Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Дневник на отслабващите (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5674)

ледено_sЪrце 11th January 2008 23:55

Дневник на отслабващите
 
Привет на всички диетуващи момичета във форума! Реших да пусна тази тема, за да можем всички да докладваме дневните си менюта без да спамим другите теми. Не знам как е при вас, но аз лично се чувствам много по-гузна, ако трябва да споделя с някой какво съм яла, а и когато има кой да ме упрекне се съблазнявам по-трудно. И така - казвайте ако ви допада идеята да започваме от утре да споделяме какво сме хапвали. :P

scorpion_f 12th January 2008 11:00

Ами вече е ''утре'' и аз започвам да докладвам(м/у дрогото ледено_сърце идеята е добра)Днес ми е изцяло въглехидратен деня(спазвам въглехидратната ротация)Вече закусих с нещо,което направо обoжавам и не съм си го позволявала от хайде да не се изхвърлям ама поне от 7 месеца не съм яла кускус :D После трябва дa продължа с картофи и ориз и дори и шоколад днеска ще изям :P :girl_eat:

ледено_sЪrце 12th January 2008 12:17

Уау, днес ще ти е добър ден като гледам. :lol:
Аз преди малко станах и закусих/обядвах една малка чинийка постен гювеч. После мисля да хапна грейпфрут и за друго не съм мислила засега. :lol:

Gavr1 12th January 2008 14:19

Аз станах към 9 и закусих няколко обикновени бисквити натрошени в кисело мляко. СЛед това изядох една ябълга. Преди малко обядвах - мама беше направила пържолки :grill: на жарчица, имаше и салатка от кисело зеле с червен пипер! :2024: След това отново изядох плод, този пт мандарина! :P

shrink 12th January 2008 15:21

Готина тема. Допада ми.

Закусих с една препечена филийка хляб и парче пуешка шунка + 1 портокал и кафенце, сега хапнах един малък банан.

scorpion_f 12th January 2008 16:13

И аз вече обядвах--ама незнам как да ви обясня какво,защото тук в родопския край му викаме ''пататник'' :lol: ,незнам дали сте чували то е май равностойно на нещо от сорта ''картофник'' или мисля,че някои му викат ''клин с картофи'' :lol: ,защото се прави от картофи.Това е едно от най-хубавите родопски ястия.

samsara_k 12th January 2008 16:28

закусих в 9ч. 1 варено яйце
а в 13ч обядвах тараторче и 2 кебапчета . сега се наливам с вода. вечерта ще съм на салата и кисело мляко

ледено_sЪrце 12th January 2008 16:57

scorpion_f, а какво точно има в него? Момичета, вие към колко най-късно вечеряте и какво предпочитате да хапвате за вечеря? Защото аз сега ще хапна грейпфрут, но се чудя дали да ям и нещо друго като вечеря после. :roll:

scorpion_f 12th January 2008 17:31

Ето заповядай-нещо от Родопите.
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2023.html
Няма никой да съжели ако я направи тази рецепта.Само където в моя край се прави без сирене.Да ви е сладко!!! :lol:

ледено_sЪrце 12th January 2008 17:37

Много вкусно изглежда (намерих снимки в google :) )! Аз сега мисля да хапна две филийки ръжен хляб с шунка, кашкавал и извара. :roll:

Gavr1 12th January 2008 17:55

Цитирай:

Първоначално написано от ледено_sЪrце
Много вкусно изглежда (намерих снимки в google :) )! Аз сега мисля да хапна две филийки ръжен хляб с шунка, кашкавал и извара. :roll:

Ти добре, а аз се поддадох и...хапнах едно малко парче баница със сирене и мисля да ми е това, най-много една ябълка, защото тая баница, ама по-добре, че не изядох половин тава! :oops:

ледено_sЪrце 12th January 2008 18:06

Пак на време си се спряла. :P Аз хапнах сандвича с чайче и сега ям ябълка, но си мисля, че няма да мина и без един портокал. :lol: Много ги обичам тея плодове и затова винаги ми е било трудно да пазя НВД.

Engel 13th January 2008 13:48

Цитирай:

Първоначално написано от samsara_k
закусих в 9ч. 1 варено яйце
а в 13ч обядвах тараторче и 2 кебапчета . сега се наливам с вода. вечерта ще съм на салата и кисело мляко

Не прочетох кебапчетата и си помислих, че ще се убиваш :1224:
От мен за обяд 1 пилешко бутче по-препеченко с 3 маслинки и 1 бананче.

Gavr1 13th January 2008 14:01

Днес закусих с няколко обикновени бисквити и един банан, някак си нямах апетит. А на обяд малко пържени картофки :1252: и две кюфтенца! :1252:

scorpion_f 13th January 2008 14:16

Аз днес трябваше да съм само на белтъчини,обаче днес сутринта ставам и...болна,грип...така че незнам кво ще ям,за сега съм само на кафе и кашичка,нищо не ми се хапва,а пък и чай мразя,май ще продължавам на кашички и кафенце... :1246:

djidjito_ 17th January 2008 13:26

здравейте отдавна не съм писала във форума.чувствам се много зле не съм свалила защото незнам как,незнам с какъв режим да подхода.толкова книги,филми,списания сам изчела и пак незнам на каква диета да се подложа.чакам с нетърпение да остана сама в къщи за да мога да разговарям най сетне с д-р симеонов

scorpion_f 17th January 2008 15:50

Цитирай:

Първоначално написано от djidjito_
здравейте отдавна не съм писала във форума.чувствам се много зле не съм свалила защото незнам как,незнам с какъв режим да подхода.толкова книги,филми,списания сам изчела и пак незнам на каква диета да се подложа.чакам с нетърпение да остана сама в къщи за да мога да разговарям най сетне с д-р симеонов

Късмет тогава :wink: Надявам се да намериш правилния режим и правилния подход за себе си и твоето тяло :2043:

~Angel_face-Devil_heart~ 17th January 2008 16:57

Ох чакайте малко...тва дневник на "диетуващите" ли е ??? :2023: защото като чета мненията някак си не ми се вписват кус куса, кебапчетата, кюфтетата, баницата, бисквитите и т.н всъщност някой тук на диета ли е или тва е черен хумор спрямо тези, които са наистина на диета :grill:

scorpion_f 17th January 2008 17:44

Цитирай:

Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Ох чакайте малко...тва дневник на "диетуващите" ли е ??? :2023: защото като чета мненията някак си не ми се вписват кус куса, кебапчетата, кюфтетата, баницата, бисквитите и т.н всъщност някой тук на диета ли е или тва е черен хумор спрямо тези, които са наистина на диета :grill:

Ами ако не си прочела има различни режими и повярвай-ДА кус куса е в менюто на един човек спазващ режим за редукция на теглото!!!

djidjito_ 17th January 2008 20:05

ох ще ви помоля нещо.кажете някаква диета,която да има ефект и да не е много трудна.тази на дюкан много е харесвам ама три пъти е започвам и всеки път е развалям
:sos: :girl_cry2:

Gavr1 17th January 2008 20:28

Цитирай:

Първоначално написано от djidjito_
ох ще ви помоля нещо.кажете някаква диета,която да има ефект и да не е много трудна.тази на дюкан много е харесвам ама три пъти е започвам и всеки път е развалям
:sos: :girl_cry2:


Разрови се из форума има страшно много диети, а и в сайта www.tialoto.bg е пълно!Само трябва да се поразтърсиш и съм сигурна, че ще намериш подходящата за теб! :P

~Angel_face-Devil_heart~ 17th January 2008 21:14

Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
Цитирай:

Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Ох чакайте малко...тва дневник на "диетуващите" ли е ??? :2023: защото като чета мненията някак си не ми се вписват кус куса, кебапчетата, кюфтетата, баницата, бисквитите и т.н всъщност някой тук на диета ли е или тва е черен хумор спрямо тези, които са наистина на диета :grill:

Ами ако не си прочела има различни режими и повярвай-ДА кус куса е в менюто на един човек спазващ режим за редукция на теглото!!!

еййй да бе...а кебапчетата,баницата и кюфтета в менюто на един човек спазващ режим за редукция на теглото ли са а????????хахаха

scorpion_f 17th January 2008 21:47

Не ти разбирам поведението,не мисля и да се опитвам,но не виждам защо да не са позволени кебапчета и кюфтета в едно меню на човек,който отслабва.Щом порцията е съобразена и се вмества в калорийният капацитет при който човек отслабва,проблемът е никакъв.Проблемат не е в хората които,когато искат да отслабват се хранят,проблемът е в хората,които си мислят,че за да отслабваш трябва да се храниш изключително малко и да изцеждаш от домата мазнината.

~Angel_face-Devil_heart~ 17th January 2008 23:00

Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
Не ти разбирам поведението,не мисля и да се опитвам,но не виждам защо да не са позволени кебапчета и кюфтета в едно меню на човек,който отслабва.Щом порцията е съобразена и се вмества в калорийният капацитет при който човек отслабва,проблемът е никакъв.Проблемат не е в хората които,когато искат да отслабват се хранят,проблемът е в хората,които си мислят,че за да отслабваш трябва да се храниш изключително малко и да изцеждаш от домата мазнината.

:yako: :2047: от едната крайност в другата супер(не цедете домати няма от какво...даже ги хапвайте с малко сирене, филенце, риба) нп... :D разбрахте ли хора яжте кебапчета и кюфтета и "успех в отслабването" :2023:

krisi_pat 17th January 2008 23:05

Цитирай:

Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
Не ти разбирам поведението,не мисля и да се опитвам,но не виждам защо да не са позволени кебапчета и кюфтета в едно меню на човек,който отслабва.Щом порцията е съобразена и се вмества в калорийният капацитет при който човек отслабва,проблемът е никакъв.Проблемат не е в хората които,когато искат да отслабват се хранят,проблемът е в хората,които си мислят,че за да отслабваш трябва да се храниш изключително малко и да изцеждаш от домата мазнината.

:yako: :2047: от едната крайност в другата супер(не цедете домати няма от какво...даже ги хапвайте с малко сирене, филенце, риба) нп... :D разбрахте ли хора яжте кебапчета и кюфтета и "успех в отслабването" :2023:

хм..аз даже мислех, че изобще не е лошо да ядеш кебапчета и кюфтета като спазваш някакъв режим напр НВД понеже са си месо..нз явно сиг не съм била права :?

~Angel_face-Devil_heart~ 18th January 2008 08:24

Цитирай:

Първоначално написано от krisi_pat
Цитирай:

Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
Не ти разбирам поведението,не мисля и да се опитвам,но не виждам защо да не са позволени кебапчета и кюфтета в едно меню на човек,който отслабва.Щом порцията е съобразена и се вмества в калорийният капацитет при който човек отслабва,проблемът е никакъв.Проблемат не е в хората които,когато искат да отслабват се хранят,проблемът е в хората,които си мислят,че за да отслабваш трябва да се храниш изключително малко и да изцеждаш от домата мазнината.

:yako: :2047: от едната крайност в другата супер(не цедете домати няма от какво...даже ги хапвайте с малко сирене, филенце, риба) нп... :D разбрахте ли хора яжте кебапчета и кюфтета и "успех в отслабването" :2023:

хм..аз даже мислех, че изобще не е лошо да ядеш кебапчета и кюфтета като спазваш някакъв режим напр НВД понеже са си месо..нз явно сиг не съм била права :?

Ами виж сега ако си на НВД е хубаво да се хапва повече месо, но не мисля,че е много полезно кебапчета и кюфтета (говоря за купени от магазина готови за печене, защото ги блъскат със сланина). Друго си е ако са от домашно направена кайма да знаеш какво има вътре, но разбира се това е лично мое мнение. Но виж за кус куса, ориза, картофите и ШОКОЛАДА мисля, че при диета трябва да се избягват такива неща.Според мен при диета е най-подходящо да се яде кисело мляко, сирене, пилешко и пуешко месо, риба, сирене, всякакви плодове, зеленчуци, супи, овесени яди (в малки количества п.с. на порция 30-50 гр.),ядки, яйца,пълнозърнест или ръжен хляб,таратор,чай с мед, салати....а когато те подгони глад със сигурност е по-добре да избереш това :apple: от колкото това :candy: Хайде успех Krisi_Pat :girl_dance:

scorpion_f 18th January 2008 09:52

~Angel_face-Devil_heart~ --НВД, Диетите на Дюкан,режимите на незнам си кой доктор не са единственото решение за сваляне на килограми.
Когато един организъм е на НВД се нуждае от повече мазнини за енергия(поради липсата на въглехидрати)в противен случай организма започва да черпи енергия от мускулите,тогава те се разграждат,а мазнината си стои.Така,че 2 кебапчета не са вреда.Ти продължаваш да си блъскаш с тоя кус кус,и да си говориш,че не било хубаво да се яде-бавен въглехидрат,който във високо въглехидратен ден може да се яде.

~Angel_face-Devil_heart~ 18th January 2008 10:28

Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
~Angel_face-Devil_heart~ --НВД, Диетите на Дюкан,режимите на незнам си кой доктор не са единственото решение за сваляне на килограми.
Когато един организъм е на НВД се нуждае от повече мазнини за енергия(поради липсата на въглехидрати)в противен случай организма започва да черпи енергия от мускулите,тогава те се разграждат,а мазнината си стои.Така,че 2 кебапчета не са вреда.Ти продължаваш да си блъскаш с тоя кус кус,и да си говориш,че не било хубаво да се яде-бавен въглехидрат,който във високо въглехидратен ден може да се яде.

А бре ейй къде съм казала кой вид диета бил решение! казах кои храни са подходящи за диета според мен! тук всеки може да изказва лично мнение! :2047:

Rusalka 18th January 2008 10:34

Аз не съм много на диета, но съм решила да сваля 2-3 кг., затова ще се включа в темата. Ще пиша какво съм яла вчера, защото днес едва започва.
Закуска - омлет от 1 яйце и зеленчуци (лук, домат, малко печен пипер и 2-3 маслинки). Обикновено не си правя закуска и карам на плодове, че е най-мързеливо, но се бях събудила рано и реших да си оплътня времето.
11ч. - 3 кивита (бяха доста големички)
14.00 - зеленчукова крем супа с крутони
18.00 - 2 зелеви сърми без хляб
Това беше за вчера, а утре ще пиша за днес :wink:

~Angel_face-Devil_heart~ 18th January 2008 10:38

Цитирай:

Първоначално написано от Rusalka
Аз не съм много на диета, но съм решила да сваля 2-3 кг., затова ще се включа в темата. Ще пиша какво съм яла вчера, защото днес едва започва.
Закуска - омлет от 1 яйце и зеленчуци (лук, домат, малко печен пипер и 2-3 маслинки). Обикновено не си правя закуска и карам на плодове, че е най-мързеливо, но се бях събудила рано и реших да си оплътня времето.
11ч. - 3 кивита (бяха доста големички)
14.00 - зеленчукова крем супа с крутони
18.00 - 2 зелеви сърми без хляб
Това беше за вчера, а утре ще пиша за днес :wink:

Ето това вече е диета :bravo: Успех Rusalka :girl_dance:

Rusalka 18th January 2008 10:53

Мерси Angel_face :girl_in_love:

scorpion_f 18th January 2008 11:00

Цитирай:

Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
~Angel_face-Devil_heart~ --НВД, Диетите на Дюкан,режимите на незнам си кой доктор не са единственото решение за сваляне на килограми.
Когато един организъм е на НВД се нуждае от повече мазнини за енергия(поради липсата на въглехидрати)в противен случай организма започва да черпи енергия от мускулите,тогава те се разграждат,а мазнината си стои.Така,че 2 кебапчета не са вреда.Ти продължаваш да си блъскаш с тоя кус кус,и да си говориш,че не било хубаво да се яде-бавен въглехидрат,който във високо въглехидратен ден може да се яде.

А бре ейй къде съм казала кой вид диета бил решение! казах кои храни са подходящи за диета според мен! тук всеки може да изказва лично мнение! :2047:

Ами ОК.Аз точно за това говоря.Че има диети и диети,режими и режими.А до колкото помня,твоето мнение беше доста остро спрямо това,че някой си в случая аз(имам предвид не директно към мен),съм включила в менюто си кус кус.Моят режим е такъв,че редувам въглехидрати и във въглехидратен ден мога да си позволя тестено изделие-кус кус ли било,спагети ли,макарони ли.Разбира се,че няма да изям цял пакет,количеството е съобразено със ккал,белтъчини,въглехидрат и и мазнини.Спора е безсмислен,то дори не е спор,а заяждане просто спирам флууда,защото обръщения от сорта на ''абре ейй'' са непристойни.Това е тема за споделяне на мнения и опит а не за :2047: :yako: :2023: ...

~Angel_face-Devil_heart~ 18th January 2008 11:19

Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
Цитирай:

Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Цитирай:

Първоначално написано от scorpion_f
~Angel_face-Devil_heart~ --НВД, Диетите на Дюкан,режимите на незнам си кой доктор не са единственото решение за сваляне на килограми.
Когато един организъм е на НВД се нуждае от повече мазнини за енергия(поради липсата на въглехидрати)в противен случай организма започва да черпи енергия от мускулите,тогава те се разграждат,а мазнината си стои.Така,че 2 кебапчета не са вреда.Ти продължаваш да си блъскаш с тоя кус кус,и да си говориш,че не било хубаво да се яде-бавен въглехидрат,който във високо въглехидратен ден може да се яде.

А бре ейй къде съм казала кой вид диета бил решение! казах кои храни са подходящи за диета според мен! тук всеки може да изказва лично мнение! :2047:

Ами ОК.Аз точно за това говоря.Че има диети и диети,режими и режими.А до колкото помня,твоето мнение беше доста остро спрямо това,че някой си в случая аз(имам предвид не директно към мен),съм включила в менюто си кус кус.Моят режим е такъв,че редувам въглехидрати и във въглехидратен ден мога да си позволя тестено изделие-кус кус ли било,спагети ли,макарони ли.Разбира се,че няма да изям цял пакет,количеството е съобразено със ккал,белтъчини,въглехидрат и и мазнини.Спора е безсмислен,то дори не е спор,а заяждане просто спирам флууда,защото обръщения от сорта на ''абре ейй'' са непристойни.Това е тема за споделяне на мнения и опит а не за :2047: :yako: :2023: ...

Непристойни а :1228: заяждане от твоя страна може би да, но от моя не! Погрешно си разбрала. По-скоро с първото ми мнение тук иронизирах хората "спазващи диета", защото подобни менюта са ми наистина смешни.Мисля, че заглавието на темата е сбъркано и трябва да е такова -"Дневник на захранващите". Поне за повечето, като прочетох мненията. И тъй като аз не приемам това за заяждане,а за спор между хора, виждащи нещата по коренно различен начин искам да кажа,че от моя страна спора е прекратен!

scorpion_f 18th January 2008 11:37

Мир!!! :2043: Повечето хора наистина не са споменали какъв точно режим спазват,но наистина ако обяда им се състои от 2 кюфтета,и после приемат,храна бедна на въглехидрати и мазнини проблем наистина няма.Те с тези 2 кюфтета са си приели мазнините,нужни им за деня.

samsara_k 18th January 2008 11:40

брей заради тия мой 2 кебапчета цяла дискусия се зяформила :roll:
~Angel_face-Devil_heart~ аз съм на режима на Дюкан , но него ден или трябваше да ги изям или да припадам от глад до вечерта , когато щях да се прибера от работа . тъй , че не чу мислих много :lol:
а и това са някви изключения все пак , които е наложимо да се прилагат в екстремни ситуации :wink: а и все пак съм предпочела кебапчетата пред някоя кифла или баница
по темата : закуска 9ч - 150гр. кис.мляко с овесени трици

Gavr1 18th January 2008 13:58

Закуска: 1 филийка ръжен хляб със сирене, ябълка и една чаша мляко с 3/1 (вместо във вода си го разтварям в прясно мляко).
Обяд: 2 сварени яйца, чаша сок, филийка със сирене!
Вечерята още я премислям! :wink:

djidjito_ 18th January 2008 17:21

това е много добра идея всеки да споделя какво е ям,така можем да взимаме идеи.аз днес ядох:
закуска:ябълки
обяд:2 сварени яйца
14:00 часа:морков
вечеря:супичка

Engel 18th January 2008 20:54

Оле момичета вие умирате от глад :)
Закуска: 1 Банан
Обяд: Порция картофи ~250-300гр. пържени картофи със чеснов сос
Вечеря: Леща
Закуска преди лягане 1/3 кофичка с шоколад :1224: :1231:

MILI 18th January 2008 22:12

Днес не ядох никък здравословно, но пък не е мн- като грамаж
Закуска полувин кофичка Активия(нямаше друго), за Обяд една салатка със зеле и моркови, за вечеря свински ребърца с мн. мазнина и малко маслинки и мандаринки,аааа щях да забравя следобяда хапнах 20-тина солетки(не пакетчета :wink: ) :2036:

krisi_pat 18th January 2008 22:38

Цитирай:

Първоначално написано от MILI
Днес не ядох никък здравословно, но пък не е мн- като грамаж
Закуска полувин кофичка Активия(нямаше друго), за Обяд една салатка със зеле и моркови, за вечеря свински ребърца с мн. мазнина и малко маслинки и мандаринки,аааа щях да забравя следобяда хапнах 20-тина солетки(не пакетчета :wink: ) :2036:

нз аз така като гледам не само че според мен ти е здравословно менюто(закуската и обяда даже са много малко,а вечерята сиг мазнината не е мн ок ама все пак ребърца:wink: ) ами и е малко..


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:04.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.