 евро като трябва да избера да ли дами вземе матерял от реброто или мойе да закупя матерял от германия. Тругнах си доволен от факта че Доктора ми каза това което исках да чуя без дори даси отворя устата. прибрах се в хотела И чаках да стане 17 чеса за другата консултаця при илхан. И така влезнах при илхан имаше голяма маса аз седнах в единия краи на масата тои в другия И последва вупроса какув е проблема какво искам разказах му вси4ко И му казах какво не ми харесва в носа И какво искам като тои ми отговори че сам много слойен случаи,койата ми е много тунка И едва ли не ще сам наи слойния му пациент до сега като дори неми погледна И пипна носа поне... предлойи ми да ми инйектира някаква течност И щял да ми изглейда по добре от сега или да ми направи присадка.когато му казах че изклиочвам варянта с инйектиране И предпоцгитам присайдане тои направи странна физиономия и ме пита защо ще изглейдаш по добре..идваше ми направо да стана и да си тругна... осетих че не иска да ме оперира и направо го питах за цена и дата. и така сумата е 7 500 евро защото сам много слойен случаи и дата за маи месец.

aliona 14th October 2016 21:32

Цитирай:

Първоначално написано от Konstantina91 (Публикация 810164)
Тепърва ще спада, но много благодаря! :2020:

Грам никъде не личи че подуто,ако не знаех че си оперирана,никога не бих помислила че нослето е пипано :2035:

liliann 14th October 2016 22:53

Цитирай:

Първоначално написано от Ellia (Публикация 810165)
Здравей, liliann

аз съм оперирана при д-р Дилбер( август месец ) и съм страшно доволна от резултата. След много дълго проучване избрах него, защо най-много ми допада неговата работа. Носовете, които прави са мой тип, за това му се доверих и въобще не съжалявам. Той не само е доктор, но и Човек, не мога да опиша грижите и вниманието, което ми обърна, както той, така и Зюлейха, при която бях отседнала. И аз съм чувала, че не е много по ревизиите, по скоро Илхан е по тази част, но щом се е съгласил при теб, значи работата не е много и имаш голям шанс за прекрасно носле ;) Ако имаш някакви въпроси съм насреща, може и на лично съобщение :)

Здравей!Не ми дава да ти пиша лично съобщение,още явно не мога да се оправям въвъ форума,може ли някакъв емейл или телефон.Между другото записах час за януари за операция при Дилбер,но много се колебая за Илхан също...

liliann 14th October 2016 22:59

По принцип моя проблем наистина не е голям...Проблеми с дишането нямам. Ще се радвам и оперирани от Илхан да се включат,тъй като явно значително почвам да полудявам и да се раздвоявам между двамата...И относно Илхан,той знае ли английски,как се разбирахте с него?За Дилбер съм спокойна тъй като неговата асистетка,която беше по време на консултацията говори перфектно български,с пея се и чухме няколко пъти след това по телефона. Благодаря Ви момичета,че се включихте и че има и други сродни души на мен!

Ellia 15th October 2016 10:48

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810194)
Здравей!Не ми дава да ти пиша лично съобщение,още явно не мога да се оправям въвъ форума,може ли някакъв емейл или телефон.Между другото записах час за януари за операция при Дилбер,но много се колебая за Илхан също...

Писах ти на пощата!
А за това кой от двамата, мисля че сама трябва да избереш :)
Илхан знае английски

liliann 15th October 2016 12:25

Здравей!Пощата ми е mmsales09@abv.bg,но нямам ново писмо от теб там:( Попаднах на отрицателни коментари за Дилбер,а толкова бях убедена че той е моят човек, надявам се Илхан да направи скоро консултация в България...

aliona 15th October 2016 12:39

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810198)
Здравей!Пощата ми е mmsales09@abv.bg,но нямам ново писмо от теб там:( Попаднах на отрицателни коментари за Дилбер,а толкова бях убедена че той е моят човек, надявам се Илхан да направи скоро консултация в България...

Аз когато бях при него на консултация нямаше асистентка говореща български :neutral:
А къде си попаднала на отрицателни коментари за Дилбер ? :(

liliann 15th October 2016 12:56

Да,разбрах,че преди е нямало,това и много ме възпираше,тъй като не познавам никой турско говорящ...И сега много се зарадвах,когато разбрах че има такъв асистент.Всъщност цялата история започна така с консултацията ми-разбрах от българската страница за идването на Дилбер в София,в хотел Маринела. Запазих си час на посочен телефон,момичето се казваше мисля Десислава.Тя ме посрещна в хотела и ме заведе до стаята,където беше доктора и едно друго момиче,което говореше български,тя превеждаше какво той ми казва,както и мойте въпроси към него.Консултацията беше кратка и бърза,което честно да си призная не ми хареса,тъй като все пак си и платих за нея,а и пътувах от друг град специално за нея.Консултацията ми струваше 40лв.

liliann 15th October 2016 12:59

Aliona,а ти при кой се оперира при Дилбер ли или не?Не ми дава да пиша лични съобщения,все още не знам от къде да го оправя този проблем.

liliann 15th October 2016 13:02

Elia получих писмото ти и ти писах :) Момичета само да кажа,че сте невероятни и мога да стоя по цял ден да пиша с Вас,най-накрая някой ,който ме разбира...Аз дори не очаквах някой да ми отоговори,а вие сте толкова отзивчиви нямам думи,има и добри хора наистина!

Pufpaf 15th October 2016 14:08

@London пиши с фонетична кирилицата, защото тая боза е много дразнеща за четене, в нормален форум с модератор, щяха да ти изтрият мнението. Нямаш оправдание за писането, всеки има фонетична кирилица на компа си и не знам що ги правиш тея шльокавици.

Явно не знаеш нещо много важно за Илхан и нека всички да го запомнят - Илхан не обича да оперира мъже, той е абсолютен женкар и предпочита да оперира само жени и ако са и красиви още по-добре Не случайно е протекла така и консултацията, той има предостатъчно пациенти, графика му е фул и сигурно ще е доволен ако се откажеш и на твое място да запише някое момиче.

Знам за едно момче българин, който е останал недоволен от операцията при него и то за първа операция.
Въпреки, че един случай не е мерило, то това, че предпочита само момичета за пациенти е факт,. Може дори да видите колко е щастлив като позира за снимки с момичетата, които е оперирал, погледа му е доста похотлив :)

Инак случая ти е от сложните, това е факт, присадките и ако е по-голяма си е сложна операгия, но те имат опит. И двамата с Дилбер са правили доста такива носове, но Илхан със сигурност ще е правил повече. Не знам какво точно е искал да ти инжектира и дали е трайно като присадката.

Сигурно с времето ще измислят заместващи биологични материали и дори сега вече има такива, но в момента ги изпитват и след няколко години вече няма да има нужда да се взима материал от кост или хрущял. Ще опитам да намеря статията, която скоро четох.

Chocolate9 15th October 2016 14:31

Цитирай:

Първоначално написано от London123 (Публикация 810171)
извинете ме за правописа използвам преводач от латиница на кирилца! Здравеите на всички,искам да разкайя моите впечатления от двете консултации които направих в БГ с др. Дилбер И илхан. Пурво искам да кайя че имам неоспешна (меко казано) операця при енчев които ми изряза много коста И мие вдигнал варха ... явно Толко си мойе.... в депреся сам ве4е година И 6-7 месеца. На 9ти се видях в 15 чеса с др. Дилбер влезнах при него седнахме един до друг видя ми носа огледаго опипаго хубаво И ме пита кои ми е направил ЙЕНСКИ нос видя ми ноздрите които са много малки каза ми че И тях ще трябва да оправи И чак тогава ме пита аз какво мисля И какво искам... това което исках тои вече ми го каза .. За мен остана само да го питам за дата И цена И така си записах час за януари а цената е 5 000 евро като трябва да избера да ли дами вземе матерял от реброто или мойе да закупя матерял от германия. Тругнах си доволен от факта че Доктора ми каза това което исках да чуя без дори даси отворя устата. прибрах се в хотела И чаках да стане 17 чеса за другата консултаця при илхан. И така влезнах при илхан имаше голяма маса аз седнах в единия краи на масата тои в другия И последва вупроса какув е проблема какво искам разказах му вси4ко И му казах какво не ми харесва в носа И какво искам като тои ми отговори че сам много слойен случаи,койата ми е много тунка И едва ли не ще сам наи слойния му пациент до сега като дори неми погледна И пипна носа поне... предлойи ми да ми инйектира някаква течност И щял да ми изглейда по добре от сега или да ми направи присадка.когато му казах че изклиочвам варянта с инйектиране И предпоцгитам присайдане тои направи странна физиономия и ме пита защо ще изглейдаш по добре..идваше ми направо да стана и да си тругна... осетих че не иска да ме оперира и направо го питах за цена и дата. и така сумата е 7 500 евро защото сам много слойен случаи и дата за маи месец.

Здравей, London123. Аз много добре си спомням твоя случай, бях на всички консултации, за да превеждам на пациентите. Прочетох поста ти и честно казано ми стана малко неприятно, защото ситуацията не беше такава каквато си я описал. Не знам дали проблемът е бил в това, че не си разбрал, опитах се да ти обясня, колкото мога по-обстойно думите му. Все пак ще се опитам отново, надявам се този път да ме разбереш.
Твоят случай в действителност е сложен, тъй като гърбът на носа ти е прекалено издълбан (както беше и при мен след операцията ми при Емил Георгиев) и ще се наложи присаждане на кост. Илхан ти предложи няколко варианта това да се случи: чрез вземане на материал от собственото ти ребро, закупуване на такъв от Германия или запълване чрез собствена мазнина. Предложи ти всички тях, защото ти спомена, че професията ти е фитнес инструктор, а тя е свързана с тежки физически натоварвания, вдигане на тежести и т.н. Следователно, ако ти се вземе материал от реброто, е възможно да не можеш повече да я практикуваш или поне за дълъг период от време.
Освен това, искам да те поправя за друго нещо. Не е казвал, че си най-сложният му случай. Каза, че до сега не е имал пациент с подобна професия, на когото да се налага вземане на материал от реброто и не знае дали след такава интервенция отново ще можеш да я практикуваш. Затова и те посъветва да избереш по-лек за теб вариант. Смятам, че е по-правилно да ти каже истината и да те предупреди за всички възможни рискове, отколкото да ти създава напразни надежди и след това да си разочарован, както веднъж вече ти се е случило тук.
От поста ти разбирам, че си си запазил дати за операция, както при Илхан, така и при Дилбер. Моля те в близко бъдеще да решиш при кого ще се оперираш и да ми кажеш, защото има доста желаещи за твоята дата. Благодаря предварително!

aliona 15th October 2016 19:46

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810200)
Да,разбрах,че преди е нямало,това и много ме възпираше,тъй като не познавам никой турско говорящ...И сега много се зарадвах,когато разбрах че има такъв асистент.Всъщност цялата история започна така с консултацията ми-разбрах от българската страница за идването на Дилбер в София,в хотел Маринела. Запазих си час на посочен телефон,момичето се казваше мисля Десислава.Тя ме посрещна в хотела и ме заведе до стаята,където беше доктора и едно друго момиче,което говореше български,тя превеждаше какво той ми казва,както и мойте въпроси към него.Консултацията беше кратка и бърза,което честно да си призная не ми хареса,тъй като все пак си и платих за нея,а и пътувах от друг град специално за нея.Консултацията ми струваше 40лв.Въпреки това харесах доктора,но снощи прекарах над 4 часа в четене на мнения за него и по-назад мисля към 180 и някоя страница имаше няколко мнения на оперирани от него,дори на едно момиче повторно оперирано от него и след това потърсило помощ от Илхан и така ела да видиш после как се спи...Лошото е,че догодина есента е сватбата ми,а разбрах,че много се чака за Илхан,въобще тотално се побърках,а още е само началото...И като се замисля колко спокойна и нище незнаеща отидох при Тонев...

Аз бях в Истамбул при него на преглед.
Аз отказах се да се оперирам при него,защото 4000 евро само за премахване на сраствания на меки тъкани ми идва скъпичко ,
едно момиче от форума ми сподели за още един доктор от Турция,прегледах снимките,доста добри резултати
https://www.facebook.com/rinoplasti/?fref=ts

aliona 15th October 2016 19:53

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810194)
Здравей!Не ми дава да ти пиша лично съобщение,още явно не мога да се оправям въвъ форума,може ли някакъв емейл или телефон.Между другото записах час за януари за операция при Дилбер,но много се колебая за Илхан също...

liliann влизаш тук -Бързи връзки Редактирай опциите Други Лични съобщения http://prikachi.com/images.php?images/592/8935592E.jpg

dessi_999 15th October 2016 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от aliona (Публикация 810205)
Аз бях в Истамбул при него на преглед,а защо си платила 40 лв при положение че тук писаха консултации в София са безплатни :2009:
Аз отказах се да се оперирам при него,защото 4000 евро само за премахване на сраствания на меки тъкани за мен е прекалено огромна сума без никаква ринопластика... едно момиче от форума ми сподели за още един доктор от Турция,прегледах снимките,доста добри резултати
https://www.facebook.com/rinoplasti/?fref=ts

Здравейте. Аз съм човека , който се занимава с организацията на пациентите на доктор Дилбер в България. Нека не остава грешно впечатление във хората които четат и се интересуват от темата. Никъде не съм писала че прегледите са безплатни. Прегледите са платени и ще бъдат платени и следващия път както са платени при всички Български лекари. Също така всички бяха уведомени за часа мястото и таксата за преглед . Времето за преглед беше 15-20 мин. което според мен беше напълно достатъчно. За сравнение за същата консултация Джамбазов взема 60лв. прегледа му за 2 ма пациета едновременно трае точно 5 м. Все пак доктора е дошъл от Турция да уважи Българските си пациенти и мисля че е съвсем нормално да се заплати за труда който е положил лишавайки се от уйкенда си.

liliann 15th October 2016 23:00

Да,аз знаех за таксата и в никакъв случай не искам да кажа нещо лошо-Деси беше много мила и отзивчива,предполагах,че и няма да е дълга консултацията,тъй като за два дни е имало предполагам много пациенти,които са искали да се видят с доктора,на мен просто ми мина като миг това време...Между другото преместиха ми датата по-рано ,знак ли е не знам вече и аз...Aliona много добри снимки има доктора,за който писа.Ти си се оперирала при него така ли,не разбрах от постта,извини ме ако съм пропуснала.

aliona 16th October 2016 13:10

Цитирай:

Първоначално написано от dessi_999 (Публикация 810207)
Здравейте. Аз съм човека , който се занимава с организацията на пациентите на доктор Дилбер в България. Нека не остава грешно впечатление във хората които четат и се интересуват от темата. Никъде не съм писала че прегледите са безплатни. Прегледите са платени и ще бъдат платени и следващия път както са платени при всички Български лекари. Също така всички бяха уведомени за часа мястото и таксата за преглед . Времето за преглед беше 15-20 мин. което според мен беше напълно достатъчно. За сравнение за същата консултация Джамбазов взема 60лв. прегледа му за 2 ма пациета едновременно трае точно 5 м. Все пак доктора е дошъл от Турция да уважи Българските си пациенти и мисля че е съвсем нормално да се заплати за труда който е положил лишавайки се от уйкенда си.

Тук във форума не съм видяла да е уведомено за таксата на доктора,може да е било другаде споменато,за това и се получиха грешни впечатления. Никой не искал да обижда труда на доктора :)

aliona 16th October 2016 13:12

Цитирай:

Първоначално написано от liliann (Публикация 810208)
Да,аз знаех за таксата и в никакъв случай не искам да кажа нещо лошо-Деси беше много мила и отзивчива,предполагах,че и няма да е дълга консултацията,тъй като за два дни е имало предполагам много пациенти,които са искали да се видят с доктора,на мен просто ми мина като миг това време...Между другото преместиха ми датата по-рано ,знак ли е не знам вече и аз...Aliona много добри снимки има доктора,за който писа.Ти си се оперирала при него така ли,не разбрах от постта,извини ме ако съм пропуснала.

Не съм се оперирала още,гледам да не избързвам с решението си,проучвам доста внимателно всеки препоръчан доктор.

JennyMG 16th October 2016 17:12

Здравейте на всички!

Аз се оперирах при Дилбер преди 5 седмици. Ще се опитам да бъда максимално полезна за всички тук като ви дам малко повече информация. За мен това е първа ринопластика и основният ми проблем беше, че носът ми е прекалено дълъг за моето лице и с гърбица (не много-голяма, но забележима). Избрах доктора благодарение на този форум и бях на консултация с него в София през лятото, организирана от Деси.

Ето и моята история.

Преди операцията: Отседнах в апартамент в Истанбул, който си намерих през Booking. Имах придружител, който да ми помага и ви препоръчвам вие също да вземете някой с вас, тъй като първите дни след операцията няма да ви е лесно. Преди операцията имах една консултация с д-р Дилбер в кабинета му, на която обсъдихме подробности и имах възможност да си задам въпросите. Не беше необходимо аз да му обяснявам какво очаквам, тъй като той пръв ми обясни какво ще направи с нослето и неговите виждания съвпадаха напълно с моите желания. Направихме Photoshop на място, който дава приблизителна представа за резултата. След консултацията заедно с преводачката Джеврие отидохме до болницата, в която се правят операциите, за да ми вземат кръв за изследвания. Болницата е изключително модерна и чиста, нищо общо с повечето болници в България. Операцията ми беше на следващия ден след консултацията рано сутринта, беше ми забранено да се храня или да пия течности минимум 8 часа преди самата операция.

Операцията: Сутринта преди самата операция ме настаниха в стаята ми (която е като хотелска стая, има и място за придружител). Преводачката беше с нас още от сутринта и помагаше за всичко. Една от сестрите в болницата дойде, даде ми специална престилка и шапка за операционната да се преоблека, както и едно хапче, което повлия доста отпускащо. Не бях притеснена изобщо нито за момент. Вкараха ме в операционната и последното, което помня преди да заспя е как анестезиологът ми задаваше въпроси относно работата ми, а аз давах несвързани отговори. Самата операция е била с продължителност около час и половина. Събудих се в стаята ми с лед на очите, нямам ясни спомени за първите моменти след операцията. За мен този първи ден си беше доста тежък, вероятно от упойката ми се повдигаше много и не успях да хапна нищо до следващия ден. Чувствах се наистина много замаяна и отпаднала, но и това отмина. На следващата сутрин д-р Дилбер дойде да ме види за кратко и по-късно през деня си тръгнах от болницата.

След операцията: За мен първите няколко дни не бяха никак приятни. Трудно е да се храниш нормално, трябва да спиш полу-изправен, но ме крепеше мисълта, че накрая ще имам хубаво носле. Изключително много ми помогна моя приятел с пазаруване, приготвяне на храна и морална подкрепа, така че силно ви съветвам да не ходите сами. На 7-ми ден след операцията отидох отново до кабинета на доктора, където неговата сестра ми свали гипса, имах възможност да видя нослето, което беше страшно подуто за кратко и след това ми сложи лепенки. На тази консултация ми извадиха и тампоните от носа (за които дори не подозирах, тъй като първите дни можех да дишам без проблем преди носа да се запуши). Следващото ми посещение при доктора беше точно преди да си отпътувам за България - на 11 ден след операцията. Тогава ми свалиха конците, смениха ми лепенките с нови и тръгнах за вкъщи. Аз постоях малко повече време с лепенки, тъй като доктора обясни, че костите ми са доста тънки и е най-добре да съм една идея по-предпазлива.

Вече, както казах, минаха 5 седмици след операцията. Все още имам подуване особено в областта на връхчето. Нослето е чувствително на допир и се опитвам да го пазя максимално. Доволна съм от това, което виждам в момента, но очаквам да спадне още. Радвам се, че се подложих на операцията и че избрах този лекар за себе си. Ако имате въпроси, можете да ме питате. Ще се радвам да ви помогна. :)

Ellia 16th October 2016 17:40

Цитирай:

Първоначално написано от JennyMG (Публикация 810212)
Здравейте на всички!

Аз се оперирах при Дилбер преди 5 седмици. Ще се опитам да бъда максимално полезна за всички тук като ви дам малко повече информация. За мен това е първа ринопластика и основният ми проблем беше, че носът ми е прекалено дълъг за моето лице и с гърбица (не много-голяма, но забележима). Избрах доктора благодарение на този форум и бях на консултация с него в София през лятото, организирана от Деси.

Ето и моята история.

Преди операцията: Отседнах в апартамент в Истанбул, който си намерих през Booking. Имах придружител, който да ми помага и ви препоръчвам вие също да вземете някой с вас, тъй като първите дни след операцията няма да ви е лесно. Преди операцията имах една консултация с д-р Дилбер в кабинета му, на която обсъдихме подробности и имах възможност да си задам въпросите. Не беше необходимо аз да му обяснявам какво очаквам, тъй като той пръв ми обясни какво ще направи с нослето и неговите виждания съвпадаха напълно с моите желания. Направихме Photoshop на място, който дава приблизителна представа за резултата. След консултацията заедно с преводачката Джеврие отидохме до болницата, в която се правят операциите, за да ми вземат кръв за изследвания. Болницата е изключително модерна и чиста, нищо общо с повечето болници в България. Операцията ми беше на следващия ден след консултацията рано сутринта, беше ми забранено да се храня или да пия течности минимум 8 часа преди самата операция.

Операцията: Сутринта преди самата операция ме настаниха в стаята ми (която е като хотелска стая, има и място за придружител). Преводачката беше с нас още от сутринта и помагаше за всичко. Една от сестрите в болницата дойде, даде ми специална престилка и шапка за операционната да се преоблека, както и едно хапче, което повлия доста отпускащо. Не бях притеснена изобщо нито за момент. Вкараха ме в операционната и последното, което помня преди да заспя е как анестезиологът ми задаваше въпроси относно работата ми, а аз давах несвързани отговори. Самата операция е била с продължителност около час и половина. Събудих се в стаята ми с лед на очите, нямам ясни спомени за първите моменти след операцията. За мен този първи ден си беше доста тежък, вероятно от упойката ми се повдигаше много и не успях да хапна нищо до следващия ден. Чувствах се наистина много замаяна и отпаднала, но и това отмина. На следващата сутрин д-р Дилбер дойде да ме види за кратко и по-късно през деня си тръгнах от болницата.

След операцията: За мен първите няколко дни не бяха никак приятни. Трудно е да се храниш нормално, трябва да спиш полу-изправен, но ме крепеше мисълта, че накрая ще имам хубаво носле. Изключително много ми помогна моя приятел с пазаруване, приготвяне на храна и морална подкрепа, така че силно ви съветвам да не ходите сами. На 7-ми ден след операцията отидох отново до кабинета на доктора, където неговата сестра ми свали гипса, имах възможност да видя нослето, което беше страшно подуто за кратко и след това ми сложи лепенки. На тази консултация ми извадиха и тампоните от носа (за които дори не подозирах, тъй като първите дни можех да дишам без проблем преди носа да се запуши). Следващото ми посещение при доктора беше точно преди да си отпътувам за България - на 11 ден след операцията. Тогава ми свалиха конците, смениха ми лепенките с нови и тръгнах за вкъщи. Аз постоях малко повече време с лепенки, тъй като доктора обясни, че костите ми са доста тънки и е най-добре да съм една идея по-предпазлива.

Вече, както казах, минаха 5 седмици след операцията. Все още имам подуване особено в областта на връхчето. Нослето е чувствително на допир и се опитвам да го пазя максимално. Доволна съм от това, което виждам в момента, но очаквам да спадне още. Радвам се, че се подложих на операцията и че избрах този лекар за себе си. Ако имате въпроси, можете да ме питате. Ще се радвам да ви помогна. :)

Здравей JennyMG,

моята операция при Дилбер беше преди близо 8 седмици. И при мен връхчето е още чувствително, твърдо и подуто, но отоците спадат с всеки изминал ден. Все повече и повече си харесвам нослето и се радвам, че и при теб е така :)

mitkui 16th October 2016 19:12

Дават двамата доктори Енчеви по БТВ lady. :)

mitkui 16th October 2016 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от Chocolate9 (Публикация 810204)
Здравей, London123. Аз много добре си спомням твоя случай, бях на всички консултации, за да превеждам на пациентите. Прочетох поста ти и честно казано ми стана малко неприятно, защото ситуацията не беше такава каквато си я описал. Не знам дали проблемът е бил в това, че не си разбрал, опитах се да ти обясня, колкото мога по-обстойно думите му. Все пак ще се опитам отново, надявам се този път да ме разбереш.
Твоят случай в действителност е сложен, тъй като гърбът на носа ти е прекалено издълбан (както беше и при мен след операцията ми при Емил Георгиев) и ще се наложи присаждане на кост. Илхан ти предложи няколко варианта това да се случи: чрез вземане на материал от собственото ти ребро, закупуване на такъв от Германия или запълване чрез собствена мазнина. Предложи ти всички тях, защото ти спомена, че професията ти е фитнес инструктор, а тя е свързана с тежки физически натоварвания, вдигане на тежести и т.н. Следователно, ако ти се вземе материал от реброто, е възможно да не можеш повече да я практикуваш или поне за дълъг период от време.
Освен това, искам да те поправя за друго нещо. Не е казвал, че си най-сложният му случай. Каза, че до сега не е имал пациент с подобна професия, на когото да се налага вземане на материал от реброто и не знае дали след такава интервенция отново ще можеш да я практикуваш. Затова и те посъветва да избереш по-лек за теб вариант. Смятам, че е по-правилно да ти каже истината и да те предупреди за всички възможни рискове, отколкото да ти създава напразни надежди и след това да си разочарован, както веднъж вече ти се е случило тук.
От поста ти разбирам, че си си запазил дати за операция, както при Илхан, така и при Дилбер. Моля те в близко бъдеще да решиш при кого ще се оперираш и да ми кажеш, защото има доста желаещи за твоята дата. Благодаря предварително!

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 810203)
@London пиши с фонетична кирилицата, защото тая боза е много дразнеща за четене, в нормален форум с модератор, щяха да ти изтрият мнението. Нямаш оправдание за писането, всеки има фонетична кирилица на компа си и не знам що ги правиш тея шльокавици.

Явно не знаеш нещо много важно за Илхан и нека всички да го запомнят - Илхан не обича да оперира мъже, той е абсолютен женкар и предпочита да оперира само жени и ако са и красиви още по-добре Не случайно е протекла така и консултацията, той има предостатъчно пациенти, графика му е фул и сигурно ще е доволен ако се откажеш и на твое място да запише някое момиче.

Знам за едно момче българин, който е останал недоволен от операцията при него и то за първа операция.
Въпреки, че един случай не е мерило, то това, че предпочита само момичета за пациенти е факт,. Може дори да видите колко е щастлив като позира за снимки с момичетата, които е оперирал, погледа му е доста похотлив :)

Инак случая ти е от сложните, това е факт, присадките и ако е по-голяма си е сложна операгия, но те имат опит. И двамата с Дилбер са правили доста такива носове, но Илхан със сигурност ще е правил повече. Не знам какво точно е искал да ти инжектира и дали е трайно като присадката.

Сигурно с времето ще измислят заместващи биологични материали и дори сега вече има такива, но в момента ги изпитват и след няколко години вече няма да има нужда да се взима материал от кост или хрущял. Ще опитам да намеря статията, която скоро четох.

ПуфпаФ , не си съвсем праФ . :) Вярно е , че изглежда и създава впечатление на самовлюбен тип , обаче това е основно ако му гледаш ФБ и Инстаграм . На мен лично много ми допадна , това че има естетско отношение във всичко което прави и извън работата си . Това за мен е показателно как би си свършил работата . Лично аз не съм усетил никакво пренебрежително или негативно отношение ,, заради това , че съм мъж . Поздрави и успех на всички .

liliann 16th October 2016 20:41

Благодаря момичета,че сте толкова изчерпателни,а кога окончателно ви махнаха лепенките и ще мога да се появя и на работа? Много полезна информация,а най-вайното е,че сте доволни и щастливи от резултата. Най-рано при Илхан ми отговориха,че има дати чак за юни... :(

liliann 16th October 2016 20:46

JennyMG ,ако не възразяваш би ли ми изпратила снимки на пощата-mmsales09@abv.bg или лично съобщение,много ще съм ти благодарна!

aliona 17th October 2016 23:06

Цитирай:

Първоначално написано от JennyMG (Публикация 810212)
Здравейте на всички!

Аз се оперирах при Дилбер преди 5 седмици. Ще се опитам да бъда максимално полезна за всички тук като ви дам малко повече информация. За мен това е първа ринопластика и основният ми проблем беше, че носът ми е прекалено дълъг за моето лице и с гърбица (не много-голяма, но забележима). Избрах доктора благодарение на този форум и бях на консултация с него в София през лятото, организирана от Деси.

Ето и моята история.

Преди операцията: Отседнах в апартамент в Истанбул, който си намерих през Booking. Имах придружител, който да ми помага и ви препоръчвам вие също да вземете някой с вас, тъй като първите дни след операцията няма да ви е лесно. Преди операцията имах една консултация с д-р Дилбер в кабинета му, на която обсъдихме подробности и имах възможност да си задам въпросите. Не беше необходимо аз да му обяснявам какво очаквам, тъй като той пръв ми обясни какво ще направи с нослето и неговите виждания съвпадаха напълно с моите желания. Направихме Photoshop на място, който дава приблизителна представа за резултата. След консултацията заедно с преводачката Джеврие отидохме до болницата, в която се правят операциите, за да ми вземат кръв за изследвания. Болницата е изключително модерна и чиста, нищо общо с повечето болници в България. Операцията ми беше на следващия ден след консултацията рано сутринта, беше ми забранено да се храня или да пия течности минимум 8 часа преди самата операция.

Операцията: Сутринта преди самата операция ме настаниха в стаята ми (която е като хотелска стая, има и място за придружител). Преводачката беше с нас още от сутринта и помагаше за всичко. Една от сестрите в болницата дойде, даде ми специална престилка и шапка за операционната да се преоблека, както и едно хапче, което повлия доста отпускащо. Не бях притеснена изобщо нито за момент. Вкараха ме в операционната и последното, което помня преди да заспя е как анестезиологът ми задаваше въпроси относно работата ми, а аз давах несвързани отговори. Самата операция е била с продължителност около час и половина. Събудих се в стаята ми с лед на очите, нямам ясни спомени за първите моменти след операцията. За мен този първи ден си беше доста тежък, вероятно от упойката ми се повдигаше много и не успях да хапна нищо до следващия ден. Чувствах се наистина много замаяна и отпаднала, но и това отмина. На следващата сутрин д-р Дилбер дойде да ме види за кратко и по-късно през деня си тръгнах от болницата.

След операцията: За мен първите няколко дни не бяха никак приятни. Трудно е да се храниш нормално, трябва да спиш полу-изправен, но ме крепеше мисълта, че накрая ще имам хубаво носле. Изключително много ми помогна моя приятел с пазаруване, приготвяне на храна и морална подкрепа, така че силно ви съветвам да не ходите сами. На 7-ми ден след операцията отидох отново до кабинета на доктора, където неговата сестра ми свали гипса, имах възможност да видя нослето, което беше страшно подуто за кратко и след това ми сложи лепенки. На тази консултация ми извадиха и тампоните от носа (за които дори не подозирах, тъй като първите дни можех да дишам без проблем преди носа да се запуши). Следващото ми посещение при доктора беше точно преди да си отпътувам за България - на 11 ден след операцията. Тогава ми свалиха конците, смениха ми лепенките с нови и тръгнах за вкъщи. Аз постоях малко повече време с лепенки, тъй като доктора обясни, че костите ми са доста тънки и е най-добре да съм една идея по-предпазлива.

Вече, както казах, минаха 5 седмици след операцията. Все още имам подуване особено в областта на връхчето. Нослето е чувствително на допир и се опитвам да го пазя максимално. Доволна съм от това, което виждам в момента, но очаквам да спадне още. Радвам се, че се подложих на операцията и че избрах този лекар за себе си. Ако имате въпроси, можете да ме питате. Ще се радвам да ви помогна. :)

Тази преводачка Джеврие ти ли я си осигури или при доктора работи,защото аз бях август месец при него и нямаше никой който да говори български и да превежда от екипа на доктора,добре че приятеля ми говореше сносно турски,но без медицински термини, и видях ме доста зор в разговора :lol:

JennyMG 18th October 2016 18:06

Преводачката Джеврие е назначена на работа в кабинета на доктор Дилбер официално мисля от септември месец. Тоест аз бях първата българска пациентка, на която превеждаше, и тя се вълнуваше повече от мен даже за операцията. Момичето беше много мило и се опита по всякакъв начин да помогне. Превеждаше на консултацията преди операцията, след това дойде с нас за излседванията в болницата, където пак благодарение на нея стана доста лесно и бързо. След това беше с мен сутринта преди операцията, когато трябваше да се уреди настаняването и подготовката за операция (сестрите в болницата не говореха английски и щеше да е трудно да се разберем само със знаци). Общо взето организацията беше доста добра и можех да си комуникирам свободно с всички благодарение на Джеврие.

aliona 19th October 2016 14:20

Цитирай:

Първоначално написано от JennyMG (Публикация 810226)
Преводачката Джеврие е назначена на работа в кабинета на доктор Дилбер официално мисля от септември месец. Тоест аз бях първата българска пациентка, на която превеждаше, и тя се вълнуваше повече от мен даже за операцията. Момичето беше много мило и се опита по всякакъв начин да помогне. Превеждаше на консултацията преди операцията, след това дойде с нас за излседванията в болницата, където пак благодарение на нея стана доста лесно и бързо. След това беше с мен сутринта преди операцията, когато трябваше да се уреди настаняването и подготовката за операция (сестрите в болницата не говореха английски и щеше да е трудно да се разберем само със знаци). Общо взето организацията беше доста добра и можех да си комуникирам свободно с всички благодарение на Джеврие.

Ти изкара късмет :) Ние голям зор видях ме,то първо турски който се говори в България няма нищо общо с турски :):) медицински термини нито един не знаех ме,приятеля ми и той се притесни много,спече тотално :):)беше пълен кошмар....

gabura7 19th October 2016 19:15

За мъжете и това, че Илхан отказвал да ги оперира, според мен е глупост, тъй като докато аз бях там, видях със сигурност 2ма оперирани мъже и още няколко засичах на консултации - такива, които желаят операция. Просто жените, които се подлагат на ринопластика, са в пъти повече от мъжете, заради суетата си.
А моето носле спада все повече и придобива все по -хубава и естествена форма и съм страшно доволна. Добре, че беше този форум да се ориентирам.

JennyMG 23rd October 2016 23:04

Сетих се още нещо за тези, които ще се оперират и се притесняват. В страничките и на двамата лекари в Instagram има страшно много снимки на оперирани, които на мен ми помогнаха да се ориентирам кои нослета ми допадат повече. Малко по-назад в този форум някой беше дал и линк към един турски форум, в който открих доста снимки на пациенти на Дилбер. Като видиш толкова щастливи момичета с хубави нослета, направени от турските лекари, не се притесняваш за избора си. :razz:

Chocolate9 24th October 2016 09:24

Здравейте на всички. Д-р Илхан отново ще проведе консултации в София средата на януари месец (за точна дата ще имам информация, като наближи). Който има желание да присъства, нека изпрати лично съобщение с телефон за връзка на българската му фейсбук страница: https://www.facebook.com/%D0%94-%D1%...8620229968209/ или да се обади на 0877909255.
Прочетох коментар по-нагоре, че свободни дати за операции има чак юни месец, но честно да ви кажа асистентките му в Истанбул винаги отговарят, че графикът му е пълен и няма как да се намери по-ранна дата, което на практика не е така. На консултациите в София Илхан винаги си размества графика страшно много, за да може да дава по-ранни дати. На консултациите октомври месец имаше момичета, които си запазиха дати за ноември. :)

karrina 24th October 2016 23:15

Конците след операция
 
Искам да ви питам за конците, там където е разреза между ноздрите и около самите ноздри - гледах снимки на докторите и изглеждат като сини косъмчета.
След операцията, четох, че част от тях се махат на последната консултация, но има и такива, които остават - как си ги махате в България?
С времето те сами се измъкват и си падат или в някакъв момент изтъняват и избледняват, все едно се сливат с кожата на носа? Или когато идват докторите за 3-месечната консултация в България, махат и останалите конци?
На мястото на конците остава по-зачервена кожа и нещо като малък белег, след колко време се заличава напълно?

Lakme 29 25th October 2016 10:45

Здравейте, съфорумци!
Имам два въпроса към оперираните при д-р Илхан, ще бъда благодарна ако някой се включи :)
Какво ядяхте през първите 10 дни след операцията? Джансу изброи доста забранени неща, които ми се струват логични през първите 3-4 дни, но това важи ли за целия възстановителен период? Илхан също ми каза да внимавам какво ям, но от притеснение не попитах за изяснение.
Моля ви споделете до кога третирахте разрезите с гелчето?

JennyMG 25th October 2016 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от karrina (Публикация 810283)
Искам да ви питам за конците, там където е разреза между ноздрите и около самите ноздри - гледах снимки на докторите и изглеждат като сини косъмчета.
След операцията, четох, че част от тях се махат на последната консултация, но има и такива, които остават - как си ги махате в България?
С времето те сами се измъкват и си падат или в някакъв момент изтъняват и избледняват, все едно се сливат с кожата на носа? Или когато идват докторите за 3-месечната консултация в България, махат и останалите конци?
На мястото на конците остава по-зачервена кожа и нещо като малък белег, след колко време се заличава напълно?

Здравей,
На мен конците ми ги махнаха на 11 ден след операцията преди да си тръгна за България. Извадиха видимите конци точно под нослето, както и малко от вътре в близост до ноздрите. След което някъде по-навътре в нослето остават конци, които сами падат след време. Не е нужно някой да ти ги сваля или ти да ги дърпаш, падат си като им дойде момента доста лесно и безболезнено.

Относно белег под нослето - при мен сега е 6 седмици след операцията и няма белези. Има съвсем леко розов участък на мястото на разреза. Този разрез под носа ми заздравя страшно бързо и безпроблемно, така че не го мисли.

Inche Dimova 25th October 2016 20:31

Здравейте на всички! До сега никога не съм писала тук, но от доста време следя страницата! Надявам се да бъда полезна на тези, които имат толкова много въпроси! Днес на 25.10 ми беше операцията при д-р Дилбер. Както всички вас , аз също много се калебаех между двамата доктори, но накрая се доверих на Дилбер. Докторът е уникален човек, такъв който не приема работата си за бизнес,както повечето в България, а за него наистина е важно клиентът да си тръгне щастлив от клиниката. На мен това ми е първа ринопластика. Вчера ми беше консултацията, на фотошоп ми показа доктора какво може да се направи, там определено не ми хареса , дори на косъм бях да се откажа, но бях сигурна, че възможностите на доктора са много повече от на фотошопа и на 100% му вярвах, че ще ми направи хубав нос, въпреки че пропорциите на лицето ми не позвляват да стане перфектно още от сега виждам, че е станало това, което аз исках. През цялото време Джеврие ( Диди) беши с мен , помагаше ми и ми превеждаше, това момиче е уникално! Вечерта ми пуснаха изследванията, в 8 сутринта ми беше операцията, бях доста притеснена, но болницата, лекарите и всички асистенти са професионалисти, предразположиха ме, така че да нямам притеснения за нищо. Дори в операционната, когато разбраха, че съм от България, дойде едно момиче, което е от България! Пита ме как се чувствам и че сега ще ме приспат и че съм в добри ръце. Не разбрах кога съм се събудила. Нямам синини за сега, не ме боли изобщо, през час минава лекар да ми види, болницата е като хотел. На обяд и вечерта ми донисоха да ям. На тези, които са се спрели на този доктор, няма да съжалявате! И няма от какво да се притеснявате! Хубава вечер от мен, ако успея ще прикача снимки, въпреки че е много подут носът :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:38.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.