Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

aliona 17th October 2016 23:06

Цитирай:

Първоначално написано от JennyMG (Публикация 810212)
Здравейте на всички!

Аз се оперирах при Дилбер преди 5 седмици. Ще се опитам да бъда максимално полезна за всички тук като ви дам малко повече информация. За мен това е първа ринопластика и основният ми проблем беше, че носът ми е прекалено дълъг за моето лице и с гърбица (не много-голяма, но забележима). Избрах доктора благодарение на този форум и бях на консултация с него в София през лятото, организирана от Деси.

Ето и моята история.

Преди операцията: Отседнах в апартамент в Истанбул, който си намерих през Booking. Имах придружител, който да ми помага и ви препоръчвам вие също да вземете някой с вас, тъй като първите дни след операцията няма да ви е лесно. Преди операцията имах една консултация с д-р Дилбер в кабинета му, на която обсъдихме подробности и имах възможност да си задам въпросите. Не беше необходимо аз да му обяснявам какво очаквам, тъй като той пръв ми обясни какво ще направи с нослето и неговите виждания съвпадаха напълно с моите желания. Направихме Photoshop на място, който дава приблизителна представа за резултата. След консултацията заедно с преводачката Джеврие отидохме до болницата, в която се правят операциите, за да ми вземат кръв за изследвания. Болницата е изключително модерна и чиста, нищо общо с повечето болници в България. Операцията ми беше на следващия ден след консултацията рано сутринта, беше ми забранено да се храня или да пия течности минимум 8 часа преди самата операция.

Операцията: Сутринта преди самата операция ме настаниха в стаята ми (която е като хотелска стая, има и място за придружител). Преводачката беше с нас още от сутринта и помагаше за всичко. Една от сестрите в болницата дойде, даде ми специална престилка и шапка за операционната да се преоблека, както и едно хапче, което повлия доста отпускащо. Не бях притеснена изобщо нито за момент. Вкараха ме в операционната и последното, което помня преди да заспя е как анестезиологът ми задаваше въпроси относно работата ми, а аз давах несвързани отговори. Самата операция е била с продължителност около час и половина. Събудих се в стаята ми с лед на очите, нямам ясни спомени за първите моменти след операцията. За мен този първи ден си беше доста тежък, вероятно от упойката ми се повдигаше много и не успях да хапна нищо до следващия ден. Чувствах се наистина много замаяна и отпаднала, но и това отмина. На следващата сутрин д-р Дилбер дойде да ме види за кратко и по-късно през деня си тръгнах от болницата.

След операцията: За мен първите няколко дни не бяха никак приятни. Трудно е да се храниш нормално, трябва да спиш полу-изправен, но ме крепеше мисълта, че накрая ще имам хубаво носле. Изключително много ми помогна моя приятел с пазаруване, приготвяне на храна и морална подкрепа, така че силно ви съветвам да не ходите сами. На 7-ми ден след операцията отидох отново до кабинета на доктора, където неговата сестра ми свали гипса, имах възможност да видя нослето, което беше страшно подуто за кратко и след това ми сложи лепенки. На тази консултация ми извадиха и тампоните от носа (за които дори не подозирах, тъй като първите дни можех да дишам без проблем преди носа да се запуши). Следващото ми посещение при доктора беше точно преди да си отпътувам за България - на 11 ден след операцията. Тогава ми свалиха конците, смениха ми лепенките с нови и тръгнах за вкъщи. Аз постоях малко повече време с лепенки, тъй като доктора обясни, че костите ми са доста тънки и е най-добре да съм една идея по-предпазлива.

Вече, както казах, минаха 5 седмици след операцията. Все още имам подуване особено в областта на връхчето. Нослето е чувствително на допир и се опитвам да го пазя максимално. Доволна съм от това, което виждам в момента, но очаквам да спадне още. Радвам се, че се подложих на операцията и че избрах този лекар за себе си. Ако имате въпроси, можете да ме питате. Ще се радвам да ви помогна. :)

Тази преводачка Джеврие ти ли я си осигури или при доктора работи,защото аз бях август месец при него и нямаше никой който да говори български и да превежда от екипа на доктора,добре че приятеля ми говореше сносно турски,но без медицински термини, и видях ме доста зор в разговора :lol:

JennyMG 18th October 2016 18:06

Преводачката Джеврие е назначена на работа в кабинета на доктор Дилбер официално мисля от септември месец. Тоест аз бях първата българска пациентка, на която превеждаше, и тя се вълнуваше повече от мен даже за операцията. Момичето беше много мило и се опита по всякакъв начин да помогне. Превеждаше на консултацията преди операцията, след това дойде с нас за излседванията в болницата, където пак благодарение на нея стана доста лесно и бързо. След това беше с мен сутринта преди операцията, когато трябваше да се уреди настаняването и подготовката за операция (сестрите в болницата не говореха английски и щеше да е трудно да се разберем само със знаци). Общо взето организацията беше доста добра и можех да си комуникирам свободно с всички благодарение на Джеврие.

aliona 19th October 2016 14:20

Цитирай:

Първоначално написано от JennyMG (Публикация 810226)
Преводачката Джеврие е назначена на работа в кабинета на доктор Дилбер официално мисля от септември месец. Тоест аз бях първата българска пациентка, на която превеждаше, и тя се вълнуваше повече от мен даже за операцията. Момичето беше много мило и се опита по всякакъв начин да помогне. Превеждаше на консултацията преди операцията, след това дойде с нас за излседванията в болницата, където пак благодарение на нея стана доста лесно и бързо. След това беше с мен сутринта преди операцията, когато трябваше да се уреди настаняването и подготовката за операция (сестрите в болницата не говореха английски и щеше да е трудно да се разберем само със знаци). Общо взето организацията беше доста добра и можех да си комуникирам свободно с всички благодарение на Джеврие.

Ти изкара късмет :) Ние голям зор видях ме,то първо турски който се говори в България няма нищо общо с турски :):) медицински термини нито един не знаех ме,приятеля ми и той се притесни много,спече тотално :):)беше пълен кошмар....

gabura7 19th October 2016 19:15

За мъжете и това, че Илхан отказвал да ги оперира, според мен е глупост, тъй като докато аз бях там, видях със сигурност 2ма оперирани мъже и още няколко засичах на консултации - такива, които желаят операция. Просто жените, които се подлагат на ринопластика, са в пъти повече от мъжете, заради суетата си.
А моето носле спада все повече и придобива все по -хубава и естествена форма и съм страшно доволна. Добре, че беше този форум да се ориентирам.

JennyMG 23rd October 2016 23:04

Сетих се още нещо за тези, които ще се оперират и се притесняват. В страничките и на двамата лекари в Instagram има страшно много снимки на оперирани, които на мен ми помогнаха да се ориентирам кои нослета ми допадат повече. Малко по-назад в този форум някой беше дал и линк към един турски форум, в който открих доста снимки на пациенти на Дилбер. Като видиш толкова щастливи момичета с хубави нослета, направени от турските лекари, не се притесняваш за избора си. :razz:

Chocolate9 24th October 2016 09:24

Здравейте на всички. Д-р Илхан отново ще проведе консултации в София средата на януари месец (за точна дата ще имам информация, като наближи). Който има желание да присъства, нека изпрати лично съобщение с телефон за връзка на българската му фейсбук страница: https://www.facebook.com/%D0%94-%D1%...8620229968209/ или да се обади на 0877909255.
Прочетох коментар по-нагоре, че свободни дати за операции има чак юни месец, но честно да ви кажа асистентките му в Истанбул винаги отговарят, че графикът му е пълен и няма как да се намери по-ранна дата, което на практика не е така. На консултациите в София Илхан винаги си размества графика страшно много, за да може да дава по-ранни дати. На консултациите октомври месец имаше момичета, които си запазиха дати за ноември. :)

karrina 24th October 2016 23:15

Конците след операция
 
Искам да ви питам за конците, там където е разреза между ноздрите и около самите ноздри - гледах снимки на докторите и изглеждат като сини косъмчета.
След операцията, четох, че част от тях се махат на последната консултация, но има и такива, които остават - как си ги махате в България?
С времето те сами се измъкват и си падат или в някакъв момент изтъняват и избледняват, все едно се сливат с кожата на носа? Или когато идват докторите за 3-месечната консултация в България, махат и останалите конци?
На мястото на конците остава по-зачервена кожа и нещо като малък белег, след колко време се заличава напълно?

Lakme 29 25th October 2016 10:45

Здравейте, съфорумци!
Имам два въпроса към оперираните при д-р Илхан, ще бъда благодарна ако някой се включи :)
Какво ядяхте през първите 10 дни след операцията? Джансу изброи доста забранени неща, които ми се струват логични през първите 3-4 дни, но това важи ли за целия възстановителен период? Илхан също ми каза да внимавам какво ям, но от притеснение не попитах за изяснение.
Моля ви споделете до кога третирахте разрезите с гелчето?

JennyMG 25th October 2016 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от karrina (Публикация 810283)
Искам да ви питам за конците, там където е разреза между ноздрите и около самите ноздри - гледах снимки на докторите и изглеждат като сини косъмчета.
След операцията, четох, че част от тях се махат на последната консултация, но има и такива, които остават - как си ги махате в България?
С времето те сами се измъкват и си падат или в някакъв момент изтъняват и избледняват, все едно се сливат с кожата на носа? Или когато идват докторите за 3-месечната консултация в България, махат и останалите конци?
На мястото на конците остава по-зачервена кожа и нещо като малък белег, след колко време се заличава напълно?

Здравей,
На мен конците ми ги махнаха на 11 ден след операцията преди да си тръгна за България. Извадиха видимите конци точно под нослето, както и малко от вътре в близост до ноздрите. След което някъде по-навътре в нослето остават конци, които сами падат след време. Не е нужно някой да ти ги сваля или ти да ги дърпаш, падат си като им дойде момента доста лесно и безболезнено.

Относно белег под нослето - при мен сега е 6 седмици след операцията и няма белези. Има съвсем леко розов участък на мястото на разреза. Този разрез под носа ми заздравя страшно бързо и безпроблемно, така че не го мисли.

Inche Dimova 25th October 2016 20:31

Здравейте на всички! До сега никога не съм писала тук, но от доста време следя страницата! Надявам се да бъда полезна на тези, които имат толкова много въпроси! Днес на 25.10 ми беше операцията при д-р Дилбер. Както всички вас , аз също много се калебаех между двамата доктори, но накрая се доверих на Дилбер. Докторът е уникален човек, такъв който не приема работата си за бизнес,както повечето в България, а за него наистина е важно клиентът да си тръгне щастлив от клиниката. На мен това ми е първа ринопластика. Вчера ми беше консултацията, на фотошоп ми показа доктора какво може да се направи, там определено не ми хареса , дори на косъм бях да се откажа, но бях сигурна, че възможностите на доктора са много повече от на фотошопа и на 100% му вярвах, че ще ми направи хубав нос, въпреки че пропорциите на лицето ми не позвляват да стане перфектно още от сега виждам, че е станало това, което аз исках. През цялото време Джеврие ( Диди) беши с мен , помагаше ми и ми превеждаше, това момиче е уникално! Вечерта ми пуснаха изследванията, в 8 сутринта ми беше операцията, бях доста притеснена, но болницата, лекарите и всички асистенти са професионалисти, предразположиха ме, така че да нямам притеснения за нищо. Дори в операционната, когато разбраха, че съм от България, дойде едно момиче, което е от България! Пита ме как се чувствам и че сега ще ме приспат и че съм в добри ръце. Не разбрах кога съм се събудила. Нямам синини за сега, не ме боли изобщо, през час минава лекар да ми види, болницата е като хотел. На обяд и вечерта ми донисоха да ям. На тези, които са се спрели на този доктор, няма да съжалявате! И няма от какво да се притеснявате! Хубава вечер от мен, ако успея ще прикача снимки, въпреки че е много подут носът :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.