Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

rossi_spi 10th June 2010 12:22

Да ви питам и аз сега...на вас надува ли ви се носа като пиете алкохол? Защото при мен като се понапия ;) и се подува, направо си тупти милия хихиххи

emiko 10th June 2010 12:56

Хм, от собствен опит не мога да отговоря, не ми се е случвало, но аз не пия концентрат, а и каквото и да пия е в разумни количества, но приципно алкохолът разширява съдовете и предизвиква приток на кръв към лицето и може би затова при теб се получава този ефект.

Мариса 10th June 2010 13:13

Цитирай:

Първоначално написано от emiko
Трябва много да го пазиш от удар, също така избягвай натоварвания, които водят до прилив на кръв към носа, тичането също ми се струва неподходящо засега. Каквото и да правиш, поне до третия месец включително, трябва да е щадящо за носа.


Каза ми,че мога да си спортувам стига да не се напъвам много:)
Но вечер ще си спа с това металното!

Liona 22nd June 2010 15:54

Нормално ли е вече пети ден да ми е напълно запушен носа само заради плаките? Очаквах след като се поизчисти след свалянето на тампоните и лигавица се успокои да минава малко въздух.

emiko 22nd June 2010 16:07

Явно е нормално:

Цитирай:

Първоначално написано от entersandman
единственото дразнещо е дишането през носа-не минава въдухът и това е. Диша се само през устта. Сутрин като станех от сън и ми беше супер пресъхнала устата. Така е докато на 14тия ден не се извадят пластините отвтътре.


Мариса 22nd June 2010 17:22

Цитирай:

Първоначално написано от Liona
Нормално ли е вече пети ден да ми е напълно запушен носа само заради плаките? Очаквах след като се поизчисти след свалянето на тампоните и лигавица се успокои да минава малко въздух.

Нищо ли не ти предписаха като спрей или мазило :roll:

Аз дишам от първата секунда от изваждането на тампоните,но ти щом имаш плаки сигурно е нормално.Какво представляват?

Liona 22nd June 2010 18:13

Благодаря emiko! Пропуснала съм този пост. :oops:

marisabela, по цял ден пръскам Стеримар. Ринолекс или нещо подобно не са ми изписвали. Но след като е нормално не ми е проблем да потърпя още няколко дни.
На теб са ти работили само по хрущяла доколкото разбрах и затова нямаш плаки. Мен хубаво ме изпотрошиха и няма как без куфраж. Иначе ми свалиха тампоните още на другия ден, че бях пред пръсване. Много се подух и посинях около очите.
Плаките не мога да ги видя. Може би ако бях с негърски нос щях да имам по-голям видимост навътре :lol: . Като ми ги свалят ще разказвам.

Мариса 22nd June 2010 18:42

все още се чудя как като е работено само с хрущяли ми е изправен носа :roll:

Liona 23rd June 2010 15:50

Сигурно изкривяването не е тръгвало от костта, а от хрущяла. Кой да ти каже, а и няма значение щом всичко е 6.

Аз тази пластмасова лонгета мога ли да я мокря? Косата си още не съм я мила. Сухият шампоан вече не ми върши работа, а не ми се ходи в клюкарника /разбирай фризьорския салон/.

titi1 23rd June 2010 15:52

в никакъв случай не мокри лонгетата, въобще носа не бива да го мокриш.
Помоли някой да ти помогне да си измиеш косата, като я наведеш назад, все едно си на фризьорски салон. Не е проблем това, ако има някой при теб.

Мариса 23rd June 2010 15:58

много е лесно с подвижен душ и главата назад :wink:

Liona 23rd June 2010 16:04

Офффффффф... Вече се виждах под душа, източвайки половината язовир.
Мерси titi1! Явно ще трябва да измисля нова йога поза „миеща коса след рино”. Един от докторите ми каза, че лепенката държаща лонгетата сега била по-добра. Не се отлепяла от вода, пот, омазняване и др. Но се впусна и в други обяснения и аз изобщо изключих да го питам това значи ли, че мога да я мокря.

Хора, носът ми расте! :shock: След операцията беше по-малък и тесен. Лонгетата покриваше ноздрите ми почти изцяло. Сега е с 5мм нагоре.

Liona 23rd June 2010 16:06

marisabela, ще дойдеш много пластична мацка :wink:

Мариса 23rd June 2010 16:08

и моят расте,ма с еуспокоявам,че е отоците си казват думата.

vasilena85 29th June 2010 20:56

На мен ми оправиха само изкривената преграда и сега ту едната ноздра ми се запушва повече, ту другата, незнам дали е нормално. На всичкото отгоре издухвам гъст секрет примесен с кръв, малко се панирах, незнам дали да звънна на моя доктор. Вие имахте ли секрет, до колко нормално дишахте?

sibi 30th June 2010 09:34

Нормално е всичко това, Василена - и запушването, и секретът, все пак си оперирана. Но ако си толкова притеснена, звънни на доктора си.

Мариса 30th June 2010 17:05

10 дни макс и ще си ок :wink:

Teodorka 2nd July 2010 16:21

Здравейте! Искам да ви питам за тия проклети конци, дето са вътре в носа, за колко време се разграждат. И въобще дразнят ли ви много? Аз имам чувството, че ми е станало някакво възпаление от тях, сърби, щипе, придъпрва, даже ме боли леко от време на време. А бе гадна работа. Някой имал ли е подобен проблем?

Мариса 5th July 2010 12:11

Цитирай:

Първоначално написано от Teodorka
Здравейте! Искам да ви питам за тия проклети конци, дето са вътре в носа, за колко време се разграждат. И въобще дразнят ли ви много? Аз имам чувството, че ми е станало някакво възпаление от тях, сърби, щипе, придъпрва, даже ме боли леко от време на време. А бе гадна работа. Някой имал ли е подобен проблем?

Нормално е,на мен лично ми ги махна ,но сега видях,че в дясната ноздра стърчи един.Придърпванията спират след третата седмица,понаболяваше при мимики и смях,те за това ме предупредиха да не правя много резки и големи физиономии.

Teodorka 5th July 2010 17:28

Благодаря за отговора! При мен, да си призная, си беше тръгнало на възпаление и в петъка супер много ме болеше. Даже пих 1 аулин. Откритието, което ме спаси обаче се оказа шишенце сребърна вода от аптеката, казва се Аркол. Е тва чудо ме оправи от 2-3 впръсквания. Та ако някой има подобен проблем, може да му е полезно. :)

ivo.ny 5th July 2010 17:31

Здравейте и от мен! Преди няколко дни (30 юни) бях опериран. Съвсем рано е за резултата знам, но се чудя дали върха на носа ще пада леко надолу с времето , защото ми се струва че е малко вирнат... :shock:

Мариса 5th July 2010 18:47

Цитирай:

Първоначално написано от ivo.ny
Здравейте и от мен! Преди няколко дни (30 юни) бях опериран. Съвсем рано е за резултата знам, но се чудя дали върха на носа ще пада леко надолу с времето , защото ми се струва че е малко вирнат... :shock:

постепенно ще слезе надолу

emiko 7th July 2010 08:15

Цитирай:

Първоначално написано от crazygirllp
след операцията можете ли да носите очила?

Ако не са пипани костите може след месец-два.

Puppito 9th July 2010 08:30

абе аз да ти кажа вече минаха 4 месеца след операцията ми и слънчевите още ми правят дупки...

Luboto 9th July 2010 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от emiko
Цитирай:

Първоначално написано от crazygirllp
след операцията можете ли да носите очила?

Ако не са пипани костите може след месец-два.

Именно по този въпрос говорих с Джамбазов и той каза, че премахване на гърбицата няма нищо общо с увисването на носа. Обясни ми, че върха се държи от връзки които са свързани някъде до страничните кости. При операция тази връзка се нарушавала и след това се възстановява с шевове. Ако се използват абсорбиращи конци имало по-голяма вероятност върха да се отпусне по-рано и да увисне, докато другите конци са по-здрави и била по малка вероятността от увисване!

Мариса 11th July 2010 17:54

няма да рискувам,чак зимата ще сложа очила :!:

want 11th July 2010 22:53

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Цитирай:

Първоначално написано от ivo.ny
Здравейте и от мен! Преди няколко дни (30 юни) бях опериран. Съвсем рано е за резултата знам, но се чудя дали върха на носа ще пада леко надолу с времето , защото ми се струва че е малко вирнат... :shock:

постепенно ще слезе надолу

Зависи кой я е оперирал :)Ако е георгиев гарантирам че няма да падне :) Моя си го носих къс като зурла 2 години докато не се оперирах втори път и ми присадиха хрущял за да ми го удължат!

Мариса 12th July 2010 12:41

при мен пък беше клюмнал надолу

Liona 17th July 2010 08:31

Мина месец от операцията, а аз не виждам носът ми да става по-хубав. Носът ми последните два дена е супер подут и на всичкото отгоре загуби и правата си форма :( В профил се вижда лека гърбица там където е кълцан. И на пипане там е едно такова особено кораво. Нормално ли е това? Ще лудна! Не искам пак гърбав нос :shock: ! Иде ми да хвана ножа и да го подкастря сама :girl_cry2:

Мариса 17th July 2010 16:04

Цитирай:

Първоначално написано от Liona
Мина месец от операцията, а аз не виждам носът ми да става по-хубав. Носът ми последните два дена е супер подут и на всичкото отгоре загуби и правата си форма :( В профил се вижда лека гърбица там където е кълцан. И на пипане там е едно такова особено кораво. Нормално ли е това? Ще лудна! Не искам пак гърбав нос :shock: ! Иде ми да хвана ножа и да го подкастря сама :girl_cry2:

в началото наистина не е кой знае каква приятна гледка с неравностите и отоците.Но месец след операцията би трябвало да е станал по-хубав :roll:

Liona 17th July 2010 17:00

Ами не, Мариса. Сега е по-зле. Беше доста хубав станал по едно време и сега последните дни какво му стана... Дано да е от жегите, че иначе ще полудея :(

Мариса 18th July 2010 05:54

Надявам се знаеш,че не трябва да се моташ по жегите,нито плаж,нито солариум.От алкохолът доста отича също.И при мен има доста отоци още,но сезонът е кофти.

Liona 18th July 2010 22:55

Да, знам, но не мога да затворя малкия бяс вътре по цял ден и ходя по жегите. Избираме все сенчести места и нося шапки, но от жегата не мога да избягам. Ох, дано това да са временни отоци...

sibi 19th July 2010 09:37

От топлината носът се подува, няма как... И доста време продължава това.

Мариса 19th July 2010 17:19

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
От топлината носът се подува, няма как... И доста време продължава това.


колко,докато дойде зимата?

sibi 19th July 2010 17:42

Поне до 1 г след операцията ще влияят температурните промени, дори и през зимата (при по-силно отопление примерно). При мен след последната мина 1,5 г. и май вече няма такова подуване от топло.

Мариса 19th July 2010 17:59

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Поне до 1 г след операцията ще влияят температурните промени, дори и през зимата (при по-силно отопление примерно). При мен след последната мина 1,5 г. и май вече няма такова подуване от топло.

ясно,благодаря ти:)

bumbarashka 19th July 2010 23:26

Цитирай:

Първоначално написано от want
Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Цитирай:

Първоначално написано от ivo.ny
Здравейте и от мен! Преди няколко дни (30 юни) бях опериран. Съвсем рано е за резултата знам, но се чудя дали върха на носа ще пада леко надолу с времето , защото ми се струва че е малко вирнат... :shock:

постепенно ще слезе надолу

Зависи кой я е оперирал :)Ако е георгиев гарантирам че няма да падне :) Моя си го носих къс като зурла 2 години докато не се оперирах втори път и ми присадиха хрущял за да ми го удължат!

Просто не ти отива!На мен ми е леко вирнат и много се харесвам а и другите ми казвт че е добре :roll:

sibi 20th July 2010 08:57

Ключовата думичка е "леко"...

Liona 25th July 2010 14:37

sibi, а колко време продължи да се променя? Според твоя опит след колко време се вижда окончателната форма?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.