Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Изборът на импланти (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2290)

Aset 29th August 2006 09:19

Изборът на импланти
 
От както ми поставиха импланти се чудя как става подборът им при марките, които не са като моите.
Обиколих много места за консултация, навсякъде ми определяха обем на око и чрез подръпване зърното на гърдата. Единствен д-р Е.Георгиев драсна нещо по мен и се консултира с компютъра си май. После попаднах там, където ме оперираха и за да изберем импланти ме разчертаха като географска карта. Всичко беше математика.
Сега от време на време се чудя - другите импланти избират ли се като се вземат много, много измервания, тези измервания нанасят ли се някъде и обема изчислява ли се или е преценка на хирурга?
Може би пък при мен не са го правили защото бях само за консултация, а не за кончателна поръчка на импланти.

Ето филмче как се прави изборът на импланти като моите - 15 мин. е , моля ако има нерви някой да го изгледа и да каже такова ли е положението и на другите места:
http://video.google.com/videoplay?do...49818097453472

veselana 29th August 2006 09:35

Моя хирург и изключително прецизен в определянето на подходящия имплант на око :girl_haha: Чак му се чудя как е възможно такъв окомер , дай боже всекиму :girl_haha: Разчерта ме ,чак преди самата операция без никакви помощни материали, само с флумастер, разбира се :lol: :lol: То и затова резултата при мен е толкова задоволителен :lol: :lol: Но невежата съм си аз,би трябвало тогава да съм била малко повече информирана :lol:

ПП Асет,клипчето е много полезно...хубаво е да знаем все пак,как работят някои хирурзи :roll:

Aset 29th August 2006 09:41

Цитирай:

Първоначално написано от veselana
Разчерта ме ,чак преди самата операция без никакви помощни материали, само с флумастер, разбира се :lol: :lol:

То това е било, за да знае къде да направи джоба.

Трябва да ти кажа, че аз също не знаех как стават нещата. Попаднах на този човек случайно, от добра воля. И все пак още не съм си изяснила - такъв ли си е начинът на определяне на размера, не може да е на око все пак...
Между другото при тези преценки на око за моя случай чувах стойности от 250 до 300, че май и малко над това. Сега разбирам, че ако ми бяха шибнали 300 имплантът щеше да дойде в опасна близост до гръдната кост и левия до десния, което щеше да доведе до симмастия най- вероятно. Или пък половината имплант щеше да ми е под мишницата.

Понякога някаква сила ни пази от нас самите.

veselana 29th August 2006 09:47

А криво направен джоб виждала ли си? :lol: :lol:

Aset 29th August 2006 09:52

То освен за математици май и за художници по малко трябва да учат... :roll:

veselana 29th August 2006 09:55

Цитирай:

Първоначално написано от Aset
То освен за математици май и за художници по малко трябва да учат... :roll:

Оооо,моя е изключително образован...моля ,моля :lol: На последната ми консултация ме увери,че изцяло подмускулно поставяне на имплантите не съществува като метод в пластичната хирургия.И беше така добър да ме предупреди,че ако някой негов колега ми предложи подобен метод ме лъже :lol:

Teara 29th August 2006 10:07

Аз съм оперирана при д-р Ефремов и при определяне на размера на имплантите ми взе подробно всички мерки. След това ги нанесе в таблица и ми каза кои са най-подходящите размери за мен, а те бяха два- 240 и 255.Аз пожелах нископрофилни ипланти и се оказа, че моят размер е 240 категорично за най-добър и естествен резултат.А аз исках точно това.

Chujdata 29th August 2006 10:14

Мен Динев ме мери с линийка и сантиметър. След това на едни таблици на фирмата производител според размерите ми ми предложи мойте. Мери ми гр.обиколка, подгръдна, разстояние м/у зърната, от рамото до зърната и основа. Чак шублер не е ползвал. Изобщо се съмнявам български хирург да прави всичко това от клипчето :lol:

diastemma 29th August 2006 11:39

Асет, страхотен филм, благодаря!

Мисля че на другите места импланти не се избират така. "Инамед" е създала система, по която от големия им асортимент импланти за всеки конкретен пациент да се избере именно това, което най-много се доближава до желанията му. Но, разбира се, не става за импланти на другите фирми. Имплантите основно се избират на око, но въпреки това не съм срещала много недоволни от размера пациенти.

Aset 29th August 2006 13:00

Благодаря, Диастема.
Отговори на въпроса ми - значи при повечето фирми - производителки нещата са по- опростени. И все пак - чак на око ли? Нямат ли си и те някакви таблици , комп. програми, такива разработки?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:25.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.