Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8276)

Deleyna 26th February 2009 22:25

Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха!
 
Здравейте! Имам нужда от вашата помощ!

Разбиха ми пощенската кутия! Смених парола, таен въпрос и отговор! Но опитите продължават! (Виждам го от "История на влизанията)!

Писах на abv.bg, но те ми отговориха, че това е невъзможно, освен ако аз не съм си казала данните на някой! Разбирам ги - за тях може би са прави! Но нещата не седят така!

Ето цялата ситуация:

Правя опити да вляза в мейла, но ми изписва грешна парола. Няколко пъти! Реших да си пратя нова на алтернативния мейл! Както и да е - оправих се и влязох! Поглеждам "историята" и ОМГ някой се е опитвал и ВЛИЗАЛ в пощата ми и то с помоща на "таен въпрос и отговор"

За Бога, аз не си знам тайния въпрос и отговор - правила съм си пощата преди години! От къде някой ми ги знае mad.gif Естествено смених всичко - парола, въпроси, отговори, данни, абе всичко!

Сега пак гледам, че някой настойчиво се опитва да влиза.....

Проследих IP addressa на мръсника (78.83.72.91) и ми излиза Варна/София, доставчик Спектрум.нет!


п.с. от 6 месеца ползвам Интернет само от домашния си компютър! Живея сама, така че отпада варианта някой да ми го е пипал! В момента активно си търся работа и пращам CV до работодадели! Ако някой ми "завземе" пощата и ми провали някое важно интервю... - просто ще бъде убит буквално!


МОЛЯ ВИ, ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ КАК ДА ПРОЦЕДИРАМ! КАК МОГА ДА СЕ ЗАЩИТЯ ОТ ТЕЗИ ГЛУПАВИ АТАКИ!


БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

lqlqlqlq 26th February 2009 22:37

Re: Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха!
 
Моят съвет е да си смениш пощата и да не се ядосваш..няма нищо надеждно и безопасно в интернет и не си струва да се хабиш...Направи нова поща и пращай от нея CV, а в другата влизай само да си провериш старите обяви и като изтекат просто я закрий. Незнам какво друго да ти кажа :roll:

Lilith 26th February 2009 22:39

като начало не кликай безразборно по каквито и да било банери по непознати сайтове, обявяващи "Вие спечелихте" :roll:

Бобето 26th February 2009 22:41

Ползвай услугите на Yahoo или Hotmail

Lilith 26th February 2009 22:43

всяка 1 поща може да бъде разбита :roll: никога не дръжте сканирани документи в папките на е-мейл-а си :?

hatred 26th February 2009 22:45

Цитирай:

Първоначално написано от bobeto83
Ползвай услугите на Yahoo или Hotmail

:2003:

abv.bg са несериозни. Бях в десети клас, когато с едни съученици написахме програма, която разбиваше паролите им :oops: В интерес на истината, оттогава те предприеха мерки за сигурността, но очевидно не са достатъчни.

Но дори и да смениш пощата си с по - надеждна, ще се съглася с Lilith, че тя никога няма да бъде сигурно място за поверителна информация :)

i_ani 26th February 2009 22:46

Re: Опитват се да ми разбият e-mail... и веднъж успяха!
 
Цитирай:

Първоначално написано от Deleyna

Писах на abv.bg, но те ми отговориха, че това е невъзможно, освен ако аз не съм си казала данните на някой!

:evil: Да бе , да..........невъзможно , друг път :?

i_ani 26th February 2009 22:47

Цитирай:

Първоначално написано от Lilith
всяка 1 поща може да бъде разбита :roll: никога не дръжте сканирани документи в папките на е-мейл-а си :?

Точно :2043:

Solver 26th February 2009 22:53

Както може да бъде разбита всяка ключалка, всяка къща и всяка кола (Вале, нищо лично :lol: ), така че няма кво да се ядосваме, сменяш си пощата и се надяваш никой да не се интересува от нея, не си добавяй пощата в анкети, реклами, томболи най-вече.

Deleyna 26th February 2009 23:14

Благодаря за бързите отговори :)

Не ми се иска да закривам пощата си, защото имам много приятели в чужбина, с които си комуникирам главно чрез нея! :(

Иначе това ми е официалната поща и не съм я регистрирвала в нито един сайт! Направила съм си друга за да я ползвам при теглене на филми, регистрации в сайтове бла бла бла и т.н.

Оффффф, егати хората - няма да намерят нито злато, нито документи на ЦРУ в нея. Кво толкова търсят! :x

Иначе от АБВ ми отговориха, точно това написаното по-горе от вас - с няколко думи - аз съм си дала данните на някой! Ай сиктир!


Да ви питам още нещо: знаете ли някоя програма, която локализира IPто по стеснено. Примерно до квартал на някой град? :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.