Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Ето защо се пълнее от алкохола (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13305)

dessitty 6th February 2014 19:04

Алкохолът не само че е с висококалоричен, но и пречи на нормалното разграждане на храната. Обмяната на веществата се забавя, така че ако ще пийвате, избягвайте всякаква храна след това.

Aris 13th February 2014 17:23

Не съм съгласна изобщо. Алкохолът е калоричен, да, но за обработката му от организма са нужни много повече калории.
А алкохолиците са слаби като вейки, защото последната им мисъл е за храна. Елементарни приоритети. ;-)

patrisha 14th February 2014 08:11

:2043:
Цитирай:

Първоначално написано от Aris (Публикация 796546)
Не съм съгласна изобщо. Алкохолът е калоричен, да, но за обработката му от организма са нужни много повече калории.
А алкохолиците са слаби като вейки, защото последната им мисъл е за храна. Елементарни приоритети. ;-)


Katnip 14th February 2014 15:08

Зависи какъв алкохол пиеш и с какво го пиеш. Не е все едно дали пиеш ракия и дали пиеш ликьор. Дали пиеш бира и набиваш пържени картофи или пък във водката има калорична кола.
Повечето хора добре си хапват докато пийват, независимо какво, после алкохолът им е виновен.

Aris 14th February 2014 17:03

Цитирай:

Първоначално написано от Katnip (Публикация 796585)
Зависи какъв алкохол пиеш и с какво го пиеш. Не е все едно дали пиеш ракия и дали пиеш ликьор. Дали пиеш бира и набиваш пържени картофи или пък във водката има калорична кола.
Повечето хора добре си хапват докато пийват, независимо какво, после алкохолът им е виновен.

Абсолютно съм съгласна! Дебелее се от мезета и неподходящо безалкохолно, както и съдържанието на захар в самото питие. Много ясно, че ако пиеш 2 ликьора или 3 менти ще качиш.

Мога да издам книга "Отслабване с бира", естествено ако напиша, че изяждам 200 грама пържени картофи с нея, по-скоро трябва да издам "Дебелеене с бира", но най-точно ще е- "Дебелеене с пържени картофки" :-)

Никога не пийте бира с мезе, или поне то да е зеленчукова салата. Горещо препоръчвам резен лимон в халбата, но недостатъка е, че бързо се разгазирва.

дундьо 17th March 2014 12:03

Чаша хубаво вино с обяда е полезно. Чаша - не шише. И ако може да е домашно, т. е. истинско.
Малък аперитив преди вечеря (твърд алкохол, не коктейл) - също е полезен.
Проблемът е, че не минаваме с малко. :girl_haha:

Maria_Vass 16th April 2014 09:40

Такъв ефект имат само високо спиртните алкохоли...

Vaklin 28th April 2014 13:58

Не пия алкохол, защото ако през деня съм тренирал а след това изпия и 50 грама няма да имам никакви резултати.

Maria_Vass 20th May 2014 11:58

Явно си е до организъм... Всички сме виждали ужасно слаби жени, които пият, и въпреки това не пълнеят, както и хора, които не пият, а пък са пълни. От алкохола ставаш малко подут като гъба :D Иначе... аз гледам да пия бяло вино, тъй като има най-малко въглехидрати.

klarona 7th October 2014 08:09

Когато употребяваш само алкохол тогава няма как да напълнееш, аз не съм виждал дебел алкохолик!
______________
интериорни врати, блиндирани врати


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.