Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

diavol 16th November 2018 12:52

Цитирай:

Първоначално написано от Josefine (Публикация 814149)
И при мен го има това с кожата, но не толкова имам много кожа колкото че е отпуснато цялото ми лице и като подпухнало дори. Почти на година и 2 месеца съм post op, но този ефект все още го има. Намалял е, но го има. Съмнявам се някога да изглеждам нормално. Да питам - на някой излизали са му гнойни пъпки във или по носа след операция. При мен се случи 2 пъти вътре в носа, но знам за големи циреи изникнали отвън и ми е интересно има ли др такива случаи и с времето спират ли да излизат

Josefine, до колкото разбирам от форума ти си се оперирала при Авшар .Аз съм се спряла на него (ще ми бъде ревизия от Емил Георгиев).Разбирам,че не си останала доволна.....той не ти ли направи маска как ще изглеждаш?Може ли твой телефонен номер ,за да ми разкажеш по-подробно,че много ми е притеснено след първото окипазяване ,да не стане още по- зле,въпреки че не виждам колко по-зле би могло да бъде:))

Josefine 17th November 2018 15:06

Да - направи ми маска, но тя няма нищо общо с реалния резултат - и носът и физиономията ми като цяло са различни от това, което одобрих. Дори на моменти се съмнявам, че ме е оперирал самият Авшар, а не някой негов специализант. Не съм доволна, но се успокоявам някак си, че можеше да стане и по-зле. Допускам дори, че може би Авшар е имал доброто намерение да ме направи като на маската, но спецификите на носа и черепа като цяло не са го позволили. Така че не съм сигурна до колко трябва да го обвинявам него и до колко - Господ. При положение, че на мен ми беше първа операция и не се получи оптимално, не знам за ревизия и то по затворен метод колко може да се очаква. Моят оригинален нос беше толкова зле, че аз също си мислех, че квото и да направи по-зле няма как да стане. Но стана - 1 нещо оправи и около 7 други развали. Мина почти година и 2 месеца - поне 8 месеца не съм го безпокоила нито на контрол съм ходила. Но той казва че иска да е в течение с пациентите си така че мисля тия дни да му пратя снимка на маската и на реалността да му чуя мнението за творението. Реално от 3 ти месец насам промяна нито в носа, нито в дишането има. Което не знам дали ме отчайва или да ме радва фактът че поне още не е започнало да се влошава. Попаднах на пациенти (не негови) при които влошаването е започнало година след операцията. Положението е зле ама ако вземе и че се влоши тогава наистина не знам какво ще правя, защото хич не ми се прави ревизия - страх си ме е.

bubka81 25th November 2018 05:27

Цитирай:

Първоначално написано от tititito (Публикация 814161)
В самия нос не са ми излизали пъпки, но по лицето постоянно ми се появяват големи гнойни пъпки а никога не съм имала такъв проблем. Не знам много станаха страничните ефекти. Проблема с кожата също си стои. Не знам колко време е нужно за да се адаптира кожата към новия скелет на носа.

Вие при кой доктор се оперирахте? :)

Vasil13 25th November 2018 12:46

Здравейте на всички ,
Искам да споделя моя опит тук, за да може той да бъде в помощ на всички, които все още се колебаят.
Операцията ми беше при доктор Дилбер преди 25 дни, а именно на 01.11.2018.
Възхитена съм от доктора и от екипа. Всичко беше на ниво и операцията мина много леко.
След 25 ти ден резултата е добър има няколко неща, които предполагам се случват на всеки, но за тях ще питам малко по-надолу.
Нослето ми беше увиснало и с гърбица от едната страна. Аз не отидах със снимка при доктора. Исках от него естествен, красив и нежен нос. Забележките ми бяха да не е остър, месест или чип. Това беше всичко, което си казахме в кабинета. На следващия ден доктора просто си свърши работата.
Споделям всички мои страхове, които в последствие разбрах, че са били ненужни.
- Упойката.. Няма какво да се страхувате от нея, ако сте в тази болница и с екипа на доктор Дилбер. Аз лично си направих предварително тестуване за упойките. 1-то тестуване ме усъмни, за това си направих второ. Резултатите от двете тестувания бяха различни. Така от спокойствието, което търсих се притесних още повече. Но когато споделих на специалистите в Турция за случая, те ме увериха, че тях не ги интересува тестуването в БГ и че нищо няма да ми се случи, защото те са в готовност за всяка ситуация. Е, така и беше.. алергии явно нямах, но и дори да имах , разбрах че съм в добри ръце.
- Болката.. Болка няма, освен ако не си с моя късмет. На 10 000 операции 1 % от случаите изпитват болка. При мен беше така,защото моя организъм усвоява много бързо обезболяващите. Та дори и да си от този 1%, в който изпитваш болка, искам да знаете, че тя ще мине до 3 дни и не означава, че нещо страшно се е случило..
Това са двете неща, от които се боях..
Какво се случи след операцията..Какво ме впечетли ...
- Махането на лонгетата и тези маркучета от носа. Странно усещане,минава за миг. Все едно някой ти пипа носа, но не си сигурен, че този нос е твой.
- Дишането.. не можех да повярвам, че започнах да дишам веднага след това и до днес не съм имала нито секунда на запушен нос.
- Кожата- кожата е неприятно грозничка. Може да се обели и това е.. трябва и време да се възтанови.
- Нещо много странно.. излезе ми бял конец ( прилича на корда) посредата на носа. Не от ноздрите, а от самата кожа на върха.Това е нормално , не го пипайте или дърпайте. Ще се разгради сам.
- Нещо още по странно... От носа излезе кръгло селиконово чудо . Изпаднах в ужас.. Това е нещо като запушваща тапичка за кръвоносните съдове. Ако падне не се страхувайте.Това означава, че и е дошло времето.
Споделих всичко, което лично мен ме притесняваше и не знаех дали е наред.
Надявам се това да помогне на някой.
Това, което все още ме притеснява е че от страната където беше гърбицата, носа не спада. Изглежда подута кост.От другата страна обаче спадна и така сега носа ми изглежда малко крив.
Минали са само 25 дни, така че се надявам това да е норламно. Ако на някой му се е случвало, ще се радвам да ми сподели.
Поздрави

bubka81 25th November 2018 20:34

Цитирай:

Първоначално написано от Vasil13 (Публикация 814232)
Здравейте на всички ,
Искам да споделя моя опит тук, за да може той да бъде в помощ на всички, които все още се колебаят.
Операцията ми беше при доктор Дилбер преди 25 дни, а именно на 01.11.2018.
Възхитена съм от доктора и от екипа. Всичко беше на ниво и операцията мина много леко.
След 25 ти ден резултата е добър има няколко неща, които предполагам се случват на всеки, но за тях ще питам малко по-надолу.
Нослето ми беше увиснало и с гърбица от едната страна. Аз не отидах със снимка при доктора. Исках от него естествен, красив и нежен нос. Забележките ми бяха да не е остър, месест или чип. Това беше всичко, което си казахме в кабинета. На следващия ден доктора просто си свърши работата.
Споделям всички мои страхове, които в последствие разбрах, че са били ненужни.
- Упойката.. Няма какво да се страхувате от нея, ако сте в тази болница и с екипа на доктор Дилбер. Аз лично си направих предварително тестуване за упойките. 1-то тестуване ме усъмни, за това си направих второ. Резултатите от двете тестувания бяха различни. Така от спокойствието, което търсих се притесних още повече. Но когато споделих на специалистите в Турция за случая, те ме увериха, че тях не ги интересува тестуването в БГ и че нищо няма да ми се случи, защото те са в готовност за всяка ситуация. Е, така и беше.. алергии явно нямах, но и дори да имах , разбрах че съм в добри ръце.
- Болката.. Болка няма, освен ако не си с моя късмет. На 10 000 операции 1 % от случаите изпитват болка. При мен беше така,защото моя организъм усвоява много бързо обезболяващите. Та дори и да си от този 1%, в който изпитваш болка, искам да знаете, че тя ще мине до 3 дни и не означава, че нещо страшно се е случило..
Това са двете неща, от които се боях..
Какво се случи след операцията..Какво ме впечетли ...
- Махането на лонгетата и тези маркучета от носа. Странно усещане,минава за миг. Все едно някой ти пипа носа, но не си сигурен, че този нос е твой.
- Дишането.. не можех да повярвам, че започнах да дишам веднага след това и до днес не съм имала нито секунда на запушен нос.
- Кожата- кожата е неприятно грозничка. Може да се обели и това е.. трябва и време да се възтанови.
- Нещо много странно.. излезе ми бял конец ( прилича на корда) посредата на носа. Не от ноздрите, а от самата кожа на върха.Това е нормално , не го пипайте или дърпайте. Ще се разгради сам.
- Нещо още по странно... От носа излезе кръгло селиконово чудо . Изпаднах в ужас.. Това е нещо като запушваща тапичка за кръвоносните съдове. Ако падне не се страхувайте.Това означава, че и е дошло времето.
Споделих всичко, което лично мен ме притесняваше и не знаех дали е наред.
Надявам се това да помогне на някой.
Това, което все още ме притеснява е че от страната където беше гърбицата, носа не спада. Изглежда подута кост.От другата страна обаче спадна и така сега носа ми изглежда малко крив.
Минали са само 25 дни, така че се надявам това да е норламно. Ако на някой му се е случвало, ще се радвам да ми сподели.
Поздрави

Здравейте :).Много се радвам,че споделихте вашия опит,понеже ми предстои операция при доктор Дилбер през месец януари и страшно много се притеснявам.Ако може да оставите фейсбук профил или нещо такова за да се свържа с вас за още въпроси,ако е удобно разбира се :).Ако не желаете да пишете вашия профил аз ще оставя моя.Благодаря ви :)

Vasil13 26th November 2018 12:33

Здравей,
Нямам нищо против да ми оставиш твоя профил, за да се свържа с теб, но мисля че би било полезно за всички да ме попиташ всичко тук, за да може отговора ми да достигне възможно повече потребители.
Поздрави :smile:

bubka81 26th November 2018 19:46

[QUOTE=Vasil13;814246]Здравей,
Нямам нищо против да ми оставиш твоя профил, за да се свържа с теб, но мисля че би било полезно за всички да ме попиташ всичко тук, за да може отговора ми да достигне възможно повече потребители.
Поздрави :smile:[

Профила ми е Mocarelka Mocarelka,профилната снимка e гора в есенна обстановка. :)

Linda05 27th November 2018 18:11

Здравейте, предстои ми операция при д-р Дилбер през март. Интересувам се колко време след нея е възможно да се върна на работа? Отокът знам, че спада все повече с течение на времето, и че е индивидуално, но ако може да ме ориентирате горе-долу. Благодаря

Vasil13 27th November 2018 18:44

Oще на след махането на лонгетата можеш да си обратно на работа. Това е на 7 ми ден след операцията.

TheSS 29th November 2018 12:56

Здравейте момичета, ще се включа и аз в темата. Първоначално след преглеждане на по-голямата част от информацията във форума относно българските специалисти вместо да ми помогне, аз се обърках още повече... Просто не изникваше име, което категорично да говори за професионализъм, добре свършена работа и хубав краен резултат, от което ми стана ясно, че работата явно е на късмет тук в България... Честно казано се бях спряла на Доктор Енчев защото ми харесаха снимките на носовете, които е правил, но това съмнение, че това е най-добрият избор не спираше да ме тормози. Заговорих се с приятелка, която си е правила носа в Турция и случайно попаднах тук в темата, и съм благодарна... Не може в България да няма нито един обещаващ лекар, който да работи по ултразвуковия метод и това директно ме пренасочи към Турция.
За момента се интересувам от Алев Джамджъоглу и Нихат Кая. Първият до колкото прочетох не прави ултразвукова ринопластика и това малко ме навежда към Кая, но ще направя консултация и с двамата.

И сега с въпросите... цената на ринопластиката какво включва? Колко нощувки са в болница и колко е необходимо да се остане на хотел? Как е най-добре да се пътува до там?

vanbasco 3rd December 2018 02:35

Да се запиша и аз вече в клуба на новите нослета :)
Ето я и моята история:

За операция на носа си мечтая от повече от 10 години, както съм споменавал в предишни постове.
Когато най-накрая се реших, отидох на една ок консултациите, провеждани от д-р Дилбер в София през ноември 2016. Тогава той ми каза, че може да направи това, което искам, а именно - да се оформи един хубав, класически прав мъжки нос, без извивки и т.н. Обясни ми набързо, че не може да стане перфектен, тъй като имам асиметрии по лицето, но аз бях наясно с този факт. Разбрахме се да уточним дата за операция в по-късен етап, понеже ми предстоеше пътуване и ангажименти в близките 8 месеца. Лятото се свързах с екипа му за да насрочим тъй мечтаната от мен операция. Но... изненада.... докторът вече беше на друго мнение - според него носът ми е ок за мъжки нос и нямам нужда от операция. След няколко опита да изясним ситуацията вече ми беше ясно, че той няма да ме оперира. Беше ми тежко...много силно преживях тази ситуация. Мечтата ми беше смачкана на прах, а бях сигурен че след толкова проучване и търсене съм направил правилния избор.
След като мина известно време и си стъпих обратно на краката реших, че ще продължа своята мисия и ще постигна така мечтаната от мен промяна.
Това ме доведе до консултация с д-р Илхан, на която той сподели моето мнение, че има видими проблеми, които биха могли да се коригират и се съгласи да се заеме с моя случай. Не след дълго вече има дата са операция.
Тук искам да изкажа своята огромна благодарност към Chocolate9, която ми помогна много и винаги беше насреща, когато имах въпроси.

Операцията ми беше на 15.11.2018, първа, риносептопластика с изправяне на носна преграда, премахване на гърбица, скъсяване и оформяне на върха.

За доктора мога да кажа, че е изключителен професионалист и отношението му към мен беше страхотно. Екипът от асистентите и медицинските сестри, които работят в клиниката му е също на много високо ниво, бяха невероятно мили и винаги насреща ако имаш нужда от помощ. Благодарен съм им много!

Болницата, в която се състоя операцията беше много приятна и честно казано останах малко изненадан, понеже съм чел тук коментари, че сестрите са груби или пък не се грижат за пациентите, не говорят английски и т.н. За последното, да не са перфектни с английския, но за основни неща се разбирахме без проблем на английски, в редки случаи ми пишеха неща в google translate. Идваха редовно да ми правят промивки на всеки 2 часа, както и да ми сменят системите.
След операцията най-кофти ми беше фактът, че очите ми сълзяха ужасно и се усещаше като едно парене, придружено със сухота и просто ми се разказа играта, нито да ги държиш затворени, нито да са отворени. Така бях около 2 дни.

До операцията бях на хотел в близост до клиниката на д-р Илхан, но тъй като бях сам в Истанбул, реших след операцията да отседна при Зюлейха, където останах до края на престоя си в Истанбул. Наистина каквото и да кажа за тази жена ще бъде малко. Гледаше ме като свое собствено дете, а за храната която ми приготвяше, просто нямам думи колко беше вкусна.

За мой късмет на четвъртия ден след операцията получих усложнение и започна едно кървене, от носа, което се стичаше и отзад в гърлото. Беше много неприятно и продължи доста време. Трябваше спешно да отида до кабинета на д-р Илхан, което се оказа мисия, имайки предвид че той е в Азиатската част на Истанбул, а апартаментът на Зюлейха е в европейската. Хванахме такси, което се изгуби и в крайна сметка отне повече от час и половина докато пристигнем при доктора. През цялото това време Зюлейха беше неотлъчно до мен и честно казано доста се притесни милата. Доста кръв изтече ако трябва да бъда честен, но се опитвах да се държа, и колкото и глупаво да звучи единственото ми притеснение беше да не ми се прецака формата на носа. Когато пристигнахме, докторът веднага ме прие и направи нужните манипулации за да спре кървенето. Доста беше неприятно, понеже ми сложи едни тампони в носа, от които адски ме болеше, ама смея ли да се оплаквам.Бях такава картинка с тампоните, от които излизаха едни тръбички пълни с някаква течност, която контролира налягането в носа... Обясни ми че макар и рядко, това се случва и не бива да ме притеснява защото всичко е под контрол. Впечатли ме, че се справи с лекота с проблема и през цялото време ми говореше неща, с които да ме успокои за да не се филмирам. По негово настояване се върнах в болницата за 1 нощ, през която ме държаха под наблюдение, мереха ми кръвното налягане на определен интервал и ми сложиха система с болкоуспокояващи и антибиотик, защото болката от тези тампони беше зверска. На следващия ден се чувствах доста по-добре, болка вече нямаше, но от загубата на кръв бях доста отпаднал. Когато д-р Илхан дойде да ме види каза, че би искал да остана още една вечер за да бъде сигурен че всичко е ок, а и болницата е по-близо до него, отколкото апартамента на Зюлейха на другия край на града. Махна ми единия тампон и ме остави с другия, който извади на следващия ден, заедно с лонгетата и бях готов да се върна отново при Зюлейха.
След това всичко беше ок до края на престоя ми там. След махането на конците вече имах разрешение да се прибера в България и се завърнах на 27.11.

В момента носът ми е доста е отекъл, особено върха, но търпеливо си чакам да спадне постепенно. Засега съм доволен от това което виждам, въпреки отоците. Синини вече нямам, а и те бяха съвсем минимални, въпреки че са ми правени остеотомия и остектомия (стесняване и изрязване на част от страничните кости).

Извинявам се много за дългия пост, и искам само да уточня, за да няма недоразумения - в никакъв случай не твърдя, че Дилбер не е добър специалист, напротив - винаги с възхищение гледам на неговите резултати, особено при мъжките носове. Просто вероятно не съм му бил симпатичен или е преценил, че не може да постигне задоволителен за мен резултат.

Също искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на Нелка за създаването на тази тема и да й пожелая много, много късмет.

Minimouse 13th December 2018 12:27

Здравейте, момичета и момчета! През януари и на мен ми предстои операция при д-р Дилбер и започвам да се притеснявам. Зачетох няколко пъти темата и все още нямам отговор на някои мои въпроси. Носът ми е доста голям. Не се съмнявам във възможностите на доктора,но все пак за пръв път в съзнателния ми живот ще влизам в болница. Както и да е, ще се радвам ако още някой сподели опита си и разбира се след като всичко мине (надявам се успешно) ще споделя и моя опит :) Успешни операции на всички престрашили се и внимавайте с избора си на лекар!

bubka81 13th December 2018 23:08

Цитирай:

Първоначално написано от Minimouse (Публикация 814343)
Здравейте, момичета и момчета! През януари и на мен ми предстои операция при д-р Дилбер и започвам да се притеснявам. Зачетох няколко пъти темата и все още нямам отговор на някои мои въпроси. Носът ми е доста голям. Не се съмнявам във възможностите на доктора,но все пак за пръв път в съзнателния ми живот ще влизам в болница. Както и да е, ще се радвам ако още някой сподели опита си и разбира се след като всичко мине (надявам се успешно) ще споделя и моя опит :) Успешни операции на всички престрашили се и внимавайте с избора си на лекар!

Здравей Minimouse,на коя дата ти предстои операция?Моята е в средата на януари :)

Minimouse 14th December 2018 19:13

Аз съм в края на януари,може да се засечем :)

SpiralStatic 16th December 2018 14:21

Здравейте,
Минаха две седмици от операцията ми при д-р Дилбер. Общо взето всичко протече точно така, както го очаквах. Отоци и синини в рамките на нормалното, втори и трети ден ми бяха най-ужасни, после лека-полека започнах да се възстановявам. Болка не съм изпитвала. В началото ми беше почти невъзможно да дишам през носа, явно заради секретите. Като ми махнаха тампоните на 6-тия ден настъпи едно огроомно облекчение. След това пак започна да се запушва от време на време, но не чак така. Сега вече ми е почти напълно отпушен.
Има нещо обаче, което ми вади очите и много ме дразни. Все още не ми се възстановява усмивката :( Малко по-добре е, първите дни ми се показваха само долните зъби, а сега и горните почти целите, но трябва да се напъна, някак си скована е и неестествена. Попитах доктора за този depressor septi мускул и отговорът му беше, че мускули не реже, та се успокоих малко :D
Много искам възможно най-бързо да се оправи, ужасно дискомфортно ми е така. Даже не знам кое точно е изтръпнало, мускулите ли, някакви нерви ли... Гримаси мога да правя без проблем, мърдам си горната устна както преди, но тази усмивка.....

Svett 17th December 2018 20:43

И аз се записвам с няколко въпроса:
1. Каква е цената при доктор Дилбер
2. Какво включва цената
3. Колко дни престой в болницата и колко на хотел са необходими
4. Отпуска ли ползвате или болничен
5. След изписването в какъв вид е лицето, личи ли операцията и може ли да се появи човек на работа в приличен вид

Благодаря

KHALEESI 19th December 2018 19:59

Здравейте! Преди две седмици се оперирах при д-р Дилбер,
за отношение и абсолютно всичко съм много доволна,
въпроса обаче е ,че днес стават точно 2 седмици и махнах лепенките си
но мисля че все още носът ми е страшно подут
с две думи не бих се показала навън :D Принципно ,знам че изиква време да спаднат отоците особено върха ми е доста чувствителен все още и големичък,искрено се надявам да спадне
възможно най-скоро,
също така искам да попитам кога мога да слагам грим , фон дьо тен, дали има някакъв проблем да слагам и на носа , забравих да задам този важен за мен въпрос :D

Josefine 24th December 2018 14:29

То самият мускул не се реже, а се откачва от носа и увисва надолу. Иначе си функционира ако не му е нарушена инервацията, но вече не изглежда по същия начин. Откачването далеч не винаги се налага

Minimouse 6th January 2019 15:34

Може ли някой да ми каже в кой квартал е болницата,в която оперира д-р Дилбер? И дали някой е ползвал таксита из Истанбул,малко ми е притеснено сама жена ще пътувам и се чудих дали ще има таксита на автогарата Баирампаша, дали ще знаят английски шофьорите?! Ох,почвам да се побърквам вече...Някои хотели имат трансфери от летището до самия хотел,но от автогарата им май няма...Дано все пак успея да се добера дo кабинета на доктора :D :D :D
P.S. Май никой не влиза вече в тази тема...

Minimouse 7th January 2019 14:33

Цитирай:

Първоначално написано от Svett (Публикация 814361)
И аз се записвам с няколко въпроса:
1. Каква е цената при доктор Дилбер
2. Какво включва цената
3. Колко дни престой в болницата и колко на хотел са необходими
4. Отпуска ли ползвате или болничен
5. След изписването в какъв вид е лицето, личи ли операцията и може ли да се появи човек на работа в приличен вид

Благодаря

1. За сега е 3500 евро,но може да има промени затова е най-добре да се информираш от човекът,който провежда консултациите в България.
2.До колкото знам вкючва консултация преди операцията,операция и последващите процедури като махането на лонгетата и тампоните.
3.Престоят в болницата е един ден и около 7 дни след това в хотел,но това пак зависи от много неща,затова е най-добре да се говори доктора.
4.Аз лично не използвам нито едно от двете,незнам за другите...
5.Незнам от личен опит още,но след 7мия ден от операцията би трябвало да си в приличен вид единствено ще имаш лепенки на носа.Някой от личен опит може повече да сподели, има много снимки в българската фейсбук страница на доктора,така че можеш да придобиеш някаква представа и от там.
Еми това е!

Ewa 13th January 2019 16:08

Здравейте. Много се колебая, кой доктор да избера. Някак си снимките от инстграм и фейсбук не са ми достатъчни, за да взема решение. Много ми идват филтрите и снимките в профил.

Колебая се засега между Нихат Кайа и Алев. Но не мога да взема решение. Не мога да си позволя да летя за консултации до Турция или България. А мненията тук или фейсбук групата не са ми достатъчни, за да взема решение. Сякаш за докторите на които съм се спряла няма много отзви. Прочетох темата. Последната седмица прекарвам нездравословно много часове в проучване и пак не се чувтсвам сигурна.
Не съм тотално влюбена в носовете на Нихат и Алев, но не виждам и снимки преди, само след. Имат добри попадения.

За доктор Дилбер също имам колебания. В инстаграм всички момичета са с перфектни носове, но това разбира се може да се подбере. Отново много филтри и грим. Разколебана съм за него, заради две/три недоволни момичета от резултата. Но най-вече защото ме е страх, да не ме отпрати, като ме види на живо. Снимки съм пращала и съм одобрена, но не се знае на консултацията какво ще ми бъде казано.

В темата не се пише често, но въпреки това се надявам някой да се включи с мнение или снимки.

melani123 27th January 2019 15:38

моля ви момичетата, които писаха, че ще се оперират януари при д-р Дюлбер да споделят мнение. как се оправихте в Истамбул? нощувките скъпи ли са? резултата как е?

Minimouse 28th January 2019 14:02

Цитирай:

Първоначално написано от melani123 (Публикация 814469)
моля ви момичетата, които писаха, че ще се оперират януари при д-р Дюлбер да споделят мнение. как се оправихте в Истамбул? нощувките скъпи ли са? резултата как е?

Незнам от къде да започна... Вече трети ден след операцията съм и съм доста отекла,но си харесвам носа,макар и да не го виждам изцяло от лонгетата. Приличам на хамстер в лице:lol: синините почти се махнаха. Най-интересното е,че след операцията изглеждаш добре чак след няколко часа почваш до посиняваш и подаваш. Трябва да сте подготвени психически за този момент.Мислех да пътувам сама и да отседна при Зюлейха,но родителите ми настояха да дойдат с мен уж и на екскурзия из Истанбул. Честно по-добре пътувайте сами,ако придружаващите ви не знаят никакъв език и се травмират от болници и синини... От интернет си резервирах стаи в хотел близо до болницата. Около 90евро на вечер за две стаи,може да се намерят и по-евтино. На 23ти ми беше консултацията с д-р направиха ми снимки на носа и фотошоп,като ме пита дали ми харесва така носа имам ли въпроси и да кажа как точно искам да е и т.н. Много внимателен,аз казах,да прецени стига да е малък и по-фин от този с който съм се родила и така. Същия ден си направих и изследванията в болницата там ме посрещна другия асистент на док,много съм му благодарна,обясни всичко превежда изобщо много съм доволна от отношението му. И така на 25ти към 11ч ме приеха в болницата. Иско пак пак беше плътно до мен,задаваха ми пак въпроси относно упойката,дадоха ми нощница,бикини и шапка за еднократна употреба. Най-гадното беше абокати,дупчиха ме 3 пъти докато успеят,но както и да е не искам да си спомням... Док мина преди операцията и веднага след. Беше забавно защото баща ми е много чувствителен като ме видя да ме вкарват в стаята след операцията почна да плаче, няма да забравя физиономията на док :lol::lol::lol: горкия човек, кой знае какво си е помислил,аз още под влияние на упойката почвам на английски да обяснявам,че баща ми е си е ревльо по-принцип.Голямо шоу бяхме... на другия ден към 11 ме изписаха и така. Иначе не съм се спирала в хотела излизам още след изписването,е малко е плашещо за околните да ме гледат синя и подути,но аз на едно място не мога да стоя. Квартала около болницата е много хубав има 3 мола в близост,два от които на минута от болницата. Аз получих доста преди да пътувам чрез гугъл мапс. Имам приложение на тела за офлайн карти на Истанбул и uber за таксита,много полезни приложения. Но интернета и тел.разговори са скъпи. От хотела също помагат за инфо и таксита. От автогарата до хотела е около 20-30 мин зависимост от трафика, аз бях си резервирала предварително чрез букинг таксито,препоръчвам тази услуга. Пътувах с вечерните автобуси на Метро в 6:15 трябваше да сме на автогарата,но автобуса се развали 5 мин.преди нея. около час изчакахме друг автобус да ни вземе и за щастие таксито ме чакаше иначе незнам как щяхме да се оправим. Големи премеждия и родителите ми само мърморят предубедени за Турция и турците като цяло. Та малко разпокъсано разказвам,но ако нещо питай.Съжелявам ако има грешки пиша от смартфона и ми е трудно малко :computer_coffee: Доволна съм от носа, болницата и отношението на турците. :girl_eat: храната им е вкусна,но за съжален ие сега не усещам още вкусове, само сладко,горчиво и кисело. Това е за сега:1203:

melani123 29th January 2019 14:07

много благодаря за изчерпателния отговор :) мен като че ли не ме притеснява толкова болката, колкото видът след това :) а колко струваше операцията при д-р Дилбер и прави ли консултации в БГ и безплати ли са? до колкото съм чела 3500 евро е операцията -първоачалната.

Minimouse 30th January 2019 19:17

Цитирай:

Първоначално написано от melani123 (Публикация 814476)
много благодаря за изчерпателния отговор :) мен като че ли не ме притеснява толкова болката, колкото видът след това :) а колко струваше операцията при д-р Дилбер и прави ли консултации в БГ и безплати ли са? до колкото съм чела 3500 евро е операцията -първоачалната.

Последно имаше консултации през декември в България, дали ще има още не съм сигурна. Обикновено в фейсбук страницата на доктора пишат ако предстои. 50лв е консултацията в Бг. Момичето,което ги организира се казва Деси по -назад в темата има нейния номер може и на вайбър да и пишеш. Незнам дали са вдигнали цената за първа ринопластика можеш да питаш директно Джеврие асистентката на док. 00905330135665 това й е номера можеш да й пишеш или обадиш по вайбър или WhatsApp. Моята беше 3500евро. И се подготви 10-11 дни да стоиш в Истанбул.

Minimouse 4th February 2019 15:30

Някой от оперираните може ли да сподели дали си е мазал с нещо шева,който е под носа така наречената колумела,че забравих да питам док. Вече съм 10ти ден след операцията, след два дни ще махна лепенките :) Още на 5тия ден нямах никакви синини, но още съм подута на места. Скоро ще кача снимки. Д-р Дилбер оправда очакванията ми и наистина е много харизматичен и добър човек и най-вече страхотен професионалист, Турция трябва да е горда с лекар като него. Носът ми беше наистина голям с гърбица и връх голям като на Жерар Депардио в женски вариант. Дано успея да помогна на някой,който се чуди на кого да се довери,защото знам колко нерви,време и най-вече пари коства на повечето от нас да се сдобие с мечтания нос. Ако някой има въпроси относно организирането на пътуването и самата операция с удоволтвие ще отговоря на всички.

Linda05 4th February 2019 19:19

Здравейте, интересувам се от болничния след операцията. Знам, че докторът дава един лист с предписание, че е необходимо домашно лечение за определен брой дни след интервенцията. Но как това се отнася към системата на НОИ, нали болничният се пуска към системата веднага, на датата, на която е издаден, когато е издаден от лекар в БГ? При личния лекар ли отивате след като се върнете от Турция? Или нещо друго? Ще съм благодарна, ако някои, минал през това, ми пише.

melani123 5th February 2019 14:02

minimouse, може ли да ми кажеш фейсбук страницата на доктора, доста ми се струва 3500 евро, но пък за другите няма кой знае колко отзиви, а при Илхан е 4500 евро

Minimouse 6th February 2019 12:56

Цитирай:

Първоначално написано от melani123 (Публикация 814495)
minimouse, може ли да ми кажеш фейсбук страницата на доктора, доста ми се струва 3500 евро, но пък за другите няма кой знае колко отзиви, а при Илхан е 4500 евро

Фейсбук страницата е : Ринопластика https://bg-bg.facebook.com/rinoplastikavistanbul/ . Сега видях,че док е имал консултации в София миналата събота и неделя. Незнам защо, но в Турция не можех да вляза в страницата му явно е само за Бг. Иначе ако пишеш в интернет ,в която и да е търсачка: Мухамет Дилбер ще ти излезе и сайта,който е на български там има доста неща за това какво се прави преди ринопластика,след оперативния период има и галерия със снимки. Аз също се двоумях дали да не ми излезе по- евтино, има лекари взимат 2500 евро,но както казават хората: скъпото излиза евтино и обратното. Мен док. ме спечели с човешкото си отношение най-вече,но всеки си решава сам за себе си. Илхан има собствен почерк някак неговите носове ми изглеждат еднакви,а и графика му е натоварен доста се чака за дата, при Дилбер до 2 месеца може и да те вмъкнат. Във Фейсбук страниците на Нихат Кая и Алев Джамджъоглу има много снимки на български пациенти, така че изборът е голям. Може да се срещнеш с няколко доктора и който ти вдъхне повече доверие.Успех дано намериш твоя доктор!

melani123 7th February 2019 14:23

minimouse, как се развиват нещата при теб, и аз иначе това си мисля, че може да стане, ако човек реши да спести пари, после да стане двойна работа като трябва да ходи при друг. ама то никога няма гаранция. А как ще ходиш на консултации, като идва доктора в БГ ли или пак трябва да се ходи до Турция. А вярно ли е, че ако си пишеш директно с доктора цената е по-евтина, т.е. че асистентката си слагала доста отгоре и за нея?

Minimouse 7th February 2019 20:13

Цитирай:

Първоначално написано от melani123 (Публикация 814502)
minimouse, как се развиват нещата при теб, и аз иначе това си мисля, че може да стане, ако човек реши да спести пари, после да стане двойна работа като трябва да ходи при друг. ама то никога няма гаранция. А как ще ходиш на консултации, като идва доктора в БГ ли или пак трябва да се ходи до Турция. А вярно ли е, че ако си пишеш директно с доктора цената е по-евтина, т.е. че асистентката си слагала доста отгоре и за нея?

Вчера махнах лепенките и носът доста се поду, но дори и подут е наполовина по-малък от преди.Кожата е малко гадна,но тя моята си е чувствителна по-принцип и са ми излезли някакви малки пъпчици. На живо изглежда много по-различно от снимките,които си правя, но има още много време да се каже каква ще е окончателната форма. Иначе си дишам добре през носа веднага след като се събудих от упойката. Много е важно да се слага лед през първата седмица,хем оттока спада,хем дишането става по лесно. Все пак се натрупват секрети и засъхнала кръв в носа и колкото и да пръскаш със солен разтвор пак се запушва носа,но след махането на тампоните на 6тия ден вече нямах никакви проблеми. Аз изгубих обонянието си и вкусовите си усещания до 4-5 ден след операцията,което е нормално,сега вече нямам проблеми.Ще кача снимки по долу ако успея,разбира се :) За консултациите забравих да питам,само ми каза док да пратя снимки след месец,но ще питам пак асистентката му. По-принцип на два месеца док е в Бг, може и да го посетя :1228:
Не мисля,че има разлика в цената по скоро е от това дали си чужденка или туркиня. Определено за туркините цените са други,четох в турски сайт,че за тях ринопластиката излиза около 11хил. турски лири, но няма как да съм сигурна може превода да не е бил точен. Така или иначе доктора разчита само на асистентките си,той лично не отговаря на запитвания и не взема лично парите. Аз на консултацията реших да му ги дам, той само се усмихна и каза: Ръцете ми само оперират,аз пари не броя. Все пак нашите доктори само в ръцете ти те гледат,а и не питах предварително на кого да ги дам,та парите само на асистенката :) В общи линии в кабинета му има 5 асистентки те работят за него,не мисля,че взимат повече пари от обявените при запитване.Няма друг начин да се свържиш с доктора освен с някой от тях. И все пак от много време не е вдигал цените,може би заради падане то турската лира,сега например 1 евро е около 5.90 турски лири.Едната от асистентките знае руски,другата български,третата английски и другите не знам с какво се занимават :1228: и разбира се асистента Хюсеин (Иско),който превежда в болницата. И въпреки всичките асистенти организацията е малко хаотична според мен. Това най-много ме дразнеше,защото аз съм свикнала на голяма точност и всичко да ми е по-график седмица напред, да ама не! Мислех да се върна в Бг ден след операцията, но след като не получих с точност дата и час за махане на тампоните,реших да остана.Комуникацията нещо куцаше незнам дали с мен само се получи така и как е било при другите. Пък и аз имам фобия от разговори по телефона и само чрез вайбър комуникирахме с Джеврие, а извън хотела нямах нет и на 6тия ден замалко да се размина с махането на тампоните и конците, тя ми писала в 14ч. за 16ч. да съм в болницата и само късмета ме спаси да се върна в хотела към 15:00 и да си прочета съобщението.Може би аз съм малко сбъркана заради работата ми,но обичам да знам къде , в колко часа и как, ден предварително поне ... Както и да е, важното е, че всичко мина :3000:

Minimouse 7th February 2019 20:56

Ох,не мога да кача снимки прекалено голям е формата.

Minimouse 10th February 2019 13:50

2Прикачено(и)
Успях :sunbath: още е доста подут,но и така ми харесва :) нямам грим на снимките след и си личат малко червенините от лепенките,но моята кожа си е доста чувствителна и с несъвършенства.

melani123 12th February 2019 14:42

мерси за снимките, в крайна сметка колко дни остана в Истамбул? иначе аз не мога да видя синини :)

Ika1985 13th February 2019 19:49

Здравейте! Някой има ли идея как мога да се свърза с Josefine или kuzina? Трябват ми по-подробни мнения за д-р Авшар. Благодаря предварително

Minimouse 13th February 2019 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от melani123 (Публикация 814529)
мерси за снимките, в крайна сметка колко дни остана в Истамбул? иначе аз не мога да видя синини :)

Общо 10 дни-9 нощувки. Но,ако бяхме с кола можеше да ме пуснат още след изписването от болницата и да се върна на 6тия ден за махане на конци и тампони. Предвид дългото и неудобно пътуване с автобус не е много препоръчително да се пътува, има известен риск. Но пък ако не познаваш Истанбул с кола е някакъв ад. Аз определено не се заемам да шофирам там като организиран хаус е... така и не схванах как знаят тамошните шофьори коя улица е еднопосочна,като няма никъде пътни знаци да обозначат :2001: Лудница. Да не говорим, че паркирането е много сложно и разбира се заплатено.
Синини след 5тия ден почти нямах, не съм се мазала с нищо ,но пък пъпки се появиха и трудното е,че носът е доста чувствителен на допир и не е лесно да го мажеш с каквото й да е. Дори днес за пръв път сложих фон дьо тен и едвам го нанесох около върха като изтръпнал е.

Hell96 17th February 2019 04:24

Здравейте на всички,

От много време искам да си направя ринопластика. Толкова е трудно избирането на доктор.. вие знаете за какво става на въпрос. Както и да е, след доста обширно търсене се спрях на Емре Илхан. Когато той беше дошъл на консултации в България се срещнах с него, но той ми каза, че съм нямал нужда от операция. Аз никога не съм си харесвал носа, винаги съм бил подиграван заради него и е очевидно, че е крив, с увиснал връх и е дълъг за лицето ми. Обезкуражих се защото много бях харесал работата на доктора, но реших да потърся друг доктор щом той не желае да ме оперира. След известно време попаднах на Нихат Кая (благодарение на Фатме тук от форума). Попитах за цената и се оказа сравнително достъпна - 2000 евро. Разгледах инстаграм страницата му и видях някой доста добре направени носове, което ме окуражи. Когато обаче написах в интернет за доктора почти никаква информация не открих. Фатме ми изпрати "единственото" нещо което успя да намери за него, което е около 1 страница дълго и е на турски но това беше всичко. Пробвах в какви ли не сайтове, но просто за този човек няма почти никакви мнения и оценки. Тъкмо когато помислих, че съм открил своя доктор всичко пропадна. Когато изпратих снимките си на Фатме да ги препрати на доктора, той видя същия проблем в мен който аз самия си виждам, което малко ми вдъхна доверие. Не знам как Емре Илхан не видя тези неща, но както и да е... Въпросът ми е, дали има някой от вас, който да има повече информация за доктора (Нихат Кая) или да се е оперирал при него? В инстаграм има много добри резултати на повечето доктори, но то е ясно, че няма да публикуват неуспешна операция. Струва ли си да се рискува с нещо толкова сериозно и скъпо....Аз винаги си правя проучването за каквото и да било, но в този случай информацията е доста оскъдна, а това е много важно. Моля да споделите информация ако имате за него и също така ако желаете да кажете как избрахте своя доктор и какви са най-важните неща за който гледате когато ги избирате?

Minimouse 18th February 2019 22:42

2Прикачено(и)
Моят нос постоянно се мени и подува,което ме изнервя малко,но все пак разликата е голяма. Снимките са от 20ти ден след операцията.Извинявам се ако уплаша някой със снимките преди :oops: Сега се чудя дали да не коригирам брадичката както посъветва док.
Относно това как съм избрала точно този доктор, просто реших от добрите отзиви тук,многото снимков материал и най-вече човешкото отношение на доктора при консултациите.Просто ми вдъхна доверие.
До Hell96 - Незнам нищо за Нихат Кая, но виждам,че има добри резултати във фейсбук. Винаги има риск и при най-прехваления доктор така че просто се доверете на инстинктите си и мислете положително. Може пък за вас това да е правилния избор. Успех на всички!

KHALEESI 25th February 2019 12:09

Здравейте, Минаха 3 месеца от ринопластиката ми ,но все още ми се струва един безформен в профил ,незнам дали все още е подут... защото виждам доста добри резултати след 3ти месец, или причината е че кожата ми е дебела и ще спадне по -дълго време, Само разбира се ,се надявам това да не е близо до краен резултат защото за сега изобщо не ми харесва как изглежда :/
прикачвам снимка., [IMG]http://i66.tinypic.com/2a5g68n.jpg[/IMG]

Hell96 26th February 2019 17:56

Minimouse - Благодаря за отговора. Разликата при теб е очевидна и положителна! При кого се оперира и колко ти излезе цялото това пътешествие? Винаги има риск, така е, но как да се доверя на някого при условие, че дори не мога да комуникирам директно с него поради езиковата бариера, а трябва през асистенката му... В интернет снимките могат лесно да бъдат манипулирани, за това ми е много трудно да избера при кого да се оперирам. Иначе това за брадичката не знам... имам чувството, че го казват на почти всеки. Четох в доста форуми - някои бяха чуждестранни и доста хора са били посъветвани от техните доктори да си коригират брадичките. И на мен ми беше казано от Илхан, че моята има нужда от корекция. Аз лично си я харесвам и няма да я пипам. Гледам снимки в интернет преди/след и понякога тази малка корекция може да те направи да изглеждаш много по зле, но успех каквото и да решиш и моля ни дръж в течение относно това как се развива носът ти (:


Khaleesi - а ти при кого се оперира? Не знам как е изглеждал преди, но сега е ок. Да, малко му липсва форма, но според мен ще се променя още. Дори и така да остане резултатът не е зле. Вероятно не е каквото си искала, но за жалост няма 100% гаранция, че ще се получат нещата както желаем. Може ли снимка от преди операцията?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:16.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.