Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Rabiosa 16th October 2013 00:27

Дии, извинявай ако вече сте го обсъждали или вече нямаш този проблем, искам само да помогна с малко инфо, което имам отпреди последната операция. Спомням си носа ти след първата операция и аз имах сходен проблем, който мислих, че е непоправим. Всъщност това, което разбрах е че проблемът не е просто висящата колумела, но и силно изразената чупка в ноздрите, която е често явление при прекомерно, непрецизно и агресивно намаляване на върха. Нарича се nostril retraction и в интернет има много изписано. Оказва се, че е доста сложна операция от гледна точка на това, че е много прецизна работата по ноздрите от тази гледна точка (няма нищо общо с намаляването им). Тоест моето желание беше прибиране на колумелата и издърпване на ноздрите една идея надолу, за да бъдат горе-долу на едно ниво.
Пак се извинявам, ако вече е изписано или вече нямаш този проблем.

Elly Stefanov 18th October 2013 10:19

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 793465)
Дии, извинявай ако вече сте го обсъждали или вече нямаш този проблем, искам само да помогна с малко инфо, което имам отпреди последната операция. Спомням си носа ти след първата операция и аз имах сходен проблем, който мислих, че е непоправим. Всъщност това, което разбрах е че проблемът не е просто висящата колумела, но и силно изразената чупка в ноздрите, която е често явление при прекомерно, непрецизно и агресивно намаляване на върха. Нарича се nostril retraction и в интернет има много изписано. Оказва се, че е доста сложна операция от гледна точка на това, че е много прецизна работата по ноздрите от тази гледна точка (няма нищо общо с намаляването им). Тоест моето желание беше прибиране на колумелата и издърпване на ноздрите една идея надолу, за да бъдат горе-долу на едно ниво.
Пак се извинявам, ако вече е изписано или вече нямаш този проблем.

Аз имах подобен проблем с ноздрите, от провисналата колумела ми бяха мноого дълги и върховете им сочеха надолу, бяха по-ниско от основата им, ако мога така да се изразя. Дори не бях говорила това с Дилбер, но ми ги е коригирал перфектно! Сега са с нормален размер и положение. Вече толкова ми заспа този нос, че майка ми и годеника ми не си спомнят как съм изглеждала преди и че сега иззглеждам супер естетсвено :)

Рабиоса, задължително пак ще се видим в Истанбул, но този път и Нелка ще вземем

G85 5th November 2013 13:41

Някой от турските хирурзи прави ли стесняване на връх с местна упойка?

G85 5th November 2013 20:52

Цитирай:

Първоначално написано от ai6erasimova (Публикация 794028)
Pravyat oba4e zasto da e s mestna as moga da vi pomgna virha na nosali iskate da stesnite

Защото имам голям страх от пълна упойка.Искам да се стесни връхчето на носа,да

Dii 6th November 2013 10:39

Имаш страх от пълна упойка, а не те е страх да ти ръчкат и бараникат носа в будно състояние и да чуваш всичко???

G85 6th November 2013 13:16

Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 794051)
Имаш страх от пълна упойка, а не те е страх да ти ръчкат и бараникат носа в будно състояние и да чуваш всичко???

Да,страхът ми е че няма да се събудя от упойката,и да,не изпитвам страх да ми бърникат в носа.Раждала съм детето си със секцио и спинална упойка,така че имам опит и не се притеснявам от това да чувам всичко.

Dii 7th November 2013 09:54

Не съм чувала някой скоро в България да е правил ринопластика със местна упойка, спряла ли си се на някой лекар?

ai6erasimova 7th November 2013 10:42

I v tursiya ne se pravi s mesna upoyka

Нелка 7th November 2013 11:32

Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 794079)
Не съм чувала някой скоро в България да е правил ринопластика със местна упойка, спряла ли си се на някой лекар?

Сердев! :-) Първото ми рино беше с местна. Горещо не препоръчвам!

Нелка 7th November 2013 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 793563)

Рабиоса, задължително пак ще се видим в Истанбул, но този път и Нелка ще вземем

Смятам да ходя до седмица, две. Не съм ходила на 6 месечната контрола. Освен това планувам още една корекция и искам да го обсъдя с Дилбер. Искате ли да си чукнем една среща там?

ai6erasimova 23rd November 2013 14:07

2Прикачено(и)
ka4vam snımkı na edna moya poznata za ınteresuvastıte za rınoplastıkata predı operasıya ı sled opersasıya ako ımate vıprosı moje da mı pısıte po vsyako vreme

Мечта 23rd November 2013 15:13

ai6erasimova, при положение че е премахната леката гърбица и е направена извивка, работено ли е с върха на носа?
Защото си представям, че ако не се скъси и връхчето, то ще щръкне на фона на останалите корекции. Или не съм права?

Pufpaf 23rd November 2013 15:30

Това си е абсолютно индивидуално, при някой няма нужда да се пипа върха. Момичето от по горната снимка мисля е точно такъв случай. Много добра промяна се е получила при това момиче, една извивка вместо гърбица и каква разлика във визията и излъчването само ! Сега е много по сладичка така, много ми харесва тази промяна, д-р Дилбер има голям усет за естетика !

ai6erasimova 24th November 2013 09:58

Da i virha na nosa e napraveno to mn zavisi i kak e oformen vrih4eto na nosa toy pravi taka 4e

ai6erasimova 24th November 2013 10:00

Spored zavisi kakvo ste hodi na liseto na siotvetniya pasiyent za vseki e individualno pravi razli4ni modeli

Elly Stefanov 25th November 2013 11:40

Как сте, хора, нови оперирани има ли? :)

ПуфПаф, ти събра ли пари и смелост да се оперираш :)

От моето рино минаха 5 месеца, носа ми продължава сутрин да е малко по-топчест и вечер си е спаднал, стана просто супер! Искам да кажа, че и на Нелито носа е супер, просто Дилбер се е справил перфектно.

Успех на всички, на които им предстоят операции!

Pufpaf 25th November 2013 14:50

Много положителна енергия има в теб Ели, дано има повече такива хора :angel:
Хубаво е да видиш щастливи хора, дано всички имат като твоите резултати ! При мен нещата не са свързани само с пари, макар и да са си основен фактор има и още други. Носът ми е в списъка да, но преди него има доста други неща които трябва да постигна.

Все пак при мен всичко стана спонтанно, аз не съм го мислил този нос преди и щом децата не се плашат като ме видят, значи не е толкова зле положението :2023:
За страх едва ли може да се говори, но няма да скрия, че бих изпитвал такова нещо ако ще трябва да се оперирам в България. Страх най вече от неуспеха, защото физическата болката не ме притеснява и да има такава.

Не съм сигурен, но ако не се лъжа има доста други българи които са се оперирали в Турция, при тези хирурзи които коментираме тук, но не всички хора искат да споделят информация, а вярвам, че доста от тях са чели темата.

Ако някой от тях чете тези редове, нека сподели дори и да не покаже снимка, просто да сподели дали е доволен от резултата !

Elly Stefanov 25th November 2013 17:11

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 794548)

Ако някой от тях чете тези редове, нека сподели дори и да не покаже снимка, просто да сподели дали е доволен от резултата !

Абсолютно подкрепям това, пишете, хора, знаете и вие самите като сте търсели информация и снимки колко е трудно и през какви мисли преминава човек. Затова споделяйте, да улесним с опита си тези след нас.

Рими, при теб как е мила, ти имаше някакви въпроси към Авшар, какво стана с твоя нос?

Мечта 25th November 2013 19:02

Ели, как ти понася носа студовете? Чувала съм, че хората с рино се оплакват от лека болка в студено време. Защото е чупено, а в студено чупеното боляло.

Аз днес споделих с моята колежка за плановете ми и тя естествено остана втрещена.
Но както по-рано някой беше писал тук - на хората не им пречи носа ти, защото са свикнали да виждат сърцето ти.

ai6erasimova 25th November 2013 22:15

Zdr kak sme ako imate viprosi pitayte mene as rabotya s tyah i moga da vi dam po dobri siveti az vijdam vsi4ki rezultati nay dobre predi operasiya po vreme na operasiya i sled operasiya vsi4ko vijdam edna operasiyona sestra nay dobre moje da vi kaje vinagi istinata

simona_80 26th November 2013 12:30

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 794083)
Смятам да ходя до седмица, две. Не съм ходила на 6 месечната контрола. Освен това планувам още една корекция и искам да го обсъдя с Дилбер. Искате ли да си чукнем една среща там?

Нелка, нослето ли нещо ще коригираш ?

Elly Stefanov 26th November 2013 18:28

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 794555)
Ели, как ти понася носа студовете? Чувала съм, че хората с рино се оплакват от лека болка в студено време. Защото е чупено, а в студено чупеното боляло.

Аз днес споделих с моята колежка за плановете ми и тя естествено остана втрещена.
Но както по-рано някой беше писал тук - на хората не им пречи носа ти, защото са свикнали да виждат сърцето ти.

Няма никакви болки, може би се отнася за прясно счупено... В началото на седмицата бях малко болна, но даже не съм си слагала капки за нос, нямам проблеми :)

Абе аз тези хора в тази държава не ги разбирам. Значи се приема за нормално да се набухаш със силикон къде ли не, но стигне ли се до ринопластика, която в някои случаи е належаща заради проблеми с дишането - втрещени и неразбиращи. И аз съм имала неразбиращи или любимия ми коментар - "Ипреди си беше хубава" и тогава обикновено предлагам да им счупя носа, за да видят какво е да сумтиш като Дарт Вейдър и да изглеждаш като вещица по снимките :shooting:

Pufpaf 29th November 2013 18:31

Реакцията на околните хора не трябва да ви изненадва и повярвайте това не е защото те са свикнали да ни виждат душата, а не външният вид. За най близките то е ясно, те ще си те харесват със какъвто и да е нос и кусур, но за другите е по различно и те самите не могат да се усетят какъв парадокс се получава от изказванията им.

Точно това "И преди си беше хубава" те хем го казват с добри намерения, но то има обратен ефект. По някога дори почти винаги в такива случаи хората ще кажат точно това което не мислят, за да не ни накарат да се почувстваме зле и за това се получават и такива мнения. Интересно е какво биха казали след промяната, на въпроса - кое повече има харесва сега или преди ?!

ai6erasimova 30th November 2013 14:18

Da taka si e

Pufpaf 30th November 2013 15:38

Айше дали някога ще видя красивите ти очи, за които толкова съм слушал :1246: Докато дойде време да си оперирам и ти вече може и да не работиш там :?. Не само много красива, а и толкова добра, дано никой да не злоупотребява с твоята доброта, защото не са много хората които помагат така и то безкористно ! Бъди здрава Айше, ти имаш добро сърце :good_luck:

simona_80 30th November 2013 16:18

Pufpaf, ти не се ли престраши вече ? :)

Pufpaf 30th November 2013 19:23

Вече на няколко пъти са ме подпитвали това, дали не съм се престрашил вече, ама вие момичета май ме взехте за някой пъзльо :lachen: е мен няма от какво да ме е страх, но аз ви разбирам, че не го казвате това в директният смисъл на думата.

Преди години ми резнаха сливиците с пълна упойка, ама при мен нещо се забави възстановяването и беше по тежко и няма как да забравя, дори след 3-4 дена всяко едно преглъщане ми носеше много голяма болка (а по принцип съм кораво копеле по отношение на физическа болка) и си спомням, как като пиех вода и обикалях в стаята :biggrin: Правих си разходки от единия край до другия, на всяко едно преглъщане болката беше доста сериозна :wall:, голям зор но все пак мина, а вие с оперираните носове правили ли сте си такива кръгчета в къщи да се разсеяте от болката :2006:

Носът ми е на 3-4 място в списъка по приоритети, а тези които са по напред за тях ще ми трябва в пъти повече пари и аз със сигурност няма де се оперирам в България, така че ако някой иска по бързо да си ъпдейтна носягата :-D може да прати едни 30-40к левчета, за да влезна по бързо и аз в отбора на тунингованите носове ! :wink:

simona_80 30th November 2013 21:20

Pufpaf, не съм искала да те обидя в никакъв случай.
Не смятам, че си пъзльо, напротив !

Аз носа не съм си оперирала /скоро и това ще стане, надявам се/, но си спомням, че след мамопластиката първите сутрини правих и аз такива кръгчета, тъй като ме болеше и не можех да стоя мирно

ai6erasimova 30th November 2013 23:11

Zdr momi4eta ako va interesuva nesto moje da me pitate za vsyakakvi vidove operasiii asim na vaso raspolojenie tukasim za da vi pomogna

Мечта 1st December 2013 16:29

ai6erasimova, упойката при д-р Дилбер венозна ли е или с интубация и колко горе-долу продължава операцията при първична ринопластика.

Pufpaf 1st December 2013 18:41

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 794671)
Pufpaf, не съм искала да те обидя в никакъв случай.
Не смятам, че си пъзльо, напротив !

Аз това го знам и не случайно слагам емотикони, а и съм го написал накрая, за да не си помислите че съм ви разбрал погрешно, но това е един от големите минуси на виртуалното общуване, не винаги може да разберем настроението на отсрещният човек.

Аз се чудих какво правиш в тези теми за риното, защото те знам, че ти си от групата на "готините цици" :-D и все там пишеше само и сега изведнъж се разписа тук. Това решение да си коригираш носа спонтанно ли е или си го мислила и отдавна. Ама да ти кажа честно, ако си имаш приятел/съпруг внимателно си помисли дали е добре да си оправиш и него, защото колко по хубава ставаш, толкова повече ще те ревнува той, а такъв живот аз не ти пожелавам ! :neutral:

Pufpaf 1st December 2013 18:42

Цитирай:

Първоначално написано от ai6erasimova (Публикация 794675)
Zdr momi4eta ako va interesuva nesto moje da me pitate za vsyakakvi vidove operasiii asim na vaso raspolojenie tukasim za da vi pomogna

Момичето с красивите очи колко тактично ме финтира :-), тук има и момчета Айше, нали доки оперира и момчета, не само момичета :girl_haha:
Айше казват, че си била много красива, вярно ли е ? Усещам как се изчерви, но не бива, нека хората знаят колко си хубава и добра :angel:

Айше кой е най хубавият турски ресторант в Истанбул или този който на теб най-много ти харесва, важна информация е това, защото ако дойда бих искал да опитам турската кухня в някой хубав ресторант ?!

simona_80 1st December 2013 19:18

Pufpaf, решението ми изобщо не е спонтанно. Отдавна го обмислям. Просто исках да мине малко време от мамопластиката и тогава да направя и ринопластика. Първо, за да се възстановя и второ, заради финансовата страна на нещата ... :)

Имам половинка, да ! И той напълно ме подкрепя в това мое решение ...
Знае, че ми е комплекс отдавна и аз самата ще се чувствам по-добре след това. Надявам се, това което казваш за ревността да не се случи при нас, но човек никога не знае какво му предстои.
Но пък в същото време не искам да живея повече с този комплекс, само защото на някой евентуално няма да му изгодно аз да стана по-хубава :))))

ai6erasimova 1st December 2013 22:15

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 789322)
Рими, за съжаление , при ревизия и Бог не може да ти гарантира.. каквото и да е, камо ли 100% перфектност!
Аз за това казвам - ценете си парите, знайте за какво ги давате!
Моята позната ми се обади, каза , че се е уговорила с теб! Тя е супер, много ще ти допадне!

Мерси за пожеланията! :)) Тъкмо отивам на плаж! :)))

Izvinyavam se mn da ima i mom4eta viy elate v istanbul pik restoranta lesna rabota

Pufpaf 2nd December 2013 18:36

Айше знай, че когато пиша използвам много често хумор, винаги когато мога го правя, но ако някой не е запознат със конкретният случая и човека Пуф, не винаги ще може да усети този хумор и настроението. :-D

Аз с тези ресторанти малко те разсеях и не си видяла по назад, какво те е питала "Мечта", а тя ще чака да и отговориш :wink:
Между другото там покрай болницата да има някакви магазини за цветя, просто много обичам да си разглеждам такива магазини :winter: не за друго, а на теб кои са ти любимите цветя Айше :biggrin:
_______________________

Симона дано повече жени имат твоят късмет с мъжете, аз това го казах хем а майтап, хем на сериозно ! Ако приятеля ти беше от "болнавите" ревнивци с които много трудно се живее, вече щеше да си го разбрала, но той не е такъв и ти си късметлийка в това отношение.

Тези разкрасителни корекции са и един своеобразен тест за отношението на мъжа към жената, който тест може да извади на яве и някои отрицателни качества при мъжете, които те инак биха прикривали до този момент или не са ги показвали в пълна степен !

ai6erasimova 3rd December 2013 09:22

Blagodaryaaa

ai6erasimova 4th December 2013 15:24

4ervenihte i belite rozi sa mi lubimite svetya hihi

Pufpaf 4th December 2013 17:33

:1231:

Розите са си рози, кой не ги харесва тях и това е най малкото което заслужаваш Айше :wink:

Добрите хора заслужават да имат най-много щастие и когато те са щастливи, ще огряват света със своята доброта и колкото повече такива хора има, толкова по хубав ще е света ! :Flying_wings:

ai6erasimova 5th December 2013 15:49

Blagodarya az zatova sim tuka zadavi pomogna jelaestite gi 4akam da zapovyadat

ai6erasimova 7th December 2013 19:43

V bilgariyasim koyto se interesuva ot nesto moje da mi se obadi 0897675870 utre do 17 4asa sim v bg


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:32.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.