Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Отслабване без резултат (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13922)

Lidiq91 25th January 2014 17:15

Отслабване без резултат
 
Здравейте:)
Аз съм на 22г,165см ,61кг.Работя в един магазин по 10 часа всеки ден отделно правя и масажи:)От 2 месеца ходя на фитнес.Проблемът е ,че искам да отслабна ,но не се получава.Спазвам и нисковъглехидратна диета.Въглехидратите ми на ден са около30гр ,протеините 60гр,мазнините до
50гр(главно от ядки).Калориите дневно са до 1400кал като ям по 5пъти на ден до 19:00.Въглехидратите са ми до 14:00ч.Във фитнеса тренирам с тежести 3 по 15 за горна част и 5 по 15 за долна :) като давам максимума от себеси и 30 мин кардио.Тези излишни 10кг ги качих за 2 месеца заради едни хапчета ,който и сега продължавам да пия ,но по 1/2.Засега единственият резултат е -6см в талията и без промяна в килограмите.
Моля за съвет:)

DaKing 10th February 2014 18:07

Ами това, ако не са добри резултати, аз не знам... -6 см е много добре, а без промяна на теглото още по-добре! Килограмите не са фактор тук. Бих те посъветвал да увеличиш протеина двойно и да внимаваш с ядките. Тренировките са ти с много нисък интензитет. Прави кръгови, но 3 серии за цялата горна част и 5 серии за долна са прекалено малко. Само на едното ти упражнение за група трябва да си по 3-4 серии. Вече идва и проблема, че продължаваш да пиеш тези хапчета, който най-вероятно са противозачатъчни, нали? Човек с хормоните не може да се бори. По-големи резултати ще видиш след като ги спреш и нещата се нормализират. Ако ти е трудно да си набавяш толкова много протеин на ден, може да си вземеш някоя суроватка, изолат например, който ще ти набавя нужните количества белтък. Препоръчвам CFM изолат или пък поне едни яйчни амино, които имат висока биологична стойност.

choki_moki 10th February 2014 19:29

Да, всичко изглежда нормално и правилно. Имам лека забележка към повторенията за долната част. Аз правя минимум по 30 и с малки тежести за да горя мазнините там. А за хапчетата, които пиеш, те може би са най-голямата причина да не виждаш промяната. Но спокойно и аз бях на такива хапчета и като ги спрях за 2-3 дни свалих от нищото 2 килограма. Може да пробваш с някое бърнърче например. Аз от един ТермоКор останах приятно доволна.

Aris 12th February 2014 16:20

Искам да наблегна на нещо успокоително: мускулната тъкан тежи повече от мазнинната, т.е. чрез тренировките ти превръщаш мазнините в мускули. Смъкването на килограми изисква време.
Успех! Всичко е наред според мен, но както са ти казали по-горе: внимавай с ядките, те са доста калорични!

Lidiq91 14th February 2014 18:55

Здаравейте:)Благодаря за отговорите и съветите!
За упражненията не се изразих правилно -за упражнение правя по 3 серий с по 10-15 повторения ,но и с доста тежест.Разделила съм си на горна част-6 упр и долна-6упр,за седмица 2пъти горна и 2пъти долна.Преди тренирах цяло тяло 4,5 пъти в седмицата и мисля отново да направя така.
Иначе и аз се чувствам доста стегната особено в краката,мисля че наистина качвам муслуна маса.А това само в началото ли е или зависи от вида на храната?Също забелязах ,че след презареждащия ден задържам вода а може би и попринцип.Какво да направя в такъв случай?

choki_moki 16th February 2014 17:04

Задържаш вода, защото вероятно наблягаш на въглехидратите. Предполагам, че в следващите дни нещата се нормализират. Аз като видя, че задържам вода пия едни таблетки Diuretic complex. Може да си вземеш и фет бърнър като detonatrol, който съдържа във формулата си екстракт от бяла бреза, която изкарва водата.

Lidiq91 18th February 2014 13:02

Благодаря много за съвета:-)
Резултата от диетата е че доста се стегнах и то за кратко но се чувствам доста отпаднала и мисля да я сменям:!:Някакви препоръки за друга ефикасна диета :-)

Aris 18th February 2014 16:08

Хапвай си нормално, но без въглехидрати.

Пий магнезий и омега 3, забързват метаболизма и са адски полезни за много неща.

choki_moki 21st February 2014 16:55

Яж въглехидрати, не повече от 100-150 гр на ден (т.е това са ти около 150-190 гр суров ориз, овес и т.н). Хапвай ги максимум до обяд. Примерно ги разпределяш половината сутрин и половината за обяд. В следващите ти хранения наблягай на месо и салати. Пий по 2-3 литра вода на ден и нещата ще ти се получат ;)

DaKing 23rd February 2014 16:48

@Aris Мазнините няма как да се превърнат в мускул, това е пълна глупост.
@Lidiq Извинявай за въпроса, но как реши, че задържаш вода след зареждащия ден? Принципно е възможно, ако не ядеш солено и в този ден ядеж, съвсем нормално да задържиш веднага вода. Ако това не е така, то гликогена в мускулите бива презареден и е нормално да увеличиш малко обема си.

Aris 27th February 2014 11:38

Това, което се опитвах да кажа е, че чрез тренировки мазнините се топят, а мускулната маса се увеличава.
"Превръщат" е образно казано. Странно, че някой го е разбрал буквално...

DaKing 1st March 2014 18:17

Ами да ти кажа има хора, които наистина вярват, че това е възможно. Теб нито те знам, нито знам компетентността ти, така че нормално да си помисля, че говориш сериозно. Вече се разбрахме

Lidiq91 6th March 2014 20:31

Попринцип задържам вода не само след зареждащия ден .Разбирам го с една проба .А иначе не мисля ,че е възможно да качиш 1кг мазнини или мускули за 1 ден т.е. логично е да е вода.

Lidiq91 6th March 2014 20:37

Солта си беше доста не само в зареждащия ден ,но сега я ограничих и има подобрение :)

Aris 13th March 2014 11:21

Ако ползваш обикновена сол, добре ще е да я смениш с Хималайска.

DaKing 15th March 2014 17:49

изобщо не знам защо ядеш солено. Слагай някакви други подправки за подобряване на вкусовите качества на храната. Хубав диуретик е зеленият чай, може да го добавиш към менюто си

choki_moki 16th March 2014 12:30

Хималайската сол е хубаво нещо. Но мисля, че по-евтиният вариант е калиевата сол.
Солено трябва да се яде (в минимални количества, разбира се), иначе ще започне да крампира, което е доста неприятно.

DaKing 2nd April 2014 17:15

Няма да крампира без сол. Има достатъчно минерали в храната, която приемаме. Още повече, ако приема и някакъв basic adult мултивитамин, както повечето хора правят. Сега е и много подходящо за пролетната умора.

Ivo Ivanov 3rd April 2014 12:44

Против крампиране най-добре работи magnesium bisglycinate

kamelia_ivanov 6th April 2014 18:33

Пробвай с магнезии да заббързаш метаболизма :)

martina333 24th August 2015 17:12

Аз се храня разделно и това ми помогна да отслабна и да съм в добра форма.

radka66 10th November 2015 19:21

Колко кг може да отслабне човек, ако махне водата, която е задържал?

svetlana.tt 24th November 2015 16:08

Цитирай:

Първоначално написано от radka66 (Публикация 806778)
Колко кг може да отслабне човек, ако махне водата, която е задържал?

Зависи много от количеството задържана вода, има ли заболяване и т.н. Задържането на вода може да бъде много опасно, но и разкото и изхвърляне също, така ч конслтирайте съ специалист.

mirelka123 6th February 2016 14:28

Реших,че след Нова година наистина ще постигна това, което винаги съм искала - перфектно тяло. Започнах да ходя три пъти в седмицата на фитнес и правя всякакъв вид упражнения като натоварвам цялото си тяло.Също така избягвам мазните храни. Това, което също допринася за моето отслабване е тази добавка https://healthstore.bg/izgaryane-na-...ine-50-kapsuli . Откакто я приемам,усещам,че започвам да достигам целта си, затова ще продължавам да спазвам този режим и се надявам в най-скоро време да остана наистина доволна от себе си.

bette 12th April 2016 13:02

Че те мазнините са полезни. По-скоро трябва да се ограничат бързите въглехидратите и захари.

rudrafroo 17th October 2020 19:45

Хапчета за отслабване - https://acaiberry900.com Благодарение на тези малки капсулки отслабнах с цели 6 кг в първия месец, а в следващия с общо 8кг.

ani.b 25th November 2021 12:36

Цитирай:

Първоначално написано от radka66 (Публикация 806778)
Колко кг може да отслабне човек, ако махне водата, която е задържал?

Много е относително, но изцяло няма как да махнеш водата, защото тялото ти се състои предимно от вода. Професионалните атлети и културисти свалят по 5-10 кг ( в зависимост от тяхната маса) преди състезание само от изхвърляне на водата вода, но това е доста опасно за тялото и не се препоръчва на всеки. :!:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:47.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.