Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

MILI 15th December 2007 20:13

Забравих довечера започвам БЪЛГАРИТЕ, тази новата на Пламен Петков.....журналиста.... :wink:

milen_40 17th December 2007 10:38

"Единайсет минути" на Паулу Куелю - не бих казал че ми харесва, нищо негово не съм чел досега( умишлено). Тази също едва ли бих я чел ,но така се разви едно познанство че се наложи да я чета. :reading: :2035:

Rusalka 18th December 2007 09:40

Едноминутният мениджър и маймунката - Бланчард.

Мария Василева 18th December 2007 09:55

Ето тази - 8 години заложница на Кадафи от Кристияна Вълчева и Миролюба Бенатова. изключителна книга. на един дъх я прочетох. и има много ценна и горчива информация..

Gavr1 18th December 2007 09:58

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva
Ето тази - 8 години заложница на Кадафи от Кристияна Вълчева и Миролюба Бенатова. изключителна книга. на един дъх я прочетох. и има много ценна и горчива информация..

Между другото като каза за тази книга се сетих, че преди месец, класната ми я беше обещала, но нещо....сега и се обаждам да ми я прати! :wink: Дано и на мен ми хареса!

hubavelka 26th December 2007 06:22

А учебниците влизат ли в тая категория ... :?:

kapris 26th December 2007 09:45

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva
Ето тази - 8 години заложница на Кадафи от Кристияна Вълчева и Миролюба Бенатова. изключителна книга. на един дъх я прочетох. и има много ценна и горчива информация..

Прочетох "В клетката на Кадафи" на Снежана Димитрова.Не намерих на Кристияна.

Мария Василева 26th December 2007 10:01

в интернет може да се поръча от различни сайтове, но аз правя така, когато търся някоя книга- след като знам името и автора(евентуално и издателството) отивам в една книжарница и питам дали я имат. като я нямат приемат да ми я поръчат и в кратък срок ми се обаждат по тел. да ида да си взема книгата. :reading:

kapris 26th December 2007 13:44

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva
в интернет може да се поръча от различни сайтове, но аз правя така, когато търся някоя книга- след като знам името и автора(евентуално и издателството) отивам в една книжарница и питам дали я имат. като я нямат приемат да ми я поръчат и в кратък срок ми се обаждат по тел. да ида да си взема книгата. :reading:

Поръчах я вече, сега да видя кога ще ми я донесат.

rusokoska` 26th December 2007 23:17

Преди 2 дена си взех "Живей бързо: Васил и Георги Илиеви" за сега ми е много интересна :) пък ще видим..

rusokoska` 26th December 2007 23:18

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva
Ето тази - 8 години заложница на Кадафи от Кристияна Вълчева и Миролюба Бенатова. изключителна книга. на един дъх я прочетох. и има много ценна и горчива информация..

Това ми е следващата книга,която съм си приготвила :)

milena127 26th December 2007 23:33

Цитирай:

Първоначално написано от MariaVassileva
Ето тази - 8 години заложница на Кадафи от Кристияна Вълчева и Миролюба Бенатова. изключителна книга. на един дъх я прочетох. и има много ценна и горчива информация..

Мария Василева, разказва ли тази книга истината за СПИН епидемията и как е възникнала тя? Много ми се иска някъде да намеря истината за тази история и за цялата афера с кръвна плазма, от която е започнало всичко.

ледено_sЪrце 27th December 2007 16:58

Аз най-накрая успях да си дочета книгата на Джон Гришам "The runaway jury". Отначало ми беше пълна мъгла, но като цяло замисълът е добър, особено за хора, които са против пушенето като мен. :lol: Хубаво е, че има доста правни термини на английски, което ми беше от полза.

Мария Василева 27th December 2007 18:14

нямам спомен сега за нещо конкретно. книгата е повече от човешка гледна точка, а политиката е до толкова, до колкото да отбележат просто някои хора.. съвсем не всички са споменати, даже напротив.
а за заразата чуваха се някакви теории, че е дошла със заразена кръв от Австрия, нещо оплетено беше.
без пряка връзка се сещам, че Кадафи-син имаше интимна връзка с една израелска певица, същи Монтеки и Капулети... :|

adyonas 27th December 2007 20:05

"Морт" на Тери Пратчет

joliy 28th December 2007 00:47

Току-що прочетох на френски един от романите на Агата Кристи: "Le miroir se brisa". /"Огледалото се счупи"/ За първи път чета найна книга, но не останах особено впечатлена. Може би има и по-интересни. Но поне си потренирах езика, това беше и основната цел.

hubavelka 28th December 2007 01:53

Пробвай "Miss Marple tire sa r

joliy 28th December 2007 11:08

Мерси хубавелке, ще ги потърся :)

SexyPlaygirl 28th December 2007 11:35

Последната е: "Huis Clos" - Sartre.
Преди тази прочетох : "99F" - Fr

joliy 28th December 2007 12:26

Сега се разрових из google-а за Fr

apolonia2006 4th January 2008 12:41

"Мъж и обувки по мярка - Мишел Куна"
много е забавна!!!
а преди това препрочетох "Богат,беден" и "На изток от рая"

защо библиотеките са толкова бедни от към оригинални издания на английски,да не говорим за нови издания?а са си бая цифра в книжарниците,за съжаление......

eLE 7th January 2008 12:51

Аз чета 'Лолита' от две седмици и много трудно ми върви. Филмът е направен интересно и главния герой не е толкова гаден , от колкото в книгата, но нещо не върви.Сега наблягам на задължителната литература , но май предпочитам да гледам някой филм. Хванал ме е мързел за друго.

Lady1357 7th January 2008 13:02

Чета учебници яко....бръм :2005:

Gavr1 8th January 2008 16:48

Цитирай:

Първоначално написано от Lady1357
Чета учебници яко....бръм :2005:

И аз така, днеска почнах темите по география и ми се завъртя главата! :2005:

mallvina 9th January 2008 22:49

Пътеводител на галактически стопаджия - много хубава книжка :) но за съжаление съм я чела преди една година :?

MILI 9th January 2008 22:50

Пак добре,че помниш какво си чела за последно!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Beautiful_ 9th January 2008 23:19

„Възхвала на глупостта” на Еразъм Ротердамски
:2023:

mallvina 10th January 2008 06:12

История на Българите на Пламен Петков.
Цитирай:

Първоначално написано от MILI
Пак добре,че помниш какво си чела за последно!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

хаха MILI :1228: спомних си за развлекателна книга но се замислих дали да пиша защото беше отдавна,но не е важно количеството ,а качеството.Една книга да си прочел :reading: :lol: ама да си научил нещо,отколкото да четеш глупости.
Обаче се сещам за една случка .Отивам на гости на едни съседи и ми направи впечатление че цялата им библиотека отрупана с много книги и така любезно я похвалих и попитах от любопитство кой чете толкова много,защото си бях изградила мнение за тези хора и жената като изтърси че им било хоби да събират книги ,а мъжа и викал :-Кой ги е писал ,той да си ги чете :2014:

Gavr1 10th January 2008 07:57

СНощи прочетох "Историята на една чайка и на котарака, който я научи да лети" на Луис Сепулведа. Много хубава! :girl_in_love:

mimika 10th January 2008 09:31

"Шестото клеймо" на Дан Браун

CREAMpie 10th January 2008 17:34

Цитирай:

Първоначално написано от mallvina
... и жената като изтърси че им било хоби да събират книги :2014:

Оф, и аз имам едни такива познати, що книги са накупили и само се хвалят с тях, а един ред не са прочели, гледат на количеството им като на правопропорционално доказателство за интелект. Моята последна е автобиографията на Чаплин.

ледено_sЪrце 13th January 2008 18:02

Цитирай:

Първоначално написано от mallvina
Отивам на гости на едни съседи и ми направи впечатление че цялата им библиотека отрупана с много книги и така любезно я похвалих и попитах от любопитство кой чете толкова много,защото си бях изградила мнение за тези хора и жената като изтърси че им било хоби да събират книги ,а мъжа и викал :-Кой ги е писал ,той да си ги чете :2014:

Тоя пък как може така да каже... :shock: То и аз имам някаква мания за книги и като отида си купувам по много напоследък, но поне ги купувам с ясното съзнание, че ще си ги чета с удоволствие. :)

m1m1nc17y 19th April 2008 22:43

мИИиии ЧеТаХхх я преДи 3-4 ГодиНИ :oops: ПриКазКи НА бРатя ГрИм :roll:

buba-77 19th April 2008 23:07

Мери Хигинс Кларк - Песента от параклиса

Пипилота 19th April 2008 23:10

Анри Пиер Роше "Жюл и Жим" :D

Mirami 20th April 2008 12:00

Да ви се похваля: снощи братлето ми донесе от България една книга на Хю Лори (Др. Хаус :2046: )
Казва се "Търговецът на оръжие", много интересен стил, подходящ за него! Ето един цитат, взет напосоки:

"Имало някога един човек, който отишъл на психиатър, защото изпитвал панически страх от летене. Фобията му се основавала на убеждението, че на който и самолет да се качи, на борда му ще има бомба. Психиатърът се опитал да се справи с фобията, но не успял, затова изпратил пациента си при статистик. Статистикът защтракал по калкулатора си и информирал човека, че вероятността на борда на следващия самолет, с който пътува, да има бомба е едно на милион. Човекът още не бил удовлетворен, и продължавал да седи там, убеден, че ще бъде на борда точно на този самолет от един милиона възможни. Затова статистикът отново натиснал някой и друг бутон на калкулатора и казал: "Е, добре, ще се почувствате ли в по-голяма безопасност, ако вероятността за бомбена заплаха е едно на десет милиона?" Мъжът отговорил, че, да, разбира се, ще се почувства в по-голяма безопасност. Затова статистикът казал:"Вероятността на борда на самолета, с който летите следващия път, да има две, отделни, нямащи връзка една с друга бомби, е точно едно към десет милиона". На лицето на мъжа се изписало озадачено изражение :shock: и той казал: " Всичко това е много добре, но с какво ще ми помогне?" Статистикът отвърнал:"Много е просто. Вземете бомба със себе си на борда"."

Много е сладък, нали? Малко стил "Пътеводителя......", но в по-модерна светлина, препоръчвам го, ако търсите нещо леко.
:wink:

adriano 20th April 2008 12:40

Джон Кехоу-"Подсъзнанието може всичко"

seduce 20th April 2008 16:11

Малвина,книгата наистина е много хубава.Аз сега чета няколко-"Отнесени от вихъра","Подпалвачката" и една пародия на Хари Потър-Barry Trotter and the shameless parody

bubi23 20th April 2008 19:32

"Малазанска книга на мъртвите"- том 3 - Спомени от лед на Стъвън Ериксон , много яка книга :D за хора които оничат фентъзи и битки

MILI 20th April 2008 20:30

Ух аз пък днес започвам 1984 на Д.Оруел.........дано е приятна уж е класика..; :roll:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.