Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

katia13 9th April 2013 19:34

Rimi, стискам палци .. според мен също, трябва да им кажеш за всеки случай..въпреки че ако е слабо за първи ден..знам ли ..може сигурно и да премълчиш..

Нелка, щеше да ми пращаш снимки на имейла..пуснах ти го на лично, но снимки нямам ..пращала ли си ми или нещо съм сбъркала..вече се чудя да не би да не съм го написала вярно..

Зара, може ли на лични да те питам нещо..?

п.п. аз след два дни пътувам, дано намеря човек да ми превежда на турски.. ако намеря и такъв навит да ме придружи..ще е супер..и ще задействам въртележката по уговарянето на консултация и операция.

Сетих се още нещо неможе ли с едно ходене да се направи консултация и операция ? Всмисъл док да даде направо час и за двете да кажем с няколко дни разлика..и да мина консултацията да изчакам няколко дни и после да мина и операцията.

Нелка 9th April 2013 20:03

Кате, съвсем се обърках. Прати ми още един мейл, да се ориентирам от къде какво съм ти пращала. Или не съм.. ;)

keery 9th April 2013 20:11

Здравейте и от мен , днес се върнах от Истанбул и ще Ви разкажа как мина при мен. Първо много добро впечатление ми направи добрата организация на градския транспорт. Във всяко превозно средство (автобус, метро, трамвай и т.н.) е отбелязан маршрута. В допълнение има монитор на който виждате името на спирката , която се наближава и кои спирки предстоят , така че знаейки името на спирката си да знаете след колко спирки трябва да се приготвите. Успоредно с това уредбата съобщава името на спирката така че ВИ подсеща :) Така пътя ми от автогарата до квартирата ми (близо до Емре Илхан) започва в следната последователност - слизайки на автогарата в Есенлер си купих Istanbulkart - 7 лири е самата карта и 13 лири заредих в нея. От автогарата хванах метрото в посока Aksaray , слязох на последната спирка, а именно Aksaray. След това пресякох булеварда и попитах случаен минувач за трамвая до Kabatas беше на 3 мин пеша. Хванах трамвая в посока Kabatas и слязох на спирка Eminonu. Там се намира пристанището и различни фериботи постоянно идват и тръгват, като името на пристанището показва накъде ще Ви закара ферибота . Тъй-като знаем , че Илхан се намира в Kadikoy - отидох на пристанището на което пише "Kadikoy Vapur Iskelesi".
За около 20 мин ферибота Ви пренася от европейската част до Kadikoy от азиатксата част на Истанбул. След което трябваше да хвана автобус 4 - този път реших да не питам никой . Реших да проверя дали сам ще се оправя - ами не беше трудно , след кратък орлов поглед е кратка разходка видях къде спира моята 4-ка :) И така тъй-като първо трябваше да мина през квартирата която се намира близо да спирка Caddebostan слязох там и се настаних. От Caddebostan се върви по улица Plaj yolu sokak и се излиза на Bagdad , която е еднопосочна. Тъй-като видях , че автобус 4 минава по самата Bagdad , предполагам че ако се продължи с автобуса може да се слезе на самата Багдад и на по-близка спирка до Илхан . Но при мен случая беше друг , тъй-като първо исках да си оставя багажа и да си взема един душ. Целия този маршрут отнема около 1ч30мин . От картата за която ВИ казах че ползвах ми останаха 2 лири т.е. за 11 лири отидох до Илхан и се върнах , като на връщане разходите бяха следните автобус 4 (от Bagdad ) 1.95 TR, ферибот 1.4 TR, трамвай до Aksaray 1.25 , Метро до гарата 0.75 TR .
т.е. виждате , че със всеки следващ транспорт цената намалява ако се ползва в рамките на 2ч. Питах хора на английски и нямаше проблеми упътваха ме така че ги разбирах , опитвах се да си избирам по-млади и добре изглеждащи. Важни думи с които може да питате който и да е :
трамвай=Tramvay
ферибот=Vapur
автобус=Otobüs
фериботен пристан=İskele
спирйка=Durak

Rabiosa 9th April 2013 20:27

Разкажи за прегледа, че цяла нощ съм ви мислила ...
Цитирай:

Първоначално написано от keery (Публикация 785436)
опитвах се да си избирам по-млади и добре изглеждащи.

Млади разбирам защо, ама защо пък добре изглеждащи....ах, тииии :1351: (бъзикам се естествено)

Нелка 9th April 2013 20:32

Ама много добре го е обяснил Кейри! Направо пътеводител до Илхан трябва да издаде, да го продават в кабинета му! :)

Чакаме за консултацията!

keery 9th April 2013 20:39

След това подробно упътване за пътя до Илхан да ви разкажа за премеждията ми със самата консултация. Самото резервиране на консултацията аз не съм я правил лично , а беше направена от едно момиче което знае турски , тъй-като имах проблем на английски да си резервирам с асистентката на Илхан. И така момичето което беше резервирало консултацията мина при Илхан и си тръгна , аз останах да чакам . Бях там в 18:25 до 19:30 никой не ме извика , аз почнах да се дразня леко на това закъснение и се опитах да говоря с асистентката която не знаеше бъкел английски , появи се мед. сестрата на Илхан която леко се опитваше да говори и ми каза да бъда търпелив и да си чакам . Аз пак си сядам става 20:30 пак никой не ме вика . Пак си търся сестрата единствения човек , който малко знаеше английски и тя ми каза ма Вие за консултация ли чакате , тя мислела в началото че съм чакал като придружител. Прегледа си списъка и ми каза , че аз не съм записан за консултация , при което аз се втрещих , да дойда до Истанбул и да се окаже че не съм записан . Даже сестрата ме пита ма ти сигурен ли си че идваш при Илхан . Обясних и аз как е станало записването че аз лично не съм звънял заради езиковия проблем(подозирам , че асистентката на Илхан просто не е записала допълнителните хора към часа на момичето което звъня) , тя ми обясни че това е найстина проблем и тя самата каза че учи сега английки , аз и казах че се спрява много добре и че я разбирам . Тя след това се усмихна и започнахме да си говорим , найстина съм впечатлен , че това момиче се оказа толкова спокойно и готино каза че няма проблем и ще ми направи досие и ще ме приемат . Разпитвах я за болницата и разни други неща , но явно много се бяхме заговорили тъй-като я извикаха в един момент. В крайна сметка аз съм много благодарен на това момиче , което много приятелски взе присърце моето идване от България без час за консултация. И така след близо 4ч чакане влязох около 22ч обясних му моя случай , той видя същите проблеми които му бях посочил , а именно хлътване , изкривени кости, издълбан гръб на носа, асиметрия на латералните хрущяли, висяща колумела. Говори ми за другите БГ пациенти , като имаше в гласа му леко недовослтво от това , че сме били запазвали дати при различни хирурзи и така някой хирург може да увисне с важна за него дата за ревизия. Той каза че прави по една ревизия на седмица и прави по 3 консултация с пациента преди операцията . Това внимание към пациента ми хареса . По време на консултацията , която е безплатна му звъня телефона 2 пъти и не вдигна нито един път. Тук си спомням че при консултацията при Джамбазов , консултацията ми бе прекъсната от 3 позвънявания и 3 пъти Джамбазов вдигаше и си говореше като накъсваше консултацията. Ами сега разбирам какво значи отношение към пациента. Накарах го да ми покаже снимки на случаи подобни на моя и каза, че това не го прави за да не губи време , но въпреки всичко ми показа примери подобни на моя , не бяха перфектни , но доста подобрени. Самият той каза че не харесва пациенти който търсят перфектност и каза за такъв тип хора , че имали ментални проблеми :) При мен той трябва да сложи spreаder grafts, да прибере колумелата, да се опита да симетрира хрущялите и да изправи гърба. Но най-лошото е , че ще ме оперира ако ми се оправи кожата на носа, която след операцията е по-мазна и червена. Незнам какво са правили преди , но поразиите са много и с тази кожа не знам какво да правя. Казах му че са ме карали да нося лонгета 14 дни без да ми се сменя и той се изненада. При него лонгетата стой 7 дни след това само лепенки.
Иначе болницата в която евентуално ще ме оперира е liv hospital - според Илхан е най-добрата в Европа. Аз го питах как стой въпроса с персонала и английския , на което той ми отговори че може да има и хора , говорещи български от персонала. Цената за 1-ва ревизия и моята съответно е 10000 TR

Rabiosa 9th April 2013 21:01

10 000ТЛ? А на мен ми каза за първа операция- 6800-7000ТЛ, втора- 12000ТЛ, трета- 13000ТЛ и т.н. Допускам, че за болницата може да не съм разбрала, но цените, които е написал са до мен на един лист?!Да не би да не и разбрал нещо...

keery 9th April 2013 21:10

И да пожелая отново мн успех на рими :)

keery 9th April 2013 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 785443)
10 000ТЛ? А на мен ми каза за първа операция- 6800-7000ТЛ, втора- 12000ТЛ, трета- 13000ТЛ и т.н. Допускам, че за болницата може да не съм разбрала, но цените, които е написал са до мен на един лист?!Да не би да не и разбрал нещо...

Rabi, това си го записах пред него така че няма объркване . Каза че за 1-ва ревизия е 10К . Да не би заради коста от ребро при теб ? За реброто каза че го правил по ендоскопския начин и не боляло толкова каквото и да значи

klarisina 9th April 2013 21:16

Кери, една ревизия и общо три консултации на седмица ли, вижда ми се прекалено малко, какво ли прави през останалото време?!
(от любопитство се поразтърсих из турската преса за него и не знам защо, но на мен Илхан ми стои, като Енчев)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:09.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.