Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Мечта 7th February 2015 15:59

Отговарям на въпроса ти - нужна е една консултация, на която те виждат за пръв път и още една преди операцията - за доуточнение. Според мен е много важно на тази консултация, непосредствено преди оп., да чуеш точно какво може и какво не, от това, което искаш. И въпреки че е много трудно, да си сигурна, че добре сте се разбрали. Казвам трудно, защото нито докторът може да си представи точно това, което ти очакваш и да коригира очакванията ти на момента, нито ти можеш да видиш бъдещия си нос през неговите очи.
Ако планираш консултация през лятото, може би картината ще е по-ясна и все пак, останала съм с впечатление, че никой не се наема за ревизия, ако не са минали поне 6 месеца от операцията. Не съм много сигурна обаче, бях го чела преди доста време.

DanKem 7th February 2015 16:16

Благодаря ти, Мечта! Да, искам лятото, за да са поспаднали отоците (от което вече се ужасявам, защото ще стане по-зле). Иначе мисля, че трябва да си наложа да изчакам година за операция. Не знам как ще изтрая. За момента най-важно ми е да дишам!!! Мисля, че с много ниска летва ще отида този път, искам функциониращ нос без уникално видими несиметрии и без да личи от хеликоптер, че е пипан. Това е наистина, изобщо нямам претенции, какъвто направи такъв, само да отговаря на горните условия. Ринопластиката беше най-ужасната ми грешка и ще си взема поука определено. Носът ми дори не беше ужасен...сега бих дала всичко дори и оригиналния да ми направят :(

ai6erasimova 7th February 2015 20:39

Zdr ako İmate viprosi moje da pitate ako Nesto va interesuva

anich4ka 8th February 2015 00:30

Цитирай:

Първоначално написано от yoube (Публикация 802399)
Ами това са последните за които съм чул (от време на време чета и един турски форум с гугъла), може да има някаква промяна все пак. Май е важно и какво ще ти се прави по носа де, но пак няма да е голяма разликата.

Ще пробвам и аз с гугъла, макар че е доста голяма занимавка :grin:

anich4ka 8th February 2015 00:33

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 802412)
При д-р Дилбер първа ринопластика няма как да е 4 500 лева, дори и в най-нископлатената клиника!
От миналата година до сега под 3000 евро не съм чула цена. Моята беше малко по-скъпа.
Не винаги отговаря на имейла. Аз лично се свързах по друг начин.
За Илкан не мога да кажа.

DanKem, 10 дни са твърде кратък период за да мислиш за ревизия. От това което си описала, положението изглежда сериозно, но все пак носът още много ще се променя.

При теб първо рино ли беше, Мечта?

Прочетох всички страници за 2 дни и вече малко се обърквам :2005:

Мечта 8th February 2015 10:02

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 802421)
При теб първо рино ли беше, Мечта?

Прочетох всички страници за 2 дни и вече малко се обърквам :2005:

Да.

DanKem 9th February 2015 20:59

Аз ще пътувам до Истанбул юни месец. Смятам да се видя с Илхан и Дилбер. Към вече миналите по този път- къде е най-удобно да се отседне? Някой по-сносен хотел знаете ли?

ai6erasimova 9th February 2015 22:03

Zdr az moga da pomogna za vsi4ko namıram hoteli na po dostipni senin ivsi4ko drugo moje dase svirjete s men gotova sim da pomogna za vi4ko 00905312487950

anich4ka 10th February 2015 21:40

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 802423)
Да.

Ти си доволна от нослето, нали :)

anich4ka 10th February 2015 21:41

Цитирай:

Първоначално написано от DanKem (Публикация 802471)
Аз ще пътувам до Истанбул юни месец. Смятам да се видя с Илхан и Дилбер. Към вече миналите по този път- къде е най-удобно да се отседне? Някой по-сносен хотел знаете ли?

DanKem, ти само за консултация ли ще ходиш?

DanKem 10th February 2015 22:12

Anichka, да, юни консултация, а операция мисля, че може след минимум 6 месеца след първото рино, аз си мисля да си направя устата за септември още. Не ми се стои и ден така, поне да можех да дишам :(

yoube 10th February 2015 23:44

Надали някой доктор ще се съгласи да те оперира за втори път, ако не е минала година. Може да се наложи да чакаш година и половина дори, ако доктора прецини. Може след толкова време още да имаш отоци, вътре да не е заздравяло и основата да не е толкова добра все още за друга операция. Ако операцията се провали в най-добрия случай ще ти трябва трета операция с която шансовете ти за успех рязко намалят. Изтърпи каквото и да ти струва 12 месеца поне, за да не станеш като едно момче което гледах от толкова операции не му беше останал материал за правене вече и имаше само 2 дупки вместо нос, плачеше на камерата. 6 месеца те делят от това да си носиш един красив нос цял живот, или това да си натрупаш невероятни проблеми. Естествено доктора най-добре може да ти каже, ако наистина не можеш въобще да дишаш, може и да се наложи преждевременна, но тогава по-добре се консултирай с няколко доктора.

DanKem 11th February 2015 08:38

Yoube, със сигурност няма да правя каквото и да е самоинициативно, докторът ще прецени. В момента чета доста по въпроса и водещите ревизионисти са на мнение, че всичко е индивидуално и някои проблеми като например кривене на носа е добре да се оперират преди годината, защото ако се чака много, може да се засили проблема и да стане дори невъзможен за оправяне. По късно ще пусна линка тук (на англ е), ако е интересно на някой да прочете. Ако Илхан се съгласи изобщо да пипа, ще говоря за септември (8 месеца след операцията), но все пак той ще прецени ;) Иначе да, не дишам, не спя, уморявам се, имам чувството, че по-малко кислород се поема през устата и все се задъхвам. Много малко време е минало от операцията и имам някаква надежда, че ще продишам все пак...

yoube 11th February 2015 11:55

Цитирай:

Първоначално написано от DanKem (Публикация 802503)
Yoube, със сигурност няма да правя каквото и да е самоинициативно, докторът ще прецени. В момента чета доста по въпроса и водещите ревизионисти са на мнение, че всичко е индивидуално и някои проблеми като например кривене на носа е добре да се оперират преди годината, защото ако се чака много, може да се засили проблема и да стане дори невъзможен за оправяне. По късно ще пусна линка тук (на англ е), ако е интересно на някой да прочете. Ако Илхан се съгласи изобщо да пипа, ще говоря за септември (8 месеца след операцията), но все пак той ще прецени ;) Иначе да, не дишам, не спя, уморявам се, имам чувството, че по-малко кислород се поема през устата и все се задъхвам. Много малко време е минало от операцията и имам някаква надежда, че ще продишам все пак...

Нямам търпение да прочета линка. Аз обиколих доста специалисти в Европа-Италия и Германия и навсякъде ме отрязаха, докато не минело поне година, да не се пипа, защото хрущялите били още много меки и пак щял да кривне на някоя страна най-малкото. Явно съм попаднал на много некомпетентни доктори. Както и да е, дано проблема се оправи при теб, или поне дишането за сега, аз с тия тампони едва преживях 3 дена със запушен нос, представям си при теб как е толкова време :(

DanKem 11th February 2015 13:49

http://www.davisrhinoplasty.com/rhinoplasty-faq.html

Мнението е на Дейвис горе, но има и много подобни статии в нета. Както той казва, изкривяванията и пропадането на хрущяли (както е в моя случай) не се оправят с времето и само могат да се влошат, както и да направят повторната интервенция трудна или невъзможна (особено ако се образува твърде много съединителна тъкан).
Той препоръчва 6 месеца, но е правил и по-ранни ревизии. Мисля, че наистина е индивидуално и зависи от съответния пациент и проблем. Много ми се иска да отида при този човек точно, но уви не ми е по джоба.

DanKem 13th February 2015 22:57

Жалко, че никой от опериралите се при Илхан не влиза вече. Днес търсих хотели в района и още се чудя къде е най-удобно и изгодно. Докторът е в азиатската част, точно около офиса му няма никакви хотели, доста далече ми изглеждат на картата в букинга.
Иначе при мен се влошават нещата :( явно спада отока и другата страна на носа също хлътна. Вече си имам две почти симетрични дупки на хрущялите на ноздрите. Продължавам да дишам през устата и не се наспивам. Не знам дали е нормално да имам такива последствия, но имам постоянно главоболие и се разделих с почти 1/3 от косата си. Капе на кичури :(

Мечта 14th February 2015 10:34

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 802497)
Ти си доволна от нослето, нали :)

Да, доволна съм!

DenKem, много съжалявам да прочета, че ти пада косата.

valq 14th February 2015 13:38

DanKem,

аз също имам операция след която да дишам през носа ми стана почти невъзможно. От тогава до сега (повече от 6 години) мога да кажа, че около 50% от косата ми изчезна, и вече самия косъм не живее дълго, ами капе на около година и косата ми трудно може да стои добре с дължина под брадата (а преди беше до кръста- не най-прекрасната коса на света, но прилична). Мислих че е от стреса, шока, депресията и всичко което следва след подобен резултат. Говорила съм с разни хора, всички казват, че не може да е от това, че дишам трудно през носа. И аз самата не виждам причина. Обаче косата капе :( Ходих на лекари, пия витамини, старая се да ям здравословно, но нищо не помага. А и първоначалния ми стрес от резултата от операцията поотмина, така че изключвам и това като причина.
Някой друг имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да се получава наистина заради намалената функционалност или е страничен ефект от шока и разочарованието?

Моргана 14th February 2015 13:51

Цитирай:

Първоначално написано от valq (Публикация 802586)
DanKem,


Някой друг имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да се получава наистина заради намалената функционалност или е страничен ефект от шока и разочарованието?

Момичета, аз също се сдобих с ужасен косопад след ринопластиката. В началото си мислех, че е възможно да е заради упойката, но вече мина почти година, а подобрение няма.
Иначе и аз съм се насочила втора ринопластика към Турция, но ужасно много се притеснявам, че може да се получи отново някоя грешка.

yoube 14th February 2015 14:42

при мен също падна доста коса след първата ринопластика, даже се уплаших, но ми казаха, че било от упойката, заради някакви химикали. И май бяха прави за моя случай, защото ми се възстанови след време напълно.

DanKem 14th February 2015 15:03

Лелее, Валя, Моргана, уплашихте ме :( Аз чета много (уви почнах след операцията) и видях, че след упойката и особено при дълги операции (моята беше 7 часа!!!) косата изпада в състояние на telogen effluvium. Прекъсва се цикъла и не се възобновяват фоликулите, но до година след операцията се оправяло. И аз имам дълга коса, която уви ще подстрижа и ще потъмня, за да не се боядисвам.
Моргана, мен също ме е страх, ужасно много даже. Но знам, че няма как да остана така...че това ще ме човърка до живот. Заслужавам да опитам пак.

Ужасно много съжалявам за операцията си, ако можех да върна времето назад, нямаше да се подложа на всичко това.
Недишане, косопад, обезобразяване, хлътнали очи и тъмни кръгове са ужасните последствия на едно необмислено решение и желание да пилна лека гърбичка :( Очите ми буквално са хлътнали, четох че се отмиват понякога мастните клетки на долните клепачи след операцията и затова се получава така. Аз получих бръчки и тъмни кръгове след нея. Буквално се състарих с години, за погрозняването да не говорим. Намразих огледалата и избягвам всякакви срещи с хора, явно съм в депресия, макар че ходя на работа и се опитвам да поддържам някакво нормално ежедневие.
Обаче имам вяра и надежда, че след година-две, това ще е само спомен. Решила съм да преобърна земята, но да си върна дишането. Не мога да спя, боли ме главата. Като ям, не мога да дишам и съответно умирам от срам да ям с постоянно отворена уста. Дишам срещу хората и ми е неудобно не се усещам вече...
Добрата новина е, че мисля, че намерих квартира в района на Илхан, сега чакам да ми потвърди хазяйката нощувките. Излиза по-евтино от хотелите и е близо до офиса на Илхан. За двама човека две нощувки излиза 125 евро.

shape93 14th February 2015 15:44

Ей, хора, вие сериозно ме стреснахте с това, с косата.Аз попринцип си имам проблем с нея, но моят е на хормонална основа, да не би и ваще да са такива?
Yoube, на теб това ревизия ли ще ти бъде? А при кой си се оперирал първия път?

Моргана 14th February 2015 15:45

DanKem, операцията ти наистина е продължила доста. При теб само гърбичката ли беше проблем? И аз имам проблем с тъмните кръгове и не само. След операцията имам проблеми с кожата на носа и бонус червено петно на връхчето, което не се маха по никакъв начин. Може би на много хора ще им се струват абсурдни нещата които пишем и че може би прекалено много драматизираме заради един нос, но е доста неприятно да си платиш, за да те обезобразят. На мен много хора ми казват, че след ринопластиката съм загубила блясъка в очите си, което е факт. Ако можех да върна времето назад, НИКОГА не бих се подложила на тази операция, но аз съм си виновна, че съм толкова наивна и повярвах на някакви грандиозни обещания от д-р.

Мечта 14th February 2015 15:46

Аз, преди години, загубих повече от 1/3 от косата си и не се възстанови! Нямам представа защо. Изстрадала съм си всеки кичур, останал в ръцете ми. Естествено, в България, лекарите с нищо не ми помогнаха.
След ринопластиката в Турция обаче, не съм имала косопад! Косата си ми е същата, както и преди да се оперирам.

shape93 14th February 2015 15:48

Моргана, а на теб при кой ти е била първата ринопластика?

Моргана 14th February 2015 15:50

Цитирай:

Първоначално написано от shape93 (Публикация 802595)
Моргана, а на теб при кой ти е била първата ринопластика?

При Асенов.

DanKem 14th February 2015 16:32

Моргана, да, отидох при Асенов с идеята да пилнем гърбица. Каза ми, че ще стане широк след това и трябва да го стесни. Идея си нямах какво ще стане след това стесняване, което при мен е довело до всичките ми проблеми. Това червено петънце на носа ти е също често срещано усложнение :( съжалявам, че се е получило при теб. Покрива ли се с фондьотен и пудра?
Мечта, съжалявам за косата ти. Аз имах най-прекрасната коса на света :) нескромно, но всички ми го казаха. Сега я губя и ми е много притеснено. Не знам какво да пия, да се мажа, на лекар ли да ходя, може ли да го предотвратя това? Никога не съм имала такива проблеми досега. А операции други съм имала. Явно е от качеството на упойката, дължината на операцията, знам ли :( Или съм карък...

Di1234 15th February 2015 22:26

Днес изчетох цялата тема за Асенов и ме заболяха очите. Утре почвам да чета и тази тема, но преди това бихте ли споделили колко струва първа ринипластика в Турция и евентуално да ми препоръчате един двама хирурзи.

ai6erasimova 16th February 2015 10:15

Zdr momi4eta pomislete mn dobre ne hodete pri koyto da e pomislete mn dobre asim tuka za siveti i da vi pomogna

DanKem 16th February 2015 21:28

Ди1234, цените при различните лекари варират, понякога варират и според това каква корекция е нужна и дали е първична операция или ревизия. Има писано в темата доста, ще откриеш отговори, за цените може и да има повишение, има и много стари мнения. Тук предимно се обсъждат трима: Дилбер, Илхан, Авшар, като при първия има най-много оперирани. Твърде отговорно е да препоръчаш лекар, едва ли някой ще го направи.

ai6erasimova 17th February 2015 18:53

Az moga da prepori4vam poznavam pove4e to moje da se svirjete s men li4no za sivet

DanKem 18th February 2015 20:31

Въпрос към Айше или някой запознат в темата: в нета има много снимки на работата на Nazim Cerkes. Все по-тежки ревизии, с присадки, оправяне на асиметрии, хлътвания. Някой знае ли повече за доктора? Някакви отзиви от познати и т.н. Така само от снимки в интернет не знам дали да насрочвам консултация и с него.

ai6erasimova 19th February 2015 23:15

Zdr mila ako mi pisete li4no ste po govorim po temata po fec po udobno ayshe Rasimova

GGery 25th February 2015 17:00

zdraveite :) Molq nqkoi ,koito si e pravil operaciq pri dr.Avshar da mi pishe .Ne moga da resha dali da e pri nego ili v Germaniq.I za dvete mesta moga da se operiram kraq na mart,no mie trudno da se spra na lekar .

rimi 25th February 2015 19:21

Цитирай:

Първоначално написано от GGery (Публикация 803044)
zdraveite :) Molq nqkoi ,koito si e pravil operaciq pri dr.Avshar da mi pishe .Ne moga da resha dali da e pri nego ili v Germaniq.I za dvete mesta moga da se operiram kraq na mart,no mie trudno da se spra na lekar .

Аз съм една от оперираните от Авшар и смело мога да ти кажа да отидеш при него щом имаш тази възможност.Операцията при Авшар е съвсем различна от всички останали толкова е щадяща нищо няма да усетиш.Резултата е невероятен Авшар прави прекрасни носове.Аз изпратих при него и една моя приятелка която така беше обезобразена от Енчев сега е невероятна и не може да ми се отблагодари толкова е щастлива.Нямам нищо против немските специалисти но до колкото знам те все още работят по старите традиционни методи.Аз като бях на моята операция имаше пациенти за рино от Швейцария именно заради метда му на опериране

ai6erasimova 25th February 2015 22:55

As moga da vi pomogna v izbora na spesyalist v türkiye ako mi se Obadite ili piste po fec book gotova sim da pomagam za vsi4ko

GGery 26th February 2015 11:36

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 803048)
Аз съм една от оперираните от Авшар и смело мога да ти кажа да отидеш при него щом имаш тази възможност.Операцията при Авшар е съвсем различна от всички останали толкова е щадяща нищо няма да усетиш.Резултата е невероятен Авшар прави прекрасни носове.Аз изпратих при него и една моя приятелка която така беше обезобразена от Енчев сега е невероятна и не може да ми се отблагодари толкова е щастлива.Нямам нищо против немските специалисти но до колкото знам те все още работят по старите традиционни методи.Аз като бях на моята операция имаше пациенти за рино от Швейцария именно заради метда му на опериране

Blagodarq Rimi :) naistina v Germaniq sa po -starite metodi.A i razlika v cenite nqma :grin:
No za men e vajen rezultata .Ti mojesh li da mi pokajesh tvoq snimka sled operaciqta? Blagodrq ti!

ai6erasimova 26th February 2015 12:09

Po snimki ne izbirayte hirurzite gledayte realnoto vzeme te sivet ot hora koito sa rabotila s tyah

DanKem 26th February 2015 14:32

Аз Назим Черкез го отхърлих. Попреведох си разни неща от турския форум, не е много коментиран, не оперира колкото Илхан и Дилбер и или са много доволни или супер недоволни. Мерси, при такъв вече бях :)
Снимки на Рими има в темата- много, много хубав резултат. Рими, искам и аз да се радвам на такова носле след време :)

rimi 26th February 2015 14:44

Аз някъде по напред имах качени снимки но не помня на коя страница но сега ще направя няколко нови.А относно операцията не я усетих нямах оттоци и синини даже се бях притеснила че доктора нищо не е направил още на следващия ден обиколихме цял Истанбул с приятелката ми.Аз съм имала една операция преди това при Енчев но този некадърник ме беше размазал буквално той и носаът ми беше размазан толкова съм благодарна на Авшар че изобщо се зае с моя случай аз бях в трагично състояние а и огромен белег на върха на носа.Сега белега почти не се забелязва


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:13.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.