Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Нелка 10th April 2011 23:30

Цитирай:

Първоначално написано от susan (Публикация 732276)
Не знам колко предварително но намалят фертилността ! така че ориентирай се към някакви други по малко вредни обезболяващи :)
Не знаех че имаш планове да забременяваш :) гледам и тема за флирта си пуснала ...май е нещо сериозно :)

Чакай, че потенциалния баща хабер си няма... :D

Мале как оспамих пак...

ангелче 11th April 2011 08:38

Хайде , цоп при вече оперираните :girl_haha: имам въпрос , става дума за екипа на доцент Джамбазов, след операцията , не ми дадоха никакъв документ , че съм била подлагана на такава интервенция, например епикриза , на някоя от вас, случвало ли се е подобно нещо и каквпо да правя , притеснена съм дали е важно , а за ходено до Пловдив ми е зор работа, нямам никаква възможност засега , айде чакам съвети! Целувки от мен момичета !

sibi 11th April 2011 12:41

Няма проблем, че не си си взела епикризата - особено след като си доволна от резултата. Иначе принципно са длъжни да ти я дадат и със сигурност е написана.

kissy_vt 11th April 2011 16:23

Ангелче, не се притеснявай, че не си си взела епикризата. Моята ринопластика беше в петък, а ме изписаха в събота и също нищо не ми дадоха.Но като отида да ми свалят конците ще попитам,защото мисля че е важно да си пазим епикризите.

ангелче 12th April 2011 08:29

Цитирай:

Първоначално написано от kissy_vt (Публикация 732360)
Ангелче, не се притеснявай, че не си си взела епикризата. Моята ринопластика беше в петък, а ме изписаха в събота и също нищо не ми дадоха.Но като отида да ми свалят конците ще попитам,защото мисля че е важно да си пазим епикризите.

И аз така мисля, и в случай, че аз приключих със всичко, конци , тампони , логента и съм доволна от резултата да правя ли опити според вас да си получа епикризата, искам някой конкретно да ми пише, който е бил при Джамбазов...
Защото, това е важно а ми е странно как никой не ми се обади за епикризата:|може би те чакат аз да звънна , и така.....но първо искам да видя при вас как се е получило?

gwendoline 12th April 2011 08:40

Цитирай:

Първоначално написано от kissy_vt (Публикация 732360)
Ангелче, не се притеснявай, че не си си взела епикризата. Моята ринопластика беше в петък, а ме изписаха в събота и също нищо не ми дадоха.Но като отида да ми свалят конците ще попитам,защото мисля че е важно да си пазим епикризите.

Момичета, не се панирайте толкова....:pЕпикризите в повечето клиники се издават на седми ден, като ви свалят конците, лонгетките или на 14-ти ден. Нали това е документ, който описва какво ви е правено, диагноза, статус, терапевтична схема и пр.... Защо мислите, че някой може да ги опише тези всички неща наведнъж още същия ден...при това за всички пациенти....? Също така - ако се наложи лечение или друго - това също се описва в епикризата - поради тази причина срок за издаване, по-малък от седмица, е направо несериозен общо взето или "проформа".....!

ангелче 12th April 2011 10:06

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline (Публикация 732448)
Момичета, не се панирайте толкова....:pЕпикризите в повечето клиники се издават на седми ден, като ви свалят конците, лонгетките или на 14-ти ден. Нали това е документ, който описва какво ви е правено, диагноза, статус, терапевтична схема и пр.... Защо мислите, че някой може да ги опише тези всички неща наведнъж още същия ден...при това за всички пациенти....? Също така - ако се наложи лечение или друго - това също се описва в епикризата - поради тази причина срок за издаване, по-малък от седмица, е направо несериозен общо взето или "проформа".....!

Да така е права си , но при мен особеното е , че минаха 14 дни от операцията ми и аз приключих с лекарския екип, просто от вълнение или нещо друго , разсеяност може би , забравиха да ми дадат такава епикриза и аз съответно да напомня, а ми беше казано, че на 14 ден при последната ми среща с тях ще ми дадат такава, и сега големия въпрос е какво да правя...да търся ли връзка с тях или да оставя така нещата ?

Oompa Loompa 12th April 2011 17:26

Дали ще имаш епикриза променя ли нещо ??Аз моята си я поисках година след това и нямах никъв проблем :)

gwendoline 12th April 2011 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от ангелче (Публикация 732456)
Да така е права си , но при мен особеното е , че минаха 14 дни от операцията ми и аз приключих с лекарския екип, просто от вълнение или нещо друго , разсеяност може би , забравиха да ми дадат такава епикриза и аз съответно да напомня, а ми беше казано, че на 14 ден при последната ми среща с тях ще ми дадат такава, и сега големия въпрос е какво да правя...да търся ли връзка с тях или да оставя така нещата ?

Малко е трудно да се следи от екипа на една болница кой пациент за какво идва, особено ако има голямо текучество - консултация, превръзка, конци, контролен преглед или проверка на дренаж.... Затова всеки един пациент трябва да си съблюдава нещата с документацията и ако при постъпването са ти казали, че на 7 ми ии 14ден ще ти е готова епикризата - просто трябва да си я поискаш. Никой не би отказал да ти я даде; просто докторът/ката не може да следи и документалната част, така че.... да, задължително си я искаш и ти я дават.

Noa 12th April 2011 19:55

Аааа имам един въпрос :) 50г алкохол 2 дни преди операцията дали ще се отрази на упойката?

Oompa Loompa 12th April 2011 20:57

не :)

дафни 12th April 2011 21:02

Цитирай:

Първоначално написано от Noa (Публикация 732533)
Аааа имам един въпрос :) 50г алкохол 2 дни преди операцията дали ще се отрази на упойката?

Срам, не срам - аз изпих над половин литър водка и изпуших света 2 дена преди операцията.
Никакви пробеми нямах.

ангелче 13th April 2011 08:25

И аз 4 дни преди операцията, яко си пийвах по 300 гр ракийка на ден/греяна/ и не защото пия/попринцип не пия/ а исках да си оправя гърлото да не взема да настина точно за операцията и така, ракийка вместо лекарства, чак после се усетих, че е можело да повлияе нещо , но при мен проблеми нямаше!

Noa 13th April 2011 12:15

Вие направо сте се удавили :D
Ангелче, ти само с греяна ракийка ли си оправи гърлото, че аз сега нещо се разкашлях и вече направо ще се побъркам. Утре ако им се разбухам в Каспелата ще си ме изпратят към вкъщи като куче.

ангелче 13th April 2011 13:02

Цитирай:

Първоначално написано от Noa (Публикация 732597)
Вие направо сте се удавили :D
Ангелче, ти само с греяна ракийка ли си оправи гърлото, че аз сега нещо се разкашлях и вече направо ще се побъркам. Утре ако им се разбухам в Каспелата ще си ме изпратят към вкъщи като куче.

Утре ли ????
Бързо почвай ракийка, ментови бонбони, компреси, че да не ти се размине риното иначе с такива подръчни материали и мед също ! Дано се оправиш, че ужас иначе...

Нелка 13th April 2011 18:21

Да питам оперираните, взимали ли сте Арника Монтана преди операцията? И ако знаете колко време преди се почва и пие ли се след? Помогна ли ви с нещо?

Oompa Loompa 13th April 2011 18:59

Неллс виж какво намерих в нета

just come back fm Hungary , had facelift. what i didnt tell the doctors was that I had been taking arnica tablets for 2 weeks before hand and did not tell the doctors because i thought they were not worth mentioning, how wrong was i .
I had bleeding both sides of my face, the doctors gave me a right bad telling off when they found out that i had been taking the tablets, they said they cause bleeding.
so if you are thinking of surgery dont take these.
apart fm that my facelift was fine.
Had surgery in Budapest and although i am not having any more surgery I can recommend this place, honestly. saw and met a lady there who had calf implants and was happy, another who had her breasts removed and replaced, she was happy. price was very good , was £2.400 for my facelift. if you want to know more then just ask

http://forum.sofeminine.co.uk/forum/...e-surgery.html

Oompa Loompa 13th April 2011 19:01

А тук казват точно обратното !

Medications to start two weeks prior to surgery:
Begin using an Arnica supplement 7 days prior to surgery and continue for two weeks following surgery. Arnica is a naturopathic remedy that not only helps prevent bruising but also aids in clearing bruising that has occurred faster after surgery. We have both orally-taken Arnica tablets and topical Arnica patches and gel tubes available at my OLOGY Spas for this purpose.


http://exploreplasticsurgery.com/category/arnica/

Мариса 13th April 2011 19:48

Не съм взимала никва арника...

Oompa Loompa 13th April 2011 20:08

Aз също не съм вземала ,но моя приятелка която си прави ринопластика и бяха предписали някви лекарства които вземаше няколко седмици преди операцията.

gwendoline 14th April 2011 08:06

При последната операция пих Арника - ефект никакъв. Но вижте ся...тва е хомеопатичен продукт - няма как да ви предизвика някакви особени промени в постоперативния период - аспирин ок, но от Арника...не се кърви със сигурност. Тва че някой си хирург е решил да "припише" на Арниката някъв такъв ефект щот видиш ли не знае от какво се е получило кървенето или не му се обяснява - разбираемо е ;) Възможно е да има някаква алергична реакция. Но пак няма да е кървене точно....Арниката е толкова безобидна, да не кажа по-обиждаща продукта дума....;)

Нелка 14th April 2011 11:20

:D :D :D
Гуен, сега ми отне пласебо ефекта!

И аз се учудих за кървенето. Мен ми я препоръчаха като си оперирах зъбите - зарасвала коста по-бързо. Но пък аз не я пих и пак бързо се възтанових. Като че ли е по-важно цялостното състояние на организма. :)

И за да стана още по-досадна - какво мислите за хранителните добавки и трябва ли да се спрат да се взимат определено време преди операцията? Аз пия масло от сьомга и коприва на прах..

Oksana_ 14th April 2011 11:43

За Арниката,мога да кажа, че след пътен инцидент синините изчезнаха наистина за отрицателно време. Като се има предвид колко много бяха и за колко време изчезва една стандартна синина... :roll:

Мариса 14th April 2011 19:08

Нелс,напротив аз се блъсках яко с био добавки и всичко беше перфектно.Билките,които приемам съм чела доста за тях и си свършиха работата.На втората си рино не съм кървяла и вместо да ми е студено на мен ми беше топло.Докторът влиза в стаята ми и ме вижда как ставам и отивам до тоалетна ..как ми се разкрещя,че съм можела да падна и тн.,трябвало да изчакам мед сестрата да ми помогне.Казах-чувствам се перфектно,дори не съм замаяна;)Същата работа след 2 мамопластика.:)
Да добавя,че не съм имала синини и огромни отоци,никакви болки.

Нелка 14th April 2011 22:42

Цитирай:

Първоначално написано от М.И.К (Публикация 732832)
Нелс,напротив аз се блъсках яко с био добавки и всичко беше перфектно.Билките,които приемам съм чела доста за тях и си свършиха работата.На втората си рино не съм кървяла и вместо да ми е студено на мен ми беше топло.Докторът влиза в стаята ми и ме вижда как ставам и отивам до тоалетна ..как ми се разкрещя,че съм можела да падна и тн.,трябвало да изчакам мед сестрата да ми помогне.Казах-чувствам се перфектно,дори не съм замаяна;)Същата работа след 2 мамопластика.:)
Да добавя,че не съм имала синини и огромни отоци,никакви болки.

Марсика, сподели какви билки пиеш!
Аз прочетох някъде, че добавките трябва да се спрят 2 седмици преди операция, но кои точно и защо, не знам.

Мариса 14th April 2011 23:10

Не знам къде си го чела,но аз удвоявам дозите преди операция и никой не ми е забранил.Чувствах се уникално добре;)
Eдиният продукт съдържа това-Екстракт от семки и люспи на грозде,Гинко билоба (Gingko biloba L.) ,Биофлавоноиди,Бета-каротин,Витамин Е,Витамин С,Цинк,Селен.. В качеството на общоукрепващо средство:

· За повишаване на резистентността на организма към неблагоприятни фактори на околната среда, особено в екологично неблагоприятни условия
· За подобряване на мисловната дейност, концентрацията на вниманието
· За ускоряването на възстановителните процеси в мозъка при различни патологични състояния
· Преди и След операции и инфекциозни заболявания
Дргият е детокс-котешки нокът.Като общо укрепващо средство:

· За повишаване на неспецифичната издръжливост на организма срещу въздействията на неблагоприятните фактори на околната среда
· Профилактично за повишаване устойчивостта на организма към грип и други инфекциозни заболявания
· За съкращаване на възстановителния период след оперативни намеси.

Нелка 14th April 2011 23:46

Цитирай:

Първоначално написано от М.И.К (Публикация 732877)
Не знам къде си го чела,но аз удвоявам дозите преди операция и никой не ми е забранил.Чувствах се уникално добре;)
Eдиният продукт съдържа това-Екстракт от семки и люспи на грозде,Гинко билоба (Gingko biloba L.) ,Биофлавоноиди,Бета-каротин,Витамин Е,Витамин С,Цинк,Селен.. В качеството на общоукрепващо средство:

· За повишаване на резистентността на организма към неблагоприятни фактори на околната среда, особено в екологично неблагоприятни условия
· За подобряване на мисловната дейност, концентрацията на вниманието
· За ускоряването на възстановителните процеси в мозъка при различни патологични състояния
· Преди и След операции и инфекциозни заболявания
Дргият е детокс-котешки нокът.Като общо укрепващо средство:

· За повишаване на неспецифичната издръжливост на организма срещу въздействията на неблагоприятните фактори на околната среда
· Профилактично за повишаване устойчивостта на организма към грип и други инфекциозни заболявания
· За съкращаване на възстановителния период след оперативни намеси.

Брей!! :)) Утре отивам на пазар! За Гинко Билобата отдавна обмислям, защото помня колкото маимуна. Особено в последно време.
С Котешкия нокът съм запозната, пила съм го. А рибеното масло не искам да го спирам, защото имам повишен холестерол. :(

Какви са наименованията на продуктите? Може и на лични, ако не искаш да правиш реклама.

Мариса 14th April 2011 23:53

Аз също пия от време на време,но не ми е нужно.Аз ям много морска кухня:)
Имаш ЛС.

ангелче 18th April 2011 14:08

Мацки, както бях казала се оправям много бързо след риното...
Само дето много се похвалих, последния път , като по закона на Мърфи ми излязаха , леки подутинки, понеже спя без логентата, може би леко съм се ударила насън ! И като за капак взех да си внушавам, че имам лека грапавинка на носа, като гърбица, а точно това ми премахнаха !!!
Всички казват, че си внушавам , на момчнти виждам, на моменти не !
Въжможно ли е очите ми да не ме лъжат ? И до колко време приблизително спадат подутините - 2,3 месеца ?

Мариса 19th April 2011 16:04

Ако знаеш колко пъти съм си удряла носа,а няколко пъти беше доста силно...чак звездички ми се привидяха.Добре че док го е направил здрав:)Първите месеци е нормално да виждаш такива неща,тъй че спокич;)

ангелче 19th April 2011 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от М.И.К (Публикация 733481)
Ако знаеш колко пъти съм си удряла носа,а няколко пъти беше доста силно...чак звездички ми се привидяха.Добре че док го е направил здрав:)Първите месеци е нормално да виждаш такива неща,тъй че спокич;)

Доста успокояващо ми подейства горе написаното !

sonia85 30th April 2011 00:05

Ot izvestno vreme 4etq vsi4ko,koeto sa napisali ve4e minalite po putq na rinoplastikata i se radvam,4e ima hora kato vas,koito po tozi na4in pomagat na takiva,kato men,koito iskat i imat nujda ot korekciq,no ne namirat smelost.Vaprosut mi kum vas e-nqkoi pravil li si e rino pri d-r A.En4ev i dali e dovolen ot rezultata?Izpitvam ujasen strah ot samata manipolaciq(upoika,rqzane,4upene,sabujdane ot upoika i t.n),6te se radvam na vsqkakvi mneniq i suveti po temata.Blagodarq predvaritelno!

ИЗТ 30th April 2011 07:51

Цитирай:

Първоначално написано от sonia85 (Публикация 734872)
Ot izvestno vreme 4etq vsi4ko,koeto sa napisali ve4e minalite po putq na rinoplastikata i se radvam,4e ima hora kato vas,koito po tozi na4in pomagat na takiva,kato men,koito iskat i imat nujda ot korekciq,no ne namirat smelost.Vaprosut mi kum vas e-nqkoi pravil li si e rino pri d-r A.En4ev i dali e dovolen ot rezultata?Izpitvam ujasen strah ot samata manipolaciq(upoika,rqzane,4upene,sabujdane ot upoika i t.n),6te se radvam na vsqkakvi mneniq i suveti po temata.Blagodarq predvaritelno!

Д-р Енчев?!И си склонна да дадеш 6000лв за един нос?То вярно,че красотата е симетрия,ама такава сума никога не бих дала!Той и Ильо Стоянов,Николай Георгиев и Емил Георгиев са едни от най-рекламираните пластични хирурзи,което лично мен ме връща назад и ме отказва!Иначе те подкрепям в решението ти за ринопластика,но обмисли добре това!През 1998г аз също се подведох от реклами,натресох се при най-големия СМОТАНЯК,(последният от изброените),от който имам горчиви спомени и до днес!

ИЗТ 30th April 2011 22:50

Чета и не вярвам на очите си!Какво сте го захвалили този Емил Георгиев?!Това е най-големият касапин.Съжалявам,че тогава бях много малка и се страхувах.Нямах достатъчно яснота и му се доверих на този дрънгел.Взе ми парите,оперира ме,бинтова ми главата и ми би шута,по онзи мазния начин,с онази мазна усмивка,която никога няма да забравя!И край!Изчезна!Нямаше кой да ми махне конците и се наложи тук в Стара Загора да направят това.Няма да забравя думите на Емилчо,да не коментирам цената на операцията.Мога още много да пише,но който се интересува,ще му отговоря на личен.О,щях да забравя-съвсем на скоро се пошегувах и му изпратих едно запитване на мейла за цената на ринопластика,като същевременно му се представих коя съм и му изпратих мои снимки преди и след операцията.Припомних му някои негови думи и знаете ли какво направи той-върна ми писмото,без отговор.....Много хора пострадаха от този касапин!Само в Стара Загора познавам 5 момичета,които се оперираха при него.....Мръсно копеле е той!

blackberry11 1st May 2011 22:51

Nurelche,няма нужда от драми,не смяташ ли?

Аз се оперирах при него преди 2 месеца/уау,кога мина това време?/.Всичко мина добре,отношението беше нормално,възстановяването бързо,носа ми - такъв,какъвто пожелах.Твоите неволи са били преди 13 години,оттогава и медицината и отношенията доктор-пациент вярвам,че силно са се изменили.

Мариса 1st May 2011 23:11

Нурелче,ако ти кажа какви неща ми идеше да направя....много по-зле от касапин е тоя помияр гаден..

Oompa Loompa 1st May 2011 23:54

Цитирай:

Първоначално написано от blackberry11 (Публикация 735255)
Nurelche,няма нужда от драми,не смяташ ли?

Аз се оперирах при него преди 2 месеца/уау,кога мина това време?/.Всичко мина добре,отношението беше нормално,възстановяването бързо,носа ми - такъв,какъвто пожелах.Твоите неволи са били преди 13 години,оттогава и медицината и отношенията доктор-пациент вярвам,че силно са се изменили.


Хайде стига си го хвалила и ти ! Моята операция не е от преди 13 години но който ме е виждал казва че не е виждал по лошо свършена работа !
Както виждаш недоволните са много повече! Радвай се че не си потърпевша и погледни малко реално на нещата! По добре е да предпазим някой от подобна участ отколкото да го хвалим на база няколко сполучиливи операции!
В форума има анкета от кой сте най недоволен и той е на челно място след Сердев !

Oompa Loompa 1st May 2011 23:56

Цитирай:

Първоначално написано от nurelche (Публикация 735047)
Чета и не вярвам на очите си!Какво сте го захвалили този Емил Георгиев?!Това е най-големият касапин.Съжалявам,че тогава бях много малка и се страхувах.Нямах достатъчно яснота и му се доверих на този дрънгел.Взе ми парите,оперира ме,бинтова ми главата и ми би шута,по онзи мазния начин,с онази мазна усмивка,която никога няма да забравя!И край!Изчезна!Нямаше кой да ми махне конците и се наложи тук в Стара Загора да направят това.Няма да забравя думите на Емилчо,да не коментирам цената на операцията.Мога още много да пише,но който се интересува,ще му отговоря на личен.О,щях да забравя-съвсем на скоро се пошегувах и му изпратих едно запитване на мейла за цената на ринопластика,като същевременно му се представих коя съм и му изпратих мои снимки преди и след операцията.Припомних му някои негови думи и знаете ли какво направи той-върна ми писмото,без отговор.....Много хора пострадаха от този касапин!Само в Стара Загора познавам 5 момичета,които се оперираха при него.....Мръсно копеле е той!

Тоя само докато му чуя името и ми кипва кръвта ! Голям мазник е докато ти вземе парите но после никакъв го няма ! Аз също му пращах писмо и трябваше да му го връча с адвокат тъй като отказваше да го приеме!
Абсолютен мизерник е ! А сестрата при него е с най грозния нос който съм виждала !

Мариса 2nd May 2011 00:18

ОООО,да адски мазен е и с онзи провлачен тон....по навик си стискам зъбите при мисълта за тоя кофти период от живота ми....Операцията беше през 2007-сякаш беше вчера.:shooting:

Oompa Loompa 2nd May 2011 00:22

Тоя има късмета че не практикува тук , защото първо че щях да му смъкна кожата и второ че нямаше да има нито един пациент след моята операция !
Достатъчно е само една статия в вестниците и кариерата му щеше да отиде на кино ...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:24.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.