Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Може ли да се пие Кафе ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6857)

tsvety 22nd July 2008 20:30

За пръв път чувам, че кафето не е полезно... Иначе и мен ме цепи кратуната като не пия кафе, защото имам толкова години стаж, че не помня даже.

Обикновено пускат разни статии за ползата от кафето, както и напоследък се пише за ползата от виното, макар че едно време яко бълваха змии срещу алкохола.

sweety_L 22nd July 2008 21:26

Със сигурност ако се пие умерено (1-2) кафета дневно, не вреди.

Сега се сещам за майка ми - откриха й остеопороза и й забраниха да пие кафе. Кафето "изяждало" калция, тъй необходим за ставите. Специалисти препоръчват винаги да се добавя и мляко към дозата. Освен това кафето е и силен диуретик. Аз след като изпия едно кафе сутрин си налагам да изпия 1 л. вода. :wink:

tsvety 24th July 2008 20:40

Цитирай:

Първоначално написано от sweety_L
Със сигурност ако се пие умерено (1-2) кафета дневно, не вреди.

Сега се сещам за майка ми - откриха й остеопороза и й забраниха да пие кафе. Кафето "изяждало" калция, тъй необходим за ставите. Специалисти препоръчват винаги да се добавя и мляко към дозата. Освен това кафето е и силен диуретик. Аз след като изпия едно кафе сутрин си налагам да изпия 1 л. вода. :wink:

Да, но истинско мляко - а не тези тъпотии 3 в 1 или 2 в 1, даже и онези течни сметанки за кафе са само бяла боя.
Иначе кафе с мляко - нирванааааааааа... :cool:

trigers 26th July 2008 16:26

ей да това за диуретичното действие е много важно! Пийте вода хора, ако се наливате с кафе....btw и с алкохол

Scarlett 23rd August 2008 20:06

чайче е най-добре, ако питаш мен зелено чайче :P

rokoko 24th August 2008 09:59

И все пак има полезни качества кафето - мацки мажете се с кафе в комбинация със слънчевите бани :girl_haha:

mira_sm 27th November 2008 12:11

Цитирай:

Първоначално написано от rokoko
понеже кака ти Роки ако не пие кафе получава главоболие
ВСеки ден пия кафе, кога еспресо, кога 3в1 и понякога от бързане не съм пила , но после съм се чудела защо ме боли главата , след като испия едно кафе главобола ми минава
и не си внушавам

Не си внушаваш. И при мен е същото. Четох освен това някъде, че наистина се случва. :cool:
И аз съм на 3-4, понякога до пет кафета дневно. Не просто "стигам", ами всеки ден по три или четири. Сега си пия второто и довечера ще ми е третото.
По майчина линия поне три поколения назад освен мен са кафеджии (по спомени на майка ми). Може да е по наследство, за алкохолизма също казват нещо такова. :cool:
Но съм на ... много години и започнах да пия редовно кафе някъде около 25 - когато започнах работа и прекарвах по 8 часа на ден в сграда с кафе-машина.

За тоя малкия какво да кажем (ако не е акселерация ;-))... По мое време Инката минаваше за "детско кафе".

pipilotka 22nd December 2008 09:39

Кафето е кофти работа, аз се друсам с по 4-5 кафета на ден и цигарите ги пуфкам като влак. Най-добре хич да не се почва ни с едното ни с другото, защото са много вредни!

venera_lom 8th May 2009 22:11

кафето не е вредно , а ако искаш да отслабваш- препоръчително- съдържа много важни антиоксиданти, давам гаранция че спомага за отслабването , друго хубаво е че нняма да ти пада кръвното ако си с ниско (или пада от липса на въглехидрати)

Solver 8th May 2009 23:17

Каква гаранция даваш, с подпис и печат ли :lol:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.